Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus;
  • vispārējas nozīmes informāciju.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas 2021. gada 7. janvāra stenogramma "Latvijas Republikas 13. Saeimas ziemas sesijas trešā (attālinātā ārkārtas) sēde 2021. gada 7. janvārī". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 14.01.2021., Nr. 9 https://www.vestnesis.lv/op/2021/9.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 27

Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 10. novembra noteikumos Nr. 676 "Noteikumi par atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai"

Vēl šajā numurā

14.01.2021., Nr. 9

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: stenogramma

Pieņemts: 07.01.2021.

OP numurs: 2021/9.2

2021/9.2
RĪKI

Saeimas sēdes stenogramma

(Saeimas sēdes pilnais audioieraksts un videoieraksts
pieejams Saeimas mājaslapā)

Latvijas Republikas 13. Saeimas ziemas sesijas trešā (attālinātā ārkārtas) sēde 2021. gada 7. janvārī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Sāksim Saeimas 2021. gada 7. janvāra trešo attālināto ārkārtas sēdi.

Darba kārtībā – likumprojektu izskatīšana.

Likumprojekts "Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā" (Nr. 889/Lp13), iesniedzējs – Ministru kabinets. Un alternatīvais likumprojekts "Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā" (Nr. 894/Lp13), kuru iesniegusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Tātad komisijas vārdā – deputāts Mārtiņš Šteins.

M. Šteins (AP!).

Labdien, Saeimas priekšsēdētājas kundze un kolēģi! Sveicināti, sēdes skatītāji! Laimīgu un veselīgu jauno gadu visiem!

Šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā" (Nr. 889/Lp13).

Likumprojekta mērķis ir ieviest iekšzemē pievienotās vērtības nodokļa nulles procentu likmi Covid-19 vakcīnu un Covid-19 in vitro diagnostikas medicīnisko ierīču piegādei, kā arī pakalpojumiem, kas cieši saistīti ar šādām vakcīnām un ierīcēm, lai tādējādi nodrošinātu piekļuvi Covid-19 vakcīnu un Covid-19 in vitro diagnostikas medicīnisko ierīču piegādēm par samērīgākām izmaksām.

Ar likumprojektu arī tiek veikts tehnisks precizējums attiecībā uz regulējuma atsauci un paredzēts arī precizēt atsauci par PVN nulles procentu likmes piemērošanu.

Un, ņemot vērā Covid-19 pandēmijas (Nav saklausāms.)... steidzamību, direktīva (ES) 2020/2020 ir jāpārņem Latvijā pēc iespējas ātrāk un atbilstošāk Latvijas situācijai, lai nodrošinātu, ka Covid-19 vakcīnu (Nav saklausāms.)... diagnostikas medicīnisko ierīču piegāde kļūst lētāka.

Komisijā lēmām izstrādāt komisijas alternatīvo likumprojektu par iepriekš minēto, lai paredzētu arī pārejas noteikumos normu, kas nosaka atpakaļejošu spēku ar 2020. gada 25. decembri noteikt nulles procentu likmi šīm vakcīnām, vakcīnu piegādēm un citām iepriekš minētajām ierīcēm un pakalpojumiem. Līdz ar to komisija šo likumprojektu aicina noraidīt.

Sēdes vadītāja. Kolēģi! Es atgādinu, ka debates par abiem likumprojektiem notiek kopumā, un šobrīd ir iespēja pieteikties debatēs. (Pauze.) Debatēs neviens no deputātiem nav pieteicies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par Ministru kabineta iesniegtā likumprojekta "Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 22, pret – 58, atturas – 5. Likumprojekts ir noraidīts.

Komisijas vārdā turpina ziņotājs.

M. Šteins. Un tātad... Paldies. Tātad, kā jau minēju, komisija izstrādāja alternatīvo likumprojektu "Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā" (Nr. 894/Lp13), īstenojot šo normu ar atpakaļejošu spēku (Nav saklausāms.)... no 2020. gada 25. decembra (Nav saklausāms.)... noteikt nulles procentu likmi vakcīnu piegādēm un citām iepriekš minētajām ierīcēm un pakalpojumiem. Un komisija arī lēma atzīt šo likumprojektu par steidzamu.

Komisijas vārdā aicinu Saeimu atbalstīt likumprojekta steidzamību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā" (Nr. 894/Lp13) atzīšanu par steidzamu! Lūdzu, balsosim! Par – 87, pret un atturas – nav. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

M. Šteins. Komisijas vārdā lūdzu Saeimu atbalstīt komisijas alternatīvo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu "Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā" (Nr. 894/Lp13) pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 90, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.

M. Šteins. Komisijā lēmām likumprojektu atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā, un līdz ar to komisijas vārdā arī lūdzu Saeimu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā.

Sēdes vadītāja. Paldies. Lūdzu ieslēgt procedūras sadaļu.

Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta izskatīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā? Ja kādam ir iebildumi, lūdzu pieteikties. Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu "Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā" (Nr. 894/Lp13) otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 90, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.

Darba kārtībā – "Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana".

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Normunda Žunnas atsaukšanu no Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas".

Uzsākam debates. Vārds deputātam Viktoram Valainim.

V. Valainis (ZZS).

Augsti godātā Saeimas priekšsēdētāja! Pirmām kārtām jau sveiciens jums nesenajā jubilejā! Otrām kārtām es skatos uz šo sadaļu... amatpersonu apstiprināšana... un, skatoties trešo Saeimas sēdi, šodien sasaukto, es biju pilnīgi pārliecināts, ka mēs šajā sadaļā balsosim par visu iespējamo, bet katrā ziņā ne jau par Normunda Žunnas atsaukšanu vai kāda cita deputāta iekļaušanu kādā no Saeimas komisijām.

Manuprāt, šobrīd daudz svarīgāks jautājums ir ministra apstiprināšana, jo mēs dzīvojam ar valdību, kurā veselības ministra amata pildītājs ir cilvēks, kas to nevēlas darīt. Un šajos apstākļos tas ir nepieņemami.

Tāpēc es aicinu šajā sadaļā maksimāli ātri iekļaut jautājumu par jauna ministra apstiprināšanu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Kolīdz no valdības saņemsim dokumentus, šis jautājums tiks iekļauts Saeimas sēdē.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Normunda Žunnas atsaukšanu no Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas"! Lūdzu, balsosim! Par – 90, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputātes Evas Mārtužas atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputātes Evas Mārtužas atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas"! Lūdzu, balsosim! Par – 90, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Normunda Žunnas ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Normunda Žunnas ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 91, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputātes Evas Mārtužas ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputātes Evas Mārtužas ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 91, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Godātie kolēģi! Sēdes darba kārtību esam izskatījuši.

Man jūs jāinformē, ka gaidām informāciju no valdības, gaidām dokumentus no valdības saistībā ar veselības ministra apstiprināšanu amatā. Kolīdz tos saņemsim, tiks sasaukta Saeimas sēde, par ko mēs jūs informēsim ar īsziņas palīdzību.

Vēl deputātu reģistrācija. Reģistrācija noslēgusies.

Bet vēl mēs esam saņēmuši deputātu jautājumus.

Deputāti Dombrovskis, Gobzems, Valainis, Tavars un Stepaņenko iesnieguši deputātu jautājumu "Par higiēniskām auduma maskām kā obligāto pretvīrusa pasākumu skolās", ko nododam atbildes sniegšanai Ministru prezidentam.

Deputāti Švecova, Gobzems, Valainis, Tavars un Stepaņenko iesnieguši deputātu jautājumu "Par vakcīnu pret COVID-19 iegādi un vakcīnu ražotāja pārstāvju dalību Imunizācijas valsts padomes sēdē", ko nododam atbildes sniegšanai Ministru prezidentam.

Līdz ar to šā gada 7. janvāra trešo attālināto ārkārtas sēdi slēdzu.

Un gaidām informāciju no valdības.

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!