• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2023. gada 19. oktobra likums "Grozījumi Kredītu reģistra likumā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 2.11.2023., Nr. 213 https://www.vestnesis.lv/op/2023/213.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Likums

Grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā

Vēl šajā numurā

02.11.2023., Nr. 213

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 19.10.2023.

OP numurs: 2023/213.2

2023/213.2
RĪKI

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Kredītu reģistra likumā

Izdarīt Kredītu reģistra likumā (Latvijas Vēstnesis, 2012, 92. nr.; 2013, 187. nr.; 2014, 26., 214. nr.; 2017, 41. nr.; 2018, 3. nr.; 2020, 29. nr.; 2021, 110., 193. nr.; 2023, 116. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 19. pantu šādā redakcijā:

"19. pants. (1) Valsts ieņēmumu dienestam ir tiesības saņemt reģistrā iekļautās ziņas par klientu — fizisko personu (rezidentu) — un viņa saistībām: šā klienta personas kodu, saistību veidu, klienta līgumā noteikto klienta saistību apjomu, sākuma datumu un beigu datumu, faktisko izbeigšanās datumu, atlikumu, periodu, reģistra dalībnieku vai ierobežotu reģistra dalībnieku, kas šīs ziņas iekļāvis reģistrā, kā arī informāciju par klientu skaitu attiecīgajās klienta saistībās šādiem nolūkiem:

1) fizisko personu (rezidentu) izdevumu un ienākumu atbilstības analīzei;

2) valsts amatpersonu deklarāciju pārbaudei.

(2) Šā panta pirmās daļas 1. un 2. punktā noteiktajiem nolūkiem Latvijas Banka Valsts ieņēmumu dienestam reizi gadā līdz 1. februārim elektroniskā veidā izsniedz šā panta pirmajā daļā minētās reģistrā iekļautās ziņas par klientu — fizisko personu (rezidentu) — spēkā esošajām saistībām par stāvokli iepriekšējā kalendāra gada 31. decembrī, ja šādu klienta saistību faktiskā atlikuma kopējais apjoms:

1) sasniedz vai pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas;

2) nesasniedz 20 minimālās mēnešalgas, bet šīs klienta saistības radušās iepriekšējā kalendāra gadā un to sākotnējā apjoma kopsumma klienta saistību rašanās brīdī sasniedza vai pārsniedza 20 minimālās mēnešalgas.

(3) Valsts ieņēmumu dienestam ir tiesības saņemt reģistrā iekļautās ziņas par klientu — fizisko personu (rezidentu) — un viņa spēkā esošajām un izbeigtajām saistībām šā panta pirmajā daļā noteiktajā apjomā nodokļu administrēšanas darbību un nodokļu administrācijas pārbaudes nepieciešamības izvērtēšanai un veikšanai, ja Valsts ieņēmumu dienestam atbilstoši tā rīcībā esošajai informācijai ir pamats uzskatīt, ka fiziskās personas (rezidenta) izdevumi varētu pārsniegt ienākumus. Latvijas Banka ne vēlāk kā triju darbdienu laikā izsniedz Valsts ieņēmumu dienestam minētās ziņas pēc Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora, viņa vietnieka vai Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora pilnvarotā struktūrvienības vadītāja vai viņa vietnieka nodokļu administrēšanā rakstveida pieprasījuma saņemšanas."

2. Izslēgt 21. panta pirmajā daļā skaitli un vārdu "19. un".

Likums Saeimā pieņemts 2023. gada 19. oktobrī.

Valsts prezidents E. Rinkēvičs

Rīgā 2023. gada 2. novembrī

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!