Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par veselības aprūpes organizācijas izvērtēšanu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.01.2001., Nr. 6 https://www.vestnesis.lv/ta/id/1490

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.106

Rīgas transporta būvju aizsardzības noteikumi

Vēl šajā numurā

11.01.2001., Nr. 6

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par veselības aprūpes organizācijas izvērtēšanu

Labklājības ministrs Andrejs Požarnovs aicina Iekšlietu ministriju izveidot starpministriju darba grupu veselības aprūpes organizācijas rūpīgai izvērtēšanai un noteikt pasākumus darbības efektivitātes palielināšanai, lai nodrošinātu operatīvu, efektīvu un koordinētu rīcību infekcijas slimību uzliesmojumu gadījumos un novērstu līdzīgu situāciju izveidošanās iespējamību turpmāk. Vēstules ar šī aicinājuma pamatojumu labklājības ministrs nosūtījis premjerministram Andrim Bērziņam un iekšlietu ministram Marekam Segliņam.

Vēstulē A.Požarnovs atzīmē, ka pēdējā laikā reģistrēti nepieredzēti lieli infekcijas slimību uzliesmojumi Iekšlietu ministrijas struktūrvienībās. Šie uzliesmojumi izraisa lielus sociāla rakstura zaudējumus, un to novēršana saistīta ar ievērojamiem izdevumiem veselības aprūpes sistēmā.

Izvērtējot izveidojušos situāciju, A. Požarnovs atzīst — ir pamats uzskatīt, ka Iekšlietu ministrijas struktūrvienībās ir nepilnības karavīru un kadetu sadzīves un ēdināšanas higiēniskajos apstākļos. Iekšlietu ministrijas medicīnas dienests nespēj pietiekami efektīvi rīkoties ārkārtas medicīnisko situāciju gadījumos.

Lai risinātu minētos jautājumus, Labklājības ministrija piedāvā Iekšlietu ministrijai tiešu sadarbību ar Nacionālo vides veselības centru un Katastrofu medicīnas centru. Labklājības ministrija ir gatava sniegt nepieciešamo metodisko un praktisko palīdzību epidemioloģiskās drošības un veselības aprūpes jautājumos.

Labklājības ministriju ir satraucis masveida šigelozes (dizentērijas) saslimšanas gadījums 14. Jelgavas sardzes pulkā. Ņemot vērā situācijas nopietnību, ir svarīgi izzināt šī notikuma cēloņus un ar to saistītos apstākļus. Tajā pašā laikā Labklājības ministrija uzmanīgi seko līdzi Nacionālā vides veselības centra, Latvijas Infektoloģijas centra un Katastrofu medicīnas centra speciālistu atzinumiem par epidemioloģisko situāciju un medicīniskās palīdzības operativitāti un organizāciju šajā konkrētajā gadījumā.

Arī Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga izteikusi bažas, ka pārāk bieži un pārāk plašos apmēros notiek saslimšana Latvijas aizsardzības un iekšlietu struktūru dalībnieku vidū.

Labklājības ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!