• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jelgavas novada domes 2023. gada 30. augusta saistošie noteikumi Nr. 12 "Par ēku nosaukumu (adrešu), dzīvokļu numuru, ielu, pašvaldības iestāžu, tūrisma un uzņēmējdarbības objektu norādzīmju izvietošanu Jelgavas novada pašvaldībā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 8.09.2023., Nr. 174 https://www.vestnesis.lv/op/2023/174.13

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jelgavas novada domes saistošie noteikumi Nr. 13

Grozījumi Jelgavas novada domes 2022. gada 27. aprīļa saistošajos noteikumos Nr. 14 "Par interešu izglītības un pieaugušo neformālās izglītības programmu licencēšanu"

Vēl šajā numurā

08.09.2023., Nr. 174

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jelgavas novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 12

Pieņemts: 30.08.2023.

OP numurs: 2023/174.13

2023/174.13
RĪKI

Jelgavas novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Jelgavas novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 12

Jelgavā 2023. gada 30. augustā

Par ēku nosaukumu (adrešu), dzīvokļu numuru, ielu, pašvaldības iestāžu, tūrisma un uzņēmējdarbības objektu norādzīmju izvietošanu Jelgavas novada pašvaldībā

APSTIPRINĀTI
ar Jelgavas novada domes
2023. gada 30. augusta lēmumu Nr. 18 (prot. Nr. 19)

Izdoti saskaņā ar Pašvaldību likuma
10. panta pirmās daļas 1. punktu, 44. panta otro daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – Noteikumi) nosaka kārtību, kādā Jelgavas novada administratīvajā teritorijā (turpmāk – Jelgavas novads) noformējamas un izvietojamas ēku nosaukumu (adrešu), dzīvokļu numuru, ielu, pašvaldības iestāžu, tūrisma un uzņēmējdarbības objektu norādzīmes.

2. Par nosaukuma (adreses) vai numerācijas izvietošanu un uzturēšanu pie ēkām ir atbildīgs ēkas īpašnieks, valdītājs vai apsaimniekotājs.

3. Par ielu un ēku nosaukumu (adrešu) norādzīmju izvietošanu un uzturēšanu ielu, ceļu krustojumos un pašvaldības iestāžu, tūrisma un uzņēmējdarbības objektu norādzīmju izvietošanu un uzturēšanu ir atbildīga pašvaldība.

4. Ēku nosaukuma (adreses) vai numerācijas norāde izvietojama 2,0–2,5 m augstumā no zemes pie ēkas fasādes, kura redzama no galvenās pieejas (piebrauktuves). Ja ēkas redzamību apgrūtina koki vai krūmi, ēka atrodas tālāk par 15 m no braucamās daļas, ēkas nosaukuma (adreses) vai numerācijas norāde izvietojama uz žoga vai atsevišķa staba, kas izvietots nekustamā īpašuma robežās pie nobrauktuves no ielas vai no ceļa. Norāde izvietojama ne zemāk kā 1,7 m augstumā no zemes.

5. Norādzīmes ir jāuztur kārtībā, tās nedrīkst būt sarūsējušas, deformētas, un tām jābūt skaidri salasāmām.

6. Noteikumu mērķis ir:

6.1. veidot un uzturēt vienotu Jelgavas novada vizuālo tēlu;

6.2. izveidot un uzturēt ēku nosaukumu (adrešu), dzīvokļu numuru, ielu, pašvaldības iestāžu, tūrisma un uzņēmējdarbības objektu norādzīmes Jelgavas novadā, saskaņā ar Noteikumu pielikumos paredzēto noformējumu;

6.3. nodrošināt adresācijas objektu atrašanās vietas noteikšanu Jelgavas novadā.

II. Ēku nosaukumu (adrešu), dzīvokļu numuru un ielu norādzīmes

7. Ēku nosaukumu (adrešu) un dzīvokļu numuru norādzīmes tiek izgatavotas, ievērojot šādus noteikumus:

7.1. pie ēkas stiprināmās ēkas numura norādzīmes tiek izgatavotas, atbilstoši šo noteikumu 1. pielikumā norādītajiem nosacījumiem;

7.2. uz ēkas numura norādzīmes norāda ielas nosaukumu un mājas numuru, uz norādes ir pieļaujams norādīt nekustamā īpašuma īpašnieka vārda iniciāli un uzvārdu, juridiskās personas nosaukumu vai aizvietot ar uzrakstu "Privātīpašums";

7.3. ja mainās ēkas piederība, tad viena mēneša laikā no īpašuma nostiprināšanas zemesgrāmatā jāmaina norādē norādītā informācija;

7.4. daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu numuru norādzīmes tiek izgatavotas, atbilstoši šo noteikumu 2. pielikumā norādītajiem nosacījumiem;

7.5. dzīvokļu numuru norādes izvieto daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas ārpusē virs ieejas kāpņu telpā, uz norādes norāda attiecīgajā kāpņu telpā esošo dzīvokļu numurus;

7.6. pie ēkas stiprināmās ēkas nosaukuma (adreses) norādzīmes tiek izgatavota, atbilstoši šo noteikumu 3. pielikumā norādītajiem nosacījumiem.

8. Norādzīmēm uz ēkām jābūt labā tehniskā un vizuālā stāvoklī, ar skaidri salasāmiem uzrakstiem valsts valodā un labi saskatāmām no ielas (ceļa).

9. Norādzīmes izgatavošanu un izvietošanu apmaksā nekustamā īpašuma īpašnieks, valdītājs vai apsaimniekotājs.

10. Papildus ir atļauts izvietot mākslinieciski noformētu mājas nosaukumu.

11. Aizliegts stiprināt norādes pie žoga kustīgajām daļām – vērtnēm.

12. Ielu un ceļu krustojumos izvietojamās ielu un ēku nosaukumu (adrešu) norādzīmes tiek izgatavotas, ievērojot šo noteikumu 4. un 5. pielikumā norādītos nosacījumus.

13. Norādzīmes izvietojamas ielu un ceļu krustojumos, lai neatkarīgi no braukšanas virziena būtu iespējams izlasīt šķērsojamās ielas nosaukumu vai ēkas nosaukumu (adresi). Norādzīmes izvietojamas ne zemāk kā 1,7 m augstumā no zemes un ne augstāk kā 2,5 m no zemes.

14. Vietās, kur pret ielu vērstās ēkas siena vai žogs ir piemēroti ielu nosaukuma norādzīmes uzstādīšanai, norādzīmes piestiprināmas, iepriekš saskaņojot ar nekustamā īpašuma īpašnieku, ēkas sienai vai žogam 30 cm attālumā no ēkas vai žoga stūra.

15. Vietās, kur pret ielu vērstās ēkas siena vai žogs nav piemēroti ielu norādzīmes uzstādīšanai, norādzīmes piestiprināmas speciāli izgatavotiem stabiem, kas tiek izvietoti ceļu aizsargjoslā.

16. Ielu norādzīmes izvietojamas visās ielās un ēku nosaukumu (adrešu) norādzīmes izvietojamas ceļu krustojumos pie adresācijas objektu piebraucamajiem ceļiem visā Jelgavas novada teritorijā (5. pielikums).

17. Ielu un ceļu krustojumos izvietotās norādzīmes izgatavo, izvieto un uztur Jelgavas novada pašvaldība par budžeta līdzekļiem.

III. Pašvaldības iestāžu, tūrisma un uzņēmējdarbības objektu norādzīmes

18. Ielu un ceļu krustojumos izvietojamās pašvaldības iestāžu, tūrisma un uzņēmējdarbības objektu norādzīmes tiek izgatavotas, ievērojot šo noteikumu 6. pielikumā norādītos nosacījumus.

19. Norādzīmes izvietojamas ielu un ceļu krustojumos, lai neatkarīgi no braukšanas virziena būtu iespējams izlasīt pašvaldības iestādes, tūrisma un uzņēmējdarbības objekta nosaukumu. Norādzīmes izvietojamas ne zemāk kā 1,7 m augstumā no zemes un ne augstāk kā 2,5 m no zemes.

20. Norādzīmes piestiprināmas speciāli izgatavotiem stabiem, kas tiek izvietoti ceļu aizsargjoslā.

21. Pašvaldības iestāžu, tūrisma un uzņēmējdarbības objektu norādzīmes izgatavoto, izvieto un uztur Jelgavas novada pašvaldība par budžeta līdzekļiem. Par pašvaldību iestāžu norādzīmju izgatavošanu un izvietošanu pie ēkām atbildīga tā Jelgavas novada iestāde, kuras apsaimniekošanā nodotas ēkas. Par tūrisma un uzņēmējdarbības objektu norādzīmju izgatavošanu un izvietošanu atbildīga tā Jelgavas novada iestāde, kas pilda pašvaldības kompetencē esošās funkcijas saistībā ar uzņēmējdarbību un tūrisma jomu.

IV. Uz pašvaldības iestāžu un struktūrvienību ēkām izvietojamā norādzīme

22. Uz pašvaldības iestāžu un struktūrvienību ēkām izvietojamās norādzīmes izvieto:

22.1. ēkas ārpusē pie ēkas fasādes tā, lai uzraksts uz tās būtu labi saskatāms, pie ieejas ēkā, kur atrodas iestāde vai struktūrvienība;

22.2. ja pašvaldības iestāde izvietota privātīpašumā, tad norādzīmes izvietojamas, iepriekš saskaņojot ar nekustamā īpašuma īpašnieku.

23. Plāksnes izvietojamas ne zemāk kā 1,5 m augstumā no zemes un ne augstāk kā 2,5 m no zemes.

24. Norādzīmes tiek izgatavotas, ievērojot šo noteikumu 7. pielikumā norādītos nosacījumus.

V. Informatīvie stendi

25. Informatīvie stendi tiek izgatavoti, ievērojot šādus noteikumus:

25.1. informatīvais stends ziņojumiem tiek izgatavoti, ievērojot šo noteikumu 8. pielikumā norādītos nosacījumus;

25.2. informatīvais stends ar novada vai pagasta karti (novada vai pagasta vārti) tiek izgatavoti, ievērojot šo noteikumu 9. pielikumā norādītos nosacījumus.

26. Informatīvos stendus izgatavoto, izvieto un uztur Jelgavas novada pašvaldība par budžeta līdzekļiem.

VI. Noslēguma jautājumi

27. Saistošie noteikumi publicējami likumā noteiktajā kārtībā un stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

28. Atzīt par spēku zaudējušiem Jelgavas novada pašvaldības 2022. gada 25. maija saistošos noteikumus Nr. 16 "Par ēku, dzīvokļu numuru un ēku nosaukumu (adrešu) norāžu, ēku nosaukumu (adrešu), ielu, pašvaldības iestāžu, tūrisma un uzņēmējdarbības objektu norādzīmju izvietošanu Jelgavas novada pašvaldībā" (protokols Nr. 22/2022, lēmums Nr. 2)

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs M. Lasmanis

 

 

Saistošo noteikumu Nr. 12 "Par ēku nosaukumu (adrešu), dzīvokļu numuru, ielu, pašvaldības iestāžu, tūrisma un uzņēmējdarbības objektu norādzīmju izvietošanu Jelgavas novada pašvaldībā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļa

Norādāmā informācija 

1. Mērķis un nepieciešamības pamatojums  Saistošo noteikumu (turpmāk – Noteikumi) izstrādes mērķis ir veidot un uzturēt vienotu Jelgavas novada vizuālo tēlu, izveidot un uzturēt ēku nosaukumu (adrešu), dzīvokļu numuru, ielu, pašvaldības iestāžu, tūrisma un uzņēmējdarbības objektu norādzīmes Jelgavas novadā, saskaņā ar Noteikumu pielikumos paredzēto noformējumu un nodrošināt adresācijas objektu atrašanās vietas noteikšanu Jelgavas novadā.

Šāda tiesiskā regulējuma neesamība var radīt situāciju, ka fiziskām un juridiskām personām netiek savlaicīgi sniegta nepieciešamā informācija, norādes tiek izvietotas patvarīgi un nesatur informāciju, atbilstoši Valsts adrešu reģistra informācijas sistēmā reģistrētajām ziņām.

Šobrīd norādzīmju izvietošanu reglamentē 2022. gada 25. maija saistošie noteikumi Nr. 16 "Par ēku, dzīvokļu numuru un ēku nosaukumu (adrešu) norāžu, ēku nosaukumu (adrešu), ielu, pašvaldības iestāžu, tūrisma un uzņēmējdarbības objektu norādzīmju izvietošanu Jelgavas novada pašvaldībā". Minētie saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Jelgavas novada administratīvajā teritorijā noformējamas un izvietojamas norādzīmes pie dzīvojamām un administratīvajām ēkām, ceļu un ielu krustojumos, kā arī izgatavojami un izvietojami informatīvie stendi. Piemērojot saistošos noteikumus, ir konstatētas vairākas gramatiskas nepilnības, kas rada neviennozīmīgu izpratni par saistošo noteikumu piemērošanu.

2. Fiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu  Noteikumu īstenošanai ikgadējie prognozētie pašvaldības budžeta izdevumi par nosaukuma (adreses) vai numerācijas izvietošanu un uzturēšanu pie pašvaldībai piederošajām ēkām, par ielu un ēku nosaukumu (adrešu) norādzīmju izvietošanu un uzturēšanu ielu, ceļu krustojumos, par pašvaldības iestāžu, tūrisma un uzņēmējdarbības objektu norādzīmju izvietošanu un uzturēšanu – apmēram 12000 EUR.
3. Sociālā ietekme, ietekme uz vidi, iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, kā arī plānotā regulējuma ietekme uz konkurenci  Sociālā ietekme – vienota noformējuma norādzīmes veicina piederības sajūtu novadam;

Ietekme uz vidi – nav;

Ietekme uz iedzīvotāju veselību – nav;

Ietekme uz uzņēmējdarbības vidi – plānotā vienota tūrisma un uzņēmējdarbības objektu norādzīmju izvietošana Jelgavas novada administratīvajā teritorijā popularizēs novada tūrisma piedāvājumus, tā ļaus ērti orientēties Jelgavas novadā un vajadzības gadījumā ātri atrast un identificēt nepieciešamos īpašumus un tūrisma objektus.

Ietekme uz konkurenci – nav.

4. Ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksām  Nav attiecināms.
5. Ietekme uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiem  Pašvaldību funkcijas, kuru izpildei tiek izstrādāti šie saistošie noteikumi ir gādāt par pašvaldības administratīvās teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību (publiskai lietošanai paredzēto teritoriju apgaismošana un uzturēšana; parku, skvēru un zaļo zonu ierīkošana un uzturēšana).

Izpildes nodrošināšanai tiek iesaistīti Pašvaldības administrācijas darbinieki, attiecīgā pagasta pārvaldes vadītājs un darbinieki. Netiek veidotas jaunas darba vietas.

6. Informācija par izpildes nodrošināšanu  Saistošo noteikumu izpildes nodrošināšanai nav plānots veidot jaunas pašvaldības institūcijas, darbavietas vai paplašināt esošo institūciju kompetenci.
7. Prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem, ko sniedz mērķa sasniegšana  Saistošie noteikumi ir piemēroti iecerētā mērķa sasniegšanas nodrošināšanai un paredz tikai to, kas ir paredzēts minētā mērķa sasniegšanai.
8. Izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijām  Saistošo noteikumu projekts "Par ēku nosaukumu (adrešu), dzīvokļu numuru, ielu, pašvaldības iestāžu, tūrisma un uzņēmējdarbības objektu norādzīmju izvietošanu Jelgavas novada pašvaldībā" publicēts pašvaldības oficiālajā tīmekļa vietnē sabiedrības viedokļa noskaidrošanai. Viedokļa izteikšanas termiņš noteikts divas nedēļas no publikācijas dienas. Laiks viedokļu izteikšanai bija noteikts no 2023. gada 17. jūlija līdz 2023. gada 11. augustam.

Pašvaldībā nav saņemti sabiedrības viedokļi par saistošo noteikumu projektu.

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs M. Lasmanis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!