• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Dobeles novada domes 2023. gada 27. aprīļa saistošie noteikumi Nr. 13 "Grozījums Dobeles novada domes 2022. gada 27. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 5 "Par līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 11.05.2023., Nr. 89 https://www.vestnesis.lv/op/2023/89.17

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jelgavas novada domes lēmums Nr. 17

Par "Jelgavas novada pašvaldības Sosnovska latvāņa izplatības ierobežošanas pasākumu organizatoriskā plāna 2023.–2027. gadam" apstiprināšanu

Vēl šajā numurā

11.05.2023., Nr. 89

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Dobeles novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 13

Pieņemts: 27.04.2023.

OP numurs: 2023/89.17

2023/89.17
RĪKI

Dobeles novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 5 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Dobeles novada domes saistošie noteikumi Nr. 13

2023. gada 27. aprīlī

Grozījums Dobeles novada domes 2022. gada 27. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 5 "Par līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai"

APSTIPRINĀTI
ar Dobeles novada domes
2023. gada 27. aprīļa lēmumu Nr. 165/6

Izdoti saskaņā ar likuma
"Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā"
27.2 panta otrās daļas 5. punktu, piekto daļu

Izdarīt Dobeles novada domes 2022. gada 27. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 5 "Par līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai" šādu grozījumu:

Izteikt 22. punktu šādā redakcijā:

"22. Līdzfinansējuma maksimālais apmērs viena projekta realizācijai ir ne vairāk kā 5000,00 EUR (pieci tūkstoši euro 00 centi) katrai projektā iesaistītajai daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai".

Dobeles novada domes priekšsēdētājs I. Gorskis

 

Dobeles novada domes saistošo noteikumu Nr. 13 "Grozījums Dobeles novada domes 2022. gada 27. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 5 "Par līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai""
paskaidrojuma raksts

Sadaļas nosaukums Sadaļas paskaidrojums
1. Mērķis un nepieciešamības pamatojums. 1.1. Saistošo noteikumu mērķis ir veicināt Dobeles novada pašvaldības administratīvās teritorijas sakārtošanu un Dobeles novada iedzīvotāju iniciatīvu, iesaistoties daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu sakārtošanā un labiekārtošanā, tādējādi attīstot sadarbību starp vietējo sabiedrību un Pašvaldību, sekmējot kopīgu atbildību par dzīves kvalitātes uzlabošanu novadā.

1.2. Lai regulējums būtu saistošs visām fiziskām un juridiskām personām Dobeles novada teritorijā – tas nosakāms tikai ar ārēju normatīvu aktu. Grozījumu Dobeles novada domes 2022. gada 27. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 5 "Par līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai" var izdarīt tikai ar citiem saistošajiem noteikumiem.

2. Fiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu. 2.1. Noteikumu īstenošanas fiskālās ietekmes prognoze uz pašvaldības budžetu – noteikumu izpilde notiks pašvaldības kārtējā gada budžeta ietvaros. Atbalsts tiek sniegts atbilstoši pašvaldības rīcībā esošajiem resursiem, kas paredzēti attiecīgajam mērķim.

2.2. Nav nepieciešami papildus resursi sakarā ar jaunu institūciju vai darba vietu veidošanu, lai nodrošinātu saistošo noteikumu izpildi.

3. Sociālā ietekme, ietekme uz vidi, iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, kā arī plānotā regulējuma ietekmi uz konkurenci. 3.1. Sociālā ietekme – uzlabos situāciju, palielinot Dobeles novada iedzīvotāju iniciatīvu, iesaistoties daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu sakārtošanā un labiekārtošanā, tādējādi attīstot sadarbību starp vietējo sabiedrību un Pašvaldību, sekmējot kopīgu atbildību par dzīves kvalitātes uzlabošanu novadā.

3.2. Ietekme uz vidi – uzlabos situāciju, jo paredz iespēju dzīvojamo māju pagalmu sakārtošanai un labiekārtošanai.

3.3. Ietekme uz iedzīvotāju veselību – nav attiecināms.

3.4. Ietekme uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā – nav attiecināms.

3.5. Ietekme uz konkurenci – nav attiecināms.

4. Ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksām gan attiecībā uz saimnieciskās darbības veicējiem, gan fiziskajām personām un nevalstiskā sektora organizācijām, gan budžeta finansētām institūcijām. 4.1. Daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieku kopības projekta iesnieguma veidlapu izskata Līdzfinansējuma piešķiršanas pagalmu labiekārtošanai komisija (turpmāk – Komisija), pieņemot lēmumu par projekta iesnieguma apstiprināšanu vai noraidīšanu..

Līgumu par līdzfinansējuma piešķiršanu slēdz Pašvaldības izpilddirektors atbilstoši Komisijas lēmumam.

4.2. Nav paredzētas papildus administratīvo procedūru izmaksas.

4.3. Izsludinātie noteikumi tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Noteikumi tiks publicēti pašvaldības informatīvajā izdevumā un oficiālajā pašvaldības tīmekļvietnē, vienlaikus nodrošinot atbilstību oficiālajai publikācijai norādot atsauci uz oficiālo publikāciju atbilstoši Pašvaldību likuma 47. panta astotajai daļai.

5. Ietekme uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiem 5.1. Noteikumi ir izstrādāti pašvaldības autonomo funkciju nodrošināšanai.

Atbilstoši Pašvaldību likuma 2. pantam pašvaldība savas funkcijas pilda, ievērojot attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju intereses. Saistošie noteikumi nepieciešami, lai reglamentētu līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību projektu īstenošanai daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai.

5.2. Saistošo noteikumu izpilde notiks iesaistot esošos cilvēkresursus. Pašvaldībā papildus institūcijas un štata vietas netiks radītas.

6. Izpildes nodrošināšana Noteikumu izpildi nodrošina Komisija, pašvaldības administrācija.
7. Prasību un izmaksu samērīgumu pret ieguvumiem, ko sniedz mērķa sasniegšana. Noteikumi ir piemēroti iecerētā mērķa sasniegšanas nodrošināšanai un paredz tikai to, kas ir vajadzīgs minētā mērķa sasniegšanai.
8. Izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijām. 8.1. Noteikumu izstrādes procesā notikušas konsultācijas ar to izpildes nodrošināšanā iesaistītajām institūcijām.

8.2. Sabiedrības līdzdalības veids – informācijas publicēšana pašvaldības tīmekļvietnē un iesniegto priekšlikumu izvērtēšana.

Dobeles novada domes priekšsēdētājs I. Gorskis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!