Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Centrālās vēlēšanu komisijas 2006. gada 13. jūnija lēmums Nr. 9 "Par instrukcijas apstiprināšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 21.06.2006., Nr. 96 https://www.vestnesis.lv/ta/id/138017

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr.10

Par instrukcijas apstiprināšanu

Vēl šajā numurā

21.06.2006., Nr. 96

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija

Veids: lēmums

Numurs: 9

Pieņemts: 13.06.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr.9

Rīgā 2006. gada 13. jūnijā

Par instrukcijas apstiprināšanu

 

Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

apstiprināt instrukciju “Balsu skaitīšana Saeimas vēlēšanās”.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāre K.Kurzemniece

 

 

APSTIPRINĀTA

ar Centrālās vēlēšanu komisijas

2006.gada 13.jūnija lēmumu nr.9

Instrukcija

“Balsu skaitīšana Saeimas vēlēšanās”

1. nodaļa. VISPĀRĪGIE NOTEIKUMI

1.1. Balsu skaitīšana vēlēšanu iecirknī uzsākama tūlīt pēc vēlēšanu iecirkņa slēgšanas.

1.2. Balsu skaitīšanu izdara vēlēšanu iecirkņa komisija atklātā sēdē. Netraucējot komisijas darbu, sēdē vienlaikus var būt klāt ne vairāk kā divi pilnvaroti novērotāji no katras politiskās organizācijas (partijas) vai politisko organizāciju (partiju) apvienības (turpmāk — pilnvarotie novērotāji), kas attiecīgajā vēlēšanu apgabalā ir iesniegušas kandidātu sarakstu, kā arī Centrālās vēlēšanu komisijas un attiecīgā rajona vēlēšanu komisijas locekļi un šo komisiju pilnvarotas personas, attiecīgās pilsētas, novada vai pagasta vēlēšanu komisijas locekļi, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

1.3. Veicot balsu skaitīšanu, vēlēšanu iecirkņa komisija divos eksemplāros aizpilda balsu skaitīšanas protokolu, kas sastāv no divām daļām:

o iepriekšējā balsu skaitīšana (turpmāk — balsu skaitīšanas protokola pirmā daļa);

o balsu skaitīšanas galīgie rezultāti (turpmāk — balsu skaitīšanas protokola otrā daļa).

1.4. Balsu skaitīšanas protokola daļas var sagatavot, izmantojot datoru. Pēc katras daļas datu ievadīšanas un pārbaudes izdrukā attiecīgo protokola daļu divos ek­semplāros. Izdrukātos protokola daļu ek­semplārus caurauklo, auklas galus sasien, nostiprina ar uzlīmi, paraksta un apzīmogo, norādot, cik lapu cauršūts.

2. nodaļa. BALSOTĀJU UN VĒLĒŠANU APLOKŠŅU SKAITA SALĪDZINĀŠANA

2.1. Tūlīt pēc vēlēšanu iecirkņa slēgšanas vēlēšanu iecirkņa komisija:

2.1.1. aizzīmogo vēlēšanu kastu spraugas;

2.1.2. slēdz visus balsotāju sarakstus un pēc tam, kad komisijas priekšsēdētājs ir pārbaudījis, vai balsotāju saraksti noformēti pareizi, tos parakstījis un apzīmogojis, novieto atsevišķi sarakstus balsošanai iecirknī un sarakstus balsošanai vēlētāju atrašanās vietā;

2.1.3. savāc vienkopus neizmantotās un sabojātās vēlēšanu aploksnes;

2.1.4. balsu skaitīšanā neizmantojamos vēlēšanu materiālus un veidlapas novieto tā, lai tie netraucētu balsu skaitīšanu.

Balsu skaitīšanas telpā nedrīkst atrasties neizmantotās vēlēšanu zīmes.

2.2. Pirms vēlēšanu kastes tiek atvērtas, vēlēšanu iecirkņa komisija balsu skaitīšanas protokolā aizpilda C un D rindas:

2.2.1. no vēlēšanu komisijas saņemto vēlēšanu aplokšņu kopskaitu (C1 rinda) nosaka pēc ierakstiem vēlēšanu gaitas protokolā;

2.2.2. pāri palikušās vēlēšanu aploksnes (C2 rinda) saskaita (skaitīšana veicama vismaz divas reizes) un pēc šo aplokšņu skaita ierakstīšanas balsu skaitīšanas protokolā tās dzēš, nogriežot aploksnes augšējo labo stūri;

2.2.3. sabojātās vēlēšanu aploksnes, pret kurām vēlētājiem atkārtoti izsniegtas citas vēlēšanu aploksnes (C3 rinda) saskaita (skaitīšana veicama vismaz divas reizes), un pēc šo aplokšņu skaita ierakstīšanas balsu skaitīšanas protokolā tās dzēš, nogriežot aploksnes augšējo labo stūri;

2.2.4. dzēsto vēlēšanu aplokšņu kopskaitu (C4 rinda) aprēķina aritmētiski kā C2 un C3 rindā fiksēto skaitļu summu;

2.2.5. vēlētājiem izsniegto vēlēšanu aplokšņu skaitu (C5 rinda) aprēķina aritmētiski: no to vēlēšanu aplokšņu skaita, kas saņemtas no vēlēšanu komisijas (C1 rinda), atņemot dzēsto (C4 rinda) vēlēšanu aplokšņu skaitu;

2.2.6. pēc balsotāju sarakstiem, kas aizpildīti vēlēšanu iecirknī, nosaka balsotāju kopskaitu vēlēšanu iecirknī un to ieraksta balsu skaitīšanas protokolā (D2 rinda);

2.2.7. pēc balsotāju sarakstiem, kas aizpildīti vēlētāju atrašanās vietā, nosaka balsotāju skaitu katrai šādai vēlēšanu kastei atsevišķi un to ieraksta balsu skaitīšanas protokolā (ja ir lietotas trīs kastes — attiecīgi D3.1; D3.2; D3.3 rinda);

2.2.8. pēc tam aritmētiski summē balsotāju kopskaitu vēlētāju atrašanās vietā (D3.1+ D3.2+ D3.3 = D3) un to ieraksta balsu skaitīšanas protokolā (D3 rinda);

2.2.9. pēc tam aritmētiski summē balsotāju kopskaitu (D2 + D3) un to ieraksta balsu skaitīšanas protokolā (D rinda).

2.3. Ņemot vērā balsu skaitīšanas protokolā norādīto kontroles metodiku, vēlēšanu iecirkņa komisija pārbauda ierakstu pareizību attiecībā uz vēlēšanu aploksnēm un balsotāju skaitu (C - D rinda).

2.4. Ja pēc norādītās kontroles metodikas iegūtie kontrolskaitļi attiecībā uz vēlēšanu aploksnēm un balsotāju skaitu nesakrīt, skaitīšana atkārtojama. Ja pēc vairākkārtējas skaitīšanas un pārbaudes kontrolskaitļi nesakrīt, par to izdara ierakstu vēlēšanu gaitas protokolā. Pēc tam atsevišķi iesaiņo dzēstās neizmantotās apzīmogotās vēlēšanu aploksnes un dzēstās sabojātās vēlēšanu aploksnes.

2.5. Vēlēšanu materiāli iesaiņojami, sai­ni nostiprinot ar uzlīmi, kuru apzīmogo ar vēlēšanu iecirkņa komisijas zīmogu un paraksta vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs vai sekretārs. Uz katra iesaiņojuma norādāms tā saturs (piemēram — dzēstās sabojātās vēlēšanu aploksnes) un to skaits. Klātesošajiem pilnvarotajiem novērotājiem arī ir tiesības aizzīmogot saini ar saviem zīmogiem vai parakstīties uz tā, par ko jābūt atsaucei vēlēšanu gaitas protokolā. 

3. nodaļa. DERĪGO VĒLĒŠANU APLOKŠŅU SKAITA NOTEIKŠANA KATRĀ VĒLĒŠANU KASTĒ

3.1. Pēc iepriekšminēto ziņu ierakstīšanas protokolā un dzēsto vēlēšanu aplokšņu iesaiņošanas atveramas vēlēšanu kastes. Vēlēšanu kastes atver pa vienai un šajā nodaļā noteiktajā kārtībā saskaita derīgās vēlēšanu aploksnes:

3.1.1. ja balsošanai vēlētāju atrašanās vietā izmantotas vairākas vēlēšanu kastes, no tām izņemtās aploksnes skaitāmas atsevišķi;

3.1.2. ja balsošanai vēlēšanu iecirknī izmantotas vairākas vēlēšanu kastes, no tām izņemtās vēlēšanu aploksnes skaitāmas kopā.

3.2. No katras vēlēšanu kastes izņemtās vēlēšanu aploksnes, tās neatverot, sašķirojamas derīgajās un nederīgajās vēlēšanu aploksnēs. Par nederīgām uzskatāmas vēlēšanu aploksnes, kuras nav apzīmogotas ar attiecīgās vēlēšanu iecirkņa komisijas zīmogu, kā arī vēlēšanu aploksnes, uz kurām nav norādīts attiecīgo vēlēšanu nosaukums un ievēlējamās Saeimas kārtas numurs.

3.3. Ja vēlēšanu kastē atrodas vēlēšanu zīmes, kas neatrodas vēlēšanu aploksnēs, tās pēc kastes satura sašķirošanas nekavējoties dzēšamas, nogriežot zīmes augšējo labo stūri, un iesaiņojamas šīs instrukcijas 2.5. punktā noteiktajā kārtībā. Par to izdara atzīmi vēlēšanu gaitas protokolā.

3.4. No katras vēlēšanu kastes izņemtās derīgās vēlēšanu aploksnes saskaita (skaitīšana veicama vismaz divas reizes). Derīgo vēlēšanu aplokšņu skaitam jābūt vienādam ar attiecīgo balsotāju sarakstos ierakstīto vēlētāju skaitu vai mazākam par to:

3.4.1. ja kādā vēlēšanu kastē derīgo vēlēšanu aplokšņu skaits ir lielāks par attiecīgajā balsotāju sarakstā ierakstīto vēlētāju skaitu, vēlēšanu iecirkņa komisija izdara attiecīgu ierakstu vēlēšanu gaitas protokolā un par to nekavējoties paziņo attiecīgajai pilsētas, novada vai pagasta vēlēšanu komisijai. Turpmākā skaitīšana un visas citas darbības attiecībā uz šādas vēlēšanu kastes saturu veicamas atsevišķi, ierakstot skaitīšanas rezultātus atsevišķā balsu skaitīšanas protokolā (divos eksemplāros);

3.4.2. derīgās vēlēšanu aploksnes no pārējām kastēm pēc to skaita ierakstīšanas balsu skaitīšanas protokolā apvieno.

3.5. Derīgo vēlēšanu aplokšņu skaitu attiecībā uz katru vēlēšanu kasti atsevišķi (to atvēršanas secībā) ieraksta balsu skaitīšanas protokolā (attiecīgi E2; E3.1; E3.2; E3.3 rinda). Aritmētiski summē un ieraksta E3 rindā vēlēšanu kastēs balsošanai vēlētāju atrašanās vietā derīgo vēlēšanu aplokšņu kopskaitu (E3=E3.1+E3.2+E3.3). Aritmētiski summē un ieraksta E rindā derīgo vēlēšanu aplokšņu kopskaitu (E=E2+E3).

3.6. Vēlēšanu kastēs atrastās nederīgās vēlēšanu aploksnes saskaita, neatvērtas iesaiņo šīs instrukcijas 2.5. punktā noteiktajā kārtībā, uz iesaiņojuma norādot, ka sainī atrodas vēlēšanu kastēs atrastās nederīgās vēlēšanu aploksnes, un to kopskaitu. Nederīgo aplokšņu kopskaits ierakstāms vēlēšanu gaitas protokolā.

4. nodaļa. DERĪGO VĒLĒŠANU APLOKŠŅU ATVĒRŠANA, VĒLĒŠANU ZĪMJU DERĪGUMA NOTEIKŠANA

4.1. Vēlēšanu iecirkņa komisija, noplēšot iezīmēto vēlēšanu aploksnes vietu, atver derīgās aploksnes un vienlaikus konstatē, vai aploksnē:

4.1.1.   ir viena attiecīgā apgabala vēlēšanu zīme;

4.1.2.   ir vairāk par vienu vēlēšanu zīmi;

4.1.3.   ir cita apgabala vēlēšanu zīme;

4.1.4.   ir saplēsta vēlēšanu zīme;

4.1.5.   nav vēlēšanu zīmes.

4.2. Vēlēšanu aploksnes, kurās atradās pa vienai attiecīgā apgabala vēlēšanu zīmei, pēc zīmju izņemšanas nav jāsaglabā. Vēlēšanu zīmes no šīm aploksnēm novieto vienkopus skaitīšanai.

4.3. Ja kādā vēlēšanu aploksnē ir vairāk par vienu vēlēšanu zīmi, par to nekavējoties sniedzams paziņojums klātesošajiem, vēlēšanu zīmes ievietojamas atpakaļ vēlēšanu aploksnē un šādas aploksnes nekavējoties nododamas komisijas priekšsēdētājam, kurš tās numurē, izdara uz tām atzīmi “Vairākas zīmes” un novieto tās atsevišķi. Pēc šķirošanas pabeigšanas šīs aploksnes pārskaita un to skaitu ieraksta balsu skaitīšanas protokolā (F rinda).

4.4. Ja kādā vēlēšanu aploksnē nav vēlēšanu zīmes, par to nekavējoties sniedzams paziņojums klātesošajiem, šādas aploksnes nekavējoties nododamas komisijas priekšsēdētājam, kurš tās numurē, izdara uz tām atzīmi “Tukša” un novieto tās atsevišķi. Pēc šķirošanas pabeigšanas šīs aploksnes pārskaita un to skaitu ieraksta balsu skaitīšanas protokolā (G2 rinda).

4.5. Ja kādā vēlēšanu aploksnē ir saplēsta vēlēšanu zīme(s), par to nekavējoties sniedzams paziņojums klātesošajiem, vēlēšanu zīme(s) ievietojama(s) atpakaļ vēlēšanu aploksnē un šādas aploksnes nekavējoties nododamas komisijas priekšsēdētājam, kurš tās numurē, izdara uz tām atzīmi “Saplēstas zīmes” un novieto tās atsevišķi. Pēc šķirošanas pabeigšanas šīs aploksnes pārskaita un to skaitu ieraksta balsu skaitīšanas protokolā (G3 rinda).

4.6. Ja kādā vēlēšanu aploksnē ir cita apgabala vēlēšanu zīme, par to nekavējoties sniedzams paziņojums klātesošajiem, tā ievietojama atpakaļ vēlēšanu aploksnē un šādas aploksnes nekavējoties nododamas komisijas priekšsēdētājam, kurš tās numurē, izdara uz  tām atzīmi “Cita apgabala zīmes” un novieto tās atsevišķi. Pēc šķirošanas pabeigšanas šīs aploksnes pārskaita un to skaitu ieraksta balsu skaitīšanas protokolā (G4 rinda).

4.7. Pēc tam, kad atvērtas visas derīgās aploksnes, iecirkņa komisija lemj par to vēlēšanu zīmju derīgumu, kuras atradās vēlēšanu aploksnēs ar vairākām vēlēšanu zīmēm, par saplēsto vēlēšanu zīmju un aploksnēs atrasto citu vēlēšanu apgabalu vēlēšanu zīmju derīgumu. Par katras vēlēšanu aploksnes saturu iecirkņa komisija pieņem lēmumu, vēlēšanu gaitas protokolā norādot, kāda iemesla dēļ un cik vēlēšanu zīmju atzītas par nederīgām.

4.8. Ja vēlēšanu aploksnē ir vairāk par vienu vēlēšanu zīmi un turklāt tās nav pilnīgi vienādas pēc satura (arī pēc izdarītajām atzīmēm), tās visas atzīstamas par nederīgām. Šīs vēlēšanu zīmes iezīmējamas (4.12. punkts), ievietojamas atpakaļ vēlēšanu aploksnē un šo aplokšņu skaits ierakstāms balsu skaitīšanas protokolā (G1 rinda).

4.9. Ja vēlēšanu aploksnē ir vairākas pilnīgi vienādas vēlēšanu zīmes (arī pēc izdarītajām atzīmēm), par derīgu atzīstama un skaitīšanai pie derīgajām zīmēm pievienojama viena no tām, bet pārējās atzīstamas par nederīgām. Par nederīgām atzītās vēlēšanu zīmes iezīmējamas (4.12. punkts), ievietojamas atpakaļ vēlēšanu aploksnē un šo aplokšņu skaits ierakstāms balsu skaitīšanas protokolā (F1 rinda).

4.10. Saplēstās un tādēļ par nederīgām atzītās vēlēšanu zīmes ievietojamas atpakaļ aploksnēs un šo aplokšņu skaits ierakstāms balsu skaitīšanas protokolā (G3 rinda).

4.11. Vēlēšanu zīmes no citiem vēlēšanu apgabaliem pēc to atzīšanas par nederīgām iezīmējamas (4.12. punkts), ievietojamas atpakaļ aploksnēs un šo aplokšņu skaits ierakstāms balsu skaitīšanas protokolā (G4 rinda).

G rindā ieraksta to vēlēšanu aplokšņu kopskaitu, kurās nav derīgu vēlēšanu zīmju.

4.12. Uz katras nederīgās vēlēšanu zīmes (izņemot saplēstās) izdarāma atzīme “Nederīga”, ko paraksta komisijas priekšsēdētājs vai sekretārs. Nederīgās vēlēšanu zīmes apzīmējamas ar numuru daļskaitļa veidā, kur skaitītājs ir aploksnes kārtas numurs un saucējs — vēlēšanu zīmes kārtas numurs aploksnē (piemēram, ja aploksnē nr.4 atrastas trīs dažādas vēlēšanu zīmes, tās numurējamas šādi: 4/1, 4/2, 4/3).

4.13. Vēlēšanu aploksnes ar nederīgajām vēlēšanu zīmēm, kā arī vēlēšanu kastē atrastās tukšās vēlēšanu aploksnes iesaiņojamas šīs instrukcijas 2.5. punktā noteiktajā kārtībā, uz iesaiņojuma norādot vēlēšanu aplokšņu un nederīgo vēlēšanu zīmju skaitu.

4.14. Vēlēšanu iecirkņa komisija saskaita derīgās vēlēšanu zīmes un ieraksta to kopskaitu balsu skaitīšanas protokolā (H rinda) (skaitīšana veicama vismaz divas reizes). Pēc tam vēlēšanu iecirkņa komisija pēc balsu skaitīšanas protokolā norādītās kontroles metodikas pārbauda ierakstu pareizību attiecībā uz vēlēšanu aploksnēm un derīgo vēlēšanu zīmju skaitu.

5. nodaļa. DERĪGO VĒLĒŠANU ZĪMJU ŠĶIROŠANA UN SKAITĪŠANA PA KANDIDĀTU SARAKSTIEM

5.1. Vēlēšanu iecirkņa komisija derīgās vēlēšanu zīmes sašķiro pa kandidātu sarakstiem. Vēlēšanu zīmes pēc šķirošanas atkārtoti pārbauda cits komisijas loceklis.

Tad tiek saskaitītas par katru kandidātu sarakstu nodotās vēlēšanu zīmes.

Par katru kandidātu sarakstu nodoto vēlēšanu zīmju skaitu ieraksta balsu skaitīšanas protokolā (R aile). R ailē ierakstīto vēlēšanu zīmju kopskaitam S jāsakrīt ar H rindā ierakstīto derīgo vēlēšanu zīmju skaitu.

Balsu skaitīšanas protokola pirmo daļu paraksta visi tie vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļi, kuri piedalās šajā balsu skaitīšanā. Komisijas priekšsēdētājs paraksta un apzīmogo katru balsu skaitīšanas protokola lappusi.

5.2. Kad saskaitītas par katru kandidātu sarakstu nodotās balsis, vēlēšanu iecirkņa komisija informāciju par derīgo vēlēšanu zīmju kopskaitu un par katru kandidātu sarakstu nodoto derīgo vēlēšanu zīmju skaitu izliek vēlēšanu iecirknī redzamā vietā, kā arī nekavējoties paziņo to attiecīgajai pilsētas, novada vai pagasta vēlēšanu komisijai, par ko izdarāms ieraksts balsu skaitīšanas protokolā un vēlēšanu gaitas protokolā. Rajona pilsētas, novada un pagasta vēlēšanu komisija attiecīgo vēlēšanu iecirkņu komisiju sniegto informāciju par derīgo vēlēšanu zīmju kopskaitu un par katru kandidātu sarakstu nodoto derīgo vēlēšanu zīmju skaitu nekavējoties paziņo attiecīgajai rajona vēlēšanu komisijai.

5.3. Vēlēšanu iecirkņa komisija pēc balsu skaitīšanas protokola pirmās daļas parakstīšanas un šīs instrukcijas 5.2. punktā noteiktās informācijas nosūtīšanas pirms pārtraukuma izsludināšanas vienā sainī iesaiņo:

5.3.1. visas nodotās derīgās vēlēšanu zīmes, kuras sagrupētas un iesaiņotas pēc kandidātu sarakstu numuriem;

5.3.2. tukšās vēlēšanu aploksnes un vēlēšanu aploksnes ar nederīgajām vēlēšanu zīmēm;

5.3.3. vienu balsu skaitīšanas protokola pirmās daļas eksemplāru;

5.3.4. balsotāju sarakstus.

Saini aizzīmogo ar vēlēšanu iecirkņa komisijas zīmogu. Klātesošajiem pilnvarotajiem novērotājiem arī ir tiesības aizzīmogot saini ar saviem zīmogiem vai parakstīties uz tā, par ko jābūt atsaucei vēlēšanu gaitas protokolā.

5.4. Iesaiņotie vēlēšanu materiāli pārtraukuma laikā atstājami divu ar vēlēšanu iecirkņa komisijas lēmumu norīkotu personu uzraudzībā, par ko izdarāms ieraksts vēlēšanu gaitas protokolā.

5.5. Pēc klātesošo pilnvaroto novērotāju (vai plašsaziņas līdzekļu pārstāvju) lūguma vēlēšanu iecirkņa komisija tiem sniedz balsu skaitīšanas protokola pirmajā daļā ietverto informāciju.

6. nodaļa. PAR KANDIDĀTIEM NODOTO BALSU SKAITĪŠANA

6.1. Pēc pārtraukuma vēlēšanu iecirkņa komisija pārbauda, vai nav bojāts iesaiņoto vēlēšanu materiālu zīmogojums, par ko izdarāma atzīme vēlēšanu gaitas protokolā.

Ja zīmogojums ir bojāts un sainis ir bijis atvērts, darbs vēlēšanu iecirknī jāaptur, nekavējoties jāizsauc policija un par notikušo jāziņo augstākai vēlēšanu komisijai.

6.2. Atsākot darbu, pirms iesaiņoto vēlēšanu materiālu atvēršanas balsu skaitīšanas protokola otrās daļas pirmajā nodaļā no balsu skaitīšanas protokola pirmās daļas ceturtās nodaļas ieraksta par katru kandidātu sarakstu nodoto vēlēšanu zīmju skaitu (R aile).

6.3. Pēc tam pa vienam atver saiņus ar derīgajām par katru kandidātu sarakstu nodotajām vēlēšanu zīmēm un pārskaita tās. Rezultātu ieraksta attiecīgajā J ailes rindiņā. Ja attiecīgās R un J ailes nesakrīt, skaitīšana atkārtojama. Ja pēc vairākkārtējas skaitīšanas un pārbaudes šie skaitļi nesakrīt, par to izdara ierakstu vēlēšanu gaitas protokolā.

6.4. Katra saraksta vēlēšanu zīmes sašķiro divās grupās — grozītās un negrozītās:

6.4.1. par grozītām uzskatāmas vēlēšanu zīmes, kurās vēlētājs pretī kaut viena kandidāta uzvārdam izdarījis atzīmi “+” vai svītrojis kaut viena kandidāta vārdu vai uzvārdu;

6.4.2. visas pārējās vēlēšanu zīmes uzskatāmas par negrozītām;

6.4.3. vēlēšanu zīmes pēc šķirošanas atkārtoti pārbauda cits vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklis.

6.5. Atsevišķi par katru kandidātu sarakstu saskaitāmas:

6.5.1. negrozītās vēlēšanu zīmes, un to skaits ierakstāms balsu skaitīšanas protokola otrās daļas J1 ailē;

6.5.2. grozītās vēlēšanu zīmes, un to skaits ierakstāms balsu skaitīšanas protokola otrās daļas J2 ailē.

6.6. Pēc šo ziņu ierakstīšanas vēlēšanu iecirkņa komisija pēc balsu skaitīšanas protokolā norādītās kontroles metodikas pārbauda šo ierakstu pareizību. Ja kontrolskaitļi nesakrīt, skaitīšana atkārtojama.

6.7. Pēc ierakstu pareizības pārbaudes atsevišķi iesaiņojamas (2.5. punkts) par katru kandidātu sarakstu nodotās negrozītās vēlēšanu zīmes, uz iesaiņojuma norādot, par kuru kandidātu sarakstu nodotas negrozītās vēlēšanu zīmes un to skaitu.

6.8. Pēc tam par katru kandidātu sarakstu nodotās grozītās vēlēšanu zīmes šķiro trīs grupās attiecībā uz saraksta pirmo kandidātu:

• pirmajā grupā — pretī kandidāta uzvārdam izdarīta atzīme “+”;

• otrajā grupā — kandidāta vārds vai uzvārds svītrots;

• trešajā grupā —attiecībā uz kandidātu vēlēšanu zīmē nav grozījumu.

6.9. Katras attiecīgās grupas vēlēšanu zīmes saskaita un rezultātus attiecībā uz šo kandidātu ieraksta balsu skaitīšanas protokolā (attiecīgi L, M un N aile), kā arī aritmētiski summē ierakstītos skaitļus un summu ieraksta protokolā (O aile).

6.10. Kad saskaitītas par katru kandidātu nodotās balsis, attiecībā uz katru kandidātu jāpārbauda, vai O ailē ierakstītais skaitlis atbilst par attiecīgo kandidātu sarakstu nodoto grozīto vēlēšanu zīmju skaitam J2 ailē.

6.11. Pēc tam sašķirotās par attiecīgo kandidātu sarakstu nodotās grozītās vēlēšanu zīmes tādā pašā veidā no jauna šķiro un skaita secīgi par katru nākamo kandidātu attiecīgajā kandidātu sarakstā.

6.12. Tādējādi katra saraksta vēlēšanu zīmju šķirošana un skaitīšana atkārtojama vismaz divas reizes, turklāt atkārtoto šķirošanu un skaitīšanu izdara cits vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklis. Ja skaitīšanas rezultāti nesakrīt, skaitīšana atkārtojama.

6.13. Pēc balsu skaitīšanas pabeigšanas vēlreiz pārbaudāma visu ierakstu pareizība pēc šīs instrukcijas 6.10. punktā norādītās kontroles metodikas. Pārbaudi izdara tas vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklis, kurš pārbaudi nav izdarījis iepriekš.

6.14. Balsu skaitīšanas protokola otro daļu paraksta visi tie vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļi, kuri piedalās balsu skaitīšanā. Komisijas priekšsēdētājs paraksta un apzīmogo katru balsu skaitīšanas protokola lappusi.

6.15. Pēc balsu skaitīšanas rezultātu apstiprināšanas iecirkņa komisija tos paziņo klātesošajiem pilnvarotajiem novērotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.

6.16. Pēc balsu skaitīšanas protokola parakstīšanas atsevišķi iesaiņojamas (2.5. punkts) par katru kandidātu sarakstu nodotās grozītās vēlēšanu zīmes, uz iesaiņojuma norādot, par kuru kandidātu sarakstu tās nodotas un to skaitu.

7. nodaļa. NOBEIGUMA NOTEIKUMI

7.1. Vienā vai vairākos saiņos iesaiņo vēlēšanu komisijai nogādājamos vēlēšanu materiālus:

7.1.1. par katru kandidātu sarakstu nodotās negrozītās vēlēšanu zīmes;

7.1.2. par katru kandidātu sarakstu nodotās grozītās vēlēšanu zīmes;

7.1.3. nederīgās vēlēšanu zīmes kopā ar aploksnēm;

7.1.4. dzēstās vēlēšanu aploksnes;

7.1.5. balsotāju sarakstus un balsu skaitīšanas protokola (abas daļas) vienu ek­semplāru;

7.1.6. vēlētāju iesniegumu reģistrācijas žurnālu balsošanas organizēšanai vēlētāja atrašanās vietā, kā arī šo vēlētāju rakstveida iesniegumus;

7.1.7. vēlēšanu gaitas protokolu un saņemtās sūdzības.

7.2. Atsevišķi iesaiņo pasu spiedogus.

7.3. Saiņi aizzīmogojami ar vēlēšanu iecirkņa komisijas zīmogu. Tos paraksta vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs vai sekretārs. Klātesošajiem pilnvarotajiem novērotājiem arī ir tiesības aizzīmogot šos saiņus ar saviem zīmogiem vai parakstīties uz tiem.

7.4. Ne vēlāk kā nākamajā darba dienā pēc balsu skaitīšanas pabeigšanas vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs nogādā attiecīgajai pilsētas, novada vai pagasta vēlēšanu komisijai iesaiņotos vēlēšanu materiālus (7.1.un 7.2.punkts), kā arī balsu skaitīšanas protokola neiesaiņoto eksemplāru. Pavadrakstā (divos eksemplāros) norādāms saiņu skaits, to saturs, nosūtīšanas datums un laiks, kā arī tās personas vārds un uzvārds, ar kuru vēlēšanu materiāli nosūtīti, ja kādu iemeslu dēļ to nedara vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs.

7.5. Pilsētas, novada, pagasta vēlēšanu komisijas amatpersona, pieņemot no vēlēšanu iecirkņu komisijām balsu skaitīšanas protokola neiesaiņoto eksemplāru un iesaiņotos vēlēšanu materiālus (7.1. un 7.2. punkts), uzraksta attiecīgi uz balsu skaitīšanas protokola un pavadraksta (abos ek­semplāros)   laiku, kad šie materiāli saņemti, paraksta tos un apzīmogo. Vienu pavadraksta eksemplāru, uz kura izdarāma atzīme par neiesaiņotā balsu skaitīšanas protokola saņemšanu, saņem vēlēšanu iecirkņa komisijas pārstāvis.

7.6. Saņemot vēlēšanu iecirkņa balsu skaitīšanas protokola neiesaiņoto eksemplāru, attiecīgā pilsētas, novada vai pagasta vēlēšanu komisijas amatpersona pārbauda tā aizpildīšanas pareizību.

7.7. Ne vēlāk kā nākamajā darba dienā pēc balsu skaitīšanas protokolu un iesaiņoto vēlēšanu materiālu saņemšanas no vēlēšanu iecirkņu komisijām pilsētas, novada vai pagasta vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs nogādā tos attiecīgā rajona vēlēšanu komisijai. Pavadrakstā (divos eksemplāros) norādāms saiņu skaits, to saturs, nosūtīšanas datums un laiks, kā arī tās personas vārds un uzvārds, ar kuru vēlēšanu materiāli nosūtīti, ja kādu iemeslu dēļ to nedara vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs.

7.8. Rajona vēlēšanu komisijas amatpersona, pieņemot no pilsētu, novadu, pagastu vēlēšanu komisijām vēlēšanu iecirkņu balsu skaitīšanas protokolu neiesaiņotos eksemplārus un iesaiņotos vēlēšanu materiālus (7.1. un 7.2. punkts), uzraksta attiecīgi uz balsu skaitīšanas protokoliem un pavadraksta laiku, kad šie materiāli saņemti, paraksta tos un apzīmogo.

7.9. Saņemot vēlēšanu iecirkņu balsu skaitīšanas protokolu neiesaiņotos eksemplārus, rajona vēlēšanu komisijas amatpersona pārbauda to aizpildīšanas pareizību.

7.10. Pēc vēlēšanu iecirkņu balsu skaitīšanas protokolu saņemšanas, republikas pilsētas vai rajona vēlēšanu komisija sagatavo attiecīgi republikas pilsētas vai rajona vēlēšanu komisijas balsu skaitīšanas protokolu.

7.11. Republikas pilsētu domēm un rajonu padomēm jānodrošina vēlēšanu komisijas ar piemērotām telpām, kurās līdz likumā noteiktajam termiņam uzglabājami vēlēšanu materiāli (7.1. un 7.2.punkts).

7.12. Republikas pilsētas vai rajona vēlēšanu komisijas balsu skaitīšanas protokolu kopā ar vēlēšanu iecirkņu balsu skaitīšanas protokoliem nogādā Centrālajā vēlēšanu komisijā ne vēlāk kā triju darba dienu laikā pēc tā sagatavošanas.

7.13. Desmit dienas pēc jaunievēlētās Saeimas sanākšanas republikas pilsētu un rajonu vēlēšanu komisijas atver iesaiņotos vēlēšanu materiālus (7.1. punkts) un:

7.13.1. nogādā Centrālajai vēlēšanu komisijai:

7.13.1.1. balsotāju sarakstus,

7.13.1.2. balsu skaitīšanas protokolus (otros — iesaiņotos eksemplārus),

7.13.1.3. vēlētāju iesniegumu reģistrācijas žurnālus balsošanas organizēšanai vēlētāja atrašanās vietā, kā arī šo vēlētāju iesniegumus,

7.13.1.4. vēlēšanu gaitas protokolus,

7.13.1.5.pasu spiedogus.

7.13.2. sastādot aktu divos eksemplāros, iznīcina:

7.13.2.1. par katru kandidātu sarakstu nodotās negrozītās vēlēšanu zīmes,

7.13.2.2. par katru kandidātu sarakstu nodotās grozītās vēlēšanu zīmes,

7.13.2.3. nederīgās vēlēšanu zīmes kopā ar aploksnēm,

7.13.2.4. dzēstās vēlēšanu aploksnes.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāre K.Kurzemniece

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!