Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus;
  • vispārējas nozīmes informāciju.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas 2021. gada 11. marta stenogramma "Latvijas Republikas 13. Saeimas ziemas sesijas trīsdesmit otrā (attālinātā ārkārtas) sēde 2021. gada 11. martā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 18.03.2021., Nr. 54 https://www.vestnesis.lv/op/2021/54.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimas sēdes stenogramma

Latvijas Republikas 13. Saeimas ziemas sesijas trīsdesmit trešā (attālinātā ārkārtas) sēde 2021. gada 11. martā

Vēl šajā numurā

18.03.2021., Nr. 54

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: stenogramma

Pieņemts: 11.03.2021.

OP numurs: 2021/54.2

2021/54.2
RĪKI

Saeimas sēdes stenogramma

(Saeimas sēdes pilnais audioieraksts un videoieraksts
pieejams Saeimas mājaslapā)

Latvijas Republikas 13. Saeimas ziemas sesijas trīsdesmit otrā (attālinātā ārkārtas) sēde 2021. gada 11. martā

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Sēdes vadītāja. Godātie deputāti! Sāksim izskatīt šā gada 11. marta ceturtās attālinātās ārkārtas sēdes darba kārtību.

Darba kārtībā ir likumprojektu izskatīšana.

Likumprojekts "Grozījums Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā" (Nr. 970/Lp13), pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Mārtiņš Šteins.

M. Šteins (AP!).

Labdien, cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Cienījamie sēdes skatītāji un klausītāji! Šodien Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā pirmajā lasījumā izskatījām likumprojektu "Grozījums Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā" (Nr. 970/Lp13).

Likumprojekta izstrādes mērķis ir Latvijā dzīvojošiem senioriem, apgādnieku zaudējušām personām un personām ar invaliditāti piešķirt vienreizēju pabalstu 200 eiro apmērā, kā arī piešķirt papildu vienreizēju pabalstu 200 eiro apmērā personām, kuras saņem bērna ar invaliditāti kopšanas pabalstu, un pilngadīgām personām ar invaliditāti, kuras saņem pabalstu personām ar invaliditāti, kurām nepieciešama kopšana.

Komisija atbalstīja šo likumprojektu pirmajā lasījumā un atbalstīja likumprojekta steidzamību.

Komisijas vārdā lūdzu Saeimu atbalstīt steidzamību šim likumprojektam.

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Tātad komisija lūdz atzīt likumprojektu par steidzamu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījums Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā" (Nr. 970/Lp13) atzīšanu par steidzamu! Lūdzu, balsosim! Par – 56, pret – 2, atturas – 2. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

M. Šteins. Aicinu Saeimu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu "Grozījums Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā" (Nr. 970/Lp13) pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 67, pret – 1, atturas – 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.

M. Šteins. Priekšlikumi... šim likumprojektam ir 15 minūtes, un izskatīšana otrajā lasījumā – Saeimas ārkārtas sēdē 11. martā.

Sēdes vadītāja. Tātad termiņš priekšlikumiem – 15 minūtes, līdz pulksten 17.15. Izskatīšana Saeimas sēdē – šā gada 11. martā.

Likumprojekts "Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā" (Nr. 973/Lp13), pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Mārtiņš Šteins.

M. Šteins (AP!).

Sveicināti, kolēģi, vēlreiz! Šis likumprojekts ir "Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā" (Nr. 973/Lp13). Arī šī likumprojekta mērķis ir precizēt tiesisko regulējumu atsevišķiem Covid-19 infekcijas valsts apdraudējuma un tās seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem, papildināt likumu ar jaunām normām, lai nodrošinātu sabiedriskās, ekonomiskās situācijas uzlabošanos un veicinātu valsts tautsaimniecības stabilitāti.

Konkrētie priekšlikumi ir vairāki. Viens ir, lai noteiktu garāku termiņu gada ienākumu deklarācijas par 2020. gadu iesniegšanai un citu iedzīvotāju ienākumu nodokļu samaksas termiņiem; lai atceltu 2020. un 2021. gadā iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanai izdevumu ierobežojumu 80 procentu apmērā no saimnieciskās darbības ieņēmumiem; lai atteiktos no prasības kapitālsabiedrības valdes locekļiem veikt iedzīvotāju ienākumu nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu samaksu no minimālās algas, ja kapitālsabiedrībai nav bijis neviena darbinieka, kas gūst atlīdzību vismaz minimālās algas apmērā.

Tāpat grozījumi paredz izmaiņas azartspēļu nodokļu aprēķināšanā ārkārtējās situācijas laikā, kurā noteikts aizliegums organizēt azartspēles azartspēļu organizēšanas vietās, spēļu zālēs un kazino, nosakot, ka azartspēļu nodokli maksā tikai par tām mēneša dienām, kurās azartspēļu organizētāji drīkstēja organizēt konkrētās azartspēles.

Tāpat arī grozījumi ir, lai noteiktu garāku gada pārskatu un sabiedriskā labuma organizāciju darbības pārskatu par 2020. gadu iesniegšanas termiņu.

Paredzēts arī regulējums informācijas publicēšanai par tiem nodokļu maksātājiem, kuri saskaņā ar likumu saņēmuši Ministru kabineta noteikto valsts atbalstu, un tā kopējo apmēru.

Paredzēts arī regulējums taksometru nozares atbalstam Covid-19 pandēmijas seku pārvarēšanai un darbības nepārtrauktības nodrošināšanai.

Grozījumi izstrādāti, lai izveidotu zaļo koridoru sabiedriskās ēdināšanas sektorā iesaistītajiem komersantiem, āra terašu, mobilo ēdināšanas vienību, degustācijas stendu un citu ārtelpās organizētu ēdināšanas vietu darbības paātrinātai un atvieglotai saskaņošanai, tai skaitā samazinot iespējamās izmaksas uzņēmējdarbības straujākai atsākšanai.

Rosināts pagarināt maksātnespējas moratoriju, ja pastāv noteiktas pazīmes.

Noteikts garāks sociālā uzņēmuma darbības gada pārskata iesniegšanas termiņš; garāks termiņš, kurā kapitālsabiedrībām ir pienākums sasaukt dalībnieku (akcionāru) sapulci, lai apstiprinātu kapitālsabiedrības gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu; kā arī garāks termiņš publiskas personas pārskata par dāvinājuma izlietojumu iesniegšanai.

Komisija atbalstīja šo likumprojektu pirmajā lasījumā un atbalstīja likumprojekta steidzamību.

Komisijas vārdā lūdzu Saeimu atbalstīt steidzamību šim likumprojektam.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā" (Nr. 973/Lp13) atzīšanu par steidzamu! Lūdzu, balsosim! Par – 63, pret – nav, atturas – 15. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

Komisija lūdza (Dep. M. Šteins: "Atbalstīt pirmajā lasījumā!") likumprojektu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu "Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā" (Nr. 973/Lp13) pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 66, pret – 1, atturas – 13. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu termiņu priekšlikumiem un izskatīšanas laiku Saeimas sēdē.

M. Šteins. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš likumprojektam (Nr. 973/Lp13) ir šā gada 15. marts pulksten 12.00. Izskatīšana otrajā lasījumā – Saeimas ārkārtas sēdē 18. martā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad termiņš priekšlikumiem – šā gada 15. marta pulksten 12.00. Izskatīšana Saeimas sēdē – šā gada 18. martā.

Kolēģi, sēdes darba kārtību esam izskatījuši.

Turpināsim ar 11. marta trešo attālināto ārkārtas sēdi pulksten 17.30.

Tātad vēl deputātu reģistrācija. Reģistrācija noslēgusies.

Tiekamies un turpinām darbu pulksten 17.30.

Sēdi slēdzu.

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!