Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Eiropas ombuda darbību 2004.gadā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 1.11.2005., Nr. 173 https://www.vestnesis.lv/ta/id/120253

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par ES 2006.gada budžeta līdzekļu sadalījumu

Vēl šajā numurā

01.11.2005., Nr. 173

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Eiropas ombuda darbību 2004.gadā

Eiropas Parlaments 27.oktobrī ar 426 balsīm par, 3 pret un 9 atturoties pieņēma rezolūciju par Eiropas ombuda darbību 2004.gadā. Deputāti rezolūcijā ierosina Eiropas Savienības iestādēm pieņemt “Labas administratīvas prakses kodeksu”. Ziņojumā iekļauta informācija par ombuda birojā saņemtajām prasībām.
Jebkuram ES iedzīvotājam ir tiesības vērsties pie Eiropas ombuda ar sūdzībām par ES iestāžu pieļautām administratīvām kļūdām. 27.oktobrī pieņemtajā rezolūcijā deputāti atbalsta ombuda pūliņus plašāk skaidrot savu darbību. Pēc deputātu domām, tas ļaus izvairīties no tādu sūdzību saņemšanas, kas nav ombuda kompetencē (75% pagājušajā gadā), proti, neattiecas uz ES iestāžu vai struktūru darbību.   
Ombuda biroja darbības desmitajā, 2004.gadā ombuds saņēma 3726 sūdzības, kas ir par 53% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Pusi no sūdzībām iesnieguši jauno 10 dalībvalstu iedzīvotāji.
Sūdzības var iedalīt šādās kategorijās: 22% – iestādes darbība nav pietiekami pārskatāma/atteikums sniegt informāciju; 19% – diskriminācija; 12% – kavēšanās, ko bijis iespējams novērst; 9% – procedūras kļūdas; 7% – netaisna rīcība/pilnvaru negodprātīga izmantošana; 7% – bezdarbība; 6% – nevērība.
69% no sūdzībām, par kurām veikta izmeklēšana, iesniegtas pret Komisiju, 10,7% pret EPSO (Personāla atlases biroju), 8,9% pret Parlamentu, 7,2% pret Padomi. No Spānijas saņemti 12,9% no sūdzībām, no Vācijas – 12,4%, Francijas – 8,1%, Polijas – 7,6%, no Itālijas, tāpat kā no Beļģijas – 7,2%, no Lielbritānijas – 5,2%.
EP aicina pieņemt ES iestāžu “Labas administratīvas prakses kodeksu” un precīzāk ombuda darbības noteikumos definēt “kļūdu pārvaldē”. Rezolūcijā arī aicināts paplašināt ombuda biroja sniegtās ārpustiesas pārsūdzības sistēmu, jo tā var būt par alternatīvu iedzīvotāju darbībām tiesā.

Eiropas Parlamenta preses dienests

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!