• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Baltijas jūras zivju piesārņojumu un atbildību. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 27.01.2005., Nr. 15 https://www.vestnesis.lv/ta/id/100294

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par cenu izmaiņām 2004.gadā, to ietekmi uz tautsaimniecību un prognozēm 2005.gadam

Vēl šajā numurā

27.01.2005., Nr. 15

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Baltijas jūras zivju piesārņojumu un atbildību

Reaģējot uz Pasaules Dabas fonda (WWF) izplatīto ziņojumu par Baltijas jūras zivju paaugstināto piesārņojuma līmeni ar indīgām un toksiskām vielām, zemkopības ministrs Mārtiņš Roze uzsver, ka šobrīd problēma tiek uztverta nedaudz vienpusīgi, runājot par zivju produkcijas un nozvejas ierobežošanu, bet mazāk – par problēmas būtību – pašu piesārņotāju atbildību gan par ekoloģisko kaitējumu, gan saimnieciskajiem zaudējumiem zvejniecības nozarei.
“Šobrīd mēs vairāk runājam par to, ka, piemēram, Latvijas zvejnieku nozvejotais varētu neatbilst Eiropas Savienības (ES) normām, ka zivju produkcijas lietošana varētu būt kaitīga, ka Baltijas zivīs konstatēta bīstamu ķīmisku vielu klātbūtne,” saka M.Roze, “taču nerunājam par pašu problēmas sakni – piesārņojuma radītājiem.” Ministrs akcentē, ka Latvija starp Baltijas jūras valstīm ir viena no tām, kas rada vismazāko piesārņojumu, tādēļ būtu jāvērtē situācija, ko iespējamā zvejas un zivju produkcijas ražošanas ierobežošana, ja tiks konstatēti ES regulās noteikto normu pārkāpumi, nodarīs nozares attīstībai un patērētāju veselībai.
“Es uzskatu, ka būtu nopietni jāvērtē pašu piesārņotāju atbildība un iespējamo zaudējumu rašanās gadījumā jāprasa atbildība un zaudējumu kompensācija no valstīm, kuru uzņēmumi visvairāk piesārņo dabu. Savukārt tām noteikti jādomā par atbildības pieprasīšanu no tiešajiem piesārņotājiem. Pasaulē ir atzīts princips – par kaitējumu, kas nodarīts dabai, atbildīgs piesārņotājs, nevis ražotājs vai produkcijas patērētājs, kurš cieš no šā piesārņojuma,” uzsver zemkopības ministrs. “Pašreizējā situācija vienīgo zaudētāju lomā nostāda zvejniekus un zvejniecības nozari, kurai tiek ierobežotas attīstības iespējas.” Ministrs ir pārliecināts, ka diskusijās ES institūcijās un sarunās starp ES dalībvalstīm vajadzētu rast pieņemamu risinājumu.
M.Roze jau uzdevis Latvijas Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) izvērtēt situāciju, balstoties uz dienesta veikto monitoringa izmeklējumu rezultātiem par ķīmisko vielu koncentrāciju Baltijas jūrā nozvejotajām zivīm un to atbilstību ES regulās noteiktajam līmenim. „Nepieciešamības gadījumā, ja aizdomas par palielināto koncentrāciju apstiprināsies, PVD rīkosies, lai ierobežotu piesārņoto produktu tirdzniecību,” informē M. Roze. “Katrā ziņā ministrija noteikti informēs sabiedrību par rezultātiem.”

Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!