• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valkas novada domes 2021. gada 25. novembra saistošie noteikumi Nr. 29 "Par pamata sociālās palīdzības pabalstiem Valkas novada pašvaldībā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 5.01.2022., Nr. 3 https://www.vestnesis.lv/op/2022/3.15

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valkas novada domes saistošie noteikumi Nr. 30

Grozījumi Valkas novada domes 2020. gada 29. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 23 "Par sociālajiem pakalpojumiem Valkas novadā"

Vēl šajā numurā

05.01.2022., Nr. 3

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Valkas novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 29

Pieņemts: 25.11.2021.

OP numurs: 2022/3.15

2022/3.15
RĪKI

Valkas novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Valkas novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 29

Valkā 2021. gada 25. novembrī

Par pamata sociālās palīdzības pabalstiem Valkas novada pašvaldībā

APSTIPRINĀTI
ar Valkas novada pašvaldības domes
25.11.2021. lēmumu (prot. Nr. 17, 1. §)

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma
3. panta otro daļu, 36. panta piekto daļu

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – Noteikumi) nosaka pamata sociālās palīdzības pabalstiem (garantētā minimālā ienākuma (turpmāk – GMI) pabalsta un mājokļa pabalsta) Valkas novada pašvaldībā piemērojamos koeficientus, aprēķinot pamata sociālās palīdzības pabalstus, un lēmumu par pabalsta piešķiršanu apstrīdēšanas termiņus Valkas novadā.

2. Pabalsta pieprasījumus izskata un lēmumu pieņem Valkas novada Sociālais dienests (turpmāk – Dienests) saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

3. Aprēķinot mājokļa pabalstu, kas ir materiāls atbalsts ar mājokļa lietošanu saistīto izdevumu segšanai, GMI slieksnim piemēro:

3.1. koeficientu 2 – atsevišķi dzīvojošai pensijas vecumu sasniegušai personai vai personai ar invaliditāti;

3.2. koeficientu 1,5 – mājsaimniecībai, bez bērniem, kurā ir tikai pensijas vecumu sasniegušas personas vai personas ar invaliditāti.

4. Noteikumu 3. punktā noteiktos koeficientus nepiemēro mājsaimniecībai, kuras ienākumi ir zemāki vai vienādi ar normatīvajos aktos noteikto GMI slieksni.

5. Pamata sociālās palīdzības pabalstus, saskaņā ar Dienesta lēmumu, izmaksā Valkas novada pašvaldības Grāmatvedības un finanšu nodaļa ar pārskaitījumu uz iesniedzēja norādīto kredītiestādes kontu vai skaidrā naudā kasē vai arī veic samaksu par pakalpojumu pēc rēķina piestādīšanas pakalpojuma sniedzējam līdz kārtējā mēneša 25. datumam.

6. Dienests informē personu par pieņemto lēmumu. Ja tiek pieņemts lēmums par atteikumu izmaksāt pamata sociālās palīdzības pabalstu, tad Dienests personu par to informē rakstiski piecu darba dienu laikā.

7. Dienesta pieņemto lēmumu var apstrīdēt Valkas novada pašvaldībā (Beverīnas iela 3, Valka, Valkas novads, LV-4701).

8. Noteikumi stājas spēkā pēc to pilna teksta publicēšanas informatīvajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs V. A. Krauklis

 

Valkas novada pašvaldības saistošo noteikumu Nr. 29 "Par pamata sociālās palīdzības pabalstiem Valkas novada pašvaldībā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Īss projekta satura izklāsts

Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) tiek izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma (turpmāk – SPSPL) 33. panta otro daļu un 36. panta piekto daļu.

Saskaņā ar SPSPL 36. panta piekto daļu, pašvaldība saistošajos noteikumos var paredzēt labvēlīgākus nosacījumus attiecībā uz izdevumu pozīciju normām, kā arī noteikt koeficientu garantētā minimālā ienākuma sliekšņu summai mājsaimniecībai un mājsaimniecību veidus, kuriem tiek piemērots koeficients mājokļa pabalsta apmēra aprēķināšanai. Valkas novada pašvaldībā tiek paredzēts koeficients garantētā minimālā ienākuma sliekšņa summai mājsaimniecībai:

– koeficients 2 – atsevišķi dzīvojošai pensijas vecuma personai vai personai ar invaliditāti;

– koeficients 1,5 – mājsaimniecībai bez bērniem, kurā ir tikai pensijas vecuma personas vai personas ar invaliditāti.

2. Projekta nepieciešamības pamatojums Noteikumi ļaus piešķirt mājokļa pabalstu plašākam mazaizsargāto personu lokam – pensionāriem un invalīdiem, kuri šobrīd mājokļa pabalstu vairāk nesaņem, jo ar 2021. gada 1. janvāri valstī tika mainīta mājokļa pabalsta piešķiršanas kārtība.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu

Noteikumu izpildei tiek plānoti naudas līdzekļi Valkas novada Sociālā dienesta 2022. gada budžetā. Tiek prognozēts, ka nebūs nepieciešami lielāki budžeta līdzekļi, nekā bija piešķirti 2021. gadā, jo 2021. gada budžets šim mērķim netika iztērēts. Pabalstu saņēmēju loks palielināsies vidēji par 50 ģimenēm.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav ietekmes.
5. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz administratīvajām procedūrām Nav ietekmes.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Noteikumu projekts ir apspriests ar sociālā darba speciālistiem, ņemot vērā Valkas novada Sociālā dienesta klientu viedokli un LR Labklājības ministrijas ieteikumus.

Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs V. A. Krauklis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!