• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Izglītības ministrs - pieņemot Ukrainas vēstnieku. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.02.2000., Nr. 44/46 https://www.vestnesis.lv/ta/id/1057

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Kad pieci darba gadi aizskrējuši kā viena ražena diena

Vēl šajā numurā

11.02.2000., Nr. 44/46

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Izglītības ministrs:

— pieņemot Ukrainas vēstnieku

Vakar, 10.februārī, iepazīšanās vizītē pie izglītības un zinātnes ministra Māra Vītola ieradās Ukrainas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Viktors Mihailovskis.

Tikšanās laikā vēstnieks uzsvēra, ka Latvijai un Ukrainai vēsturiski ir labas attiecības un arī patlaban tās attīstās sekmīgi — gan politiskajā, gan ekonomiskajā, gan humanitārajā jomā. Vēstnieks minēja, ka arī Ukrainas ārpolitiskais mērķis ir integrācija Eiropas Savienībā, taču tālākā perspektīvā — kad tiks atrisinātas smagās ekonomiskās problēmas valstī.

Vēstnieks ierosināja apsvērt iespēju izveidot ukraiņu valodas kursu Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātē. Ministrs izteica gandarījumu par sekmīgo ukraiņu jauniešu integrāciju sabiedrībā.

Vēstnieks un ministrs pauda savstarpēju ieintersētību 2000.gadā pabeigt un parakstīt abu valstu izglītības un zinātnes ministriju līgumu.

1995.gadā parakstīts Latvijas valdības un Ukrainas valdības līgums par sadarbību izglītībā, zinātnē un kultūrā (uz pieciem gadiem, automātiski pagarināts uz nākamajiem pieciem gadiem). Svarīgākie punkti tajā ir abu pušu apņemšanās pēc latviešu minoritātes Ukrainā un ukraiņu minoritātes Latvijā vajadzībām un līgumslēdzējas puses iespējām atvērt pirmsskolas iestādes un skolas ar latviešu un ukraiņu mācībvalodu. Līgums paredz atbalstīt un veicināt sadarbību arī augstākajā izglītībā, zinātnē, sportā, jaunatnes politikā — informācijas apmaiņu, studentu, pasniedzēju, zinātnieku apmaiņu, kopīgu konferenču un semināru rīkošanu, partnervalsts pārstāvju uzaicināšanu dalībai šādos pasākumos. Līgums paredz arī izstrādāt vienošanos atsevišķām nozaru ministrijām.

Ukrainas puse uzaicinājusi Latvijas speciālistus par ekspertiem "Tempus" projektos, izrādījusi interesi par sadarbību ar Jūras akadēmiju un mācību spēku apmaiņu atsevišķās nozarēs.

Gunda Ignatāne, ministra padomniece  sabiedriskajās attiecībās

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!