Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Centrālās vēlēšanu komisijas 2006. gada 13. jūnija lēmums Nr. 8 "Par instrukcijas apstiprināšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 21.06.2006., Nr. 96 https://www.vestnesis.lv/ta/id/138016

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr.9

Par instrukcijas apstiprināšanu

Vēl šajā numurā

21.06.2006., Nr. 96

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija

Veids: lēmums

Numurs: 8

Pieņemts: 13.06.2006.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr.8

Rīgā 2006. gada 13. jūnijā

Par instrukcijas apstiprināšanu

 

Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

apstiprināt instrukciju “Vēlēšanu iecirkņa komisijas darbība Saeimas vēlēšanās”.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāre K.Kurzemniece

 

 

APSTIPRINĀTA

ar Centrālās vēlēšanu komisijas

2006. gada 13. jūnija lēmumu nr. 8

Instrukcija

“Vēlēšanu iecirkņa komisijas darbība Saeimas vēlēšanās”

I. Vēlēšanu sagatavošana

1. Vēlēšanu iecirkņa komisija (turpmāk tekstā — iecirkņa komisija) līdz ar tās izveidošanu uzsāk savu darbību vēlēšanu sarīkošanā un to organizē Saeimas vēlēšanu likumā, likumā «Par pilsētu, rajonu, novadu un pagastu vēlēšanu komisijām un vēlēšanu iecirkņu komisijām» un Centrālās vēlēšanu komisijas instrukcijās noteiktajā kārtībā.

2. (1) Pilsētas, novada un pagasta vēlēšanu komisijas izveido vēlēšanu iecirkņu komisijas (turpmāk tekstā — iecirkņu komisijas) un ne vēlāk kā 25 dienas pirms vēlēšanu dienas nosaka to darba laiku periodam no desmitās dienas līdz vēlēšanu dienai, ievērojot, ka darba laiks nosakāms ne mazāks kā 4 stundas dienā.

(2) Informāciju par iecirkņu komisiju darba laikiem pilsētu, novadu un pagastu vēlēšanu komisijas nosūta attiecīgā rajona vēlēšanu komisijai ne vēlāk kā 24 dienas pirms vēlēšanu dienas, kura šo informāciju apkopo un nosūta Centrālajai vēlēšanu komisijai ne vēlāk kā 22 dienas pirms vēlēšanu dienas. Republikas pilsētas vēlēšanu komisija informāciju par iecirkņu komisiju darba laiku nosūta Centrālajai vēlēšanu komisijai ne vēlāk kā 23 dienas pirms vēlēšanu dienas.

3. Paziņojumus par attiecīgajā administratīvajā teritorijā esošo vēlēšanu iecirkņu darba laiku pilsētu, novadu un pagastu vēlēšanu komisijas — ne vēlāk kā 15 dienas pirms vēlēšanām izliek:

1) pie attiecīgās domes (padomes) ēkas (vai informācijas sniegšanas vietā);

2) pie ēkas, kurā atrodas attiecīgā vēlēšanu komisija, ja tās atrašanās vieta nav attiecīgās domes (padomes) ēkā;

3) pie ēkām, kurās atrodas visi attiecīgajā administratīvajā teritorijā esošie vēlēšanu iecirkņi.

4. Iecirkņa komisija nodrošina, lai vēlēšanu telpas būtu pienācīgi iekārtotas un apgādātas ar visu aizklātai balsošanai nepieciešamo aprīkojumu.

5. Iecirkņa komisijas priekšsēdētājs ir atbildīgs par iecirkņa komisijas darbu, iecirkņa komisijas locekļu apmācību, balsošanas procesa norisi atbilstoši likumam, balsošanas rezultātu pareizu aprēķināšanu un to materiālo vērtību saglabāšanu, kas nodotas attiecīgās komisijas rīcībā.

6. Iecirkņa komisijas sekretārs ir atbildīgs par iecirkņa komisijas protokolu pareizu sagatavošanu un pārējo iecirkņa komisijas dokumentāciju.

7. Iecirkņa komisijas loceklis pilda pienākumus, ko tam uzdevis iecirkņa komisijas priekšsēdētājs.

8. Ja nepieciešams, iecirkņa komisija saskaņā ar likuma «Par pilsētu, rajonu, novadu un pagastu vēlēšanu komisijām un vēlēšanu iecirkņu komisijām» 22. pantu balsošanas procesa un balsu skaitīšanas nodrošināšanai pieaicina civildienesta ierēdņus un citus speciālistus no vēlētāju vidus.

9. Balsošanas procesa un balsu skaitīšanas nodrošināšanai pieaicinātajām personām jāatbilst likuma «Par pilsētu, rajonu, novadu un pagastu vēlēšanu komisijām un vēlēšanu iecirkņu komisijām» 6. panta noteikumiem, un tās var uzsākt darbu saskaņā ar pilsētas, novada vai pagasta vēlēšanu komisijas lēmumu pēc attiecīga līguma noslēgšanas. Pieaicinātajām personām var uzdot pildīt jebkuru komisijas locekļa funkciju, izņemot piedalīšanos komisijas lēmuma pieņemšanas balsojumā un komisijas priekšsēdētāja vai sekretāra aizvietošanu.

10. Katras pieaicinātās personas pienākumus nosaka līgums. Iecirkņa komisijas priekšsēdētājs atbild par to, lai pieaicinātās personas ievērotu likumu un precīzi izpildītu uzticētos pienākumus.

11. Balsošanai iecirknī jāsagatavo viena vai vairākas vēlēšanu kastes. Tām jābūt cieši noslēgtām, ar spraugu virspusē un atveramu vāku. Līdzīgi sagatavojamas arī mazākas kastes balsošanas organizēšanai vēlētāju atrašanās vietā.

12. Vismaz 10 dienas pirms vēlēšanu dienas iecirkņa komisija:

1) izliek redzamā vietā paziņojumu par komisijas darba laiku un atrašanās vietu, nepieciešamības gadījumā izvieto norādes, kā šī vieta atrodama;

2) izliek redzamā vietā priekšvēlēšanu programmas un paziņojumus ar visu vēlēšanu apgabalā pieteikto kandidātu sarakstiem un nodrošina, lai vēlētājiem būtu pieejamas Saeimas vēlēšanu likumā norādītās ziņas par deputātu kandidātiem;

3) pieņem un reģistrē to vēlētāju un viņu aprūpētāju rakstveida iesniegumus, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu telpās, un to vēlētāju iesniegumus, kuri ir aizdomās turētās, apsūdzētās personas, kurām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

13. Sākot ar vēlēšanu iecirkņa atvēršanu (12. punkts), iecirkņa komisijas sekretārs vai— viņa prombūtnes laikā — cits iecirkņa komisijas priekšsēdētāja pilnvarots komisijas loceklis raksta vēlēšanu gaitas protokolu, uzskaitot un fiksējot katru vēlēšanu iecirknī veikto darbību, kas saistīta ar vēlēšanu procesa organizēšanu pirms vēlēšanu dienas.

14. Saņēmusi no attiecīgās pilsētas, novada vai pagasta vai rajona vēlēšanu komisijas vēlēšanu aploksnes, iecirkņa komisija tās pārskaita un izdara par to atzīmi vēlēšanu gaitas protokolā. Aploksnes jāpārskaita vismaz divas reizes.

II. Vēlēšanu kārtība

15. Pirms vēlēšanu iecirkņa atvēršanas iecirkņa komisija sagatavo iecirkni darbam, proti:

1) ierīko atsevišķas telpas vai nodalījumus, kur vēlētājs vienatnē var izvēlēties atbalstāmo kandidātu sarakstu;

2) pārliecinās, vai vēlēšanu telpās atrodas visi nepieciešamie vēlēšanu materiāli;

3) sagatavo vēlēšanu zīmju komplektus kandidātu sarakstu numerācijas secībā — kā virsējo liekot kandidātu saraksta ar pirmo numuru vēlēšanu zīmi;

4) ar iecirkņa komisijas zīmogu apzīmogo visas vēlēšanu aploksnes, pārskaita tās vismaz divas reizes un to skaitu ieraksta vēlēšanu gaitas protokolā;

5) pārbauda, vai vēlēšanu telpās un tuvāk par 50 metriem no ieejas ēkā, kurā atrodas vēlēšanu iecirknis, nav izvietoti aģitācijas materiāli;

6) nodrošina, lai pie izejas no vēlēšanu telpām aizklātā nodalījumā vēlētājiem būtu brīvi pieejamas visu kandidātu sarakstu vēlēšanu zīmes.

16. Vēlēšanu dienā iecirkņa komisija atver vēlēšanu telpas un ielaiž tajās vēlētājus no pulksten 7.00 līdz 22.00.

17. (1) Netraucējot iecirkņa komisijas darbu, vēlēšanu norisi iecirknī vienlaikus var novērot ne vairāk kā divi pilnvaroti novērotāji no katras politiskās organizācijas (partijas) vai politisko organizāciju (partiju) apvienības (turpmāk tekstā — pilnvarotais novērotājs), kas attiecīgajā vēlēšanu apgabalā ir iesniegušas kandidātu sarakstu, kā arī Centrālās vēlēšanu komisijas un attiecīgā rajona vēlēšanu komisijas locekļi un šo komisiju pilnvarotas personas, attiecīgās pilsētas, novada vai pagasta vēlēšanu komisijas locekļi, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

(2) Šā punkta pirmajā daļā minētajām personām, ierodoties vēlēšanu iecirknī, jāuzrāda iecirkņa komisijai personu apliecinošs dokuments un jāreģistrējas reģistrācijas veidlapā:

1) ja kandidātu sarakstu iesniegusi politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) reģistrēta apvienība, novērotājs iesniedz politiskās organizācijas (partijas) vai politisko organizāciju (partiju) apvienības pilnvarojumu (turpmāk tekstā — pilnvarojums);

2) vēlēšanu komisijas pilnvarotā persona uzrāda attiecīgās komisijas pilnvarojumu;

3) vēlēšanu komisijas loceklis uzrāda vēlēšanu komisijas locekļa apliecību;

4) plašsaziņas līdzekļu pārstāvji uzrāda attiecīgu pārstāvniecību apliecinošu dokumentu.

(3) Pilnvarotā persona, ierodoties vēlēšanu iecirknī, pilnvarojumu nodod iecirkņa komisijai un tā vietā saņem novērotāja karti. Atstājot vēlēšanu iecirkni, novērotāja karte jānodod iecirkņa komisijai, pretī saņemot pilnvarojumu.

(4) Par pilnvaroto novērotāju nevar būt deputāta kandidāts.

18. Pēc vēlēšanu iecirkņa atvēršanas pulksten 7.00 iecirkņa komisijas priekšsēdētājs vai sekretārs komisijas klātbūtnē pārliecinās par to, vai vēlēšanu kastes, kurās paredzēts iemest vēlēšanu zīmes, ir tukšas. Pēc tam vēlēšanu kastes atveramo daļu nostiprina ar uzlīmi, ko paraksta visi komisijas locekļi un apzīmogo ar komisijas zīmogu, un par to izdara atzīmi vēlēšanu gaitas protokolā. Uz uzlīmes var parakstīties arī visi novērotāji, ja tādi ir ieradušies.

19. Pēc vēlēšanu kastes aizzīmogošanas iecirkņa komisija nekavējoties ziņo attiecīgajai pilsētas, novada vai pagasta vēlēšanu komisijai par iecirkņa darba uzsākšanu. Apkopojusi minētās ziņas, pilsētas, novada vai pagasta vēlēšanu komisija par to ziņo rajona vēlēšanu komisijai, kas nekavējoties par to informē Centrālo vēlēšanu komisiju. Republikas pilsētas vēlēšanu komisija, apkopojusi no iecirkņiem savākto informāciju par iecirkņu darba uzsākšanu, nekavējoties par to informē Centrālo vēlēšanu komisiju.

20. Pēc vēlēšanu iecirkņa atvēršanas iecirkņa komisijas sekretārs vai — viņa prombūtnes laikā — cits iecirkņa komisijas priekšsēdētāja pilnvarots komisijas loceklis turpina rakstīt vēlēšanu gaitas protokolu, izdarot tajā šādas atzīmes:

1) par vēlēšanu kastes aizzīmogošanu (18. punkts);

2) par to aplokšņu skaitu, kuras apzīmogotas ar iecirkņa komisijas zīmogu (15. punkts);

3) par atkārtoti izsniegtajām vēlēšanu aploksnēm un zīmēm (29. un 30. punkts);

4) par balsošanai vēlētāju atrašanās vietā izsniegtajām vēlēšanu aploksnēm (42. punkts);

5) par balsošanai vēlētāju atrašanās vietā pāri palikušajām, tai skaitā sabojātajām vēlēšanu aploksnēm (45. punkts);

6) par vēlētāju sūdzībām par vēlēšanu norisi un viņiem sniegto atbildi (35. punkts);

7) par ziņām, ko iecirkņa komisija sniedz attiecīgajai rajona, pilsētas, novada vai pagasta vēlēšanu komisijai vai Centrālajai vēlēšanu komisijai, tai skaitā ziņām par balsotāju sarakstos reģistrēto vēlētāju skaitu (36. un 37. punkts);

8) par visiem starpgadījumiem, kas saistīti ar vēlēšanu brīvības ierobežošanu, kārtības traucēšanu, aģitāciju, un sakarā ar tiem pieņemtajiem lēmumiem;

9) par citām darbībām, kas saistītas ar vēlēšanu gaitu.

21. Vēlētāja personu apliecinošs dokuments ir Latvijas pilsoņa pase.

22. Pie ieejas balsošanas telpā iecirkņa komisijas loceklis pārliecinās, vai atnākušās personas ir vēlētāji, un pārbauda, vai viņu Latvijas pilsoņa pasei nav beidzies derīguma termiņš un tajā nav spiedoga par piedalīšanos attiecīgās Saeimas vēlēšanās.

23. Kopā ar vēlētāju, kuram ir fiziski trūkumi un kurš tādēļ personiski nevar izdarīt atzīmes vēlēšanu zīmē, tiek ielaists viņa ģimenes loceklis vai kāda cita persona, kurai vēlētājs uzticas. Par to iecirkņa komisija balsotāju sarakstā ailē “Piezīmes” ieraksta attiecīgās personas vārdu, uzvārdu un personas kodu vai (ja attiecīgā persona nav Latvijas pilsonis) personu apliecinošā dokumenta nosaukumu, izdevējiestādi un numuru. Šī persona nedrīkst būt attiecīgās iecirkņa komisijas loceklis. Pēc vēlētāja norādījumiem attiecīgā persona parakstās balsotāju sarakstā, kā arī izdara atzīmes vēlēšanu zīmē.

24. Iecirkņa komisijas loceklis, iepriekš pārliecinājies, ka persona ir vēlētājs un tā pasē nav spiedoga par piedalīšanos attiecīgās Saeimas vēlēšanās, balsotāju sarakstā ieraksta vēlētāja vārdu, uzvārdu, personas kodu, kā arī iespiež spiedogu vēlētāja Latvijas pilsoņa pasē 9. lappusē, 1992. gada parauga pasē — 14. lappusē, bet, ja tajā nav vietas spiedoga iespiešanai, pieļaujams, ka tas tiek iespiests 12. vai 13. lappusē.

25. Katrs vēlētājs saņem no iecirkņa komisijas visu vēlēšanu apgabalā pieteikto kandidātu sarakstu vēlēšanu zīmes un vēlēšanu aploksni, kura apzīmogota ar attiecīgās iecirkņa komisijas zīmogu.

26. Vēlētājs parakstās balsotāju sarakstā par visu attiecīgajā apgabalā pieteikto kandidātu sarakstu vēlēšanu zīmju un vēlēšanu aploksnes saņemšanu.

27. Atsevišķā telpā vai nodalījumā vēlētājs vienatnē izvēlas vienu vēlēšanu zīmi, kurā pēc savas izvēles var:

1) pretī kandidātu uzvārdiem atzīmēt “+”, ja īpaši atbalsta kandidāta ievēlēšanu;

2) svītrot kandidāta vārdu vai uzvārdu, ja neatbalsta kandidāta ievēlēšanu;

3) atstāt vēlēšanu zīmi negrozītu.

28. Vēlēšanu aploksnē vēlētājs ieliek tikai vienu vēlēšanu zīmi, kas atbilst kandidātu sarakstam, par kuru viņš balso, un aploksni aizlīmē.

29. Ja vēlētājs pirms vēlēšanu zīmes ielikšanas aploksnē un aploksnes aizlīmēšanas šo vēlēšanu zīmi ir sabojājis, iecirkņa komisija viņam izsniedz jaunas visu vēlēšanu apgabalā pieteikto kandidātu sarakstu vēlēšanu zīmes (iepriekš izsniegtās vēlēšanu zīmes paliek vēlētāja rīcībā). Atsevišķu vēlēšanu zīmju izsniegšana ir aizliegta.

30. Ja vēlētājs pirms vēlēšanu zīmes ielikšanas aploksnē un aploksnes aizlīmēšanas ir sabojājis vēlēšanu aploksni, iecirkņa komisija viņam izsniedz jaunu aploksni un atzīmē balsotāju sarakstā rindā “Atzīmes par atkārtotu vēlēšanu aplokšņu izsniegšanu”, norādot vēlētāja kārtas numuru. Turpat vēlētājs parakstās par jaunas aploksnes saņemšanu. Sabojātā vēlēšanu aploksne nododama iecirkņa komisijai.

31. Pēc tam, kad vēlētājs pēc savas izvēles vienu vēlēšanu zīmi ielicis aploksnē un aploksni aizlīmējis, tā iecirkņa komisijas locekļa klātbūtnē tiek iemesta vēlēšanu kastē.

32. Izejot no vēlēšanu iecirkņa, vēlētājs pēc savas izvēles pāri palikušās vēlēšanu zīmes var ņemt līdzi vai atstāt īpašā nodalījumā, vai paņemt no tā jebkuru vēlēšanu zīmi.

33. Iecirkņa komisijas locekļiem aizliegts aģitēt par vai pret kādu deputāta kandidātu vai kandidātu sarakstu.

34. Vēlēšanu laikā kārtību vēlēšanu telpās uzrauga iecirkņa komisijas priekšsēdētājs. Viņš raugās, lai vēlēšanu telpās un tuvāk par 50 metriem no ieejas ēkā, kurā atrodas vēlēšanu iecirknis, nenotiktu vēlēšanu brīvības ierobežošana un kārtības traucēšana, kā arī aģitācija.

35. Sūdzības par vēlēšanu norisi vēlētāji nekavējoties iesniedz iecirkņa komisijas priekšsēdētājam, un tās tiek reģistrētas vēlēšanu gaitas protokolā. Jebkura sūdzība par vēlēšanu norisi jāizskata un jādod atbilde sūdzības iesniedzējam, bet tās saturs jāieraksta vēlēšanu gaitas protokolā.

36. Vēlēšanu dienā pulksten 8.00, 12.00, 16.00, 20.00 un 22.00 iecirkņa komisija ziņo attiecīgajai pilsētas, novada vai pagasta vēlēšanu komisijai par balsotāju sarakstos reģistrēto vēlētāju skaitu. Apkopojusi minētās ziņas, pilsētas, novada vai pagasta vēlēšanu komisija par to ziņo rajona vēlēšanu komisijai, kas nekavējoties par to informē Centrālo vēlēšanu komisiju. Republikas pilsētas vēlēšanu komisija, apkopojusi no iecirkņiem savākto informāciju par balsotāju sarakstos reģistrēto vēlētāju skaitu, nekavējoties par to informē Centrālo vēlēšanu komisiju.

37. Ziņas, ko iecirkņa komisija sniedz attiecīgajai pilsētas, rajona, novada vai pagasta vēlēšanu komisijai vai Centrālajai vēlēšanu komisijai, tai skaitā ziņas par balsotāju sarakstos reģistrēto vēlētāju skaitu, ierakstāmas vēlēšanu gaitas protokolā.

38. Vēlēšanu dienā pēc pulksten 22.00 var nobalsot tikai tie vēlētāji, kuri bija ieradušies vēlēšanu telpās pirms pulksten 22.00. Pēc tam iecirkņa komisija slēdz vēlēšanu telpas un uzsāk balsu skaitīšanu Saeimas vēlēšanu likumā un Centrālās vēlēšanu komisijas instrukcijā noteiktajā kārtībā.

III. Balsošanas organizēšana vēlētāja atrašanās vietā

39.(1) Balsošana vēlētāja atrašanās vietā tiek organizēta tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu telpās, viņu aprūpētājiem, kā arī aizdomās turētajām un apsūdzētajām personām, kurām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

(2) Balsošana vēlētāja atrašanās vietā tiek organizēta nodrošinot aizklātību, pamatojoties uz šā vēlētāja vai viņa pilnvarotas personas rakstveida iesniegumu, kas reģistrēts vēlētāju iesniegumu reģistrācijas žurnālā balsošanas organizēšanai vēlētāja atrašanās vietā. Citu vēlētāju balsošana ārpus vēlēšanu telpām nav pieļaujama.

(3) Reģistrācijas žurnālā norāda:

1) iesnieguma reģistrācijas numuru, datumu, laiku;

2) vēlētāja vārdu, uzvārdu, personas kodu;

3) personas, kura iesniegusi iesniegumu, vārdu, uzvārdu (vēlams norādīt arī personu apliecinošā dokumenta nosaukumu, numuru);

4) adresi, kur jāierodas, un, ja ir, tālruņa numuru, durvju kodu vai citu nepieciešamo informāciju.

40. Iecirkņa komisija vēlēšanu dienā turpina pieņemt rakstveida pieteikumus par balsošanu vēlētāja atrašanās vietā. Pēc pulksten 12.00 pieņemtos pieteikumus iecirkņa komisija apmierina, ja ir iespējams ierasties vēlētāja atrašanās vietā līdz plkst. 20.00.

41. Ja attiecīgais vēlētājs jau ir pieteikts balsošanas organizēšanai viņa atrašanās vietā un iesniegumos norādītās adreses:

1) sakrīt — atkārtotais iesniegums nav reģistrējams;

2) nesakrīt — iepriekšējais ieraksts reģistrācijas žurnālā anulējams.

42. Komisijas priekšsēdētājs izraugās iecirkņa komisijas locekļus balsošanas organizēšanai vēlētāja atrašanās vietā. Komisijas priekšsēdētājs kopā ar komisijas locekļiem 18. punktā noteiktajā kārtībā pārliecinās, ka izbraukumam paredzētā vēlēšanu kaste ir sagatavota, un izsniedz balsotāju sarakstus, aploksnes un vēlēšanu zīmju komplektus atbilstoši pieteikumu skaitam, kā arī rezervi gadījumam, ja vēlēšanu aploksne vai zīme tiek sabojāta.

Ziņas par balsošanai vēlētāju atrašanās vietā izsniegtajām vēlēšanu aploksnēm ierakstāmas vēlēšanu gaitas protokolā.

43. Vēlētāji, kuri balso savā atrašanās vietā, ierakstāmi atsevišķā balsotāju sarakstā, un aizlīmētās aploksnes tiek iemestas atsevišķā aizzīmogotā vēlēšanu kastē.

44. Balsošanā vēlētāju atrašanās vietā var būt klāt pilnvarotie novērotāji.

45. Atgriezušies no izbraukuma, iecirkņa komisijas locekļi nodod vēlēšanu kasti komisijas priekšsēdētājam, kurš komisijas klātbūtnē nekavējoties aizzīmogo tās spraugu. Iecirkņa komisijas locekļi nodod balsotāju sarakstus, neizmantotās un sabojātās vēlēšanu aploksnes un vēlēšanu zīmes. Ziņas par balsošanai vēlētāju atrašanās vietā pāri palikušajām, tai skaitā sabojātajām vēlēšanu aploksnēm ierakstāmas vēlēšanu gaitas protokolā.

46. Ja vēlētāja iesniegums reģistrēts iesniegumu reģistrācijas žurnālā balsošanas organizēšanai vēlētāja atrašanās vietā, bet vēlētājs nav nobalsojis, tas atzīmējams vēlēšanu gaitas protokolā, norādot, kādu iemeslu dēļ balsošana nav notikusi (vēlētājs neatrodas mājās, jau nobalsojis iecirknī u.tml.).

47. Iecirkņa komisija nodrošina ar transportu komisijas locekļus, kas organizē balsošanu vēlētāju atrašanās vietā.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāre K.Kurzemniece

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!