Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Siguldas novada domes 2022. gada 22. septembra saistošie noteikumi Nr. 43 "Grozījumi Siguldas novada pašvaldības domes 2021. gada 26. augusta saistošajos noteikumos Nr. 15 "Par kārtību, kādā Siguldas novada pašvaldība sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātajai izglītības iestādei un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 10.10.2022., Nr. 196 https://www.vestnesis.lv/op/2022/196.24

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Siguldas novada domes saistošie noteikumi Nr. 44

Grozījumi Siguldas novada pašvaldības domes 2021. gada 26. augusta saistošajos noteikumos Nr. 10 "Par statusa "Siguldas novada pašvaldības ģimene, kuras aprūpē ir trīs un vairāk bērni" piešķiršanu un atjaunošanu"

Vēl šajā numurā

10.10.2022., Nr. 196

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Siguldas novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 43

Pieņemts: 22.09.2022.

OP numurs: 2022/196.24

2022/196.24
RĪKI

Siguldas novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 6 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Siguldas novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 43

Siguldā 2022. gada 22. septembrī

Grozījumi Siguldas novada pašvaldības domes 2021. gada 26. augusta saistošajos noteikumos Nr. 15 "Par kārtību, kādā Siguldas novada pašvaldība sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātajai izglītības iestādei un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam"

Apstiprināti ar Siguldas novada pašvaldības domes
2022. gada 22. septembra lēmumu (prot. Nr. 18, 9. §)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43. panta trešo daļu, Izglītības likuma 17. panta 2.4 daļu

Izdarīt Siguldas novada pašvaldības domes 2021. gada 26. augusta saistošajos noteikumos Nr. 15 "Par kārtību, kādā Siguldas novada pašvaldība sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātajai izglītības iestādei un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam" šādus grozījumus:

1. izteikt 13. punktu šādā redakcijā:

"13. Gadījumos, kad pašvaldība rakstveidā ir piedāvājusi noteikumu 10.3.1. apakšpunktā noteiktajam bērnam vietu pašvaldības izglītības iestādē, kurā bērns ir reģistrēts uzņemšanai un ir rindā uz uzņemšanu vēl citi bērni, pašvaldība turpina BUP atbalsta piemērošanu šim bērnam, ja bērna likumiskais pārstāvis no piedāvātās vietas ir atteicies, jo vēlas, lai bērns turpina izmantot BUP pakalpojumu.";

2. papildināt ar 13.1 punktu šādā redakcijā:

"13.1 Nosacījums par deklarēšanos Siguldas novada administratīvajā teritorijā uz kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00 netiek piemērots tiem izglītojamiem, kuri pēc kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00 pārcēlušies dzīvot uz Siguldas novadu un izglītojamais un vismaz viens no vecākiem deklarējuši pastāvīgo dzīvesvietu Siguldas novadā. Pārcelšanās tiek apstiprināta ar īpašumā, valdījumā vai lietošanā iegūtu dzīvošanai derīgu nekustamā īpašuma objektu Siguldas novadā.";

3. svītrot 14. un 15. punktu.

Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs U. Mitrevics

 

Paskaidrojuma raksts
Siguldas novada pašvaldības domes 2022. gada 22. septembra saistošajiem noteikumiem Nr. 43 "Grozījumi Siguldas novada pašvaldības domes 2021. gada 26. augusta saistošajos noteikumos Nr. 15 "Par kārtību, kādā Siguldas novada pašvaldība sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātajai izglītības iestādei un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam""

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums 2021. gada 26. augustā ir apstiprināti saistošie noteikumi Nr. 15 "Par kārtību, kādā Siguldas novada pašvaldība sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātajai izglītības iestādei un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam", kas nosaka atbalsta piešķiršanas un izmaksas kārtību par bērnu, kurš ir sasniedzis pusotra gada vecumu un apgūst pirmsskolas izglītības programmu privātajā izglītības iestādē (turpmāk – privāta izglītības iestāde) vai saņem bērnu uzraudzības pakalpojumu (turpmāk – BUP). Ar šo atbalstu ģimenes nezaudē iespēju saņemt privāta izglītības iestādes pakalpojumus un BUP vispārējā kārtībā.

Noteikumos iestrādātas prasības atbalsta saņēmējiem par parādsaistību neesamību pret pašvaldību un tās nodrošinātajiem pakalpojumiem, ja ģimene vēlas saņemt pašvaldības pēc pašvaldības brīvprātīgas iniciatīvas noteikto atbalstu privātās izglītības iestādes pakalpojumu vai BUP līdzfinansēšanā. Nosacījums par parādsaistību neesamību iestrādāts nolūkā disciplinēt ģimenes nokārtot un neuzkrāt parādsaistības pie apstākļiem, ja vēlas izmantot priekšrocības un labumus, ko sniedz šis statuss. Ja izglītojamo vecāki, kuriem bija parādsaistības pret pašvaldību un tās nodrošinātajiem pakalpojumiem, noslēguši vienošanos par parāda atmaksas kārtību, pašvaldības noteikto atbalstu nezaudēja.

Ņemot vērā enerģētisko krīzi un strauji neprognozējamo cenu kāpumu, ir izteikts priekšlikums grozīt 2021. gada 26. augusta saistošos noteikumus Nr. 15 "Par kārtību, kādā Siguldas novada pašvaldība sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātajai izglītības iestādei un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam", izslēdzot prasības par parādsaistību neesamību atbalsta izmantošanas gadījumā.

Saistošo noteikumu projekta īss satura izklāsts Ar noteikumu "Par kārtību, kādā Siguldas novada pašvaldība sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātajai izglītības iestādei un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam" grozījumiem izslēgta prasība atbalsta saņēmējiem par parādsaistību neesamību noteikumos paredzētā atbalsta izmantošanas gadījumā. Vienlaicīgi ar šiem grozījumiem precizēts noteikumu 13. punkts, tādējādi paredzot iespēju noteikumos paredzēto BUP atbalstu 100 % apmērā iegūt ģimenēm, kurām tikai viens no vecākiem ar izglītojamo ir deklarējies Siguldas pilsētā vai Siguldas pagastā, arī tajos gadījumos, kad pašvaldība ir piedāvājusi bērnam vietu pašvaldības izglītības iestādē, kurā ir rindā uz uzņemšanu vēl citi bērni. Kā arī noteikumos iestrādāti labvēlīgāki nosacījumi tām ģimenēm, kuras izlēmušas pārcelties dzīvot uz Siguldas novadu un savu dzīvesvietu Siguldas novadā deklarējušas pēc kārtējā gada 1. janvāra, tādējādi dodot iespēju pretendēt uz noteikumos paredzēto ēdinošas atbalstu izglītības iestādē arī šīm jaunienākušajām ģimenēm. Pārcelšanās tiek apstiprināta ar īpašumā, valdījumā vai lietošanā iegūtu dzīvošanai derīgu nekustamā īpašuma objektu Siguldas novadā.
Ietekme uz budžetu Grozījumu veikšana neparedz veikt izmaiņas pašvaldības budžetā.
Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
Informācija par administratīvajām procedūrām Personas jautājumos par saistošo noteikumu piemērošanu var vērsties Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvaldē.
Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas nav veiktas. Saistošo noteikumi un paskaidrojuma raksts pirms apstiprināšanas ievietots Siguldas novada pašvaldības interneta vietnē www.sigulda.lv.

Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs U. Mitrevics

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!