Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Izgaismo darījumu ar nekustamo īpašumu ēnas puses. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.11.2005., Nr. 178 https://www.vestnesis.lv/ta/id/120935

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Šodien, 9.novembrī

Vēl šajā numurā

09.11.2005., Nr. 178

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Izgaismo darījumu ar nekustamo īpašumu ēnas puses

Darījumus ar nekustamajiem īpašumiem skar daudzas problēmas, secināts starpministriju darba grupas informatīvajā ziņojumā, kuru vakar izskatīja valdība.

GRA2.JPG (11754 bytes)
Kārtojot darījumus ar nekustamo īpašumu, klientiem ir jāiesniedz Zemesgrāmatā dokumenti, kurus Zemesgrāmata var iegūt nepastarpināti, neapgrūtinot klientu, norāda ziņojuma autori

Pašlaik personas laikus nereģistrē nekustamos īpašumus un darījumus ar nekustamajiem īpašumiem ne Nekustamā īpašuma valsts kadastra reģistrā, ne Zemesgrāmatā, īpaši tas attiecas uz valsts un pašvaldību iestādēm. Viens no ziņojuma autoru ieteikumiem – jāvienkāršo īpašuma reģistrācijas procedūra šajās iestādēs, jo pašreizējā ir laikietilpīga un sarežģīta.
Kārtojot darījumus ar nekustamo īpašumu, klientiem Zemesgrāmatā jāiesniedz dokumenti, kurus Zemesgrāmata var iegūt nepastarpināti, neapgrūtinot klientu. Līdz ar to ir jāveicina datu apmaiņu elektroniskā formā, izmantojot un pilnveidojot pastāvošās sistēmas, kā arī ir jāsakārto normatīvās dokumentu bāzes, teikts ziņojumā.
Konstatēts, ka no darījuma akta nav iespējams identificēt nekustamo īpašumu vai tā objektu. Lai novērstu šo trūkumu, ir jāpanāk viennozīmīga īpašuma identifikācija darījuma aktā. Tāpat nav aktuālas informācijas par nekustamo īpašumu objektu apgrūtinājumiem un nekustamo īpašumu lietošanas tiesību aprobežojumiem.
Oficiāli uzrādītā darījuma vērtība neatbilst faktiskajai darījuma vērtībai un līdz ar to tirgus vērtībai, kā rezultātā tiek kropļota kadastrālā vērtība. Kā uzskata ziņojuma autori, būtu jāveic pasākumi, kas veicinātu īpašnieku ieinteresētību darījumā uzrādīt patieso darījuma summu, jo valsts noteiktā nodeva – 2% no darījuma summas – ir nesamērīgi liela un līdz ar to cilvēki tiek rosināti uzrādīt mazāku darījuma summu, nekā tā ir patiesībā.
Tāpat secināts, ka valsts un pašvaldību pirmpirkuma tiesību izmantošana attiecībā uz nekustamo īpašumu iegādi ir neefektīva, nav pabeigta zemes reforma, kas nelabvēlīgi ietekmē nekustamā īpašuma tirgu u.c.
Ministru kabinets, iepazīstoties ar sagatavoto ziņojumu, uzdeva Tieslietu ministrijai (TM) izstrādāt pasākumu plānu ziņojumā minēto problēmu risināšanai un iesniegt izskatīšanai līdz 16.decembrim.

Pēc TM informācijas

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!