Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2022. gada 8. novembra noteikumi Nr. 697 "Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 9. februāra noteikumos Nr. 119 "Kārtība, kādā Valsts probācijas dienests organizē kriminālsoda - piespiedu darbs - izpildi"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 11.11.2022., Nr. 220 https://www.vestnesis.lv/op/2022/220.13

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 698

Grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 8. marta noteikumos Nr. 175 "Recepšu veidlapu izgatavošanas un uzglabāšanas, kā arī recepšu izrakstīšanas un uzglabāšanas noteikumi"

Vēl šajā numurā

11.11.2022., Nr. 220

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 697

Pieņemts: 08.11.2022.

OP numurs: 2022/220.13

2022/220.13
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 19 Pēdējās nedēļas laikā 12 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 697

Rīgā 2022. gada 8. novembrī (prot. Nr. 56 16. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 9. februāra noteikumos Nr. 119 "Kārtība, kādā Valsts probācijas dienests organizē kriminālsoda – piespiedu darbs – izpildi"

Izdoti saskaņā ar Valsts probācijas dienesta
likuma 12. pantu

Izdarīt Ministru kabineta 2010. gada 9. februāra noteikumos Nr. 119 "Kārtība, kādā Valsts probācijas dienests organizē kriminālsoda – piespiedu darbs – izpildi" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 25. nr.; 2016, 220. nr.; 2017, 188. nr.; 2019, 73. nr.; 2021, 184. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt noteikumu nosaukumu šādā redakcijā:

"Kārtība, kādā Valsts probācijas dienests organizē kriminālsoda – sabiedriskais darbs – izpildi".

2. Izteikt 1. punktu šādā redakcijā:

"1. Noteikumi nosaka kriminālsoda – sabiedriskais darbs (turpmāk – sabiedriskais darbs) – izpildes organizēšanas kārtību."

3. Izteikt 2. punktu šādā redakcijā:

"2. Personas, kurām ar tiesas nolēmumu vai prokurora priekšrakstu par sodu piemērots sabiedriskais darbs (turpmāk – probācijas klients), nodarbina Valsts probācijas dienests (turpmāk – dienests) vai valsts vai pašvaldību iestādes, kapitālsabiedrības, aģentūras, biedrības, nodibinājumi un reliģiskās organizācijas (turpmāk – darba devējs), ar kurām dienests ir noslēdzis līgumu par probācijas klientu nodarbināšanu sabiedriskajā darbā."

4. Izteikt 3. punktu šādā redakcijā:

"3. Sabiedriskā darba izpildi dienests organizē atbilstoši darba tiesiskās attiecības regulējošajiem normatīvajiem aktiem, kas nosaka nodarbināšanas aizliegumus un ierobežojumus, pārtraukumus darbā, ciktāl šie noteikumi nenosaka citādi, kā arī atbilstoši darba aizsardzību regulējošajiem normatīvajiem aktiem."

5. Izteikt II nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"II. Sabiedriskā darba izpildes organizēšana".

6. Izteikt 4. punktu šādā redakcijā:

"4. Sabiedriskā darba izpildi organizē tā dienesta teritoriālās struktūrvienības nodaļa (turpmāk – struktūrvienība), kuras darbības teritorijā atrodas probācijas klienta deklarētā dzīvesvieta."

7. Izteikt 5. punktu šādā redakcijā:

"5. Ja probācijas klientam nav deklarētās dzīvesvietas, sabiedriskā darba izpildi nodrošina struktūrvienība, kuras darbības teritorijā atrodas viņa dzīvesvieta."

8. Papildināt ar 5.3 punktu šādā redakcijā:

"5.3 Ja dokumentus paziņo šo noteikumu 5.14. un 5.15. apakšpunktā minētajā veidā, dienests vienlaikus nodrošina to pieejamību oficiālās elektroniskās adreses kontā, ja probācijas klientam ir aktivizēts oficiālās elektroniskās adreses konts."

9. Izteikt 6. punktu šādā redakcijā:

"6. Pamatojoties uz probācijas klienta vai viņa vecāka, vai cita likumiskā pārstāvja (turpmāk – pārstāvis) pamatotu iesniegumu, sabiedriskā darba izpildi var nodrošināt cita struktūrvienība."

10. Izteikt 7.1 punktu šādā redakcijā:

"7.1 Probācijas klients, kurš ir ieradies struktūrvienībā pieteikties sabiedriskā darba izpildei:

7.11. uzrāda personu apliecinošu dokumentu;

7.12. sniedz personas datus apstrādei;

7.13. norāda saziņas veidu, ievērojot oficiālās elektroniskās adreses prioritāti, ja ir aktivizēts oficiālās elektroniskās adreses konts, kā arī citu kontaktinformāciju."

11. Izteikt 7.2 punktu šādā redakcijā:

"7.2 Kad probācijas klients ieradies pieteikties sabiedriskā darba izpildei, dienesta amatpersona (turpmāk – amatpersona):

7.21. pārliecinās par probācijas klienta identitāti;

7.22. iegūst un apstrādā probācijas klienta personas datus;

7.23. izskaidro sabiedriskā darba izpildes nosacījumus un kārtību (turpmāk – sabiedriskā darba izpildes nosacījumi) un personīgi izsniedz tos probācijas klientam."

12. Izteikt 8. punktu šādā redakcijā:

"8. Probācijas klients ar parakstu apliecina, ka ir iepazinies ar sabiedriskā darba izpildes nosacījumiem un apņemas sabiedriskā darba izpildes laikā saņemt sev adresētos dokumentus atbilstoši šo noteikumu 5.1 punktā minētajiem paziņošanas veidiem, ievērojot oficiālās elektroniskās adreses prioritāti."

13. Izteikt 8.1 punktu šādā redakcijā:

"8.1 Ja probācijas klients ir nepilngadīgais, ar sabiedriskā darba izpildes nosacījumiem viņu iepazīstina pārstāvja klātbūtnē."

14. Izteikt 9. punktu šādā redakcijā:

"9. Amatpersona izvēlas darba devēju, ņemot vērā pašvaldībām nepieciešamos prioritāros darbus, probācijas klienta sodāmību, izglītību, prasmes, veselības stāvokli un vecumu, vienojas par vietu un laiku, kad probācijas klients var ierasties pie darba devēja, un sagatavo norīkojumu par sabiedriskā darba veikšanu pie konkrētā darba devēja (turpmāk – norīkojums). Ja probācijas klients ir nepilngadīgs, norīkojumu sagatavo pārstāvja klātbūtnē. Vienu norīkojuma eksemplāru personīgi izsniedz probācijas klientam, otru pievieno probācijas klienta lietai, trešo izsniedz darba devējam."

15. Izteikt 10.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"10.5. līguma par probācijas klientu nodarbināšanu sabiedriskajā darbā numuru un datumu;".

16. Izteikt 13. punktu šādā redakcijā:

"13. Ja nepilngadīgais probācijas klients pieteikties sabiedriskā darba izpildei ieradies struktūrvienībā bez pārstāvja, dienests turpina organizēt sabiedriskā darba izpildi un probācijas klientam personīgi izsniedz uzaicinājumu ierasties struktūrvienībā amatpersonas norādītajā datumā kopā ar pārstāvi. Amatpersona noskaidro pārstāvja neierašanās iemeslu."

17. Izteikt 13.1 punktu šādā redakcijā:

"13.1 Ja amatpersona konstatē, ka pārstāvis izvairās no ierašanās struktūrvienībā vai nepilngadīgā probācijas klienta ģimenes apstākļi vai bērnu aprūpes iestādes apstākļi nelabvēlīgi ietekmē nepilngadīgo probācijas klientu un traucē sabiedriskā darba izpildi, amatpersona nekavējoties, bet ne vēlāk kā triju darbdienu laikā par to rakstiski informē pašvaldības sociālo dienestu un bāriņtiesu."

18. Izteikt 13.2 punktu šādā redakcijā:

"13.2 Ja nepilngadīgais probācijas klients izvairās no sabiedriskā darba izpildes, amatpersona var uzaicināt pārstāvi ierasties uz pārrunām struktūrvienībā."

19. Izteikt 15. punktu šādā redakcijā:

"15. Pirms sabiedriskā darba izpildes uzsākšanas amatpersona sagatavo darba grafiku, saskaņojot to ar darba devēju un probācijas klientu. Saskaņoto darba grafiku darba devējs un probācijas klients apliecina ar parakstu. Parakstīto darba grafiku paziņo darba devējam, probācijas klientam un pievieno probācijas klienta lietai."

20. Izteikt 16.8. apakšpunktu šādā redakcijā:

"16.8. datumus, kuros probācijas klients veiks sabiedrisko darbu;".

21. Izteikt 16.10. apakšpunktu šādā redakcijā:

"16.10. sabiedriskā darba izpildes vietu un adresi;".

22. Izteikt 16.11. apakšpunktu šādā redakcijā:

"16.11. plānotās sabiedriskā darba stundas."

23. Izteikt 18. punktu šādā redakcijā:

"18. Ja probācijas klients sabiedrisko darbu veiks ilgāk nekā četras stundas dienā, sagatavojot darba grafiku, paredz pārtraukumu. Pārtraukuma laiku un ilgumu amatpersona nosaka, konsultējoties ar darba devēju un probācijas klientu, taču tas nevar būt īsāks par 15 minūtēm. Pārtraukumu piešķir ne vēlāk kā pēc četrām stundām no darba sākuma. Pārtraukumu neieskaita sabiedriskā darba izpildes laikā."

24. Izteikt 23.1 punktu šādā redakcijā:

"23.1 Jaunu darba grafiku nesagatavo, ja probācijas klients vai darba devējs dienā, kad saskaņā ar darba grafiku probācijas klientam jāveic sabiedriskais darbs, lūdz mainīt sabiedriskā darba uzsākšanas vai pabeigšanas laiku."

25. Izteikt 24. punktu šādā redakcijā:

"24. Sabiedriskā darba izpildes laikā amatpersonai ir tiesības norīkot probācijas klientu pie cita darba devēja saskaņā ar šo noteikumu 9. un 10. punktu, ja tas var veicināt efektīvāku sabiedriskā darba izpildi."

26. Izteikt 26. punktu šādā redakcijā:

"26. Ja probācijas klients atbilst sodu izpildi regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajiem kritērijiem un vēlas, lai tiktu segti izdevumi par sabiedriskā transporta izmantošanu, kas saistīti ar viņa ierašanos struktūrvienībā un sabiedriskā darba izpildes vietā, viņš iesniedz attiecīgajā struktūrvienībā rakstisku iesniegumu un sabiedriskā transporta izmantošanu apliecinošus dokumentus (piemēram, biļetes):

26.1. ja sabiedriskā darba izpilde ilgst mēnesi vai mazāk, – triju darbdienu laikā pēc sabiedriskā darba izpildes pabeigšanas;

26.2. ja sabiedriskā darba izpilde ilgst ilgāk par mēnesi, – triju darbdienu laikā pēc sabiedriskā darba izpildes pabeigšanas vai reizi mēnesī."

27. Izteikt III nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"III. Sabiedriskā darba izpildes kontrole".

28. Izteikt 28. punktu šādā redakcijā:

"28. Amatpersona pārliecinās, vai probācijas klients ir iepazīstināts ar darba aizsardzības un darba kārtības noteikumiem (piedalās probācijas klienta instruktāžā vai pārbauda ierakstu darba devēja darba aizsardzības instruktāžas žurnālā). Probācijas klienta instruēšanas laiku ieskaita sabiedriskā darba laikā."

29. Izteikt 29.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"29.2. ierodoties sabiedriskā darba izpildes vietā."

30. Izteikt 29.1 punktu šādā redakcijā:

"29.1 Veicot kontroli sabiedriskā darba izpildes vietā, amatpersona sagatavo pārbaudes aktu. Pārbaudes aktā norāda:

29.11. datumu un laiku, kad veikta kontrole;

29.12. probācijas klienta vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju;

29.13. darba devēja nosaukumu un kontaktinformāciju;

29.14. sabiedriskā darba izpildes vietu un adresi;

29.15. datumu un laiku, kad probācijas klientam ir jāveic sabiedriskais darbs saskaņā ar darba grafiku;

29.16. kontrolē konstatētos faktus."

31. Izteikt 29.2 punktu šādā redakcijā:

"29.2 Pārbaudes aktu paraksta probācijas klients un amatpersona, kura veic kontroli. Ja kontroles laikā konstatēts, ka probācijas klients neatrodas sabiedriskā darba izpildes vietā, pārbaudes aktu paraksta darba devējs un amatpersona, kura veica kontroli."

32. Izteikt 31. punktu šādā redakcijā:

"31. Par sabiedriskajā darbā nostrādātām uzskata tikai tās stundas, kuras probācijas klients strādā pie norīkojumā norādītā darba devēja, darba grafikā noteiktajā laikā nepārkāpjot sabiedriskā darba izpildes nosacījumus."

33. Izteikt 32. punktu šādā redakcijā:

"32. Uzskata, ka probācijas klients konkrētajā dienā sabiedrisko darbu nav veicis, ja:

32.1. amatpersona darba grafikā noteiktajā laikā ierodas sabiedriskā darba izpildes vietā un konstatē, ka probācijas klients tur neatrodas un amatpersonu iepriekš par to nav informējis;

32.2. darba devējs paziņo amatpersonai, ka probācijas klients atstājis sabiedriskā darba izpildes vietu pēc amatpersonas kontroles sabiedriskā darba izpildes vietā, bet pirms darba laika beigām, iepriekš par to neinformējot amatpersonu."

34. Izteikt 33. punktu šādā redakcijā:

"33. Pēc attiecīgā darba grafika termiņa beigām amatpersona sagatavo kontroles reģistra veidlapu. Amatpersona un darba devējs kontroles reģistra veidlapā ar parakstu apliecina, ka probācijas klients noteiktajā laikā ir veicis sabiedrisko darbu. Parakstīto kontroles reģistra veidlapu pievieno probācijas klienta lietai un pēc darba devēja lūguma paziņo darba devējam."

35. Izteikt 34.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"34.4. datumu, kad probācijas klientam saskaņā ar sagatavoto darba grafiku un darba grafika grozījumiem bija jāveic sabiedriskais darbs;".

36. Izteikt 34.6. apakšpunktu šādā redakcijā:

"34.6. nostrādātās sabiedriskā darba stundas vai atzīmi, ka probācijas klients sabiedrisko darbu nav veicis;".

37. Izteikt 35. punktu šādā redakcijā:

"35. Sabiedriskā darba izpildes laikā amatpersonai ir tiesības intervēt probācijas klientu, pārstāvi un darba devēju, lai noskaidrotu jautājumus, kas saistīti ar sabiedriskā darba izpildi. Amatpersona sagatavo sarunas aprakstu, ko ar parakstu apliecina intervējamā persona un amatpersona."

38. Izteikt IV nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"IV. Amatpersonas rīcība, ja probācijas klients nepilda pienākumus vai pārkāpj sabiedriskā darba izpildes nosacījumus".

39. Izteikt 36. punktu šādā redakcijā:

"36. Ja probācijas klients sodu izpildi regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajā termiņā neierodas pieteikties sabiedriskā darba izpildei un neinformē par attaisnojošiem neierašanās iemesliem, amatpersona probācijas klientam nosūta uzaicinājumu ierasties dienestā, lai sniegtu paskaidrojumu."

40. Izteikt 37. punktu šādā redakcijā:

"37. Ja probācijas klients pārkāpis sabiedriskā darba izpildes nosacījumus, ar kuriem tika iepazīstināts, amatpersona lūdz sniegt paskaidrojumu. Ja probācijas klients nav sasniedzams, amatpersona nosūta uzaicinājumu vai informē probācijas klientu par uzaicinājuma pieejamību e-lietas portālā."

41. Izteikt 40.6. apakšpunktu šādā redakcijā:

"40.6. ja nepieciešams, – amatpersonu, pie kuras probācijas klientam jāierodas, lai vienotos par turpmāko sabiedriskā darba izpildi, tās kontaktinformāciju, kā arī adresi un laiku, kad probācijas klientam jāierodas."

42. Papildināt ar 40.1 punktu šādā redakcijā:

"40.1 Ja probācijas klients noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdī bija nepilngadīgs un amatpersona konstatē, ka probācijas klients neņem vērā izteikto brīdinājumu un atkārtoti bez attaisnojuma pārkāpj sabiedriskā darba izpildes nosacījumus, tā nekavējoties sasauc starpinstitūciju sanāksmi, lai vienotos par iesaistīto institūciju turpmāko rīcību un lemtu par probācijas klienta atkārtotu brīdināšanu vai iesnieguma iesniegšanu tiesai par sabiedriskā darba aizstāšanu ar probācijas uzraudzību."

43. Papildināt ar 40.2 punktu šādā redakcijā:

"40.2 Ja probācijas klients noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdī bija sasniedzis 18 gadu vecumu un amatpersona konstatē, ka probācijas klients soda izpildes laikā vecumā no 18 līdz 25 gadiem neņem vērā izteikto brīdinājumu un atkārtoti bez attaisnojuma pārkāpj sabiedriskā darba izpildes nosacījumus, tā var pieņemt lēmumu atkārtoti brīdināt probācijas klientu vai iesniegt tiesā iesniegumu par sabiedriskā darba aizstāšanu ar īslaicīgu brīvības atņemšanu."

44. Papildināt ar 40.3 punktu šādā redakcijā:

"40.3 Lemjot par šo noteikumu 40.2 punktā minētā probācijas klienta atkārtotu brīdināšanu vai iesnieguma iesniegšanu tiesā par sabiedriskā darba aizstāšanu ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, amatpersona ņem vērā:

40.31. kriminālsodu izpildi reglamentējošā likumā paredzēto pienākumu vai sabiedriskā darba izpildes nosacījumu nepildīšanas apstākļus;

40.32. vai iepriekšējais brīdinājums ir veicinājis pozitīvas pārmaiņas;

40.33. vai probācijas klienta attieksme un uzvedība liecina par vēlmi sadarboties ar dienestu;

40.34. iepriekš konstatēto kriminālsodu izpildi reglamentējošā likumā paredzēto pienākumu vai sabiedriskā darba izpildes nosacījumu nepildīšanas gadījumu raksturu un sistemātiskumu."

45. Papildināt ar 40.4 punktu šādā redakcijā:

"40.4 Ja šo noteikumu 40.1 punktā minētajā gadījumā tiek pieņemts lēmums par iesnieguma iesniegšanu tiesā, minēto iesniegumu sagatavo un nosūta 15 darbdienu laikā pēc starpinstitūciju sanāksmes, kurā tika pieņemts attiecīgais lēmums."

46. Papildināt ar 40.5 punktu šādā redakcijā:

"40.5 Ja šo noteikumu 40.2 punktā minētajā gadījumā tiek pieņemts lēmums par iesnieguma iesniegšanu tiesā, minēto iesniegumu sagatavo un nosūta 15 darbdienu laikā pēc tam, kad konstatēts, ka netiek pildīti kriminālsodu izpildi reglamentējošā likumā paredzētie pienākumi vai sabiedriskā darba izpildes nosacījumi."

47. Izteikt 43. punktu šādā redakcijā:

"43. Ja probācijas klients neņem vērā izteikto brīdinājumu un atkārtoti bez attaisnojuma pārkāpj sabiedriskā darba izpildes nosacījumus, amatpersona 15 darbdienu laikā pēc tam, kad konstatēts, ka netiek pildīti kriminālsodu izpildi reglamentējošā likumā paredzētie pienākumi vai sabiedriskā darba izpildes nosacījumi, sagatavo un nosūta tiesai iesniegumu par sabiedriskā darba aizstāšanu ar īslaicīgu brīvības atņemšanu."

48. Izteikt 44. punktu šādā redakcijā:

"44. Iesniegumā par sabiedriskā darba aizstāšanu ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai probācijas uzraudzību norāda:

44.1. krimināllietas numuru;

44.2. tiesas lietvedības numuru;

44.3. probācijas klienta vārdu, uzvārdu, personas kodu vai ziņas, kas palīdz identificēt personu, ja personai Latvijas Republikā nav piešķirts personas kods, un dzīvesvietas adresi;

44.4. tiesas nolēmuma vai prokurora priekšraksta par sodu izpildes gaitas aprakstu;

44.5. struktūrvienību, kura organizē sabiedriskā darba izpildi;

44.6. ārējā normatīvā akta pantu, tā daļu, punktu vai apakšpunktu, saskaņā ar kuru sabiedriskais darbs aizstājams ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai probācijas uzraudzību;

44.7. lūgumu tiesai aizstāt probācijas klientam piemēroto sabiedrisko darbu ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai probācijas uzraudzību;

44.8. nenostrādāto sabiedriskā darba stundu skaitu."

49. Izteikt V nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"V. Sabiedriskā darba neveikšana".

50. Izteikt 46. punktu šādā redakcijā:

"46. Ja probācijas klients slimības dēļ nav spējīgs veikt sabiedrisko darbu, probācijas klients vai pārstāvis par to paziņo amatpersonai un amatpersona nekavējoties paziņo darba devējam."

51. Izteikt 48. punktu šādā redakcijā:

"48. Ja probācijas klients sabiedrisko darbu nespēj veikt ilgāk kā divas dienas pēc kārtas, viņš vai pārstāvis pēc darbnespējas beigām uzrāda amatpersonai darbnespējas lapu vai izrakstu no stacionāra pacienta vai ambulatorā pacienta medicīniskās kartes, lai attaisnotu kavējumu."

52. Izteikt 49. punktu šādā redakcijā:

"49. Ja probācijas klients vai pārstāvis informē, ka slimības dēļ ilgāk kā divas dienas neieradīsies veikt sabiedrisko darbu, amatpersona:

49.1. vienojas ar probācijas klientu par nākamo ierašanās vai sazināšanās datumu. Ja probācijas klients norunātajā datumā neierodas vai nesazinās ar amatpersonu, tad amatpersona nosūta uzaicinājumu vai informē probācijas klientu par uzaicinājuma pieejamību e-lietas portālā;

49.2. informē darba devēju."

53. Izteikt 50. punktu šādā redakcijā:

"50. Probācijas klients iesniedz dienestā rakstisku iesniegumu ar lūgumu atļaut uz laiku neveikt sabiedrisko darbu, ja:

50.1. vēlas izbraukt no valsts;

50.2. citu svarīgu iemeslu dēļ nav spējīgs veikt sabiedrisko darbu."

54. Izteikt 50.11. apakšpunktu šādā redakcijā:

"50.11. ar probācijas klientu ir saskaņots darba grafiks un datumos, kuros probācijas klients plāno izbraukt no valsts, sabiedriskais darbs nav jāveic;".

55. Izteikt 51. punktu šādā redakcijā:

"51. Šo noteikumu 50. punktā minēto iesniegumu probācijas klients vai pārstāvis iesniedz ne vēlāk kā 15 dienas pirms dienas, no kuras lūdz atļauju uz laiku neveikt sabiedrisko darbu. Iesniegumā norāda:

51.1. lūguma pamatojumu;

51.2. no kura līdz kuram datumam lūdz atļauju neveikt sabiedrisko darbu;

51.3. kontaktinformāciju."

56. Izteikt 51.21. apakšpunktu šādā redakcijā:

"51.21. atļaut sabiedrisko darbu uz laiku neveikt;".

57. Izteikt 51.22. apakšpunktu šādā redakcijā:

"51.22. neatļaut sabiedrisko darbu uz laiku neveikt."

58. Izteikt 51.51. apakšpunktu šādā redakcijā:

"51.51. laikposmu, uz kuru tiek dota atļauja neveikt sabiedrisko darbu;".

59. Izteikt 51.52. apakšpunktu šādā redakcijā:

"51.52. darbības, kas probācijas klientam jāveic sabiedriskā darba izpildes ietvaros."

60. Izteikt 53.13. apakšpunktu šādā redakcijā:

"53.13. atcelt amatpersonas pieņemto lēmumu un atļaut sabiedrisko darbu uz laiku neveikt;".

61. Izteikt 53.14. apakšpunktu šādā redakcijā:

"53.14. atcelt amatpersonas pieņemto lēmumu un neatļaut sabiedrisko darbu uz laiku neveikt."

62. Izteikt 55.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"55.5. piemēroto sabiedriskā darba stundu skaitu;".

63. Izteikt 55.6. apakšpunktu šādā redakcijā:

"55.6. izpildāmo sabiedriskā darba stundu skaitu;".

64. Izteikt 55.7. apakšpunktu šādā redakcijā:

"55.7. nostrādāto sabiedriskā darba stundu skaitu;".

65. Izteikt 56. punktu šādā redakcijā:

"56. Amatpersona triju darbdienu laikā pēc tam, kad izpildīts tiesas nolēmums vai prokurora priekšraksts par sodu, sagatavo paziņojumu par sabiedriskā darba izpildi un nosūta to tiesai vai prokuratūrai."

66. Izteikt 57. punktu šādā redakcijā:

"57. Paziņojumā par sabiedriskā darba izpildi norāda:

57.1. probācijas klienta vārdu, uzvārdu, personas kodu vai ziņas, kas palīdz identificēt personu, ja personai Latvijas Republikā nav piešķirts personas kods;

57.2. krimināllietas numuru;

57.3. tiesas lietvedības numuru;

57.4. tiesas nolēmuma vai prokurora priekšraksta par sodu spēkā stāšanās datumu;

57.5. piemēroto sabiedriskā darba stundu skaitu;

57.6. izpildāmo sabiedriskā darba stundu skaitu;

57.7. nostrādāto sabiedriskā darba stundu skaitu;

57.8. sabiedriskā darba izpildes uzsākšanas datumu;

57.9. sabiedriskā darba izpildes pabeigšanas datumu."

67. Izteikt VII1 nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"VII1. Citi ar sabiedriskā darba izpildes organizēšanu saistīti jautājumi".

68. Izteikt 57.1 punktu šādā redakcijā:

"57.1 Ja sabiedriskais darbs ir piemērots kopā ar brīvības atņemšanas sodu un persona, kurai piemērots sabiedriskais darbs, tiek atbrīvota no brīvības atņemšanas iestādes pēc pilna brīvības atņemšanas soda termiņa izciešanas, brīvības atņemšanas iestāde informē personu, kurai piemērots sabiedriskais darbs, par to, ka kriminālsodu reglamentējošā likumā noteiktajā termiņā pēc atbrīvošanas no brīvības atņemšanas iestādes tai jāpiesakās struktūrvienībā atbilstoši izvēlētajai dzīvesvietai, lai uzsāktu soda – sabiedriskais darbs – izpildi. Persona, kurai piemērots sabiedriskais darbs, minētās informācijas saņemšanu apliecina ar parakstu paziņojumā par tiesas spriedumā noteiktā soda – sabiedriskais darbs – izpildi (​pielikums)."

69. Izteikt 57.2 punktu šādā redakcijā:

"57.2 Brīvības atņemšanas iestāde ne vēlāk kā 15 dienas pirms tās personas, kurai piemērots sabiedriskais darbs, atbrīvošanas no brīvības atņemšanas iestādes pēc pilna brīvības atņemšanas soda termiņa izciešanas vai nākamajā darbdienā pēc amnestijas vai apžēlošanas akta saņemšanas, vai nekavējoties, ja personai piespriesta īslaicīga brīvības atņemšana, nosūta struktūrvienībai šo noteikumu 57.1 punktā minēto paziņojumu, ko parakstījusi persona, kurai piemērots sabiedriskais darbs."

70. Izteikt pielikumu jaunā redakcijā (​pielikums).

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Ministru prezidenta biedrs,
tieslietu ministrs J. Bordāns

 

Pielikums
Ministru kabineta
2022. gada 8. novembra
noteikumiem Nr. 697

"Pielikums
Ministru kabineta
2010. gada 9. februāra
noteikumiem Nr. 119

Paziņojums
par tiesas spriedumā noteiktā soda – sabiedriskais darbs – izpildi

Jums,   ,   ,
   

(notiesātā vārds, uzvārds (datīvā))

 

(personas kods vai ziņas, kas palīdz identificēt personu, ja personai Latvijas Republikā nav piešķirts personas kods)

 
ar           
 

(tiesas nosaukums)

 

(datums)

 
         
spriedumu krimināllietā Nr.   noteikts sods:
 

(krimināllietas numurs)

 
     
  brīvības atņemšana  
   

(gadi, mēneši)

  un sabiedriskais darbs

 

   

(sabiedriskā darba stundas)

     
Brīvības atņemšanas soda izciešanas termiņš

 

 

(datums)

   
Jūsu norādītā dzīvesvieta pēc atbrīvošanas no ieslodzījuma vietas būs  
 

(dzīvesvietas adrese)

 
Informēju, ka pēc atbrīvošanas no ieslodzījuma Jums līdz  
 

(datums saskaņā ar kriminālsodu izpildi reglamentējošo likumu)

   
jāpiesakās Valsts probācijas dienesta   teritoriālās struktūrvienības nodaļā
     

(struktūrvienības nosaukums, adrese, tālrunis)

Saskaņā ar Krimināllikuma 40. panta piekto daļu, ja persona, kura notiesāta ar sabiedrisko darbu, vai persona, kurai sabiedriskais darbs noteikts ar prokurora priekšrakstu par sodu, bez attaisnojoša iemesla to nepilda, tiesa pēc soda izpildes iestādes iesnieguma saņemšanas neizciesto sodu aizstāj ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, četras darba stundas rēķinot kā vienu īslaicīgas brīvības atņemšanas dienu, taču ne ilgāk par trim mēnešiem.

Saskaņā ar Krimināllikuma 66.3 pantu, ja nepilngadīgais, kurš notiesāts ar sabiedrisko darbu, bez attaisnojoša iemesla nepilda sabiedrisko darbu, tiesa, pamatojoties uz soda izpildes iestādes iesniegumu, neizciesto sodu aizstāj ar probācijas uzraudzību uz vienu gadu.

Ar paziņojumu iepazīstināja  
 

(ieslodzījuma vietas nosaukums, amatpersonas vārds, uzvārds, paraksts, datums)

   
Ar paziņojumu iepazinos, tā būtība man ir saprotama  
 

(notiesātā vārds, uzvārds, paraksts, datums)

   
Likumisko pārstāvi ar paziņojumu iepazīstināja  
 

(amatpersonas vārds, uzvārds, paraksts, datums)

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!