Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Talsu pilsētas domes 2000. gada 12. decembra lēmuma "Par maksas pakalpojumu noteikšanu Talsu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs" darbības apturēšanu Nr. 05-03/79. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 4.01.2001., Nr. 2 https://www.vestnesis.lv/ta/id/1139-par-talsu-pilsetas-domes-2000-gada-12-decembra-lemuma-par-maksas-pakalpojumu-noteiksanu-talsu-pilsetas-pirmsskolas-izglitibas-i...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi

Vēl šajā numurā

04.01.2001., Nr. 2

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Īpašu uzdevumu ministrs valsts reformu lietās

Veids: rīkojums

Numurs: 05-03/79

Pieņemts: 29.12.2000.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Īpašu uzdevumu ministra valsts reformu lietās rīkojums Nr. 05-03/79

2000. gada 29. decembrī

Par Talsu pilsētas domes 2000. gada 12. decembra lēmuma "Par maksas pakalpojumu noteikšanu Talsu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs" darbības apturēšanu

1. Talsu pilsētas dome 2000. gada 12. decembra sēdē pieņēma lēmumu (prot. Nr. 25, 1.§) "Par maksas pakalpojumu noteikšanu Talsu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs".

Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 4. pantu pašvaldības, realizējot valsts vietējo pārvaldi, likumā noteiktajos ietvaros ir publisko tiesību subjekts. Līdz ar to pašvaldību lēmumiem, kas pieņemti publisko tiesību jomā, jāatbilst Satversmei, likumiem un Ministru kabineta noteikumiem.

Minētais lēmums neatbilst "Izglītības likuma" 12. panta 1.daļai, kurā noteikts, ka maksu par pirmsskolas izglītības ieguvi pašvaldību dibinātā izglītības iestādē sedz no pašvaldību budžeta. Šī likuma 59. panta 1. daļai, kurā noteikts, ka pašvaldību izglītības iestādes finansē no pašvaldību budžetiem, un 60. panta 1.daļai, kurā norādīts, ka izglītības iestāžu dibinātāji nodrošina šo iestāžu finansējumu, tajā skaitā izglītības iestāžu uzturēšanas un saimnieciskos izdevumus.

Maksas pieprasīšana no vecākiem par bērnu uzturēšanos pirmsskolas izglītības iestādēs ir pretrunā arī ar likuma "Par pašvaldībām" 15.panta 4.punktu, kurā noteikts, ka pirmsskolas vecuma bērnu nodrošināšana ar vietām mācību un audzināšanas iestādēs ir pašvaldību pastāvīgā funkcija, un minētā likuma 7.panta 2.daļu, kurā noteikts, ka pastāvīgo funkciju izpilde tiek finansēta no attiecīgās pašvaldības budžeta.

Līdz ar to Talsu pilsētas pašvaldībai nav juridiska pamata noteikt maksu par bērnu uzturēšanos pirmsskolas izglītības iestādēs.

2. Pamatojoties uz minēto un saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 49. pantu:

2.1. apturu Talsu pilsētas domes 2000. gada 12. decembra lēmuma (prot. Nr. 25, 1.§) "Par maksas pakalpojumu noteikšanu Talsu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs" darbību kā nelikumīgu;

2.2. rīkojumu publicēt laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" un nosūtīt Talsu pilsētas domes priekšsēdētājam V. Radelim.

Ministrs J. Krūmiņš

"LV" redakcijā saņemts 03.01.2001.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!