Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2005. gada 8. februāra noteikumi Nr. 119 "Noteikumi par uztura, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādes izdevumu apmēru patvēruma meklētājam un šo izdevumu segšanas kārtību". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.02.2005., Nr. 27 https://www.vestnesis.lv/ta/id/101763-noteikumi-par-uztura-higienas-un-pirmas-nepieciesamibas-precu-iegades-izdevumu-apmeru-patveruma-mekletajam-un-so-izdevumu-segsa...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Rīgas domes noteikumi Nr.64

Grozījumi Rīgas domes 11.05.2004. noteikumos Nr.52 "Noteikumi par pašvaldības galvojumu studiju kredīta un studējošā kredīta saņemšanai"

Vēl šajā numurā

17.02.2005., Nr. 27

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 119

Pieņemts: 08.02.2005.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.119

Rīgā 2005.gada 8.februārī (prot. Nr.8 41.§)
Noteikumi par uztura, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādes izdevumu apmēru patvēruma meklētājam un šo izdevumu segšanas kārtību
Izdoti saskaņā ar Patvēruma likuma 20.panta ceturto daļu
1. Noteikumi nosaka uztura, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādes izdevumu apmēru un šo izdevumu segšanas kārtību patvēruma meklētājam.
2. Patvēruma meklētājam ir noteikts šāds uztura, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādes izdevumu apmērs:

2.1. 1,50 latu, ja patvēruma meklētājs uzturas patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā;

2.2. 1,80 latu, ja patvēruma meklētājs uzturas Valsts robežsardzes teritoriālajā struktūrvienībā vai robežkontroles punktā.
3. Patvēruma meklētāju nodrošina ar uzturu, higiēnas un pirmās nepieciešamības precēm atbilstoši šo noteikumu 2.punktā noteiktajam izdevumu apmēram, ja patvēruma meklētājs:

3.1. uzturas Valsts robežsardzes teritoriālajā struktūrvienībā vai robežkontroles punktā šim nolūkam paredzētajās telpās;

3.2. ierodas patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā laikposmā starp uztura, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādei paredzēto naudas līdzekļu izmaksas reizēm;

3.3. nav sasniedzis 18 gadu vecumu un Latvijas Republikā ieradies bez vecākiem.
4. Naudas līdzekļus uztura, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādei patvēruma meklētājam, kurš uzturas patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā, izmaksā reizi nedēļā priekšapmaksas veidā (septiņām dienām). Naudas līdzekļu saņemšanai patvēruma meklētājs uzrāda derīgu patvēruma meklētāja personas dokumentu.
5. Ja patvēruma meklētājs nav sasniedzis 18 gadu vecumu un patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā uzturas kopā ar ģimenes locekļiem, naudas līdzekļus viņa uztura, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādei saņem pilngadīgais ģimenes loceklis.
6. Ja patvēruma meklētājs bez patvēruma meklētāju izmitināšanas centra vadītāja atļaujas atstājis centru uz laiku, ilgāku par 48 stundām, patvēruma meklētāju izmitināšanas centra vadītājam ir tiesības pieņemt lēmumu neizmaksāt uztura, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādei paredzētos naudas līdzekļus par patvēruma meklētāja prombūtnes laiku.
7. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2002.gada 27.augusta noteikumus Nr.390 “Patvēruma meklētāja uztura izdevumu apmērs un to segšanas kārtība” (Latvijas Vēstnesis, 2002, 121.nr.).
Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvu
Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no Padomes 2003.gada 27.janvāra Direktīvas 2003/9/EK, ar ko nosaka obligātos standartus patvēruma meklētāju uzņemšanai.
Ministru prezidents A.Kalvītis

Iekšlietu ministra vietā — satiksmes ministrs A.Šlesers

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!