• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2021. gada 21. decembra noteikumi Nr. 885 "Kārtība, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 27.12.2021., Nr. 249 https://www.vestnesis.lv/op/2021/249.4

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 888

Kārtība, kādā ministrijas un citas centrālās valsts iestādes iekļauj gadskārtējā valsts budžeta likumprojektā valsts aizdevumu pieprasījumus, un valsts aizdevumu izsniegšanas un apkalpošanas kārtība

Vēl šajā numurā

27.12.2021., Nr. 249

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 885

Pieņemts: 21.12.2021.

OP numurs: 2021/249.4

2021/249.4
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 7 Pēdējās nedēļas laikā 21 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 885

Rīgā 2021. gada 21. decembrī (prot. Nr. 81 79. §)

Kārtība, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas

Izdoti saskaņā ar 
Izglītības likuma 14. panta 26. punktu un
Profesionālās izglītības likuma 31. panta 2.2 daļu

1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas (turpmāk – programma);

1.2. profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu mācību treniņu grupu (turpmāk – grupa) rezultativitātes kritērijus sportā un nosacījumus attiecībā uz izglītojamo skaitu un vecumu (turpmāk – kritēriji un nosacījumi) (1. pielikums).

2. Līdzekļus akreditētajās profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādēs (turpmāk – izglītības iestāde) akreditētu izglītības programmu īstenošanā nodarbināto pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no valsts budžeta (turpmāk – dotācija) piešķir atbilstoši šo noteikumu 1. pielikumā minētajiem kritērijiem un nosacījumiem.

3. Dotācija ietver finansējumu pedagogu darba samaksas noteikumos noteiktajām piemaksām par papildu pedagoģisko darbu, kā arī pedagogu mēneša darba algas likmes palielināšanai.

4. Lai saņemtu dotāciju nākamajā budžeta gadā, izglītības iestāde līdz kārtējā gada 15. oktobrim Valsts izglītības informācijas sistēmā (turpmāk – sistēma) ievada un apstiprina iesniegumā (2. pielikums) norādīto informāciju par grupu skaitu. Ja iesniegumu iesniedz izglītības iestāde, kurai ir pastarpinātās valsts pārvaldes iestādes statuss, iesniegumu sistēmā saskaņo ar izglītības iestādes dibinātāju.

5. Iesniegumam atbilstoši šo noteikumu 4., 5. un 6. pielikumam pievieno informāciju par kritēriju un nosacījumu izpildi attiecīgajā akreditētas izglītības iestādes grupā iepriekšējā mācību gadā. Informāciju par kritēriju un nosacījumu izpildi sporta meistarības pilnveidošanas un augstākās sporta meistarības grupās sistēmā saskaņo ar Sporta likumā noteiktajā kārtībā atzīto attiecīgā sporta veida federāciju.

6. Izglītības un zinātnes ministrija (turpmāk – ministrija) dotāciju atbilstoši attiecīgajam gadam apstiprinātajam finansējumam aprēķina un sadala sākuma sagatavošanas grupām, mācību treniņu pirmā, otrā, trešā, ceturtā, piektā, sestā un septītā apmācības gada grupām, sporta meistarības pilnveidošanas pirmā, otrā un trešā apmācības gada grupām un augstākās sporta meistarības grupām, pamatojoties uz kritēriju un nosacījumu izpildi. 

7. Dotācija attiecīgajā budžeta gadā vienam izglītojamam tiek piešķirta par vienas izglītības programmas apguvi vienā izglītības iestādē.

8. Izglītības iestādei piešķiramās dotācijas apmēru aprēķina, izmantojot šādu formulu:

                                    Fp =   Dot × FMAXi, kur
                                                   ΣFMAX

Fp – izglītības iestādei piešķiramais finansējums;
Dot – kārtējā gada budžeta likumā plānotais finansējums;
ΣFMAX – maksimālā finansējuma nodrošinājums visām izglītības iestādēm gadā;
FMAXi – maksimālā finansējuma nodrošinājums izglītības iestādei gadā, ko aprēķina, summējot vienam mēnesim aprēķināto grupām nepieciešamo maksimālo finansējumu.

9. Grupām nepieciešamo finansējumu aprēķina, ievērojot:

9.1. grupas stundu skaitu nedēļā (7. pielikums);

9.2. pedagogu darba samaksu regulējošajos normatīvajos aktos profesionālās ievirzes sporta izglītības pedagogiem noteiktās darba slodzes, kas atbilst vienai mēneša darba algas likmei, nodarbību sagatavošanai paredzētās stundas;

9.3. vienas darba likmes stundu skaitu;

9.4. pedagogu darba samaksas noteikumos noteikto zemāko pedagoga mēneša darba algas likmi;

9.5. valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu apmēru;

9.6. koeficientu 1,14 papildus nepieciešamā finansējuma aprēķināšanai (attiecīgajam gadam apstiprinātā finansējuma ietvaros) 14 procentu apmērā no attiecīgajai izglītības iestādei aprēķinātās dotācijas – piemaksām par papildu pedagoģisko darbu, kā arī pedagoga mēneša darba algas likmes palielināšanai;

9.7. grupu skaitu.

10. Ja airēšanā, airēšanas slalomā, BMX, burāšanā, biatlonā, daiļslidošanā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, ložu šaušanā, mākslas vingrošanā, modernajā pieccīņā, riteņbraukšanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā, sporta vingrošanā, svarcelšanā, šorttrekā, triatlonā, ziemeļu divcīņā sistēmā sākuma sagatavošanas grupā, mācību treniņu pirmā, otrā, trešā, ceturtā, piektā, sestā un septītā apmācības gada grupā izglītojamo skaits pārsniedz minimālo izglītojamo skaitu (saskaņā ar šo noteikumu 1. pielikumā noteikto skaitu) un grupai sistēmā šo noteikumu 4. punktā noteiktajā termiņā uz dotācijas piešķiršanas budžeta gadu ir tarificēts papildus pieaicināts pedagogs, kurš piedalās nodarbībā drošības prasību ievērošanai, grupai nepieciešamo finansējumu aprēķina, grupas stundu skaitam nedēļā papildus pievienojot sešas stundas nedēļā.

11. Ministrija izvērtē šo noteikumu 4. punktā minētos iesniegumus:

11.1. ievērojot sistēmā ievietoto informāciju uz 15. oktobri:

11.1.1. par grupu skaitu, kritēriju un nosacījumu izpildi atbilstoši 1. pielikumam un ievērojot nosacījumu, ka rezultativitātes kritēriju prasības izpildījis minimālais grupas izglītojamo skaits;

11.1.2. ievērojot šo noteikumu 1. pielikuma piezīmēs noteiktās prasības;

11.2. ņemot vērā, ka sacensību rezultāti ir pieejami izglītības iestādes vai sporta veida federācijas oficiālajā tīmekļvietnē;

11.3. konstatējot grupas neatbilstību šo noteikumu 1. pielikumā minētajām prasībām, grupu neiekļauj valsts finansējamo skaitā un sistēmā izdara atzīmi "Neatbilst MK noteikumiem".

12. Izglītības un zinātnes ministrs izdod rīkojumu par dotācijas sadali. Ministrija rīkojumu par dotācijas sadali un tam pievienoto izglītības iestāžu finansēšanas plānu pa ceturkšņiem nosūta izglītības iestādei. Izglītības iestāde līdz 15. martam iesniedz ministrijai precizējumus finansēšanas plānā. Ministrija, pamatojoties uz iesniegtajiem precizējumiem finansēšanas plānā, precizē finansēšanas plānu un sagatavo rīkojumam par dotācijas sadali pievienotā finansēšanas plāna grozījumus.

13. Lēmumu par atteikumu piešķirt valsts finansējumu izglītības un zinātnes ministrs pieņem, ja izglītības iestādes iesniegumā nav ievērotas šajos noteikumos noteiktās prasības.

14. Ministrija rakstiski informē izglītības iestādes dibinātāju par atteikumu piešķirt valsts finansējumu.

15. Izglītības iestādes dibinātājs piecu darbdienu laikā pēc tam, kad izglītības iestāde saņēmusi šo noteikumu 12. punktā minēto rīkojumu par dotācijas sadali, nosūta ministrijai šādu informāciju:

15.1. izglītības iestādes un tās dibinātāja nosaukums;

15.2. izglītības iestādes dibinātāja reģistrācijas numurs;

15.3. izglītības iestādes dibinātāja norēķinu konta numurs.

16. Ministrija pārskaita finansējumu izglītības iestādei uz šo noteikumu 15.3. apakšpunktā minēto izglītības iestādes dibinātāja norēķinu kontu. Šo noteikumu 15.3. apakšpunktā minēto norēķinu kontu izglītības iestāde drīkst izmantot tikai no ministrijas saņemtā finansējuma administrēšanai. Pārskaitījumu veic atbilstoši finansēšanas plānam, kas pievienots šo noteikumu 12. punktā minētajam rīkojumam par dotācijas sadali un ir neatņemama tā sastāvdaļa.

17. Izglītības iestādes dibinātājs, pamatojoties uz šo noteikumu 12. punktā minēto rīkojumu par dotācijas sadali: 

17.1. saņemtos valsts budžeta līdzekļus izlieto programmās paredzētajās stundās (sporta treniņos un sporta sacensībās) nodarbināto pedagogu (sporta treneru) darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām saskaņā ar šo noteikumu 4. punktā noteiktajā termiņā sistēmā ievadīto un apstiprināto informāciju par  programmu, izglītojamo un grupu skaitu un šo noteikumu 11.3. apakšpunktā norādītajām ministrijas veiktajām izmaiņām par grupas neatbilstību šo noteikumu 1. pielikumā minētajām prasībām;

17.2. nodrošina saņemto valsts budžeta līdzekļu izlietošanu atbilstoši normatīvajiem aktiem un tam paredzētajam mērķim līdz kārtējā gada  31. decembrim;

17.3. nekavējoties informē ministriju gadījumā, ja radušies šķēršļi saistībā ar finansējuma izlietojumu šo noteikumu 17.1.  un 17.2. apakšpunktā minēto nosacījumu izpildei.

18. Izglītības iestāde līdz nākamā gada 10. janvārim sagatavo pārskatu par iepriekšējā gada dotācijas izlietojumu atbilstoši normatīvajos aktos budžeta izdevumu klasifikācijas jomā noteiktajai atalgojuma klasifikācijai (7.  pielikums):

18.1. pārskata sagatavošanai, pārbaudei, parakstīšanai un iesniegšanai izmanto Valsts kases e-pakalpojumu – ePārskati (turpmāk – ePārskati) atbilstoši normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā nodrošina informācijas apriti, izmantojot Valsts kases e-pakalpojumus;

18.2. pārskatam pievieno konta izrakstu par pārskata periodu;

18.3. ePārskatos paraksta pārskatu un apliecina, ka dotācija izlietota atbilstoši mērķim.

19. Ministrija mēneša laikā ePārskatu sistēmā pārbauda pārskata atbilstību piešķirtā finansējuma izlietojumam un apstiprina pārskatu.

20. Ministrijai ir tiesības no izglītības iestādes pieprasīt jebkāda veida informāciju par piešķirtā finansējuma izlietojumu.

21. Ministrija ir tiesīga:

21.1. grozīt izglītības iestādei noteikto dotācijas apmēru, ja valsts budžetā kārtējam gadam tiek grozīts šim mērķim paredzēto līdzekļu apmērs;

21.2. bez iepriekšēja brīdinājuma veikt pārbaudes par piešķirto valsts budžeta līdzekļu izlietojumu izglītības iestādē;

21.3. samazināt izglītības iestādei dotācijas apmēru nākamajam budžeta gadam papildus pieaicinātajam pedagogam piešķirtā finansējuma apmērā, ja tā konstatē, ka izglītības iestādē šo noteikumu 10. punktā noteiktajam papildus pieaicinātajam pedagogam, kurš sistēmā piesaistīts grupai šo noteikumu 4. punktā noteiktajā termiņā, dotācijas piešķiršanas budžeta gadā nav tarificētas grupai noteiktās papildu stundas;

21.4. pārtraukt dotācijas izmaksu, ja:

21.4.1. ir beidzies izglītības iestādes vai programmas akreditācijas termiņš;

21.4.2. ir anulēta izglītības iestādes attiecīgās programmas īstenošanai izsniegtā licence vai beidzies tās derīguma termiņš;

21.4.3. izglītības iestāde vai tās dibinātājs nepilda šajos noteikumos noteiktās saistības vai nepilda tās pienācīgā kārtā;

21.4.4. pastāv citi apstākļi, kuri saskaņā ar šiem noteikumiem un citiem ārējiem normatīvajiem aktiem liedz ministrijai tiesības piešķirt vai izglītības iestādei vai tās dibinātājam saņemt dotāciju;

21.5. pieprasīt jau pārskaitītā finansējuma atmaksu, ja piešķirtais finansējums ir izlietots neatbilstoši mērķim.

22. Noteikumus piemēro atbilstoši valsts budžetā attiecīgajam gadam šim mērķim paredzētajam finansējumam.

23. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2017. gada 29. augusta noteikumus Nr. 508 "Kārtība, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas" (Latvijas Vēstnesis, 2017, 173. nr.).

24. Šo noteikumu 1. pielikums stājas spēkā 2023. gada 1. septembrī. Līdz minētajam datumam profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu mācību treniņu grupu rezultativitātes kritērijus sportā un nosacījumus attiecībā uz izglītojamo skaitu un vecumu nosaka atbilstoši Ministru kabineta 2017. gada 29. augusta noteikumu  Nr. 508 "Kārtība, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas" 1. pielikumam.  

25. Šo noteikumu 10. punktu attiecībā uz grupai nepieciešamā finansējuma aprēķinu sākuma sagatavošanas grupām, mācību treniņu pirmā, otrā, trešā, ceturtā, piektā, sestā un septītā apmācības gada grupām, kurām sistēmā šo noteikumu 4. punktā noteiktajā termiņā uz dotācijas piešķiršanas budžeta gadu ir tarificēts papildus pieaicināts pedagogs, piemēro ar 2022. gada 1. janvāri.

26. Šo noteikumu 10. punktu  attiecībā uz sporta veidiem, kuros grupām sistēmā šo noteikumu 4. punktā noteiktajā termiņā uz dotācijas piešķiršanas budžeta gadu ir tarificēts papildus pieaicināts pedagogs, kurš piedalās nodarbībā drošības prasību ievērošanai,  piemēro ar 2023. gada 1. janvāri.

27. Šo noteikumu 1. pielikuma 2.5., 2.23., 2.39. un 2.42. apakšpunktā noteiktajiem sporta veidiem grupu komplektēšanu var uzsākt ar 2022. gada 1. septembri.

28. Dotāciju atbilstoši šo noteikumu  1. pielikumā minētajiem kritērijiem un nosacījumiem  piešķir, sākot ar 2024. gada 1. janvāri. Līdz minētajam datumam dotāciju piešķir atbilstoši Ministru kabineta 2017. gada 29. augusta noteikumu  Nr. 508 "Kārtība, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas" 1. pielikumā minētajiem kritērijiem un nosacījumiem.

29. Noteikumi stājas spēkā 2022. gada 1. janvārī.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Izglītības un zinātnes ministre A. Muižniece

 

1. pielikums
Ministru kabineta
2021. gada 21. decembra
noteikumiem Nr. 885

Profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu mācību treniņu grupu rezultativitātes kritēriji sportā un nosacījumi attiecībā uz izglītojamo skaitu un vecumu

1. Šajā pielikumā ir lietoti šādi termini un saīsinājumi:

1.1. kontrolnormatīvi – attiecīgā sporta veida federācijā apstiprināts, noteiktam grupas kvalifikācijas līmenim atbilstošs fiziskās sagatavotības testu komplekss un tā izpildes kritēriji;

1.2. Latvijas valsts izlases dalībnieks – izglītojamais, kurš attiecīgajā sporta veidā valsts izlases sastāvā piedalās sporta federācijas kalendārā iekļautajās starptautiskajās sacensībās;

1.3. Latvijas valsts izlases kandidāts – izglītojamais, kurš iekļauts attiecīgās sporta federācijas izlašu vai paplašinātajos izlašu kandidātu sarakstos;

1.4. mini basketbols – basketbola spēle ar atvieglotiem noteikumiem atbilstoši vecumposma īpatnībām;

1.5. oficiālās sacensības – sacensības labāko sportistu vai komandu noteikšanai, kuras noris atbilstoši sacensību organizatora apstiprinātam sacensību nolikumam un kuras iekļautas izglītības iestādes sacensību kalendārā;

1.6. starptautiskās sacensības – starptautiskās sporta federācijas kalendārā iekļautās sporta sacensības;

1.7. valsts sacensības – Sporta likumā noteiktajā kārtībā atzīto sporta veidu sporta federāciju sacensību kalendārā iekļautās sacensības, valsts čempionāti un kausa izcīņas jauniešiem, junioriem un pieaugušajiem;

1.8. ASM – augstākās sporta meistarības grupa;

1.9. FIG – International Federation of Gymnastics – Starptautiskā Vingrošanas federācija;

1.10. FIS – International Ski Federation – Starptautiskā Slēpošanas federācija;

1.11. LBL2 – Latvijas Basketbola līgas 2. divīzija;

1.12. LBS – biedrība "Latvijas Basketbola savienība";

1.13. LFF – biedrība "Latvijas Futbola federācija";

1.14. LJBL – Latvijas Jaunatnes basketbola līga;

1.15. LJF – biedrība "Latvijas Džudo federācija";

1.16. LHF – biedrība "Latvijas Hokeja federācija";

1.17. LHaF – biedrība "Latvijas Handbola federācija";

1.18. LKF – biedrība "Latvijas Kanoe federācija";

1.19. LKrF – biedrība "Latvijas Karatē federācija";

1.20. LŠF – biedrība "Latvijas Šaušanas federācija";

1.21. LVF – biedrība "Latvijas Volejbola federācija";

1.22. MK – meistarkandidāts;

1.23. MT-1 – mācību treniņu pirmā apmācības gada grupa;

1.24. MT-2 – mācību treniņu otrā apmācības gada grupa;

1.25. MT-3 – mācību treniņu trešā apmācības gada grupa;

1.26. MT-4 – mācību treniņu ceturtā apmācības gada grupa;

1.27. MT-5 – mācību treniņu piektā apmācības gada grupa;

1.28. MT-6 – mācību treniņu sestā apmācības gada grupa;

1.29. MT-7 – mācību treniņu septītā apmācības gada grupa;

1.30. SMP-1 – sporta meistarības pilnveidošanas pirmā apmācības gada grupa;

1.31. SMP-2 – sporta meistarības pilnveidošanas otrā apmācības gada grupa;

1.32. SMP-3 – sporta meistarības pilnveidošanas trešā apmācības gada grupa;

1.33. SSG – sākuma sagatavošanas grupa;

1.34. SMK – sporta meistara kandidāts;

1.35. SM – sporta meistars.

2. Izglītības iestādēs treniņu grupu izglītojamo vecums, skaits grupā un sportiskie sasniegumi atbilst šādiem nosacījumiem un rezultativitātes kritērijiem:

2.1. airēšana

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 8–12 10–12 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 8–12 11–13 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 8–12 12–14 Dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 8–12 13–15 Dalība divās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 8–12 14–16 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un divās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 7–11 15–17 Dalība trijās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 6–9 16–18 Dalība četrās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 5–8 17–19 Dalība piecās valsts sacensībās un divās sacensībās ierindojušies 1.–12.vietā un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 4–7 18–20 Dalība sešās valsts sacensībās. Viens izglītojamais ir attiecīgā vecuma Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
10. SMP-2 4–7 19–21 Dalība sešās valsts sacensībās. Viens izglītojamais ir attiecīgā vecuma Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
11. SMP-3 3–5 20–22 Dalība sešās valsts sacensībās. Grupā ir divi Latvijas valsts izlases kandidāti vai dalībnieki
12. ASM 2–4

21–23

Dalība sešās valsts sacensībās. Minimālais skaits grupas izglītojamo ir Latvijas valsts izlases kandidāti vai dalībnieki

2.2. airēšanas slaloms

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 8–12 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 8–12 9–11 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 8–12 10–12 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 7–11 11–13 Dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 7–11 12–14 Dalība trijās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 7–11 13–15 Dalība četrās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 6–9 14–16 Dalība piecās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 5–8 15–17 Dalība piecās valsts sacensībās, trīs izglītojamie sacensībās ir ierindojušies 1.–15. vietā un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 4–7 16–18 Dalība trijās valsts sacensībās un divi izglītojamie ir ierindojušies 1.–10. vietā vai divi izglītojamie ir Latvijas valsts jaunatnes, junioru vai pieaugušo izlases kandidāti vai dalībnieki 
10. SMP-2 4–7 17–19 Dalība trijās valsts sacensībās un divi izglītojamie ir ierindojušies 1.–10. vietā vai divi izglītojamie ir Latvijas valsts jaunatnes, junioru vai pieaugušo izlases kandidāti vai dalībnieki  
11. SMP-3 3–5 18–20 Dalība valsts rīkotajās sacensībās. Minimālais skaits grupas izglītojamo ir Latvijas valsts izlases kandidāti vai dalībnieki
12. ASM 2–4

19–21

Dalība valsts rīkotajās sacensībās. Minimālais skaits grupas izglītojamo ir Latvijas valsts izlases kandidāti vai dalībnieki

2.3. badmintons

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–16 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 10–16 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 10–16 9–11 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 8–13 10–12 Dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 8–13 11–13 Dalība trijās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 7–11 12–14 Dalība četrās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 7–11 13–15 Dalība piecās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 6–10 14–16 Dalība sešās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 5–9 15–17 Dalība septiņās valsts vai starptautiskajās sacensībās (tai skaitā sacensību posmos) un kontrolnormatīvu izpilde vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes izlases kandidāts vai dalībnieks
10. SMP-2 4–7 16–18 Dalība astoņās valsts vai starptautiskajās sacensībās (tai skaitā sacensību posmos) vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes izlases kandidāts vai dalībnieks
11. SMP-3 3–5 17–19 Dalība desmit valsts vai starptautiskajās sacensībās  (tai skaitā sacensību posmos). Grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 2–4 18–20 Dalība desmit valsts vai starptautiskajās sacensībās  (tai skaitā sacensību posmos). Grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks

2.4. basketbols1, 2

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 12–19 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 12–19 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 12–19 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde vai dalība oficiālajās sacensībās (sacensību formāts atbilstoši mini basketbola noteikumiem) 
4. MT-3 11–18 9–11 Dalība oficiālajās sacensībās, kopskaitā ne mazāk kā 12 spēlēs (sacensību formāts atbilstoši mini basketbola noteikumiem) un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 10–16 10–12 Dalība LJBL čempionātā vai dalība oficiālajās sacensībās, kopskaitā ne mazāk kā 16 spēlēs (sacensību formāts atbilstoši mini basketbola noteikumiem) un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 10–16 11–13 Dalība LJBL čempionātā vai dalība oficiālajās sacensībās, kopskaitā ne mazāk kā 16 spēlēs (sacensību formāts atbilstoši mini basketbola noteikumiem) un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 8–13 12–14 Dalība LJBL čempionātā un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 8–13 13–15 Dalība LJBL čempionātā un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 6–12 14–16 Dalība LJBL čempionātā vai LBS rīkotajos pieaugušo čempionātos
10. SMP-2 6–12 15–17 Dalība LJBL čempionātā vai LBS rīkotajos pieaugušo čempionātos
11. SMP-3 6–12 16–18 Dalība LJBL čempionātā vai LBS rīkotajos pieaugušo čempionātos vai izglītojamais ir U-18 Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 6–12 17–19 Dalība LJBL čempionātā (komanda ierindojusies 1.–8. vietā) vai LBS rīkotajos pieaugušo čempionātos. Grupā ir U-18 vai U-20 Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks

Piezīmes.1 Drīkst komplektēt jauktās SSG, MT-1, MT-2 un MT-3 grupas (meitenes un zēni).

2 Lai veicinātu sportiskās meistarības izaugsmi, izvērtējot rezultativitātes kritēriju izpildi MT-6 līdz SMP-3 grupās, var tikt ņemta vērā līdzdalība Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) atzītās sacensībās (ar LBS saskaņojumu).

2.5. basketbols "3 × 3"

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SMP-1 4–8 15–17 Dalība LJBL čempionātā un kontrolnormatīvu izpilde
2. SMP-2 4–8 16–18 Dalība 6 (sešos) valsts sacensību posmos (18 spēles) vai grupas izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes izlases dalībnieks vai Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks, komanda ierindojusies 1.–16. vietā valsts sacensību kopvērtējumā
3. SMP-3 4–8 17–19 Dalība 7 (septiņos) valsts sacensību posmos (21 spēle) vai grupas izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes izlases dalībnieks vai Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks, komanda ierindojusies 1.–16. vietā valsts sacensību kopvērtējumā
4. ASM 4–8 18–20 Dalība 11 sacensībās, tai skaitā astoņos valsts sacensību posmos (24 spēles), komanda ierindojusies 1.–16. vietā valsts sacensību kopvērtējumā vai grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks

2.6. biatlons

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 8–12 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 8–12 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 7–11 9–11 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 7–11 10–12 Dalība divās oficiālajās sacensībās biatlonā vai distanču slēpošanā un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 6–9 11–13 Dalība trijās oficiālajās sacensībās biatlonā vai distanču slēpošanā vai dalība divās valsts sacensību disciplīnās biatlonā vai distanču slēpošanā un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 6–9 12–14 Dalība trijās oficiālu sacensību disciplīnās, divās valsts sacensību disciplīnās biatlonā vai distanču slēpošanā un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 5–8 13–15 Dalība četrās oficiālu sacensību disciplīnās biatlonā vai distanču slēpošanā, divās valsts sacensību disciplīnās biatlonā un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 4–6 14–16 Dalība četrās oficiālu sacensību disciplīnās biatlonā vai distanču slēpošanā, trijās valsts sacensību disciplīnās biatlonā un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 3–5 15–17 Dalība piecās oficiālu sacensību disciplīnās biatlonā vai distanču slēpošanā, trijās valsts vai starptautisku sacensību disciplīnās biatlonā vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes vai junioru izlases kandidāts vai dalībnieks
10. SMP-2 3–5 16–18 Dalība četrās oficiālu sacensību disciplīnās biatlonā vai distanču slēpošanā, četrās valsts vai starptautisku sacensību disciplīnās biatlonā, vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes, junioru vai Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks. Viens izglītojamais valsts sacensībās ierindojies 1.–10. vietā
11. SMP-3 3–5 17–19 Dalība četrās oficiālu sacensību disciplīnās biatlonā vai distanču slēpošanā, dalība četrās valsts vai starptautisku sacensību disciplīnās biatlonā vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes, junioru vai Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks. Viens izglītojamais valsts sacensībās ierindojies 1.–8. vietā
12. ASM 2–4 18–20 Dalība piecās valsts sacensību disciplīnās biatlonā vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes, junioru vai Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks. Viens izglītojamais valsts sacensībās ierindojies 1.–6. vietā

2.7. BMX

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 8–12 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 8–12 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 7–11 8–10 Dalība vienās oficiālajās vai valsts vai starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 7–11 9–11 Dalība divās oficiālajās vai valsts vai starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde 
5. MT-4 7–11 10–12 Dalība četrās oficiālajās vai valsts vai starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde 
6. MT-5 6–9 11–13 Dalība piecās oficiālajās vai valsts vai starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde 
7. MT-6 5–8 12–14 Dalība sešās oficiālajās vai valsts vai starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde 
8. MT-7 5–8 13–15 Dalība astoņās oficiālajās vai valsts vai starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 3–5 14–16 Dalība desmit oficiālajās vai valsts vai starptautiskajās sacensībās. Divi grupas izglītojamie valsts vai starptautiskajās sacensībās ierindojušies 1.–12. vietā vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes izlases kandidāts vai dalībnieks
10. SMP-2 3–5 15–17 Dalība desmit oficiālajās vai valsts vai starptautiskajās sacensībās. Divi grupas izglītojamie valsts vai starptautiskajās sacensībās ierindojušies 1.–12. vietā vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes, junioru vai pieaugušo izlases kandidāts vai dalībnieks
11. SMP-3 3–5 16–18 Dalība desmit oficiālajās vai valsts vai starptautiskajās sacensībās. Divi grupas izglītojamie valsts vai starptautiskajās sacensībās ierindojušies 1.–12. vietā vai izglītojamais ir Latvijas valsts junioru vai pieaugušo izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 2–4 17–19 Dalība desmit oficiālajās vai valsts vai starptautiskajās sacensībās. Divi grupas izglītojamie valsts vai starptautiskajās sacensībās ierindojušies 1.–8. vietā vai izglītojamais ir Latvijas valsts junioru vai pieaugušo izlases kandidāts vai dalībnieks

2.8. bokss1

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–16 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 10–16 9–11 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 9–14 10–12 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 9–14 11–13 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 8–13 12–14 Dalība divās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 8–13 13–15 Dalība divās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 7–11 14–16 Dalība trijās oficiālajās sacensībās un divās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 6–10 15–17 Dalība divās valsts sacensībās (izcīnīta 1.–16. vieta) un dalība trijās oficiālajās sacensībās vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes vai junioru izlases kandidāts vai dalībnieks un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 5–9 16–18 Dalība divās valsts sacensībās (izcīnīta 1.–16. vieta), dalība trijās oficiālajās sacensībās un dalība vienās starptautiskajās sacensībās vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes vai junioru izlases kandidāts vai dalībnieks
10. SMP-2 5–9 17–19 Dalība divās valsts sacensībās (izcīnīta 1.–16. vieta) vai dalība trijās oficiālajās sacensībās un dalība vienās starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes vai junioru izlases kandidāts vai dalībnieks
11. SMP-3 4–7 18–20 Grupā ir Latvijas valsts jaunatnes vai junioru izlases kandidāti vai Latvijas valsts izlases kandidāti vai dalībnieki
12. ASM 2–4

19–21

Grupā ir Latvijas valsts jaunatnes vai junioru izlases kandidāti vai Latvijas valsts izlases kandidāti vai dalībnieki

Piezīme. 1 Minimālais izglītojamo vecums boksa specializācijai ir desmit gadi.

2.9. brīvā cīņa, grieķu-romiešu cīņa

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–16 6–8 Kontrolnormatīvu tehniskais izpildījums
2. MT-1 10–16 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 9–14 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 9–14 9–11 Dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 8–13 10–12 Dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 8–13 11–13 Dalība trijās oficiālajās sacensībās vai vienās valsts sacensībās (attiecīgā vecuma Latvijas čempionāts), izcīnīta 1.–14. vieta un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 7–11 12–14 Dalība trijās oficiālajās sacensībās, dalība vienās valsts sacensībās (attiecīgā vecuma Latvijas čempionāts), izcīnīta 1.–12. vieta, vai dalība vienās starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 6–10 13–15 Dalība trijās oficiālajās sacensībās, dalība vienās valsts sacensībās (attiecīgā vecuma Latvijas čempionāts), izcīnīta 1.–12. vieta, vai dalība vienās starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 5–9 14–16 Dalība trijās oficiālajās sacensībās, dalība vienās valsts sacensībās (attiecīgā vecuma Latvijas čempionāts), izcīnīta 1.–12. vieta, vai dalība vienās starptautiskajās sacensībās
10. SMP-2 5–9 15–17 Dalība piecās oficiālajās sacensībās, dalība vienās valsts sacensībās (attiecīgā vecuma Latvijas čempionāts), izcīnīta 1.–12. vieta, vai dalība vienās starptautiskajās sacensībās 
11. SMP-3 4–7 16–18 Dalība piecās oficiālajās sacensībās, dalība vienās valsts sacensībās (attiecīgā vecuma Latvijas čempionāts), izcīnīta 1.–12. vieta, vai dalība vienās starptautiskajās sacensībās 
12. ASM 2–4

17–19

Dalība piecās oficiālajās sacensībās (izcīnīta 1.–3. vieta), dalība vienās valsts sacensībās (attiecīgā vecuma Latvijas čempionāts) vai vienās starptautiskajās sacensībās. Grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks (dažādās vecuma grupās)

2.10. burāšana

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 8–12 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 6–9 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 6–9 9–11 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 6–9 10–12 Dalība oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 5–8 11–13 Dalība oficiālajās sacensībās, vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 4–6 12–14 Dalība trijās oficiālajās sacensībās, vienās valsts sacensībās vai trīs grupas izglītojamie valsts sacensībās izcīnījuši
1.–12. vietu un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 4–6 13–15 Dalība četrās oficiālajās sacensībās, vienās valsts sacensībās vai divās starptautiskajās sacensībās un vienās valsts sacensībās vai trīs grupas izglītojamie valsts sacensībās izcīnījuši 1.–12. vietu un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 4–6 14–16 Izglītojamie valsts sacensībās izcīnījuši 1.–12. vietu un kontrolnormatīvu izpilde. Viens izglītojamais ir attiecīgā vecuma Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
9. SMP-1 3–5 15–17 Izglītojamie valsts sacensībās izcīnījuši 1.–12. vietu. Viens izglītojamais ir attiecīgā vecuma Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
10. SMP-2 3–5 16–18 Izglītojamie valsts sacensībās izcīnījuši 1.–12. vietu. Viens izglītojamais ir attiecīgā vecuma Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks 
11. SMP-3 2–4 17–19 Minimālais skaits grupas izglītojamo ir attiecīgā vecuma Latvijas valsts izlases kandidāti vai dalībnieki
12. ASM 2–4 18–20 Minimālais skaits grupas izglītojamo ir Latvijas valsts izlases kandidāti vai dalībnieki

2.11. daiļslidošana

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–15 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 10–15 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 8–12 8–10 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde 
4. MT-3 8–12 9–11 Dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde 
5. MT-4 7–11 10–12 Dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 6–9 11–13 Dalība trijās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 5–8 12–14 Dalība četrās oficiālajās sacensībās vai valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 4–6 13–15 Dalība četrās oficiālajās sacensībās vai valsts sacensībās vai izglītojamais ir Latvijas valsts junioru izlases kandidāts vai dalībnieks un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 3–5 14–16 Dalība piecās oficiālajās sacensībās vai valsts sacensībās vai izglītojamais ir Latvijas valsts junioru izlases dalībnieks vai Latvijas valsts izlases dalībnieks vai kandidāts 
10. SMP-2 3–5 15–17 Dalība piecās oficiālajās sacensībās vai valsts sacensībās vai izglītojamais ir Latvijas valsts junioru izlases dalībnieks vai Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
11. SMP-3 3–5 16–18 Dalība piecās oficiālajās sacensībās vai valsts sacensībās. Grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 2–4 17–19 Dalība piecās oficiālajās sacensībās vai valsts sacensībās. Grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks

2.12. dambrete

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–16 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 10–16 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 10–16 8–10 Dalība vienās oficiālajās vai valsts sacensībās
4. MT-3 8–13 9–11 Dalība vienās oficiālajās un vienās valsts vai starptautiskajās sacensībās vai izpildīta IV sporta klase
5. MT-4 8–13 10–12 Dalība vienās oficiālajās un vienās valsts vai starptautiskajās sacensībās vai izpildīta III sporta klase
6. MT-5 8–13 11–13 Dalība vienās oficiālajās un divās valsts vai starptautiskajās sacensībās vai izpildīta II sporta klase
7. MT-6 6–10 12–14 Dalība divās oficiālajās un divās valsts vai starptautiskajās sacensībās vai izpildīta II sporta klase
8. MT-7 6–10 13–15 Dalība divās oficiālajās un divās valsts vai starptautiskajās sacensībās vai izpildīta I sporta klase
9. SMP-1 4–7 14–16 Dalība divās oficiālajās un trijās valsts vai starptautiskajās sacensībās vai izpildīta I sporta klase
10. SMP-2 4–7 15–17 Dalība trijās oficiālajās un trijās valsts vai starptautiskajās sacensībās vai izpildīta I sporta klase
11. SMP-3 3–5 16–18 Dalība četrās valsts sacensībās. Grupā ir Latvijas valsts jaunatnes izlases dalībnieks vai izpildīta SMK norma
12. ASM 2–4 17–19 Dalība piecās valsts sacensībās. Grupā ir Latvijas valsts izlases dalībnieks vai izpildīta SMK norma

2.13. distanču slēpošana

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–16 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 10–16 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 9–14 9–11 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 7–11 10–12 Dalība trijās oficiālo sacensību disciplīnās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 7–11 11–13 Dalība trijās oficiālo sacensību disciplīnās un vienā valsts sacensību disciplīnā un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 6–10 12–14 Dalība divās oficiālo sacensību disciplīnās un divās valsts sacensību disciplīnās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 5–8 13–15 Dalība divās oficiālo sacensību disciplīnās un trijās valsts sacensību disciplīnās un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 4–6 14–16 Dalība divās oficiālo sacensību disciplīnās un četrās valsts sacensību disciplīnās un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 3–5 15–17 Dalība trijās oficiālo sacensību disciplīnās un četrās valsts sacensību disciplīnās un divi izglītojamie valsts sacensībās ierindojušies 1.–10. vietā
10. SMP-2 3–5 16–18 Dalība četrās valsts sacensību disciplīnās un divi izglītojamie ierindojušies 1.–8. vietā vai izglītojamais ir Latvijas jaunatnes izlases kandidāts vai dalībnieks
11. SMP-3 3–5

17–19

Dalība četrās valsts sacensību disciplīnās un divi izglītojamie ierindojušies 1.–6. vietā. Dalība vienā starptautisko sacensību disciplīnā vai izglītojamais ir Latvijas jaunatnes izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 2–4 18–20 Dalība piecās valsts sacensību disciplīnās un divās starptautisko sacensību disciplīnās vai izglītojamais ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks

2.14. džudo

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–16 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 10–16 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 9–14 8–10 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 9–14 9–11 Dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 8–13 10–12 Dalība trijās oficiālajās sacensībās un triju izglītojamo dalība vienās valsts sacensībās, un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 8–13 11–13 Dalība četrās valsts sacensībās un triju izglītojamo dalība vienās valsts sacensībās ar statusu Latvijas džudo meistarsacīkstes, un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 7–11 12–14 Dalība četrās valsts sacensībās un triju izglītojamo dalība vienās valsts sacensībās ar statusu Latvijas džudo meistarsacīkstes, un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 6–10 13–15 Dalība piecās valsts sacensībās un triju izglītojamo dalība vienās valsts sacensībās ar statusu Latvijas džudo meistarsacīkstes, un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 5–9 14–16 Dalība sešās valsts sacensībās un triju izglītojamo dalība vienās valsts sacensībās ar statusu Latvijas džudo meistarsacīkstes, un kontrolnormatīvu izpilde
10. SMP-2 5–9 15–17 Dalība sešās valsts sacensībās un divu izglītojamo dalība vienās valsts sacensībās ar statusu Latvijas džudo meistarsacīkstes 
11. SMP-3 4–7 16–18 Dalība sešās valsts sacensībās un divu izglītojamo dalība vienās valsts sacensībās ar statusu Latvijas džudo meistarsacīkstes. Grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks, kura treniņu plāns saskaņots ar LJF
12. ASM 2–4

17–19

Dalība sešās valsts sacensībās un divu izglītojamo dalība vienās valsts sacensībās ar statusu Latvijas džudo meistarsacīkstes. Grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks, kura treniņu plāns saskaņots ar LJF

2.15. florbols1

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 12–19 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 12–19 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 12–19 8–10 Dalība Latvijas čempionātā bērniem un jauniešiem (atvieglotie noteikumi) un kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 11–18 9–11 Dalība Latvijas čempionātā bērniem un jauniešiem (atvieglotie noteikumi) un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 10–16 10–12 Dalība Latvijas čempionātā bērniem un jauniešiem (atvieglotie noteikumi) un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 10–16 11–13 Dalība Latvijas čempionātā bērniem un jauniešiem (atvieglotie noteikumi) un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 9–14 12–14 Dalība Latvijas čempionātā bērniem un jauniešiem un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 9–14 13–15 Dalība Latvijas čempionātā bērniem un jauniešiem un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 7–14 14–16 Dalība Latvijas čempionātā bērniem un jauniešiem un grupā ir Latvijas čempionāta florbolā pieaugušajiem kandidāts vai dalībnieks
10. SMP-2 7–14 15–17 Dalība Latvijas čempionātā jauniešiem vai dalība Latvijas čempionātā florbolā pieaugušajiem un grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
11. SMP-3 7–14 16–18 Dalība Latvijas čempionātā dažādās līgās vai dalība Latvijas čempionātā florbolā pieaugušajiem un grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 6–12 17–19 Minimālajam grupas izglītojamo skaitam dalība Latvijas čempionātā pieaugušajiem (virslīga) vai dalība Latvijas čempionātā pieaugušajiem 1. līgā un grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks

Piezīme. Lai nodrošinātu bērnu vispusīgu fizisko sagatavotību, drīkst komplektēt jauktās (meitenes un zēni) SSG, MT-1 līdz MT-5 grupas.

2.16. futbols1

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 12–19 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 12–19 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 12–19 8–10 Dalība vienās oficiālajās sacensībās, kuras ir iekļautas LFF jaunatnes turnīru reģistrā, tai skaitā LFF reģionālo futbola centru rīkotajās sacensībās, un/vai kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 12–19 9–11 Dalība vienās oficiālajās sacensībās, kuras ir iekļautas LFF jaunatnes turnīru reģistrā, tai skaitā LFF reģionālo futbola centru rīkotajās sacensībās, un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 12–19 10–12 Dalība vienās oficiālajās sacensībās, kuras ir iekļautas LFF jaunatnes turnīru reģistrā, tai skaitā LFF reģionālo futbola centru rīkotajās sacensībās, un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 10–16 11–13 Dalība vienās oficiālajās sacensībās, kuras ir iekļautas LFF jaunatnes turnīru reģistrā, tai skaitā LFF reģionālo futbola centru rīkotajās sacensībās vai Latvijas Jaunatnes futbola čempionātā, un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 10–16 12–14 Dalība vienās oficiālajās sacensībās, kuras ir iekļautas LFF jaunatnes turnīru reģistrā, tai skaitā LFF reģionālo futbola centru rīkotajās sacensībās vai Latvijas Jaunatnes futbola čempionātā, un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 10–16 13–15 Dalība Latvijas Jaunatnes futbola čempionātā un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 8–16 14–16 Dalība Latvijas Jaunatnes futbola čempionātā vai izglītojamā dalība 3. līgas vai 2. līgas, vai 1. līgas, vai dublieru, vai virslīgas čempionātā
10. SMP-2 8–16 15–17 Dalība Latvijas Jaunatnes futbola čempionātā vai izglītojamā dalība 3. līgas vai 2. līgas, vai 1. līgas, vai dublieru, vai virslīgas čempionātā
11. SMP-3 6–12 16–18 Dalība Latvijas Jaunatnes futbola čempionātā vai izglītojamā dalība 3. līgas vai 2. līgas, vai 1. līgas, vai dublieru, vai virslīgas čempionātā. Grupā ir Latvijas jaunatnes U-17, U-21 vai Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 6–12 17–19 Dalība Latvijas Jaunatnes futbola čempionātā vai izglītojamā dalība 3. līgas vai 2. līgas, vai 1. līgas, vai dublieru, vai virslīgas čempionātā. Grupā ir Latvijas jaunatnes U-17, U-21 vai Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks

Piezīme. Drīkst komplektēt jauktās SSG, MT-1, MT-2, MT-3 un MT-4 grupas (meitenes un zēni).

2.17. galda teniss

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–16 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 10–16 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 10–16 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 8–13 9–11 Dalība divās oficiālajās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 8–13 10–12 Dalība trijās oficiālajās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 8–13 11–13 Dalība divās oficiālajās un divās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 8–13 12–14 Dalība valsts sacensībās, divi izglītojamie ierindojušies 1.–16. vietā un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 7–11 13–15 Dalība valsts sacensībās, divi izglītojamie ierindojušies 1.–8. vietā (1.–8. vietā kadetiem un junioriem) vai izglītojamais ir Latvijas valsts izlases (U-15, U-18) kandidāts vai dalībnieks un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 5–9 14–16 Dalība valsts sacensībās, divi izglītojamie ierindojušies 1.–6. vietā (1.–8. vietā  kadetiem un junioriem) vai izglītojamais ir Latvijas valsts izlases (U-15 vai U-18) kandidāts vai dalībnieks
10. SMP-2 4–7 15–17 Dalība valsts sacensībās, divi izglītojamie ierindojušies 1.–6. vietā. Grupā ir Latvijas valsts izlases (U-15 vai U-18) dalībnieks
11. SMP-3 3–5 16–18 Dalība valsts sacensībās, minimālais skaits grupas izglītojamo ir Latvijas valsts izlases kandidāti vai dalībnieki
12. ASM 2–4 17–19 Dalība valsts sacensībās, minimālais grupas izglītojamo skaits ir Latvijas izlases kandidāti vai dalībnieki

2.18. handbols

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 12–19 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 12–19 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 12–19 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 12–19 9–11 Dalība divās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 11–18 10–12 Dalība trijās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 11–18 11–13 Dalība Latvijas jaunatnes čempionātā un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 9–14 12–14 Dalība Latvijas jaunatnes čempionātā un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 9–14 13–15 Dalība Latvijas jaunatnes čempionātā. Komanda Latvijas jaunatnes čempionātā ierindojusies 1.–8. vietā un kontrolnormatīvu izpilde. Grupā ir Latvijas valsts izlases (U-16) kandidāts vai dalībnieks
9. SMP-1 7–14 14–16 Dalība Latvijas jaunatnes čempionātā. Komanda Latvijas jaunatnes čempionātā ierindojusies 1.–10. vietā un kontrolnormatīvu izpilde. Grupā ir Latvijas valsts izlases (U-16) kandidāts vai dalībnieks
10. SMP-2 7–14 15–17 Dalība Latvijas jaunatnes čempionātā. Komanda Latvijas jaunatnes čempionātā ierindojusies 1.–8. vietā un kontrolnormatīvu izpilde. Grupā ir Latvijas valsts izlases (U-18, junioru, pieaugušo) kandidāts vai dalībnieks
11. SMP-3 7–14 16–18 Dalība Latvijas jaunatnes čempionātā. Komanda ierindojusies 1.–4. vietā vai dalība LHaF pieaugušo čempionātā. Grupā ir Latvijas valsts izlases (pieaugušo) kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 7–14 17–19 Dalība Latvijas jaunatnes čempionātā. Komanda ierindojusies 1.–4. vietā vai dalība LHaF pieaugušo čempionātā. Grupā ir Latvijas valsts izlases (pieaugušo) kandidāts vai dalībnieks

2.19. hokejs1, 2

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 12–19 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 12–19 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 12–19 8–10 Dalība divās oficiālajās sacensībās vai LHF rīkotajā bērnu un jauniešu čempionātā un kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 11–18 9–11 Dalība LHF rīkotajā bērnu un jauniešu čempionātā un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 10–16 10–12 Dalība LHF rīkotajā bērnu un jauniešu čempionātā un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 10–16 11–13 Dalība LHF rīkotajā bērnu un jauniešu čempionātā un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 9–14 12–14 Dalība LHF rīkotajā bērnu un jauniešu čempionātā un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 9–14 13–15 Dalība LHF rīkotajā bērnu un jauniešu čempionātā un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 7–14 14–16 Dalība LHF rīkotajā bērnu un jauniešu čempionātā un dalība 1 (vienās) starptautiskajās AA vai AAA līmeņa sacensībās
10. SMP-2 7–14 15–17 Dalība LHF rīkotajā bērnu un jauniešu čempionātā vai LHF rīkotajā 1. līgas čempionātā un dalība 1 (vienās) starptautiskajās AA vai AAA līmeņa sacensībās
11. SMP-3 7–14 16–18 Dalība LHF rīkotajā bērnu un jauniešu čempionātā vai LHF rīkotajā 1. līgas vai virslīgas čempionātā un dalība 1 (vienās) starptautiskajās AA vai AAA līmeņa sacensībās
12. ASM 6–12 17–19 Grupā ir Latvijas valsts izlases vai jauniešu izlašu kandidāts vai dalībnieks. Dalība LHF organizētajos 1. līgas vai virslīgas čempionātos

Piezīmes.

Minimālais izglītojamo vecums hokeja specializācijai ir astoņi gadi.

Drīkst komplektēt jauktās SSG, MT-1, MT-2 un MT-3 grupas, iekļaujot grupā divus gadus vecākas meitenes.

2.20. jāšanas sports

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 8–13 9–11 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 8–13 10–12 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 7–11 11–13 Dalība divās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 6–10 12–14 Dalība divās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 6–10 13–15 Dalība divās oficiālajās sacensībās un divās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 5–8 14-16 Dalība trijās oficiālajās sacensībās un divās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 5–8 15–17 Dalība trijās oficiālajās sacensībās un divās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 5–8 16–18 Grupā ir Latvijas valsts jaunatnes vai junioru izlases dalībnieks. Dalība divās valsts sacensībās un dalībnieki iekļuvuši izcīnīto vietu pirmajos 75 %, un kontrolnormatīvu izpilde vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes vai junioru izlases kandidāts vai dalībnieks
9. SMP-1 4–7 17–19 Dalība divās valsts sacensībās un dalībnieki iekļuvuši izcīnīto vietu pirmajos 50 % vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes vai junioru izlases dalībnieks
10. SMP-2 4–7 18–20 Dalība divās valsts sacensībās un dalībnieki iekļuvuši izcīnīto vietu pirmajos 50 % vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes, junioru vai pieaugušo izlases dalībnieks
11. SMP-3 3–5 19–21 Minimālais skaits grupas izglītojamo ir Latvijas valsts izlases kandidāti vai dalībnieki
12. ASM 2–4 20–22 Minimālais skaits grupas izglītojamo ir Latvijas valsts izlases kandidāti vai dalībnieki

2.21. kalnu slēpošana

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 8–12 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 8–12 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 8–12 9–11 Dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 7–11 10–12 Dalība trijās oficiālajās sacensībās, vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 7–11 11–13 Dalība četrās oficiālajās sacensībās, vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 7–11 12–14 Dalība sešās oficiālajās sacensībās, divās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 6–9 13–15 Dalība sešās oficiālajās sacensībās, trijās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 6–9 14–16 Minimālais skaits grupas izglītojamo savas vecuma grupas sacensību sezonas rangā ierindojušies 1.–10. vietā un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 3–5 15–17 Minimālais skaits grupas izglītojamo sava vecuma grupas sacensību sezonas rangā ierindojušies 1.–10. vietā
10. SMP-2 3–5 16–18 Minimālais skaits grupas izglītojamo sava vecuma grupas sacensību sezonas rangā ierindojušies 1.–10. vietā
11. SMP-3 3–5

17–19

Minimālais skaits grupas izglītojamo ir valsts izlases kandidāti vai dalībnieki
12. ASM 2–4 18–20 Minimālais skaits grupas izglītojamo ir valsts izlases kandidāti vai dalībnieki

2.22. kamaniņu sports

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 8–12 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 8–12 9–11 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 8–12 10–12 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 7–11 11–13 Dalība divās oficiālajās vai vienās valsts sacensībās vai kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 7–11 12–14 Dalība divās oficiālajās vai vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 7–11 13–15 Dalība divās oficiālajās vai vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 6–9 14–16 Dalība divās oficiālajās vai divās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde vai izglītojamais ir valsts jaunatnes izlases dalībnieks
8. MT-7 6–9 15–17 Dalība divās oficiālajās vai divās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde vai izglītojamais ir valsts jaunatnes izlases dalībnieks
9. SMP-1 3–5 16–18 Dalība divās oficiālajās vai divās valsts sacensībās vai izglītojamais ir valsts jaunatnes izlases dalībnieks
10. SMP-2 3–5 17–19 Dalība divās oficiālajās vai divās valsts sacensībās vai izglītojamais ir valsts jaunatnes izlases dalībnieks
11. SMP-3 3–5 18–20 Minimālajam skaitam grupas izglītojamo dalība vienās starptautiskajās sacensībās. Grupā ir valsts vai U-23 izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 2–4 19–21 Minimālajam skaitam grupas izglītojamo dalība vienās starptautiskajās sacensībās. Grupā ir valsts vai U-23 izlases kandidāts vai dalībnieks

2.23. karatē

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–16 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 10–16 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 8–13 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 8–13 9–11 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 8–13 10–12 Dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 7–11 11–13 Dalība trijās oficiālajās sacensībās un triju izglītojamo dalība vienās valsts sacensībās ar statusu Latvijas karatē meistarsacīkstes un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 6–10 12–14 Dalība trijās oficiālajās sacensībās un triju izglītojamo dalība vienās valsts sacensībās ar statusu Latvijas karatē meistarsacīkstes un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 6–10 13–15 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un triju izglītojamo dalība vienās valsts sacensībās ar statusu Latvijas karatē meistarsacīkstes un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 5–9 14–16 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un triju izglītojamo dalība vienās valsts sacensībās ar statusu Latvijas karatē meistarsacīkstes, un izglītojamie iekļuvuši izcīnīto vietu pirmajos 50 % vai izglītojamais ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks, kura treniņu plāns saskaņots ar LKrF
10. SMP-2 4–7 15–17 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un divu izglītojamo dalība vienās valsts sacensībās ar statusu Latvijas karatē meistarsacīkstes, un izglītojamie iekļuvuši izcīnīto vietu pirmajos 50 % vai izglītojamais ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks, kura treniņu plāns saskaņots ar LKrF
11. SMP-3 3–5 16–18 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un divu izglītojamo dalība vienās valsts sacensībās ar statusu Latvijas karatē meistarsacīkstes, un izglītojamie iekļuvuši izcīnīto vietu pirmajos 50 % vai izglītojamais ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks, kura treniņu plāns saskaņots ar LKrF
12. ASM 2–4 17–19 Dalība piecās valsts oficiālajās sacensībās un divu izglītojamo dalība 1 (vienās) valsts sacensībās ar statusu Latvijas karatē meistarsacīkstes, un izglītojamie iekļuvuši izcīnīto vietu pirmajos 50 % vai izglītojamais ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks, kura treniņu plāns saskaņots ar LKrF

2.24. ložu šaušana

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 8–12 9–11 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 8–12 10–12 Dalība vienās oficiālajās sacensībās vai kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 8–12 11–13 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 8–12 12–14 Dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 7–11 13–15 Dalība trīs oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 7–11 14–16 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 6–9 15–17 Dalība četrās oficiālajās sacensībās vai izpildīta III sporta klase
8. MT-7 6–9 16–18 Dalība Latvijas čempionātā (attiecīgā vecuma grupā), Latvijas kausa izcīņā vai izpildīta I vai II sporta klase
9. SMP-1 4–7 17–19 Dalība Latvijas čempionātā (attiecīgā vecuma grupā), Latvijas kausa izcīņā vai izpildīta I vai II sporta klase
10. SMP-2 4–7 18–20 Dalība Latvijas čempionātā (attiecīgā vecuma grupā), Latvijas kausa izcīņā vai izpildīta I sporta klase vai izpildīts SMK rezultāts
11. SMP-3 4–7 19–21 Dalība Latvijas čempionātā (attiecīgā vecuma grupā), Latvijas kausa izcīņā. Grupā ir LŠF sarakstā apstiprināts Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 2–4 20–22 Dalība Latvijas čempionātā (attiecīgā vecuma grupā), Latvijas kausa izcīņā. Grupā ir LŠF sarakstā apstiprināts Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks

2.25. mākslas vingrošana

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 12–18 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 12–18 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 10–15 8–10 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 10–15 9–11 Dalība divās oficiālajās sacensībās individuāli vai grupu vingrojumos, izpildīta I sporta klase individuāli vai grupu vingrojumos
5. MT-4 8–12 10–12 Dalība divās oficiālajās sacensībās individuāli vai grupu vingrojumos, izpildīta II sporta klase individuāli vai grupu vingrojumos
6. MT-5 8–12 11–13 Dalība trijās oficiālajās sacensībās individuāli vai grupu vingrojumos, izpildīta III sporta klase individuāli vai grupu vingrojumos
7. MT-6 6–9 12–14 Dalība divās valsts sacensībās individuāli vai grupu vingrojumos, izpildīta IV sporta klase individuāli vai grupu vingrojumos
8. MT-7 6–9 13–15 Dalība trijās valsts sacensībās individuāli vai grupu vingrojumos, izpildīta V sporta klase individuāli vai grupu vingrojumos
9. SMP-1 5–9 14–16 Dalība trijās valsts sacensībās pēc FIG programmas junioru (SMK) individuāli vai grupu vingrojumos un izpildīta V sporta klase
10. SMP-2 4–7 15–17 Dalība trijās valsts sacensībās pēc FIG programmas junioru (SMK) vai senioru (SM) klases individuāli vai grupu vingrojumos
11. SMP-3 3–5 16–18 Dalība trijās valsts sacensībās pēc FIG programmas junioru (SMK) vai senioru (SM) klases individuāli vai grupu vingrojumos. Grupā ir Latvijas valsts izlases dalībnieks vai kandidāts
12. ASM 2–4 17–19 Dalība trijās valsts sacensībās pēc FIG programmas senioru (SM) klases individuāli vai grupu vingrojumos. Grupā ir Latvijas valsts izlases dalībnieks vai kandidāts

2.26. modernā pieccīņa

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 8–12 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 8–12 9–11 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 8–12 10–12 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 7–11 11–13 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 7–11 12–14 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 7–11 13–15 Dalība divās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde 
7. MT-6 6–9 14–16 Dalība divās oficiālajās sacensībās un divās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde 
8. MT-7 6–9 15–17 Dalība divās valsts sacensībās, izcīnīta 1.–16. vieta, un dalība vienās starptautiskajās sacensībās vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes, junioru izlases kandidāts vai dalībnieks un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 4–7 16–18 Dalība trijās valsts sacensībās, izcīnīta 1.–8. vieta, un dalība divās starptautiskajās sacensībās vai izglītojamais ir Latvijas valsts U-18 un junioru izlases dalībnieks 
10. SMP-2 4–7 17–19 Dalība trijās valsts sacensībās, izcīnīta 1.–6. vieta, un dalība trijās starptautiskajās sacensībās vai izglītojamais ir Latvijas valsts junioru izlases dalībnieks vai pieaugušo izlases dalībnieks
11. SMP-3 3–5 18–20 Minimālais skaits grupas izglītojamo ir Latvijas valsts izlases kandidāti vai dalībnieki
12. ASM 2–4 19–21 Minimālais skaits grupas izglītojamo ir Latvijas valsts izlases kandidāti vai dalībnieki

2.27. orientēšanās

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–16 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 10–16 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 10–16 9–11 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 9–14 10–12 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 8–13 11–13 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un divās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 8–13 12–14 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un trijās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde 
7. MT-6 7–11 13–15 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un četrās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde 
8. MT-7 6–10 14–16 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un piecās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 5–9 15–17 Dalība sešās valsts sacensībās un vienās starptautiskajās sacensībās, trīs izglītojamie ierindojušies 1.–15. vietā
10. SMP-2 4–7 16–18 Dalība sešās valsts sacensībās un vienās starptautiskajās sacensībās, divi izglītojamie ierindojušies 1.–10. vietā
11. SMP-3 3–5 17–19 Dalība septiņās valsts sacensībās un vienās starptautiskajās sacensībās, divi izglītojamie ierindojušies 1.–8. vietā vai izglītojamais ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 2–4 18–20 Dalība astoņās valsts sacensībās un vienās starptautiskajās sacensībās vai izglītojamais ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks

2.28. paukošana

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–16 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 10–16 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 10–16 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 8–13 9–11 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 8–13 10–12 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 8–13 11–13 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 6–10 12–14 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde vai dalība vienās starptautiskajās sacensības un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 6–10 13–15 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde vai dalība vienās starptautiskajās sacensības un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 5–9 14–16 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un/vai dalība divās starptautiskajās sacensībās
10. SMP-2 4–7 15–17 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un/vai dalība divās starptautiskajās sacensībās
11. SMP-3 3–5 16–18 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un/vai dalība divās starptautiskajās sacensībās. Grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 2–4 17–19 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un/vai dalība divās starptautiskajās sacensībās. Grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks

2.29. peldēšana1, 2, 3, 4

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–16 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 10–16 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 10–16 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 8–13 9–11 Dalība divās oficiālajās sacensībās, minimālais skaits grupas izglītojamo spēj nopeldēt 200 m distanci, tai skaitā 50 m uz muguras, un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 8–13 10–12 Dalība divās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās, minimālais skaits grupas izglītojamo spēj nopeldēt 400 m distanci, tai skaitā 100 m uz muguras, un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 8–13 11–13 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās, un minimālais skaits grupas izglītojamo ir izpildījuši IV sporta klasi, un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 6–10 12–14 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un divās valsts sacensībās, un minimālais skaits grupas izglītojamo ir izpildījuši III sporta klasi, un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 6–10 13–15 Dalība sešās valsts sacensībās, un minimālais skaits grupas izglītojamo ir izpildījuši II sporta klasi, un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 4–7 14–16 Dalība sešās valsts sacensībās un divās starptautiskajās sacensībās, un minimālais skaits grupas izglītojamo ir izpildījuši II sporta klasi
10. SMP-2 4–7 15–17 Dalība sešās valsts sacensībās un divās starptautiskajās sacensībās, un minimālais skaits grupas izglītojamo ir izpildījuši I sporta klasi
11. SMP-3 3–5 16–18 Minimālais skaits grupas izglītojamo ir izpildījuši SMK normu. Dalība sešās valsts sacensībās un trijās starptautiskajās sacensībās. Grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 2–4 17–19 Minimālais skaits grupas izglītojamo ir izpildījuši SMK normu. Dalība trijās starptautiskajās sacensībās. Grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks

Piezīmes.

1 Izglītojamo skaits MT-1 un MT-2 grupās vienā celiņā 25 m peldbaseinā – 12 izglītojamie; 50 m peldbaseinā – 15 izglītojamie.

2 Izglītojamo skaits MT-3 un MT-4 grupās vienā celiņā 25 m peldbaseinā – 8–12 izglītojamie; 50 m peldbaseinā – 10–12 izglītojamie.

3 Izglītojamo skaits MT-5, MT-6 un MT-7 grupās vienā celiņā 25 m peldbaseinā – 6–8 izglītojamie; 50 m peldbaseinā – 8–10 izglītojamie.

4 Izglītojamo skaits SMP-1, SMP-2, SMP-3 un ASM grupās vienā celiņā 25 m peldbaseinā – 4–5 izglītojamie; 50 m peldbaseinā – 6–7 izglītojamie.

2.30. pludmales volejbols1

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–16 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 10–16 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 10–16 9–11 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 10–16 10–12 Dalība vismaz 12 spēlēs oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 8–14 11–13 Dalība vismaz 16 spēlēs oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 8–14 12–14 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā un citās oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās, kopā vismaz 20 spēlēs, un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 8–14 13–15 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā un citās oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās, kopā vismaz 20 spēlēs, un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 6–12 14–16 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā un citās oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās, kopā vismaz 20 spēlēs, un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 6–12 15–17 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā un citās oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās, kopā vismaz 24 spēlēs
10. SMP-2 6–12 16–18 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā vai pieaugušo čempionātā un citās oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās, kopā vismaz 24 spēlēs
11. SMP-3 4–8 17–19 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā vai pieaugušo čempionātā un citās oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās, kopā vismaz 24 spēlēs
12. ASM 4–8 18–20 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā vai pieaugušo čempionātā un citās oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās, kopā vismaz 26 spēlēs

Piezīme. 1 Drīkst komplektēt jauktās SSG un MT-1 grupas (meitenes un zēni).

2.31. regbijs1

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 12–19 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 12–19 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 10–16 9–11 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 10–16 10–12 Dalība vienās oficiālajās sacensībās vai Latvijas čempionātā un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 10–16 11–13 Dalība vienās oficiālajās sacensībās vai Latvijas čempionātā un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 10–16 12–14 Dalība divās oficiālajās sacensībās (kas var būt arī divi Latvijas čempionāta posmi) un Latvijas čempionātā, un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 10–16 13–15 Dalība divās oficiālajās sacensībās (kas var būt arī divi Latvijas čempionāta posmi) un Latvijas čempionātā, un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 10–16 14–16 Dalība divās oficiālajās sacensībās (kas var būt arī divi Latvijas čempionāta posmi) un Latvijas čempionātā, un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 8–16 15–17 Dalība divās oficiālajās sacensībās (kas var būt arī divi Latvijas čempionāta posmi) un Latvijas čempionātā
10. SMP-2 8–16 16–18 Dalība divās oficiālajās sacensībās (kas var būt arī divi Latvijas čempionāta posmi) un Latvijas čempionātā. Grupā ir Latvijas valsts junioru izlases, U-18 vai U-20 izlases kandidāts vai dalībnieks
11. SMP-3 8–16 17–19 Dalība trijās oficiālajās sacensībās (var būt arī trīs Latvijas čempionāta posmi) un Latvijas čempionātā. Grupā ir Latvijas valsts junioru izlases, U-18 vai U-20 izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 8–16 18–20 Dalība trijās oficiālajās sacensībās (var būt arī trīs Latvijas čempionāta posmi) un Latvijas čempionātā. Grupā ir Latvijas valsts junioru izlases, U-18 vai U-20 izlases kandidāts vai dalībnieks

Piezīme. 1Drīkst komplektēt jauktās SSG, MT-1, MT-2, MT-3 un MT-4 grupas (meitenes un zēni).

2.32. riteņbraukšana1

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 8–12 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 8–12 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 8–12 9–11 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 7–11 10–12 Dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 7–11 11–13 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 7–11 12–14 Dalība piecās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 5–8 13–15 Dalība sešās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 5–8 14–16 Dalība astoņās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes izlases kandidāts
9. SMP-1 3–5 15–17 Dalība astoņās valsts sacensībās vai starptautiskajās sacensībās vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes vai junioru izlases kandidāts
10. SMP-2 3–5 16–18 Dalība desmit valsts sacensībās vai starptautiskajās sacensībās vai izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes vai junioru izlases kandidāts
11. SMP-3 3–5 17–19 Dalība desmit valsts vai starptautiskajās sacensībās. Divi izglītojamie ir Latvijas valsts izlases kandidāti vai dalībnieki
12. ASM 2–4 18–20 Dalība divpadsmit valsts vai starptautiskajās sacensībās. Minimālais skaits grupas izglītojamo ir Latvijas valsts izlases kandidāti vai dalībnieki

Piezīme. 1Izglītojamajam no desmit gadu vecuma jābūt velosipēda vadītāja apliecībai.

2.33. smaiļošana un kanoe airēšana

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 8–12 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 8–12 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 8–12 9–11 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 7–11 10–12 Dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 7–11 11–13 Dalība trijās oficiālajās sacensībās, V sporta klases izpilde un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 6–9 12–14 Dalība trijās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās, IV sporta klases izpilde un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 6–9 13–15 Dalība trijās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde. Četriem izglītojamiem III sporta klases izpilde, diviem izglītojamiem IV sporta klases izpilde
8. MT-7 5–8 14–16 Dalība trijās oficiālajās sacensībās un divās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde. Četriem izglītojamiem II sporta klases izpilde, diviem izglītojamiem III sporta klases izpilde
9. SMP-1 4–7 15–17 Dalība trijās oficiālajās sacensībās un divās valsts sacensībās. Diviem izglītojamiem I sporta klases izpilde un diviem izglītojamiem II sporta klases izpilde
10. SMP-2 4–7 16–18 Dalība divās oficiālajās sacensībās un trijās valsts sacensībās. Vienam izglītojamam SMK izpilde un diviem izglītojamiem I sporta klases izpilde. Grupā ir viens jaunatnes vai junioru izlases kandidāts vai dalībnieks

11.

SMP-3 3–5 17–19 Diviem grupas izglītojamiem SMK izpilde vai vienam izglītojamam SM izpilde. Grupā ir valsts, junioru vai U-23 izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 2–4 18–20 Minimālajam grupas izglītojamo skaitam SMK izpilde vai vienam izglītojamam SM izpilde. Grupā ir valsts, junioru vai U-23 izlases kandidāts vai dalībnieks

2.34. sporta dejas

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 12–18 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 12–18 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 10–16 8–10 Dalība divās oficiālajās sacensībās un iesācēju klases pirmā līmeņa kontrolnormatīvu izpilde 
4. MT-3 10–16 9–11 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un iesācēju klases otrā līmeņa kontrolnormatīvu izpilde 
5. MT-4 8–12 10–12 Dalība sešās oficiālajās sacensībās un iesācēju klases trešā līmeņa kontrolnormatīvu izpilde 
6. MT-5 8–12 11–13 Dalība astoņās valsts sacensībās, izpildīta E4 un E6 klase un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 6–10 12–14 Dalība astoņās valsts sacensībās, izpildīta E6 un D klase un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 6–10 13–15 Dalība desmit valsts sacensībās, izpildīta E6 un D klase un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 4–8 14–16 Dalība desmit valsts sacensībās, izpildīta D un C klase
10. SMP-2 4–8 15–17 Dalība 12 oficiālajās sacensībās, izpildīta D un C klase
11. SMP-3 4–8 16–18 Dalība 14 oficiālajās sacensībās, izpildīta C un B klase
12. ASM 2–4 17–19 Grupas izglītojamie izpildījuši B, A vai S klasi. Grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks

2.35. sporta vingrošana

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–15 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 10–15 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 8–12 8–10 Izglītojamie startē 1. sporta klasē, dalība vienās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 8–12 9–11 Izglītojamie startē 1. sporta klasē, dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 7–11 10–12 Izglītojamie izpildījuši 1. sporta klasi vai startē 2. sporta klasē, dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 7–11 11–13 Izglītojamie izpildījuši 2. sporta klasi vai startē 3. sporta klasē, dalība trijās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 6–9 12–14 Izglītojamie izpildījuši 3. sporta klasi vai startē 4. sporta klasē, dalība trijās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 6–9 13–15 Izglītojamie izpildījuši 4. sporta klasi vai startē 5. sporta klasē, dalība trijās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 5–9 14–16 Izglītojamie izpildījuši 5. sporta klasi vai startē FIG izvēles programmā, dalība trijās valsts sacensībās
10. SMP-2 4–7 15–17 Izglītojamie izpildījuši 6. sporta klasi vai startē FIG izvēles programmā, dalība trijās valsts sacensībās
11. SMP-3 3–5 16–18 Izglītojamie startē FIG izvēles programmā, dalība trijās valsts sacensībās. Grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 2–4 17–19 Izglītojamie startē FIG izvēles programmā, dalība trijās valsts sacensībās. Grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks

2.36. svarcelšana1

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 8–12 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 8–12 9–11 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 7–11 10–12 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 7–11 11–13 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 6–9 12–14 Dalība divās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 6–9 13–15 Dalība trijās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 5–8 14–16 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un divās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 5–8 15–17 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un divās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde vai izglītojamais ir izpildījis III sporta klasi
9. SMP-1 4–7 16–18 Izglītojamie valsts sacensībās ierindojušies 1.–3. vietā attiecīgā vecuma grupā/svara kategorijā vai izglītojamais ir izpildījis II sporta klasi
10. SMP-2 3–5 17–19 Izglītojamie valsts sacensībās ierindojušies 1.–3. vietā attiecīgā vecuma grupā/svara kategorijā vai izglītojamais ir izpildījis I sporta klasi
11. SMP-3 3–5 18–20 Izglītojamie valsts sacensībās ierindojušies 1.–3. vietā attiecīgā vecuma grupā/svara kategorijā vai izglītojamais ir izpildījis SMK
12. ASM 2–4

19–21

Izglītojamais ir izpildījis SM normu. Grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks

Piezīme. Minimālais izglītojamo vecums svarcelšanas specializācijai ir astoņi gadi.

2.37. šahs

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–16 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 10–16 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 10–16 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 8–13 9–11 Dalība vienās oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās
5. MT-4 8–13 10–12 Dalība vienās oficiālajās un vienās valsts sacensībās un IV sporta klases izpilde
6. MT-5 8–13 11–13 Dalība divās oficiālajās un vienās valsts vai starptautiskajās sacensībās un izpildīta III sporta klase
7. MT-6 6–10 12–14 Dalība divās oficiālajās un vienās valsts vai starptautiskajās sacensībās un izpildīta II sporta klase
8. MT-7 6–10 13–15 Dalība trijās oficiālajās un vienās valsts vai starptautiskajās sacensībās vai izpildīta I sporta klase
9. SMP-1 4–7 14–16 Dalība divās oficiālajās un divās valsts vai starptautiskajās sacensībās vai izpildīta I sporta klase
10. SMP-2 4–7 15–17 Dalība divās oficiālajās un divās valsts vai starptautiskajās sacensībās un izpildīta I sporta klase un iegūta viena MK balle (punkts)
11. SMP-3 3–5 16–18 Dalība trijās oficiālajās un divās valsts vai starptautiskajās sacensībās un iegūta viena MK balle (punkts)
12. ASM 2–4 17–19 Izglītojamais ir Latvijas valsts jaunatnes vai pieaugušo izlases kandidāts vai dalībnieks vai iegūtas divas MK balles (punkti), vai piešķirts MK nosaukums

2.38. šorttreks

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–15 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 10–15 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 10–15 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 8–12 9–11 Dalība trijās oficiālajās sacensībās vai vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde 
5. MT-4 8–12 10–12 Dalība trijās oficiālajās vai vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde 
6. MT-5 8–12 11–13 Dalība trijās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde 
7. MT-6 7–11 12–14 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde 
8. MT-7 6–9 13–15 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde 
9. SMP-1 5–9 14–16 Dalība piecās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās. Grupā ir Latvijas junioru izlases dalībnieks vai Latvijas izlases kandidāts vai dalībnieks
10. SMP-2 4–7 15–17 Dalība piecās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās. Grupā ir Latvijas junioru izlases dalībnieks vai Latvijas izlases kandidāts vai dalībnieks
11. SMP-3 3–5 16–18 Dalība piecās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās. Grupā ir Latvijas junioru izlases dalībnieks vai Latvijas izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 2–4 17–19 Grupā ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks

2.39. telpu futbols1

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 12–19 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 12–19 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 12–19 8–10 Dalība vienās oficiālajās sacensībās, kuras ir iekļautas LFF jaunatnes turnīru reģistrā, tai skaitā LFF reģionālo futbola centru rīkotajās sacensībās, un/vai kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 11–18 9–11 Dalība vienās oficiālajās telpu futbola sacensībās, kuras ir iekļautas LFF jaunatnes turnīru reģistrā, tai skaitā LFF reģionālo futbola centru rīkotajās sacensībās, un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 10–16 10–12 Dalība vienās oficiālajās telpu futbola sacensībās, kuras ir iekļautas LFF jaunatnes turnīru reģistrā, tai skaitā LFF reģionālo futbola centru rīkotajās sacensībās, un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 10–16 11–13 Dalība vienās oficiālajās telpu futbola sacensībās, kuras ir iekļautas LFF jaunatnes turnīru reģistrā, tai skaitā LFF reģionālo futbola centru rīkotajās sacensībās vai Latvijas Jaunatnes telpu futbola čempionātā, un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 8–13 12–14 Dalība vienās oficiālajās telpu futbola sacensībās, kuras ir iekļautas LFF jaunatnes turnīru reģistrā, tai skaitā LFF reģionālo futbola centru rīkotajās sacensībās vai Latvijas Jaunatnes telpu futbola čempionātā, un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 8–13 13–15 Dalība Latvijas Jaunatnes telpu futbola čempionātā un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 6–12 14–16 Dalība Latvijas Jaunatnes telpu futbola čempionātā vai izglītojamā dalība 1. līgas vai virslīgas telpu futbola čempionātā
10. SMP-2 6–12 15–17 Dalība Latvijas Jaunatnes telpu futbola čempionātā vai izglītojamā dalība 1. līgas vai virslīgas telpu futbola čempionātā
11. SMP-3 6–12 16–18 Dalība Latvijas Jaunatnes telpu futbola čempionātā vai izglītojamā dalība 1. līgas vai virslīgas telpu futbola čempionātā. Grupā ir Latvijas jaunatnes vai Latvijas valsts telpu futbola izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 6–12 17–19 Dalība Latvijas Jaunatnes telpu futbola čempionātā vai izglītojamā dalība 1. līgas vai virslīgas telpu futbola čempionātā. Grupā ir Latvijas jaunatnes vai Latvijas valsts telpu futbola izlases kandidāts vai dalībnieks

Piezīme.1 Lai nodrošinātu bērnu vispusīgu fizisko sagatavotību, drīkst komplektēt jauktās SSG, MT-1, MT-2, MT-3 un MT-4 grupas (meitenes un zēni).

2.40. teniss

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 8–13 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 8–13 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 8–13 8–10 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 7–11 9–11 Dalība divās oficiālajās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 7–11 10–12 Dalība trijās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 6–10 11–13 Dalība četrās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 6–10 12–14 Dalība piecās valsts sacensībās un izglītojamie ir iekļuvuši Latvijas tenisa reitingā, un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 5–8 13–15 Izglītojamie Latvijas tenisa reitingā ierindojušies 1.–60. vietā un kontrolnormatīvu izpilde vai izglītojamais ir attiecīgā vecuma Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
9. SMP-1 4–7 14–16 Izglītojamie Latvijas tenisa reitingā ierindojušies 1.–50. vietā vai dalība Starptautiskajās tenisa Eiropas sacensībās (Tennis Europe), vai izglītojamais ir attiecīgā vecuma Latvijas izlases kandidāts vai dalībnieks
10. SMP-2 4–7 15–17 Izglītojamie Latvijas tenisa reitingā ierindojušies 1.–40. vietā vai dalība Starptautiskajās tenisa Eiropas sacensībās (Tennis Europe), vai izglītojamais ir attiecīgā vecuma Latvijas izlases kandidāts vai dalībnieks
11. SMP-3 3–6 16–18 Izglītojamie Latvijas tenisa reitingā ierindojušies 1.–30. vietā vai dalība Starptautiskajās tenisa Eiropas sacensībās (Tennis Europe), vai dalība Starptautiskajās pasaules tenisa tūres junioru sacensībās (ITF World Tennis tour junior), vai Sieviešu tenisa asociācijas sacensībās (WTA), vai Vīriešu tenisa asociācijas sacensībās (ATP), vai izglītojamais ir attiecīgā vecuma Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 2–4 17–19 Izglītojamie Latvijas tenisa reitingā ierindojušies 1.–20. vietā vai dalība Starptautiskajās pasaules tenisa tūres junioru sacensībās (ITF World Tennis tour junior), vai Sieviešu tenisa asociācijas sacensībās (WTA), vai Vīriešu tenisa asociācijas sacensībās (ATP), vai izglītojamais ir Latvijas valsts izlases kandidāts vai dalībnieks

2.41. triatlons1, 2

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–15 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 10–15 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 8–12 9–11 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 8–12 10–12 Dalība četrās oficiālajās sacensībās un vienās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 8–12 11–13 Dalība piecās oficiālajās sacensībās un divās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 6–9 12–14 Dalība piecās oficiālajās sacensībās, divās valsts sacensībās un vienās starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 6–9 13–15 Dalība sešās oficiālajās sacensībās, divās valsts sacensībās un vienās starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 6–9 14–16 Dalība sešās oficiālajās sacensībās, divās valsts sacensībās un vienās starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 4–7 15–17 Dalība oficiālajās sacensībās riteņbraukšanā, peldēšanā, triatlonā, jābūt trim startiem, un valsts vai starptautiskajās sacensībās, jābūt diviem startiem triatlonā, vai izglītojamais ir Latvijas jauniešu vai junioru izlases kandidāts vai dalībnieks
10. SMP-2 4–7 16–18 Dalība oficiālajās sacensībās riteņbraukšanā, peldēšanā, triatlonā, jābūt diviem startiem, un valsts vai starptautiskajās sacensībās, jābūt trim startiem triatlonā, vai izglītojamais ir Latvijas valsts junioru vai pieaugušo izlases kandidāts vai dalībnieks. Viens izglītojamais valsts sacensībās iekļuvis 1.–10. vietā
11. SMP-3 4–7 17–19 Dalība oficiālajās sacensībās riteņbraukšanā, peldēšanā, triatlonā, jābūt diviem startiem, un valsts vai starptautiskajās sacensībās, jābūt četriem startiem triatlonā, vai izglītojamais ir Latvijas junioru vai pieaugušo izlases kandidāts vai dalībnieks. Viens izglītojamais valsts sacensībās iekļuvis 1.–6. vietā
12. ASM 2–4 18–20 Dalība oficiālajās sacensībās riteņbraukšanā, peldēšanā, triatlonā, jābūt diviem startiem, un valsts vai starptautiskajās sacensībās, jābūt pieciem startiem triatlonā, vai izglītojamais ir Latvijas junioru vai pieaugušo izlases kandidāts vai dalībnieks. Viens izglītojamais valsts sacensībās iekļuvis 1.–6. vietā

Piezīmes.

1 Maksimālais izglītojamo skaits vienā 25 m peldbaseina celiņā – 12 izglītojamie.

2 Izglītojamam no 10 gadu vecuma jābūt velosipēda vadītāja apliecībai.

2.42. ūdenspolo1, 2, 3, 4

Nr.
p. k.
Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–16 6–8 Nav
2. MT-1 10–16 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 10–16 8–10 Izglītojamie spēj demonstrēt peldēšanas prasmes un kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 8–13 9–11 Dalība vienās oficiālās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 8–13 10–12 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 8–13 11–13 Dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 8–13 12–14 Dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 8–13 13–15 Dalība divās oficiālajās sacensībās vai Latvijas Jaunatnes čempionātā, vai pieaugušo čempionātā un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 6–12 14–16 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā vai pieaugušo čempionātā, vai vienā starptautiskā turnīrā
10. SMP-2 6–12 15–17 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā vai pieaugušo čempionātā, vai vienā starptautiskā turnīrā
11. SMP-3 6–12 16–18 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā vai pieaugušo čempionātā, vai vienā starptautiskā turnīrā. Grupā ir viens Latvijas Jaunatnes valsts izlases dalībnieks vai kandidāts
12. ASM 6–12 17–19 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā vai pieaugušo čempionātā, vai vienā starptautiskā turnīrā. Grupā ir viens Latvijas Jaunatnes valsts izlases dalībnieks vai kandidāts

Piezīmes.

Izglītojamo skaits MT-1 un MT-2 grupās vienā celiņā 25 m peldbaseinā – 12 izglītojamie; 50 m peldbaseinā – 15 izglītojamie.

Izglītojamo skaits MT-3 un MT-4 grupās vienā celiņā 25 m peldbaseinā 8–12 izglītojamie; 50 m peldbaseinā 10–12 izglītojamie.

Izglītojamo skaits MT-5, MT-6 un MT-7 grupās vienā celiņā 25 m peldbaseinā 7–10 izglītojamie; 50 m peldbaseinā 9–12 izglītojamie.

Izglītojamo skaits SMP-1, SMP-2,SMP-3 un ASM grupās vienā celiņā 25 m peldbaseinā 6–8 izglītojamie; 50 m peldbaseinā 8–10 izglītojamie.

2.43. vieglatlētika

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 12–19 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 12–19 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 11–18 9–11 Dalība divās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 10–16 10–12 Dalība trijās oficiālajās sacensībās vai vienās valsts sacensībās, vai starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 9–14 11–13 Dalība četrās oficiālajās sacensībās vai vienās valsts sacensībās, vai starptautiskajās sacensībās vai izglītojamais ir izpildījis III jaunatnes sporta klasi un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 8–13 12–14 Dalība piecās oficiālajās sacensībās vai divās valsts sacensībās, vai starptautiskajās sacensībās vai izglītojamais ir izpildījis II jaunatnes sporta klasi (meitenes) un III jaunatnes sporta klasi (zēni) un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 7–11 13–15 Dalība sešās oficiālajās sacensībās vai divās valsts sacensībās, vai starptautiskajās sacensībās vai izglītojamais ir izpildījis I jaunatnes sporta klasi (meitenes) un II jaunatnes sporta klasi (zēni) un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 6–10 14–16 Dalība 6 (sešās) oficiālajās sacensībās vai divās valsts sacensībās, vai starptautiskajās sacensībās vai izglītojamais ir izpildījis III sporta klasi (meitenes) un I jaunatnes sporta klasi (zēni), vai viens izglītojamais ir Latvijas valsts izlases U-16 kandidāts vai dalībnieks un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 5–9 15–17 Dalība sacensībās. Trim izglītojamiem izpildīta II sporta klase (meitenes) vai III sporta klase (zēni) vai III  sporta klase mešanas disciplīnās (meitenes), vai viens izglītojamais ir Latvijas valsts izlases U-18, U-20 kandidāts vai dalībnieks
10. SMP-2 4–7 16–18 Dalība sacensībās. Diviem izglītojamiem izpildīta II sporta klase vai viens izglītojamais ir Latvijas valsts izlases U-18, U-20, U-23  kandidāts vai dalībnieks
11. SMP-3 3–5 17–19 Dalība sacensībās. Diviem izglītojamiem izpildīta I sporta klase vai viens izglītojamais ir Latvijas valsts U-20, U-23, pieaugušo izlases kandidāts vai dalībnieks
12. ASM 2–4 18–20 Dalība sacensībās. Vienam izglītojamam izpildīta SMK norma vai viens izglītojamais ir Latvijas valsts U-20, U-23, pieaugušo izlases kandidāts vai  dalībnieks

2.44. volejbols1

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 12–19 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 12–19 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 11–18 9–11 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 11–18 10–12 Dalība oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 10–16 11–13 Dalība oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 10–16 12–14 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā un citās oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 9–14 13–15 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā un citās oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 9–14 14–16 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā un citās oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 7–14 15–17 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā un citās oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās
10. SMP-2 7–14 16–18 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā un citās oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās
11. SMP-3 7–14 17–19 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā un citās oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās
12. ASM 6–12 18–20 Dalība Latvijas Jaunatnes čempionātā un citās oficiālajās, valsts vai starptautiskajās sacensībās

Piezīme. Lai nodrošinātu bērnu vispusīgu fizisko sagatavotību, drīkst komplektēt jauktās SSG un MT-1 grupas (meitenes un zēni).

2.45. ziemeļu divcīņa

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Nosacījumi Rezultativitātes kritēriji mācību gada beigās
izglītojamo skaits izglītojamo vecums
1. SSG 10–15 6–8 Kontrolnormatīvu izpilde
2. MT-1 10–15 7–9 Kontrolnormatīvu izpilde
3. MT-2 8–12 8–10 Kontrolnormatīvu izpilde
4. MT-3 8–12 9–11 Dalība vienās oficiālajās sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
5. MT-4 8–12 10–12 Dalība divās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
6. MT-5 7–11 11–13 Dalība trijās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
7. MT-6 6–9 12–14 Dalība četrās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
8. MT-7 6–9 13–15 Dalība piecās valsts sacensībās un kontrolnormatīvu izpilde
9. SMP-1 4–7 14–16 Dalība sešās valsts sacensībās
10. SMP-2 4–7 15–17 Dalība sešās valsts sacensībās
11. SMP-3 4–7 16–18 Dalība sešās valsts sacensībās un FIS ranga sacensībās, FIS reitinga punktu iegūšana
12. ASM 2–4 17–19 Dalība sešās valsts sacensībās un FIS ranga sacensībās, FIS reitinga punktu iegūšana

Piezīmes.

1. Komplektējot grupas, nākamo grupu vienā grupu kvalifikācijā var veidot tikai tad, ja pirmajā grupā ir maksimālais izglītojamo skaits un otrajā grupā sasniegts minimālais izglītojamo skaits. Ierobežojums nav attiecināms uz gadījumiem, ja grupām ir izglītības programmas īstenošanas vietas dažādās adresēs vai tās ir zēnu un meiteņu grupas, vai grupas izglītojamie apgūst dažādas disciplīnas. Vienam trenerim vienā izglītības programmas īstenošanas vietā nevar būt divas viena līmeņa grupas ar minimālo izglītojamo skaitu.

2. SSG grupas var papildināt pēc uzņemšanas noteikumu izpildes. Pamats finansējuma piešķiršanai sākuma sagatavošanas grupām ir izglītības iestādes oficiālajā tīmekļvietnē publicēto uzņemšanas prasību izpilde un izglītojamam sistēmā veikta atzīme par atbilstību rezultativitātes kritērijiem. MT-1–MT-4 grupas var papildināt ar izglītojamiem pēc kontrolnormatīvu izpildes. No MT-5 grupas var papildināt grupas ar izglītojamiem pēc kontrolnormatīvu un rezultativitātes kritēriju izpildes, ievadot Valsts izglītības informācijas sistēmā (turpmāk – sistēma) informāciju par iepriekš apgūto sporta izglītību. Šajā gadījumā izglītojamam vienu gadu nav tiesību pretendēt uz valsts finansējumu. Ja izglītojamais apguvis izglītību citā sporta skolā, tajā pašā grupā un sporta veidā un Valsts izglītības informācijas sistēmā ir atrodami ieraksti, kas to apliecina, izglītojamais ir tiesīgs pretendēt uz valsts finansējumu ar uzņemšanas brīdi. Papildinot grupu, izmaiņas grupas sastāvā nedrīkst pārsniegt 50 % no iepriekšējā mācību gada grupas sastāva.

3. Visiem grupas izglītojamiem jānodrošina izpildīto rezultativitātes kritēriju ievade sistēmā. 

4. Izglītības iestādes vadītājs apstiprina mācību treniņu grupu, ja noteiktos rezultativitātes kritērijus izpildījis minimālais grupas izglītojamo skaits, ja vien šā pielikuma rezultativitātes kritērijos nav noteikts citādi.

5. Zemāka līmeņa sacensības var aizstāt ar augstāka līmeņa sacensībām, un tiek uzskatīts, ka izglītojamais ir izpildījis noteiktos rezultativitātes kritērijus attiecībā uz dalību sacensībās.

6. Rezultativitātes kritēriju aizstāšana ar kontrolnormatīviem iespējama tikai tiem izglītojamiem, kuriem objektīvu apstākļu dēļ rezultativitātes kritēriju izpilde nebija iespējama (piemēram, slimība, trauma). Kontrolnormatīvu piemērošanas pamatojums konkrētiem izglītojamiem ir izglītības iestādes vadītāja rīkojums, kurā norādīts rezultativitātes kritēriju neizpildes iemesls un tā dokumentārs pamatojums.

7. Mācību treniņu grupa, kurā minimālais izglītojamo skaits nav izpildījis attiecīgajai grupai noteiktos rezultativitātes kritērijus, var palikt iepriekšējā grupas kvalifikācijā, tomēr šai grupai nav tiesību pretendēt uz valsts finansējumu.

8. Izglītojamie, kuri iegūst vispārējo izglītību Murjāņu sporta ģimnāzijā, drīkst paralēli apgūt profesionālās ievirzes sporta izglītību saskaņā ar Murjāņu sporta ģimnāzijas attiecīgā sporta veida trenera individuālu treniņu plānu.

9. Izglītojamie, kuri iekļauti Augstas klases sportistu sagatavošanas centru sastāvā, drīkst paralēli apgūt profesionālās ievirzes sporta izglītību saskaņā ar Augstas klases sportistu sagatavošanas centra attiecīgā sporta veida trenera izstrādātu un attiecīgās sporta federācijas apstiprinātu individuālu treniņu plānu.

10. Izglītojamo, kurš ir izpildījis augstākas mācību treniņu grupas rezultativitātes kritērijus un ir jaunāks par noteikto vecumu, ar izglītības iestādes vadītāja rīkojumu, veicot grupu komplektēšanu, var pārcelt uz augstāku grupu (piemēram, no MT-5 uz MT-7).

 

2. pielikums
Ministru kabineta
2021. gada 21. decembra
noteikumiem Nr. 885

Iesniegums

(profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes nosaukums)
(akreditācijas lapas numurs, derīguma termiņš)
Adrese    
Tālrunis    
E-pasts    
Direktors    
Mobilais tālrunis    

Lūdzu piešķirt valsts budžeta dotāciju n+1 gadā profesionālās ievirzes sporta izglītības programmās nodarbināto pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

Nr.
p. k.

Sporta veids SSG MT-1 MT-2 MT-3 MT-4 MT-5 MT-6 MT-7 SMP-1 SMP-2 SMP-3 ASM Kopā
SSG-ASM
Likmju skaits
Grupu
skaits
Izglīt.
skaits
Grupu
skaits
Izglīt.
skaits
Grupu
skaits
Izglīt.
skaits
Grupu
skaits
Izglīt.
skaits
Grupu
skaits
Izglīt.
skaits
Grupu
skaits
Izglīt.
skaits
Grupu
skaits
Izglīt.
skaits
Grupu
skaits
Izglīt.
skaits
Grupu
skaits
Izglīt.
skaits
Grupu
skaits
Izglīt.
skaits
Grupu
skaits
Izglīt.
skaits
Grupu
skaits
Izglīt.
skaits
Grupu
skaits
Izglīt.
skaits
1.                                                        
2.                                                        
3.                                                        
...                                                        
 

Kopā

                                                     

Datums_____________

Direktors    
  (vārds, uzvārds)  
Saskaņots Valsts izglītības informācijas sistēmā  
  (dibinātāja nosaukums, vārds, uzvārds, amats, datums)

Pielikumā lietotie saīsinājumi:

1. n – n-tais gads (gads, kurā tiek iesniegts iesniegums).

2. n+1 – nākamais gads pēc n-tā gada.

3. SSG – sākuma sagatavošanas grupa.

4. MT-1 – mācību treniņu pirmā apmācības gada grupa.

5. MT-2 – mācību treniņu otrā apmācības gada grupa.

6. MT-3 – mācību treniņu trešā apmācības gada grupa.

7. MT-4 – mācību treniņu ceturtā apmācības gada grupa.

8. MT-5 – mācību treniņu piektā apmācības gada grupa.

9. MT-6 – mācību treniņu sestā apmācības gada grupa.

10. MT-7 – mācību treniņu septītā apmācības gada grupa.

11. SMP-1 – sporta meistarības pilnveidošanas pirmā apmācības gada grupa.

12. SMP-2 – sporta meistarības pilnveidošanas otrā apmācības gada grupa.

13. SMP-3 – sporta meistarības pilnveidošanas trešā apmācības gada grupa.

14. ASM – augstākās sporta meistarības grupa.

 

3. pielikums
Ministru kabineta
2021. gada 21. decembra
noteikumiem Nr. 885

SSG grupas nosacījumu izpilde un MT-1, MT-2 un MT-3 grupu nosacījumu un rezultativitātes kritēriju izpilde n-1/n mācību gadā

Profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāde  
Sporta veids  
Grupas kvalifikācija (n/n-1 gadā)  
Treneris (vārds, uzvārds)  
   
Nr. p. k. Izglītojamā vārds, uzvārds Dzimšanas gads Oficiālās sacensības Valsts sacensības Kontrolnormatīvi Sporta klase Atskaitīti no mācību treniņu grupas Pārcelti nākamajā mācību treniņu grupā (grupas kvalifikācija)

n/n+1 m. g. grupa ir papildināta ar šādiem izglītojamiem

 
     
Izglītojamo skaits kopā, kuri ir atskaitīti no mācību treniņu grupas    
Izglītojamo skaits kopā mācību treniņu grupā n/n+1 mācību gadā    
Papildus pieaicinātais pedagogs (vārds, uzvārds)    
Apstiprinu, ka grupa prasības izpildījusi    
  (rīkojuma datums un numurs)  
Direktors    
  (vārds, uzvārds)  

Pielikumā lietotie saīsinājumi:

1. n – n-tais gads (gads, kurā tiek iesniegta veidlapa par izglītojamo rezultativitātes kritēriju izpildi).

2. n-1 – iepriekšējais gads pirms n-tā gada.

3. n+1– nākamais gads pēc n-tā gada.

4. SSG – sākuma sagatavošanas grupa.

5. MT-1– mācību treniņu pirmā apmācības gada grupa.

6. MT-2– mācību treniņu otrā apmācības gada grupa.

7. MT-3– mācību treniņu trešā apmācības gada grupa.

 

4. pielikums
Ministru kabineta
2021. gada 21. decembra
noteikumiem Nr. 885

MT-4, MT-5, MT-6 un MT-7  grupu rezultativitātes kritēriju izpilde n-1/n mācību gadā

Profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāde    
Sporta veids    
Grupas kvalifikācija (n/n-1 gadā)    
Treneris (vārds, uzvārds)    
     
Nr. p. k. Izglītojamā vārds, uzvārds Dzimšanas gads n-1/n mācību gads Atskaitīti no mācību treniņu grupas Pārcelti nākamajā mācību treniņu grupā (grupas kvalifikācija) Valsts izlases (norādīt, kādas)
kandidāts/ dalībnieks
Dalība sporta sacensībās
(sacensību numurs)
Sporta klase Audzēkņa labākais sasniegums sacensībās
starptautiskās sacensības valsts sacensības oficiālās sacensības kontrolnormatīvi labākais sasniegums sacensībās izcīnītā vieta

n/n+1 m. g. grupa ir papildināta ar šādiem izglītojamiem

     
Izglītojamo skaits kopā, kuri ir atskaitīti no mācību treniņu grupas    
Izglītojamo skaits kopā mācību treniņu grupā n/n+1 mācību gadā    
Papildus pieaicinātais pedagogs (vārds, uzvārds)    
Apstiprinu, ka grupa prasības izpildījusi    
  (rīkojuma datums un numurs)  
Direktors    
  (vārds, uzvārds)  

Pielikumā lietotie saīsinājumi:

1. n – n-tais gads (gads, kurā tiek iesniegta veidlapa par izglītojamo rezultativitātes kritēriju izpildi).

2. n-1 – iepriekšējais gads pirms n-tā gada.

3. n+1 – nākamais gads pēc n-tā gada.

4. MT-4 – mācību treniņu ceturtā apmācības gada grupa.

5. MT-5 – mācību treniņu piektā apmācības gada grupa.

6. MT-6 – mācību treniņu sestā apmācības gada grupa.

7. MT-7 – mācību treniņu septītā apmācības gada grupa.

 

5. pielikums
Ministru kabineta
2021. gada 21. decembra
noteikumiem Nr. 885

SMP-1, SMP-2, SMP-3 un ASM grupu rezultativitātes kritēriju izpilde n-1/n mācību gadā

Profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāde    
Sporta veids    
Grupas kvalifikācija (n/n-1 gadā)    
Treneris (vārds, uzvārds)    
     

Nr. p. k.

Izglītojamā vārds, uzvārds Dzimšanas gads n-1/n mācību gads Atskaitīti no mācību treniņu grupas Pārcelti nākamajā mācību treniņu grupā (grupas kvalifikācija) Valsts izlases (norādīt, kādas)
kandidāts/ dalībnieks
Dalība sporta sacensībās
(sacensību numurs)
Sporta klase Audzēkņa labākais sasniegums sacensībās
starptautiskās sacensības valsts sacensības oficiālās sacensības kontrolnormatīvi labākais sasniegums sacensībās izcīnītā vieta

n/n+1 m. g. grupa ir papildināta ar šādiem izglītojamiem

Izglītojamo skaits kopā, kuri ir atskaitīti no mācību treniņu grupas    
Izglītojamo skaits kopā mācību treniņu grupā n/n+1 mācību gadā    
Apstiprinu, ka grupa prasības izpildījusi    
  (rīkojuma datums un numurs)  
Direktors    
  (vārds, uzvārds)  
Saskaņots Valsts izglītības informācijas sistēmā  
  (sporta federācijas nosaukums, atbildīgās personas vārds, uzvārds, amats, datums)

Pielikumā lietotie saīsinājumi:

1. n – n-tais gads (gads, kurā tiek iesniegta veidlapa par izglītojamo rezultativitātes kritēriju izpildi).

2. n -1 – iepriekšējais gads pirms n-tā gada.

3. n+1 – nākamais gads pēc n-tā gada.

4. SMP-1 – sporta meistarības pilnveidošanas pirmā apmācības gada grupa.

5. SMP-2 – sporta meistarības pilnveidošanas otrā apmācības gada grupa.

6. SMP-3 – sporta meistarības pilnveidošanas trešā apmācības gada grupa.

7. ASM – augstākās sporta meistarības grupa.

 

6. pielikums
Ministru kabineta
2021. gada 21. decembra
noteikumiem Nr. 885

Stundu skaits mācību treniņu grupās profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādēs

Nr. p. k. Grupas kvalifikācija Kontaktstundu skaits nedēļā Dalība sacensībās no stundu skaita nedēļā
1. SSG 6
2. MT-1 8
3. MT-2 9 līdz 2*
4. MT-3 11 līdz 2
5. MT-4 13 līdz 2
6. MT-5 15 līdz 3
7. MT-6 17 līdz 4
8. MT-7 19 līdz 4
9. SMP-1 20 līdz 5
10. SMP-2 20 līdz 5
11. SMP-3 21 līdz 6
12. ASM 23 līdz 6

Piezīme. *Sporta veidos, kuros paredzēta dalība sacensībās MT-2 grupā.

Pielikumā lietotie saīsinājumi:

1. SSG – sākuma sagatavošanas grupa.

2. MT-1 – mācību treniņu pirmā apmācības gada grupa.

3. MT-2 – mācību treniņu otrā apmācības gada grupa.

4. MT-3 – mācību treniņu trešā apmācības gada grupa.

5. MT-4 – mācību treniņu ceturtā apmācības gada grupa.

6. MT-5 – mācību treniņu piektā apmācības gada grupa.

7. MT-6 – mācību treniņu sestā apmācības gada grupa.

8. MT-7 – mācību treniņu septītā apmācības gada grupa.

9. SMP-1 – sporta meistarības pilnveidošanas pirmā apmācības gada grupa.

10. SMP-2 – sporta meistarības pilnveidošanas otrā apmācības gada grupa.

11. SMP-3 – sporta meistarības pilnveidošanas trešā apmācības gada grupa.

12. ASM – augstākās sporta meistarības grupa.

 

7. pielikums
Ministru kabineta
2021. gada 21. decembra
noteikumiem Nr. 885

Pārskats par piešķirtās valsts budžeta dotācijas izlietojumu

Sagatavots saskaņā ar Ministru kabineta 2021. gada 21. decembra noteikumiem Nr. 885 "Kārtība, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas" Veidlapa Nr. 15_SIPDS
Dotācija izglītības iestāžu profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām
     
    KODI
Pašvaldības/dibinātāja nosaukums  
Iestādes nosaukums  
Pārskata gads  

(euro, centi)

Kods Izdevumu veids Naudas plūsma pārskata periodā Izlietots pēc uzkrāšanas principa*
A B 1 2
ATLS Atlikums uz pārskata perioda sākumu    
DOT Dotācija    
1000 Atlīdzība (1100+1200)    
1100 Atalgojums (1110+1140)    
1110 Mēnešalga    
1140 Piemaksas, prēmijas un naudas balvas    
1200 Darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, pabalsti un kompensācijas    
ATLB Atlikums uz pārskata perioda beigām (ATLS+DOT-1000)    

Piezīme. * Finansējuma apmērs, kas aprēķināts pedagogu darba samaksas nodrošināšanai par pārskata periodu. Pārskatā nenorāda uzkrātās saistības par darbinieku ikgadējiem vai neizmantotajiem atvaļinājumiem un attiecīgi par to aprēķinātos darba devēja sociālās apdrošināšanas maksājumus.

Paskaidrojums.

Atlikums uz pārskata perioda beigām pēc naudas plūsmas principa:

Kods Paskaidrojums Summa
ATLB    

Atlikums uz pārskata perioda beigām pēc uzkrāšanas principa:

Kods Paskaidrojums Summa
ATLB    
 

Apliecinu, ka dotācija izlietota pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas
obligātajām iemaksām

 

(izglītības iestādes dibinātājs vai viņa pilnvarota persona)

ŠIS DOKUMENTS IR SAGATAVOTS UN ELEKTRONISKI PARAKSTĪTS EPĀRSKATOS, IZMANTOJOT EPĀRSKATU AUTENTIFIKĀCIJAS RĪKUS

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!