• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ārlietu ministrs: - tiekoties ar Eiropas Savienības komisāru - tiekoties ar Čehijas ārlietu ministru. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.02.2000., Nr. 44/46 https://www.vestnesis.lv/ta/id/1056

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Izglītības ministrs - pieņemot Ukrainas vēstnieku

Vēl šajā numurā

11.02.2000., Nr. 44/46

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ārlietu ministrs:

— tiekoties ar Eiropas Savienības komisāru

Vakar, 10. februārī, ārlietu ministrs Indulis Bērziņš darba brokastīs tikās ar Eiropas Komisijas (EK) komisāru Eiropas Savienības (ES) paplašināšanās jautājumos Ginteru Ferhoigenu.

Tikšanās laikā pārrunāti Eiropas Savienības paplašināšanās jautājumi, gatavošanās iestāšanās sarunām. G.Ferhoigens uzsvēra, ka ES dalībvalstīs ir pieaugusi izpratne par ES paplašināšanos kā miera un stabilitātes garantiju Eiropā. Ārlietu ministrs Indulis Bērziņš uzsvēra kandidātvalstu diferenciācijas nozīmi jau no paša sarunu sākšanas sākuma.

Baltijas valstīm iestāšanās Eiropas Savienībā nozīmē ne tikai ekonomisko attīstību, bet arī drošību. Runājot par mazo valstu vietu Eiropas Savienībā, G.Ferhoigens atzīmēja, ka tieši mazās valstis ES struktūrās ir ieguvējas. Komisārs atzīmēja, ka arī Krievija ilgtermiņa perspektīvā būs ieguvēja no ES paplašināšanās.

I.Bērziņš informēja par Latvijas gatavošanos iestāšanās sarunām. ES puse kā svarīgāko uzdevumu uzsvēra valsts pārvaldes spējas nostiprināšanu. Tas saistīts ar nepieciešamību ieviest ES likumdošanas kopumu, efektīvi izmantot ES finansiālo palīdzību. Komisijas amatpersonas atzīmēja, ka Latvijai ir jāuzlabo ES PHARE programmas izmantošana, aktīvi jāstrādā, lai izmantotu jaunos finansu instrumentus — "Ispa" un "Sapard". I.Bērziņš pauda valdības apņēmību tikpat konsekventi turpināt reformas.

— tiekoties ar Čehijas ārlietu ministru

Vakar, 10. februārī, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Māris Riekstiņš Latvijas un Čehijas politisko konsultāciju ietvaros Prāgā tikās ar Čehijas ārlietu ministru Janu Kavanu.

Tikšanās laikā pārrunāti Eiropas Savienības (ES) un NATO paplašināšanas jautājumi. Runājot par abu valstu divpusējām attiecībām, īpaši tika uzsvērta tirdzniecība un kultūra. Latvijai ar Čehiju ir visdinamiskākās attiecības no visām Austrumeiropas valstīm.

Čehijas ārlietu ministrs apsveica Latviju sakarā ar ļoti sekmīgajām un iespaidīgajām reformām, kā arī ar gaidāmo sarunu sākšanu ar ES. J.Kavans nodeva Latvijas ārlietu ministram ielūgumu oficiālā vizītē oktobrī apmeklēt Čehiju.

Pārrunājot NATO paplašināšanas jautājumus, Čehijas ārlietu ministrs pauda atbalstu trīs Baltijas valstu uzņemšanai transatlantiskajā organizācijā un izteica cerību, ka nākamajā NATO valstu sanāksmē tiks pieņemts lēmums sākt organizācijas tālāku paplašināšanu.

Konsultāciju laikā M.Riekstiņš tiksies arī ar Čehijas ārlietu ministra vietnieku Eiropas Savienības jautājumos Pavo Teličku un aizsardzības ministru Vladimiru Vethiju. Būs arī tikšanās Čehijas parlamentā ar Deputātu palātas ārlietu komisijas priekšsēdētāju, kā arī Senāta Ārlietu, aizsardzības un drošības komisijas priekšsēdētāja vietnieku. Paredzēts tikties ar vairāku Čehijas plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.

Konsultācijas tiek rīkotas, lai turpinātu politisko dialogu par ES un drošības politikas jautājumiem, kā arī pārrunātu reģionālās sadarbības aspektus un divpusējos jautājumus.

Ārlietu ministrijas preses centrs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!