Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2022. gada 18. janvāra noteikumi Nr. 35 "Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 11. decembra noteikumos Nr. 867 "Kārtība, kādā nosakāms maksimāli pieļaujamais valsts budžeta izdevumu kopapjoms un maksimāli pieļaujamais valsts budžeta izdevumu kopējais apjoms katrai ministrijai un citām centrālajām valsts iestādēm vidējam termiņam"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 20.01.2022., Nr. 14 https://www.vestnesis.lv/op/2022/14.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 36

Grozījumi Ministru kabineta 2011. gada 18. janvāra noteikumos Nr. 55 "Noteikumi par speciālo līdzekļu veidiem un to lietošanas kārtību"

Vēl šajā numurā

20.01.2022., Nr. 14

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 35

Pieņemts: 18.01.2022.

OP numurs: 2022/14.1

2022/14.1
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 19 Pēdējās nedēļas laikā 11 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 35

Rīgā 2022. gada 18. janvārī (prot. Nr. 3 6. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 11. decembra noteikumos Nr. 867 "Kārtība, kādā nosakāms maksimāli pieļaujamais valsts budžeta izdevumu kopapjoms un maksimāli pieļaujamais valsts budžeta izdevumu kopējais apjoms katrai ministrijai un citām centrālajām valsts iestādēm vidējam termiņam"

Izdoti saskaņā ar Likuma par budžetu un
finanšu vadību 16.panta ceturto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2012. gada 11. decembra noteikumos Nr. 867 "Kārtība, kādā nosakāms maksimāli pieļaujamais valsts budžeta izdevumu kopapjoms un maksimāli pieļaujamais valsts budžeta izdevumu kopējais apjoms katrai ministrijai un citām centrālajām valsts iestādēm vidējam termiņam" (Latvijas Vēstnesis, 2012, 202. nr.; 2013, 198. nr.; 2014, 86. nr.; 2015, 41. nr.; 2017, 92. nr.; 2019, 114., 216. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 8.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"8.2. valsts pamatbudžeta un valsts speciālā budžeta izdevumus prioritārajiem pasākumiem."

2. Aizstāt 10.7. apakšpunktā vārdus "Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā" ar vārdiem "Pašvaldības domes vēlēšanu likumā".

3. Papildināt 10.8. apakšpunktu aiz vārdiem "par Fiskālās disciplīnas padomes locekļu atlīdzību noteiktajam" ar vārdiem "kā arī ikmēneša pensijas aprēķinos atbilstoši likumā "Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu" noteiktajam".

4. Papildināt 19. punktu aiz vārdiem "Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes" ar vārdiem "Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes".

5. Izteikt V nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"V. Valsts pamatbudžeta un valsts speciālā budžeta izdevumu prioritārajiem pasākumiem noteikšana".

6. Papildināt noteikumus ar 24.1 punktu šādā redakcijā:

"24.1 Ja prioritārais pasākums ietver jaunu amata vietu izveidi vai papildu finansējuma atlīdzībai pieprasījumu, ministrija pieteikumus prioritārajiem pasākumiem (1. pielikums) nosūta arī uz Valsts kancelejas oficiālo elektroniskā pasta adresi."

7. Izteikt 26.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"26.4. koda ceturto daļu (koda sestā zīme "N") piemēro tikai šo noteikumu 19. punktā minēto iestāžu iesniedzamajiem prioritārajiem pasākumiem. Tieslietu ministrija, iesniedzot Satversmes aizsardzības biroja un Datu valsts inspekcijas prioritāro pasākumu pieteikumus, koda ceturto daļu (koda sesto, septīto un astoto zīmi) apzīmē attiecīgi ar "SAB" un "DVI";".

8. Papildināt noteikumus ar 27.1 punktu šādā redakcijā:

"27.1 Ministrija, aizpildot veidlapu "Prioritārā pasākuma pieteikums vidējam termiņam" (1. pielikums) un veidlapu "Prioritāro pasākumu (tai skaitā starpnozaru) saraksts nozīmīguma secībā" (2. pielikums), prioritāros pasākumus ierindo vienādā secībā, ievērojot, ka prioritārā pasākuma numurs un prioritārā pasākuma nosaukums abās veidlapās ir identisks."

9. Aizstāt 35. punktā vārdu "institūcija" ar vārdu "iestāde".

10. Papildināt 36. punktu aiz vārdiem "Finanšu ministrijai" ar vārdiem "Valsts kancelejai".

11. Papildināt noteikumus ar 37.1 punktu šādā redakcijā:

"37.1 Valsts kanceleja divu nedēļu laikā pēc prioritāro pasākumu iesniegšanas datuma, kas noteikts budžeta sagatavošanas grafikā, izvērtē, vai ministrijas prioritārā pasākuma pieteikumā ietvertie jaunu amata vietu un (vai) papildu izdevumu atlīdzībai pieprasījumi ir iesniegti saskaņā ar valsts pārvaldes kopējo attīstības plānu un nodrošina mazas un efektīvas valsts pārvaldes izveidi, un iesniedz savu vērtējumu Ministru prezidentam un Finanšu ministrijai."

12. Papildināt 39. punkta pirmo teikumu aiz vārdiem "Finanšu ministrijas" ar vārdiem "Valsts kancelejas".

13. Papildināt noteikumus ar 39.1 punktu šādā redakcijā:

"39.1 Pārresoru koordinācijas centrs līdz kārtējā gada 1. jūlijam sagatavo novērtējumu par iepriekšējos gados prioritārajiem pasākumiem piešķirtā finansējuma un no citiem avotiem piešķirtā finansējuma atbilstību Nacionālajam attīstības plānam un iesniedz to Ministru prezidentam un Finanšu ministrijai."

14. Izteikt 40. punktu šādā redakcijā:

"40. Finanšu ministrija sagatavo un iesniedz finanšu ministram kopsavilkuma informāciju par ministriju iesniegtajiem prioritāro pasākumu pieteikumiem, kā arī valsts budžeta izdevumu pārskatīšanas ietvaros veikto izvērtējumu par iepriekšējos gados prioritārajiem pasākumiem piešķirtā finansējuma izlietojumu. Finanšu ministrs, ņemot vērā valsts budžeta finansiālās iespējas, nodrošina prioritāro pasākumu izvērtēšanu (izņemot šo noteikumu 19. punktā minēto iestāžu prioritāros pasākumus) un sagatavo priekšlikumus Ministru kabinetam par atbalstāmajiem prioritārajiem pasākumiem."

15. Aizstāt 44. punktā vārdu "institūciju" ar vārdu "iestāžu".

16. Izteikt 46. punktu šādā redakcijā:

"46. Ministru kabinets, izskatot šo noteikumu 44. punktā minēto informāciju, uzklausa šo noteikumu 19. punktā minēto iestāžu viedokli."

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Finanšu ministra pienākumu izpildītājs ‒
ārlietu ministrs E. Rinkēvičs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!