Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Dažādi sludinājumi
Juridiskas personas publicē saturiski dažādus paziņojumus, piemēram, par sabiedrisko apspriešanu, paziņojumus par tarifiem, par anulētām apraides atļaujām, par muzeju akreditāciju, par kompetentām institūcijām un kompetentiem speciālistiem, kuģošanas grafikiem. Zvērināti notāri un zvērināti tiesu izpildītāji publicē paziņojumus fiziskām personām, kuru dzīvesvieta nav norādīta Iedzīvotāju reģistrā vai saņemts pasta paziņojums, ka sūtījumu nav iespējams nodot adresātam.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Oficiālais paziņojums (OP 2021/28.DA1): dažādi sludinājumi. Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 10.02.2021., Nr. 28 https://www.vestnesis.lv/op/2021/28.DA1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Dažādi sludinājumi

Paziņojums par Atkritumu apsaimniekošanas valsts plāna 2021. - 2028.gadam pieņemšanu...

Vēl šajā numurā

10.02.2021., Nr. 28

OP 2021/28.DA1
RĪKI

OFICIĀLAIS PAZIŅOJUMS

Dažādi sludinājumi

Dažādi sludinājumi

Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada programmas "Pētniecība un izglītība" aktivitāte "Stipendijas"

Valsts izglītības attīstības aģentūra (turpmāk - Aģentūra) sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju un Norvēģijas Starptautiskās sadarbības un kvalitātes uzlabošanas aģentūru augstākās izglītības jomā izsludina projektu iesniegumu konkursu Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas "Pētniecība un izglītība" aktivitātē "Stipendijas" (turpmāk - Stipendiju programma).

Stipendiju programmas galvenais mērķis ir veicināt padziļinātu, uz pētījumiem balstītu zināšanu attīstību, uzlabojot augstskolu doktorantu, maģistra, bakalaura un profesionālo studiju programmu studentu, akadēmiskā un administratīvā augstskolas personāla prasmes un kompetences augstākās izglītības un pētniecības jomā, veicinot divpusējo sadarbību un apmaiņu augstākās izglītības jomā starp Latvijas un donorvalstu (Norvēģija, Islande un Lihtenšteina) augstskolām.

Programma palīdzēs samazināt ekonomiskās un sociālās atšķirības Eiropas Ekonomikas zonā un stiprināt divpusējās attiecības starp donorvalstīm un Latviju, izmantojot finansiālu ieguldījumu augstākās izglītības un pētniecības jomā. Programmas plānotie sasniedzamie rezultāti un iznākumi, kā arī to rādītāji, ir pieejami šeit:

https://eeagrants.lv/2021/02/03//stipendiju-programmas-konkurss

Tiks veicināta sinerģija starp Stipendiju programmu un Baltijas pētniecības programmu, lai palielinātu pētniecības projektu ietekmi. Projektu īstenotāji Baltijas pētniecības programmā tiek aicināti apvienot pētniecības un stipendiju aktivitātes un iesaistīt doktorantus un zinātņu doktorus, maģistra un bakalaura studentus kopīgos pētniecības projektos. Stipendiju programmas projektu iesniegumi, kas paredz sinerģiju ar Latvijas konkursā apstiprinātajiem Baltijas pētniecības projektiem, tiks apstiprināti prioritārā kārtībā.

Projekta iesniedzējs ir akreditēta Latvijas augstskola. Projektā ir jāiesaista vismaz viens projekta partneris, kas ir donorvalsts (Norvēģija, Islande un Lihtenšteina) augstskola.

Projektu iesniedzēji projektu iesniegumus iesniedz Aģentūrā elektroniski, izmantojot sistēmu rsgrants.viaa.gov.lv. Tiešsaistes sistēma ir pieejama projektu iesniedzējiem no 2021.gada 10.februāra. Projektu iesniegšanas termiņš ir 2021.gada 12.aprīlis (plkst. 23.59).

Projektu iesniegšanas noteikumi un procedūras ir aprakstītas vadlīnijās projektu iesniedzējiem, kas pieejamas šeit:

https://eeagrants.lv/petnieciba-un-izglitiba/dokumenti/stipendiju-vadlinijas-un-informativie-materiali/

Projektu īstenošanas ilgums ir 12 mēneši, 24 mēneši un 30 mēneši. Projektu īstenošanu plānots uzsākt 2021.gada 3.ceturksnī, taču ne agrāk kā dienā, kad Aģentūra ir pieņēmusi lēmumu par līdzfinansējuma piešķiršanu projekta īstenošanai. Projektu maksimālais izdevumu attiecināmības termiņš ir 2024.gada 30.aprīlis.

Projekta minimālais programmas finansējums ir 10 000 euro un maksimālais programmas finansējums ir 200 000 euro.

Projektu iesniegumu konkursā pieejamais kopējais programmas finansējums ir 1 582 866 euro.

Programmas finansējuma likme projektam ir līdz 100% no kopējām attiecināmajām projekta izmaksām.

Stipendiju programma atbalsta divu veidu mobilitātes:

1) studējošo mobilitāti no trīs līdz 11 mēnešiem;

2) akadēmiskā un administratīvā personāla mobilitāti no vienas līdz četrām nedēļām.

Stipendiju programmā ir attiecināmas vienas vienības standarta likmes šādām projekta budžeta kategorijām: ceļa un uzturēšanās izdevumu studējošo, akadēmiskā un administratīvā personāla mobilitātei, projekta administratīvās izmaksas. Ja mobilitātes dalībnieks ir persona ar invaliditāti, papildu izdevumi ir attiecināmi 100 procentu apmērā kā projekta faktiskās izmaksas. Izmaksas ir attiecināmas, ja tās ir pamatotas, nepieciešamas un tieši saistītas ar projektu.

Projektu vērtēšanas noteikumi un procedūras ir aprakstītas vadlīnijās projektu vērtētājiem, kas pieejamas šeit:

https://eeagrants.lv/petnieciba-un-izglitiba/dokumenti/stipendiju-vadlinijas-un-informativie-materiali/

Katru projektu vērtē divi neatkarīgi eksperti, sagatavojot konsolidēto vērtējumu, uz kā pamata tiek sagatavots projektu iesniegumu saraksts prioritārā secībā tā iesniegšanai projektu iesniegumu vērtēšanas komisijā. Aģentūra ņems vērā projektu iesniegumu vērtēšanas komisijas priekšlikumus par finansējuma piešķiršanu projektiem.

Pēc projekta apstiprināšanas un projekta līguma noslēgšanas Aģentūra izmaksā avansu projekta līdzfinansējuma saņēmējam: 80 % no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām, ja projekta ilgums ir 12 mēneši, un 40 % no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām, ja projekta ilgums ir 24 vai 30 mēneši.

PAPILDU INFORMĀCIJA

Atsauces:

1. Projektu iesniegumu atlases nolikums (latviešu un angļu valodā) pieejams šeit: https://eeagrants.lv/petnieciba-un-izglitiba/dokumenti/stipendiju-vadlinijas-un-informativie-materiali/;

2. Noteikumi par Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gadam ieviešanu (angļu valodā) pieejami šeit: https://eeagrants.org/resources/regulation-implementation-eea-grants-2014-2021

3. Ministru kabineta 2020.gada 2.jūnija noteikumi Nr.333 "Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programmas "Pētniecība un izglītība" aktivitātes "Baltijas pētniecības programma" un aktivitātes "Stipendijas" īstenošanas noteikumi" pieejami šeit: https://likumi.lv/ta/id/315147-eiropas-ekonomikas-zonas-finansu-instrumenta-un-norvegijas-finansu-instrumenta-2014-2021-nbspgada-perioda-programmas-petnieciba;

4. Izglītības programmu vadlīnijas (angļu valodā) pieejamas šeit: https://eeagrants.org/resources/2014-2021-guideline-educational-programmes;

5. Vadlīnijas projektu iesniegumu iesniedzējiem (angļu valodā) pieejamas šeit: https://eeagrants.lv/petnieciba-un-izglitiba/dokumenti/stipendiju-vadlinijas-un-informativie-materiali/;

6. Vadlīnijas projektu iesniegumu vērtētājiem (angļu valodā) pieejamas šeit: https://eeagrants.lv/petnieciba-un-izglitiba/dokumenti/stipendiju-vadlinijas-un-informativie-materiali/;

7. Sasniedzamie rezultāti un iznākumi, to rādītāji (latviešu valodā) pieejami šeit: https://eeagrants.lv/petnieciba-un-izglitiba/dokumenti/stipendiju-vadlinijas-un-informativie-materiali/.

Jautājumus par projektu konkursu lūdzam sūtīt uz e-pastu: eezstipendijas@viaa.gov.lv.

Oficiālie paziņojumi:

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!