• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2022. gada 20. oktobra likums "Grozījumi Meliorācijas likumā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 27.10.2022., Nr. 209 https://www.vestnesis.lv/op/2022/209.3

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Likums

Grozījums likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu"

Vēl šajā numurā

27.10.2022., Nr. 209

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 20.10.2022.

OP numurs: 2022/209.3

2022/209.3
RĪKI

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Meliorācijas likumā

Izdarīt Meliorācijas likumā (Latvijas Vēstnesis, 2010, 12., 94. nr.; 2014, 119. nr.; 2017, 75. nr.; 2019, 212. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 1. panta 1. un 2. punktu šādā redakcijā:

"1) meliorācija — zemes uzlabošanas pasākumu kopums, kas mazina klimatisko apstākļu nelabvēlīgo ietekmi un konkrētā teritorijā maina grunts hidroloģiskos apstākļus, kā arī nodrošina infrastruktūras un teritoriju aizsardzību pret applūšanu;

2) meliorācijas sistēma — meliorācijas kadastrā reģistrēts būvju un ierīču kopums zemes ūdens režīma regulēšanai noteiktā platībā;".

2. Aizstāt 3. pantā vārdus "zemes meliorāciju" ar vārdu "meliorāciju".

3. 14. pantā:

izslēgt pirmajā daļā vārdus "kā arī norāda šīs zemes īpašnieku vai tiesisko valdītāju";

izteikt otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Meliorācijas kadastra izveidošanai un uzturēšanai izmanto Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas datus par zemes gabala robežām un kadastra apzīmējumu. Meliorācijas sistēmu pārvaldībai izmanto Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas datus par zemes īpašnieku un tiesisko valdītāju — fiziskās personas vārdu, uzvārdu, personas kodu vai juridiskās personas nosaukumu un reģistrācijas numuru."

4. Papildināt 16. panta pirmo daļu ar 3. punktu šādā redakcijā:

"3) pašvaldība ir tiesīga inventarizēt savā administratīvajā teritorijā esošo pašvaldības meliorācijas sistēmu vai pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmu. Mēnesi pirms inventarizācijas veikšanas pašvaldība par to rakstveidā informē zemes īpašnieku vai tiesisko valdītāju, kura zemes gabala robežās atrodas attiecīgā meliorācijas sistēma."

5. Izteikt 17. pantu šādā redakcijā:

"17. pants. Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" pēc zemes īpašnieka, tiesiskā valdītāja, pašvaldības vai valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Valsts ceļi" pieprasījuma izsniedz pieprasītājam meliorācijas kadastra izziņu par zemes gabala meliorācijas sistēmu vai meliorācijas sistēmas daļu."

6. Papildināt 18. pantu ar otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Pašvaldība mēneša laikā pēc kvantitatīvu vai kvalitatīvu pārmaiņu konstatēšanas pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmā par to rakstveidā informē valsts sabiedrību ar ierobežotu atbildību "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" un zemes īpašnieku vai tiesisko valdītāju, kura zemes gabala robežās atrodas attiecīgā meliorācijas sistēma.";

uzskatīt līdzšinējo panta tekstu par pirmo daļu.

7. Aizstāt 22.2 panta pirmajā daļā vārdus "zemes vienību" ar vārdiem "zemes gabalu".

8. Aizstāt 25.2 pantā vārdus "zemes īpašnieks" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "zemes īpašnieks vai tiesiskais valdītājs" (attiecīgā locījumā).

9. Papildināt pārejas noteikumus ar 11. punktu šādā redakcijā:

"11. Līdz nekustamā īpašuma pirmreizējai ierakstīšanai zemesgrāmatā zemes reformu un privatizāciju regulējošos likumos minētais zemes lietotājs ir kadastra subjekts, kuru Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā ieraksta kā lietotāju, un šā lietotāja datus izmanto meliorācijas sistēmu pārvaldībai. Zemes lietotājam ir šā likuma 12., 17., 18. pantā, 22.1 panta pirmajā daļā, 22.2 panta pirmajā daļā, 23., 24. un 30. pantā minētās tiesības un pienākumi."

Likums Saeimā pieņemts 2022. gada 20. oktobrī.

Valsts prezidents E. Levits

Rīgā 2022. gada 27. oktobrī

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!