• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Tukuma novada domes 2022. gada 26. oktobra saistošie noteikumi Nr. 65 "Par Engures novada domes 2011. gada 15. februāra saistošo noteikumu Nr. 4 "Par transporta komunikāciju norobežošanas un rakšanas darbu veikšanas atļaujas izsniegšanas kārtību Engures novada teritorijā" atzīšanu par spēku zaudējušiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 3.11.2022., Nr. 214 https://www.vestnesis.lv/op/2022/214.8

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Tukuma novada domes saistošie noteikumi Nr. 66

Par Kandavas novada domes 2011. gada 27. oktobra saistošo noteikumu Nr. 14 "Rakšanas darbu veikšanas kārtība Kandavas novadā" atzīšanu par spēku zaudējušiem

Vēl šajā numurā

03.11.2022., Nr. 214

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Tukuma novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 65

Pieņemts: 26.10.2022.

OP numurs: 2022/214.8

2022/214.8
RĪKI

Tukuma novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Tukuma novada domes saistošie noteikumi Nr. 65

Tukumā 2022. gada 26. oktobrī (prot. Nr. 18, 7. §)

Par Engures novada domes 2011. gada 15. februāra saistošo noteikumu Nr. 4 "Par transporta komunikāciju norobežošanas un rakšanas darbu veikšanas atļaujas izsniegšanas kārtību Engures novada teritorijā" atzīšanu par spēku zaudējušiem

APSTIPRINĀTI
ar Tukuma novada domes 26.10.2022. lēmumu
(prot. Nr. 18, 7. §)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43. panta pirmās daļas 11. punktu

Atzīt par spēku zaudējušiem Engures novada domes 2011. gada 15. februāra saistošos noteikumus Nr. 4 "Par transporta komunikāciju norobežošanas un rakšanas darbu veikšanas atļaujas izsniegšanas kārtību Engures novada teritorijā".

Tukuma novada domes priekšsēdētājs G. Važa

 

Saistošo noteikumu Nr. 65 "Par Engures novada domes 2011. gada 15. februāra saistošo noteikumu Nr. 4 "Par transporta komunikāciju norobežošanas un rakšanas darbu veikšanas atļaujas izsniegšanas kārtību Engures novada teritorijā" atzīšanu par spēku zaudējušiem"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums 2022. gada 8. septembrī Tukuma novada pašvaldībā saņemts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – ministrija) atzinums par Tukuma novada domes 2022. gada 31. augusta saistošajiem noteikumiem Nr. 58 "Par inženierkomunikāciju un transporta infrastruktūras aizsardzību Tukuma novadā" (turpmāk – saistošie noteikumi Nr. 58), norādot, ka tie ir atceļami, pamatojoties uz to, ka:

1) Pašvaldībai normatīvajos aktos nav noteikts deleģējums ar saistošajiem noteikumiem regulēt jautājumus, kas saistīti ar pašvaldības atļaujas par darbu veikšanu pašvaldības īpašumā esošos transporta infrastruktūras objektos izsniegšanu. Pašvaldības īpašumu pārvaldīšana tiek veikta privāto tiesību jomā – likums "Par pašvaldībām" nepilnvaro pašvaldību vienpusēji regulēt ar saistošajiem noteikumiem privāto tiesību jautājumus, tostarp savstarpējas privāttiesiskas attiecības starp pašvaldību un privātpersonu, piemēram, par darbībām, kas skar vienas vai otras personas īpašumu. Privāttiesiski jautājumi saistībā ar pašvaldības īpašuma, tai skaitā inženiertehniskās būves un transporta infrastruktūru uzturēšanu, risināmi, noslēdzot attiecīgas vienošanās;

2) pašvaldība, kā jebkurš inženierkomunikācijas un transporta infrastruktūras īpašnieks, izdod tehniskos noteikumus, kuros nosaka tehniskās prasības būvdarbu procesam.

Ministrija norāda, ka jaunais Pašvaldību likums stāsies spēkā 2023. gada 1. janvārī. Jaunajā Pašvaldību likumā nav paredzēts iekļaut deleģējumu pašvaldībām izdot saistošos noteikumus par pašvaldības inženierkomunikāciju un transporta infrastruktūras aizsardzību, jo attiecīgo jomu regulē augstāka juridiskā spēka tiesību akti.

Saistošo noteikumu Nr. 58 Noslēguma jautājums paredzēja, ka ar saistošo noteikumu Nr. 58 spēkā stāšanās brīdi spēku zaudē Engures novada domes 2011. gada 15. februāra saistošie noteikumi Nr. 4 "Par transporta komunikāciju norobežošanas un rakšanas darbu veikšanas atļaujas izsniegšanas kārtību Engures novada teritorijā", kas ir līdzīga satura saistošie noteikumi.

Ar Tukuma novada domes 2022. gada 26. oktobra lēmumu ir atcelts Tukuma novada domes 2022. gada 31. augusta lēmums, ar kuru tika apstiprināti saistošie noteikumi Nr. 58.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi paredz atzīt par spēku zaudējušiem Engures novada domes 2011. gada 15. februāra saistošos noteikumus Nr. 4 "Par transporta komunikāciju norobežošanas un rakšanas darbu veikšanas atļaujas izsniegšanas kārtību Engures novada teritorijā".
3. Informācija par plānotā projekta ietekmi uz pašvaldības

budžetu

Nav ietekmes.
4. Informācija par plānotā projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav ietekmes.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām

Nav attiecināms.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Nav veiktas.

Tukuma novada domes priekšsēdētājs G. Važa

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!