• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2024. gada 28. maija noteikumi Nr. 313 "Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 22. maija noteikumos Nr. 361 "Dabas resursu nodokļa piemērošanas noteikumi transportlīdzekļiem"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 29.05.2024., Nr. 103 https://www.vestnesis.lv/op/2024/103.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 314

Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 24. jūlija noteikumos Nr. 446 "Noteikumi par lauksaimniecības, lauku un zivsaimniecības saimnieciskās darbības veicēju aizdevumu programmu"

Vēl šajā numurā

29.05.2024., Nr. 103

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 313

Pieņemts: 28.05.2024.

OP numurs: 2024/103.7

2024/103.7
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 15 Pēdējās nedēļas laikā 23 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 313

Rīgā 2024. gada 28. maijā (prot. Nr. 22 29. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 22. maija noteikumos Nr. 361 "Dabas resursu nodokļa piemērošanas noteikumi transportlīdzekļiem"

Izdoti saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likuma
7. panta otrās daļas 1., 2., 3., 4. un 5. punktu,
desmitās daļas 1. un 2. punktu, 26. panta otrās daļas
1. un 2. punktu un 27. panta piekto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2012. gada 22. maija noteikumos Nr. 361 "Dabas resursu nodokļa piemērošanas noteikumi transportlīdzekļiem" (Latvijas Vēstnesis, 2012, 83. nr.; 2013, 164. nr.; 2016, 184., 251. nr.; 2020, 247. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 14. punktu šādā redakcijā:

"14. Nodokļa maksātājs un apsaimniekotājs dokumentus dienestā iesniedz elektroniski atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanas kārtību vai reģistrējoties dienesta vienotās informācijas sistēmā "TULPE". Dokumentus  papīra formā nosūta pa pastu uz dienesta juridisko adresi vai iesniedz klātienē."

2. Izteikt 45.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"45.2. ļauj pārliecināties apsaimniekošanas sistēmas auditoram  par nolietotu transportlīdzekļu savākšanu, pieņemšanu, apstrādi, pārstrādi vai reģenerāciju vai izvešanu pārstrādei vai reģenerācijai uz citām valstīm un sniedz citu nepieciešamo informāciju pēc apsaimniekošanas sistēmu auditora pieprasījuma."

3. Izteikt 47. punktu šādā redakcijā:

"47. Apsaimniekošanas sistēmu auditors mēneša laikā no pārskata saņemšanas dienas sagatavo ziņojumu par pārskata audita rezultātiem. Ziņojumā norāda izmantotās pārbaudes metodes un procedūras. Ziņojumu apsaimniekotājam iesniedz elektroniski."

4. Izteikt 53.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"53.2. procesa analīzi – novērtē apsaimniekotāja vai līgumpartneru iesniegto datu un informācijas ticamību. Auditors pamato audita izlases veidošanas kritērijus, izlasē iekļautos objektus un nodrošina, ka pārbaudāmās izlases lielums sniedz reprezentatīvus  datus;".

5. Izteikt 54. punktu šādā redakcijā:

"54. Apsaimniekotājs ir tiesīgs izraudzīties tādu apsaimniekošanas sistēmu auditoru, kurš Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā saņēmis lēmumu par tiesībām veikt apsaimniekošanas sistēmas auditora pienākumus. Lai persona saņemtu lēmumu par tiesībām veikt apsaimniekošanas sistēmas auditora pienākumus, tā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas padotībā esošajā kompetentajā iestādē iesniedz iesniegumu un pievieno informāciju vai dokumentus, kas apliecina, ka persona atbilst šo noteikumu 55. punktā minētajām prasībām."

6. Izteikt 55.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"55.2. ir kompetents sagatavot ziņojumu par nolietotu transportlīdzekļu apjomu."

7. Izteikt 6. pielikumu jaunā redakcijā (pielikums).

Ministru prezidente E. Siliņa

Vides aizsardzības un
reģionālās attīstības ministre I. Bērziņa

 

Pielikums
Ministru kabineta
2024. gada 28. maija
noteikumiem Nr. 313

"6. pielikums
Ministru kabineta
2012. gada 22. maija
noteikumiem Nr. 361

Pārskata pārbaudes jautājumi

1. Vai ir norādīts viss līgumpartneru pirmo reizi Latvijas Republikas teritorijā pastāvīgi reģistrēto un realizēto transportlīdzekļu skaits.

2. Vai ir pamatojošie dokumenti, kas apliecina transportlīdzekļu pirmreizēju pastāvīgu reģistrāciju Latvijas Republikā.

3. Vai apsaimniekotāja pārskatā minētie dati par transportlīdzekļu skaitu atbilst apsaimniekotāja līgumpartneru grāmatvedības reģistros norādītajiem datiem.

4. Vai apsaimniekotājam un komersantiem, kuri veic nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanu un kuriem ir līgums ar apsaimniekotāju, ir nepieciešamās vides aizsardzības normatīvajos aktos noteiktās atļaujas.

5. Vai ir dokumenti, kas apliecina nolietotu transportlīdzekļu apstrādi, pārstrādi vai reģenerāciju vai to nodošanu tālākai apstrādei, pārstrādei vai reģenerācijai.

6. Vai apsaimniekotāja savākto, pieņemto, pārstrādāto un reģenerēto nolietotu transportlīdzekļu procentuālais apjoms atbilst normatīvajos aktos noteiktajam savācamajam, pārstrādājamam un reģenerējamam apjomam attiecīgajā laikposmā.

7. Vai apsaimniekotājs pilnā apmērā piemēro apsaimniekošanas plānā un līgumā ar Valsts vides dienestu paredzēto apsaimniekošanas sistēmu.

8. Vai apsaimniekotājs ir nodrošinājis apsaimniekošanas sistēmas plāna izpildi.

9. Vai apsaimniekotāja dati par līgumpartneru realizētiem un nolietotiem transportlīdzekļiem nepārklājas ar cita apsaimniekotāja datiem."

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!