• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2022. gada 22. marta noteikumi Nr. 185 "Atlīdzības aprēķināšanas un izmaksāšanas kārtība par zemes dzīļu īpašuma tiesību aprobežojumu valsts nozīmes zemes dzīļu nogabalos". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 24.03.2022., Nr. 59 https://www.vestnesis.lv/op/2022/59.8

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 186

Valsts nozīmes zemes dzīļu nogabala "Inčukalna dabasgāzes krātuve" izmantošanas noteikumi

Vēl šajā numurā

24.03.2022., Nr. 59

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 185

Pieņemts: 22.03.2022.

OP numurs: 2022/59.8

2022/59.8
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 13 Pēdējās nedēļas laikā 21 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 185

Rīgā 2022. gada 22. martā (prot. Nr. 17 16. §)

Atlīdzības aprēķināšanas un izmaksāšanas kārtība par zemes dzīļu īpašuma tiesību aprobežojumu valsts nozīmes zemes dzīļu nogabalos

Izdoti saskaņā ar likuma "Par zemes dzīlēm"
12.1 panta otro daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā aprēķina un izmaksā atlīdzību zemes īpašniekam par zemes dzīļu īpašuma tiesību aprobežojumu valsts nozīmes zemes dzīļu nogabalos (turpmāk – atlīdzība), ja sabiedrības un valsts interesēs nepieciešams izmantot zemes dzīles.

2. Zemes īpašniekam ir tiesības uz atlīdzību, ja viņa īpašuma tiesības uz zemi nostiprinātas zemesgrāmatā un ja viņš ir plānojis zemes dzīļu izmantošanu, sagatavojot dokumentus atbilstoši zemes dzīļu izmantošanas licences saņemšanu un būvniecību regulējošo normatīvo aktu prasībām, bet saņēmis no zemes dzīļu izmantotāja valsts nozīmes zemes dzīļu nogabalā atteikumu zemes dzīļu izmantošanai.

3. Zemes īpašnieks, kura zeme iekļauta valsts nozīmes zemes dzīļu nogabalā un kurš vēlas izmantot zemes dzīles, bet to neļauj zemes dzīļu īpašuma tiesību aprobežojums, iesniedz zemes dzīļu izmantotājam rakstisku pieteikumu atlīdzības saņemšanai. Pieteikumam pievieno:

3.1. īpašuma tiesības apliecinošus dokumentus vai apliecinātus to norakstus;

3.2. atteikumu zemes dzīļu izmantošanai, kas saņemts no zemes dzīļu izmantotāja, kuram piešķirta licence zemes dzīļu izmantošanai valsts nozīmes zemes dzīļu nogabalā.

4. Ja zeme, kurā zemes dzīļu īpašuma tiesības ir aprobežotas, ir kopīpašums, šo noteikumu 3. punktā minēto pieteikumu paraksta visi kopīpašnieki.

5. Vienreizēju atlīdzību par zemes dzīļu īpašuma tiesību aprobežojumu valsts nozīmes zemes dzīļu nogabalos aprēķina piecu procentu apmērā no zemes platības kadastrālās vērtības. Atlīdzību par zemes dzīļu īpašuma tiesību aprobežojumu zemes īpašniekam maksā tikai par to platību, zem kuras zemes dzīļu izmantošana ir aprobežota.

6. Zemes dzīļu izmantotājs 30 dienu laikā pēc šo noteikumu 3. punktā minēto dokumentu saņemšanas, ņemot vērā zemes kadastrālo vērtību, aprēķina izmaksājamās atlīdzības summu (turpmāk – aprēķins) un rakstiski informē zemes īpašnieku par aprēķinu. Zemes dzīļu izmantotājs nosūta aprēķinu uz zemes īpašnieka iesniegumā norādīto adresi vai arī pret parakstu iepazīstina zemes īpašnieku ar aprēķinu klātienē.

7. Pamatojoties uz zemes dzīļu izmantotāja aprēķinu, zemes īpašnieks vienojas ar zemes dzīļu izmantotāju par atlīdzības izmaksas laiku un maksāšanas kārtību. Par atlīdzību, kura maksājama par īpašuma tiesību aprobežojumu, noslēdzama rakstveida vienošanās.

8. Visi strīdi saistībā ar atlīdzības noteikšanu risināmi vispārējās jurisdikcijas tiesā saskaņā ar spēkā esošajām tiesību normām. Par nodomu celt prasību tiesā zemes dzīļu izmantotājs vai zemes īpašnieks informē otru pusi vismaz mēnesi iepriekš.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Vides aizsardzības un
reģionālās attīstības ministrs A. T. Plešs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!