• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Krāslavas novada domes 2022. gada 29. septembra saistošie noteikumi Nr. 2022/24 "Par ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanas aizliegumu Krāslavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 31.10.2022., Nr. 211 https://www.vestnesis.lv/op/2022/211.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

31.10.2022., Nr. 211

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Krāslavas novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 2022/24

Pieņemts: 29.09.2022.

OP numurs: 2022/211.7

2022/211.7
RĪKI

Krāslavas novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Krāslavas novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 2022/24

Krāslavā 2022. gada 29. septembrī

Par ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanas aizliegumu Krāslavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā

Apstiprināti ar
Krāslavas novada pašvaldības domes
2022. gada 29. septembra sēdes lēmumu Nr. 1100
(prot. Nr. 15, 4. § 4.1. p.)

Izdoti saskaņā ar
Ģenētiski modificēto organismu aprites likuma
22. panta otro daļu

1. Šie noteikumi nosaka aizliegumu audzēt jebkādus ģenētiski modificētus kultūraugus Krāslavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā.

2. Aizliegums ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Krāslavas novada administratīvajā teritorijā ir spēkā 10 (desmit) gadus no šo saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienas.

Krāslavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs G. Upenieks

 

Paskaidrojuma raksts
Krāslavas novada pašvaldības domes saistošajiem noteikumiem Nr. 2022/24 "Par ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanas aizliegumu Krāslavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā"

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likuma Pārejas noteikumu 17. punktu, 2021. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlētā novada dome izvērtē novadu veidojošo bijušo pašvaldību pieņemtos saistošos noteikumus un pieņem jaunus novada saistošos noteikumus.

Ģenētiski modificēto organismu aprites likuma 22. panta otrā daļa noteic, ka pašvaldība, ievērojot sociālekonomiskos, klimatiskos vai vides apstākļus vai izvērtējot lauksaimnieciskās darbības metodes, pēc savas iniciatīvas vai uz personas priekšlikuma pamata ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem var noteikt aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai attiecīgajā administratīvajā teritorijā vai tās daļā.

Ņemot vērā minēto, ir nepieciešams izveidot jaunu tiesisko regulējumu, kas atbilst jaunizveidotās pašvaldības interesēm, nodrošinot vienotu termiņu aizliegumam ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Krāslavas novada teritorijā.

2. Īss projekta satura izklāsts Krāslavas novada pašvaldības saistošie noteikumi "Par ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanas aizliegumu Krāslavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā", izdoti, pamatojoties uz Ģenētiski modificēto organismu aprites likuma 22. panta otrās daļas deleģējumu, kas paredz pašvaldībai tiesības izdot saistošos noteikumus par ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanas aizliegumu uz laiku ne mazāku par pieciem gadiem.

Noteikumi nosaka aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai visā Krāslavas novada administratīvajā teritorijā uz desmit gadiem.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu īstenošana neietekmē pašvaldības budžetu.

Lai nodrošinātu saistošo noteikumu izpildi, nav nepieciešams veidot jaunas institūcijas vai radīt jaunas darba vietas.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Saistošie noteikumi ierobežo saimniecisko darbību, neļaujot veikt ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanu, un vienlaikus rada pozitīvu efektu saimnieciskās darbības veicējiem, kas nodarbojas vai plāno nodarboties ar bioloģisko lauksaimniecību.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Administratīvās procedūras, uzraudzību un kontroli noteic Ģenētiski modificēto organismu aprites likums.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Ņemot vērā Ģenētiski modificēto organismu aprites likuma 22. panta ceturtajā daļā noteikto, Krāslavas novada pašvaldība informēja sabiedrību un publicēja paziņojumu par nodomu noteikt aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Krāslavas novada administratīvajā teritorijā pašvaldības izdevumā un mājas lapā, nosakot priekšlikumu un iebildumu sniegšanas termiņu līdz 2022. gada 26. septembrim, kā arī nosūtīja informāciju par paziņojumu Zemkopības ministrijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai šīs informācijas ievietošanai attiecīgās ministrijas mājaslapā.

Krāslavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs G. Upenieks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!