• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2022. gada 12. oktobra lēmums Nr. 194 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 14.10.2022., Nr. 200 https://www.vestnesis.lv/op/2022/200.4

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr. 195

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Alūksnes enerģija" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem

Vēl šajā numurā

14.10.2022., Nr. 200

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 194

Pieņemts: 12.10.2022.

OP numurs: 2022/200.4

2022/200.4
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 29 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr. 194

Rīgā 2022. gada 12. oktobrī (prot. Nr. 43, 1. p.)

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) 2022.gada 30.jūnijā saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA", vienotais reģistrācijas numurs: 40003201921, juridiskā adrese: Krišjāņa Barona iela 1, Baloži, Ķekavas novads, LV-2128 (turpmāk – SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA"), iesniegumu (2022.gada 29.jūnijs Nr.1-14/22/79) ar tam pievienotu siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu, kā arī 2022.gada 15.septembrī un 6.oktobrī – papildu informāciju, dokumentus un precizētu tarifu projektu (2022.gada 15.septembris Nr.1-14/22/117 un 2022.gada 6.oktobris Nr. 1-14/22/130) (turpmāk – tarifu projekts).

Regulators konstatē

1. No 2022.gada 1.oktobra spēkā esošais normatīvais regulējums1 noteic:

1.1. lai nodrošinātu samērīgu tarifu sloga pieaugumu visām sabiedrības grupām, Regulators līdz 2022.gada 31.oktobrim apstiprina regulēto centralizētās siltumapgādes pakalpojumu tarifu projektus, kuri iesniegti un par kuriem līdz 2022.gada 30.septembrim nav pieņemts Regulatora lēmums;

1.2. šos tarifu projektus Regulators apstiprina atbilstoši šajā projektā ietvertajām tarifu vērtībām, nevērtējot tarifus veidojošo izmaksu pamatojumu un pamatojošos dokumentus pēc būtības, un šie apstiprinātie tarifi stājas spēkā nākamajā dienā pēc Regulatora lēmuma publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un ir piemērojami līdz 2023.gada 30.aprīlim. Uz šiem tarifiem nav attiecināms likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 21.panta piektajā daļā noteiktais termiņš;

1.3. no 2023.gada 1.maija būs spēkā tādi siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi, kādus regulēto centralizētās siltumapgādes pakalpojumu sniedzējs būs piemērojis līdz šajā lēmumā apstiprināto tarifu spēkā stāšanās dienai, ja Regulators nebūs lēmis citādi2.

2. Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļa noteic, ka energoapgādes komersants, kas piegādā siltumenerģiju enerģijas lietotājiem, pārdod siltumenerģiju tiem nepieciešamajā vai noteiktajā kvalitātē un pieprasītajā daudzumā par Regulatora noteiktajiem tarifiem vai par tarifiem, ko noteicis attiecīgais pakalpojumu sniedzējs saskaņā ar Regulatora noteikto tarifu aprēķināšanas metodiku, ja ir saņemta Regulatora atļauja, izņemot Enerģētikas likuma 49.panta pirmajā un 1.1daļā minētos gadījumus.

3. No Regulatora 2010.gada 14.aprīļa lēmuma Nr.1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika" (turpmāk – Metodika) 43.8punkta izriet, ka Regulators pēc savas iniciatīvas vai komersanta pieprasījuma atbilstoši Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļai var dot uz noteiktu termiņu atļauju komersantam pašam noteikt tarifus saskaņā ar Metodiku, ja ir mainījusies iepirktās siltumenerģijas cena. Atļaujā Regulators nosaka atskaites periodu komersanta iesniedzamajai informācijai par iepirktās siltumenerģijas izmaksu izmaiņām.

4. Metodikas 43.9punkts noteic, ja komersants ir saņēmis 43.8punktā minēto atļauju un komersants pieņem lēmumu par jauniem tarifiem, tad ne vēlāk kā 30 dienas pirms jauno tarifu spēkā stāšanās brīža komersants publicē tarifus oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", nosūta attiecīgajai pašvaldībai iedzīvotāju informēšanai un ievietošanai tās tīmekļvietnē un publicē savā tīmekļvietnē, ja tāda ir, un vienlaikus iesniedz Regulatoram pamatojumu jaunajiem tarifiem, iesniedzot Metodikas 43.91. līdz 43.94.apakšpunktā noteikto informāciju.

5. SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu veidojošajās izmaksās ir iekļautas iepirktās siltumenerģijas izmaksas.

6. SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" uz šā lēmuma pieņemšanas dienu spēkā esošie siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi ir apstiprināti ar Regulatora 2018.gada 13.decembra lēmumu Nr.154 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem" (turpmāk – Lēmums Nr.154) (Latvijas Vēstnesis, 2018, 247.nr.) un šobrīd piemērotie siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi ir noteikti ar Regulatora 2022.gada 15.septembra lēmumu Nr.156 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem" (turpmāk – Lēmums Nr.156) (Latvijas Vēstnesis, 2022, 182.nr.).

7. Regulators, ņemot vērā Lēmumu Nr.1543, ar 2019.gada 27.septembra lēmumu Nr.150 "Par tiesībām sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus" (turpmāk – Lēmums Nr.150) (Latvijas Vēstnesis, 2019, 198.nr.) ir piešķīris SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" atļauju pašai saskaņā ar Metodiku noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus kurināmā cenas izmaiņu gadījumā.

8. SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" pilnvarotais pārstāvis tika uzaicināts piedalīties Regulatora padomes sēdē attālināti, bet padomes sēdē nepiedalījās.

Regulators secina

1. SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" tarifu projekts nav izvērtēts un par to līdz 2022.gada 30.septembrim nav pieņemts Regulatora lēmums, attiecīgi atbilstoši Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likuma regulējumam4 Regulatoram ir pienākums apstiprināt SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" tarifu projektu atbilstoši šajā projektā ietvertajām tarifu vērtībām, nevērtējot tarifus veidojošo izmaksu pamatojumu un pamatojošos dokumentus pēc būtības, un šie apstiprinātie tarifi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc Regulatora lēmuma publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un būs piemērojami līdz 2023.gada 30.aprīlim.

2. Regulators secina, ka SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" ir iespējamas iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņas. Tādējādi, lai SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" būtu tiesiska iespēja savlaicīgāk reaģēt uz iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņām un noteikt tarifus, kas atbilst pamatotām iepirktās siltumenerģijas izmaksām, ir pamatoti izdot Regulatora atļauju SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus.

3. Ņemot vērā šā lēmuma konstatējumu daļas 1.punktu un secinājumu daļas 1.punktu, šīs atļaujas termiņš nosakāms līdz 2023.gada 30.aprīlim un SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" saskaņā ar šo atļauju noteiktie siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi piemērojami līdz 2023.gada 30.aprīlim.

4. Pēc atļaujas piešķiršanas SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" un enerģētikas nozares speciālo normatīvo aktu tiesību normas nodrošina Regulatora tiesības uzraudzīt SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" darbību un aizstāvēt lietotāju tiesības saņemt siltumenerģijas apgādes pakalpojumus par tarifiem, kuri atbilst pamatotām izmaksām.

5. Atļauja SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus nozīmē SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" tiesības izvēlēties, vai un kad atļauju izmantot.

Vienlaicīgi, lai nodrošinātu lietotāju interešu aizstāvību, nosakāms atļaujas nosacījums – SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" pienākums pašai saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus gadījumā, ja iepirktās siltumenerģijas cena būs zemāka nekā atbilstošā cena piemērotajā siltumenerģijas gala tarifā un ja iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņas samazina siltumenerģijas gala tarifu.

6. Saņemot no SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" Metodikas 43.91. līdz 43.94.apakšpunktā noteikto informāciju saistībā ar aprēķinātajiem tarifiem, Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas izvērtēs iesniegto tarifu atbilstību Metodikai un iesniegto tarifu pamatojumu, kas nodrošinās Regulatora uzraudzību pār SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aprēķinātajiem tarifiem. Ja Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas pieņems lēmumu par SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" iesniegto tarifu neatbilstību Metodikai vai noraidīs iesniegto tarifu pamatojumu, tarifi nestāsies spēkā SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" noteiktajā termiņā un Regulators rīkosies atbilstoši Metodikas 43.12punktā noteiktajam.

7. Ņemot vērā konstatētos tiesiskos un faktiskos apstākļus, secināms, ka Regulatoram, lai nodrošinātu tiesisko noteiktību un skaidrību, ir nepieciešams lemt par Lēmuma Nr.154, Lēmuma Nr.150 un Lēmuma Nr.156 piemērošanu, nosakot, ka no 2022.gada 15.oktobra līdz 2023.gada 30.aprīlim SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" nepiemēro ar Lēmumu 154. apstiprinātos siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus, ar Lēmumu Nr.150 piešķirto atļauju un ar Lēmumu Nr.156 noteiktos siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus.

Saskaņā ar Metodikas 5., 7., 11. un 14.punktu, 31.22., 33.17., 34.14. un 41.2.apakšpunktu, 43.8punktu, pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 7.pantu, 9.panta pirmās daļas 1., 3. un 9.punktu un otro daļu, 10.panta pirmo daļu, 20.panta otro daļu, 25.panta pirmo daļu, Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likuma 4.panta 2.1daļu, 5.panta 2.1daļu, 7.2panta pirmo, otro un ceturto daļu, Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļu, Administratīvā procesa likuma 55.panta 1.punktu, 56.panta pirmo daļu, 63.panta pirmās daļas 1.punktu, 65.panta pirmo daļu, 68.panta pirmo, otro un trešo daļu,

padome nolemj:

1. apstiprināt SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus (bez pievienotās vērtības nodokļa):

1.1. siltumenerģijas ražošanas tarifu 130,27 EUR/MWh;

1.2. siltumenerģijas pārvades un sadales tarifu 26,70 EUR/MWh;

1.3. siltumenerģijas tirdzniecības tarifu 0,07 EUR/MWh;

1.4. siltumenerģijas gala tarifu 157,04 EUR/MWh;

2. noteikt, ka šā lēmuma lemjošās daļas 1.punktā apstiprinātie tarifi ir spēkā no 2022.gada 15.oktobra līdz 2023.gada 30.aprīlim;

3. piešķirt SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" atļauju pašai saskaņā ar Metodiku noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņu gadījumā;

4. noteikt atļaujas un atbilstoši tai noteikto tarifu termiņu – šīs atļaujas termiņš nosakāms no šā lēmuma spēkā stāšanās brīža līdz 2023.gada 30.aprīlim, un SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" saskaņā ar šo atļauju noteiktie siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi piemērojami līdz 2023.gada 30.aprīlim;

5. noteikt atļaujas nosacījumu – SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" pienākumu turpmāk pašai saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus gadījumā, ja iepirktās siltumenerģijas cena būs zemāka nekā atbilstošā cena piemērotajā siltumenerģijas gala tarifā un ja iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņas samazina siltumenerģijas gala tarifu;

6. noteikt, ka no 2022.gada 15.oktobra līdz 2023.gada 30.aprīlim SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" nepiemēro ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas:

6.1. 2018.gada 13.decembra lēmumu Nr.154 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2018, 247.nr.) apstiprinātos siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus;

6.2. 2019.gada 27.septembra lēmumu Nr.150 "Par tiesībām sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus" (Latvijas Vēstnesis, 2019, 198.nr.) piešķirto atļauju;

6.3. 2022.gada 15.septembra lēmumu Nr.156 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2022, 182.nr.) noteiktos siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus.

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori vai SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" neievēro normatīvos aktus vai šajā lēmumā noteikto, Regulators var ierosināt tarifu pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā parakstīšanas dienu.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.


1 Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likuma 7.2panta pirmā un otrā daļa.

2 Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likuma 7.2panta ceturtā daļa.

3 Pieņemot Lēmumu Nr.154, Regulators izvērtēja visas SIA "BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" izmaksas saistībā ar siltumenerģijas apgādes pakalpojumu sniegšanu.

4 Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likuma 7.2panta pirmā un otrā daļa.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētāja A. Ozola

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!