Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Latvijas valsts pārvaldes administratīvo kapacitāti Pasaules bankas novērtējumā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 12.09.2006., Nr. 145 https://www.vestnesis.lv/ta/id/143290

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Latviju - Lielās Ķīnas televīzijas skatītājiem

Vēl šajā numurā

12.09.2006., Nr. 145

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Latvijas valsts pārvaldes administratīvo kapacitāti Pasaules bankas novērtējumā

Pasaules bankas eksperti salīdzinošajā pētījumā “Jauno dalībvalstu administratīvā kapacitāte: vai inovāciju robežas?” norāda, ka astoņu jauno Eiropas Savienības dalībvalstu vidū Latvijā un Lietuvā ir labākie rezultāti valsts pārvaldes administratīvās kapacitātes stiprināšanā.

Pētījumā atspoguļotas galvenās tendences valsts pārvaldes attīstībā, kā arī atsevišķi administratīvās kapacitātes stiprināšanas piemēri astoņās jaunajās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Eksperti norāda, ka astoņu jauno dalībvalstu vidū tikai divās – Latvijā un Lietuvā – civildienesta un to regulējošo likumu ietvara attīstība notikusi konsekventi un secīgi, it īpaši pēdējo piecu gadu laikā. Veiksmīgās attīstības pamatā bijusi politiskā vienošanās par nepieciešamajām valsts pārvaldes reformām, spēcīgs tehniskais atbalsts un motivācija.

Kā vienu no būtiskākajiem sasniegumiem pētījuma autori atzīmē uz rezultātiem orientētas vadības un stratēģiskās plānošanas sistēmas ieviešanu, kas parāda veiksmīgu, ilgtermiņa inovāciju izmantošanu piemēru valsts pārvaldē. Kā uzsver Pasaules bankas eksperti, Latvijas un Lietuvas piemērs parāda, ka, neraugoties uz politiski nestabilu vidi, civildienesta ierēdņi var ieviest nozīmīgas inovācijas valsts pārvaldē.

Pētījuma autori atzīmē, ka Latvija jau kopš 2000.gada ieguldījusi nozīmīgu darbu, nostiprinot jaunu politikas veidošanas un stratēģiskās plānošanas sistēmu. Pētījumā norādīts, ka šobrīd Latvija ir nozīmīgā attīstības posmā – balstoties uz līdz šim sasniegto, Latvija var spert soli uz priekšu un attīstīt pasaules līmeņa politikas veidošanas sistēmu. Lai tas notiktu, īpaša uzmanība jāvelta stratēģiskās budžeta plānošanas attīstībai un jāpanāk lielāka civildienesta stabilitāte. Tie ir jautājumi, kuriem valdība jau tagad pievērš lielu nozīmi.

Valsts kancelejas direktores vietniece politikas plānošanas un koordinācijas lietās Una Klapkalne norāda, ka šajā kontekstā jāmin gan Ministru kabineta 2006.gada 22.augustā apstiprinātā koncepcija “Par stratēģiskās plānošanas sistēmas un vidēja termiņa budžeta plānošanas ieviešanu valsts pārvaldē”, gan arī Valsts kancelejas izstrādātās “Politikas plānošanas sistēmas attīstības pamatnostādnes”, kas drīzumā tiks izskatītas valdībā. U.Klapkalne atzīst, ka Latvijas centrālā valsts pārvalde un tās reformas jau vairākkārt guvušas ārvalstu ekspertu atzinību par sasniegto un, balstoties savā pieredzē, Latvija ir spējīga palīdzēt arī mazāk attīstītajām valstīm.

Valsts kancelejas Komunikācijas departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!