• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Talsu novada dome
Novada dome publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu, ja ar saistošajiem noteikumiem noteikusi oficiālo izdevumu "Latvijas Vēstnesis" par saistošo noteikumu publicēšanas vietu.
Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Talsu novada domes 2021. gada 25. novembra saistošie noteikumi Nr. 37 "Kārtība, kādā tiek segti braukšanas izdevumi izglītojamajiem Talsu novadā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 21.12.2021., Nr. 246 https://www.vestnesis.lv/op/2021/246.34

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

21.12.2021., Nr. 246

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Talsu novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 37

Pieņemts: 25.11.2021.

OP numurs: 2021/246.34

2021/246.34
RĪKI

Talsu novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Talsu novada domes saistošie noteikumi Nr. 37

Talsos 2021. gada 25. novembrī (prot. Nr. 14, 4. p., lēmums Nr. 321)

Kārtība, kādā tiek segti braukšanas izdevumi izglītojamajiem Talsu novadā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43. panta pirmās daļas 8. punktu, 13. punktu un trešo daļu,
Sabiedriskā transporta pakalpojumu likuma
14. panta trešo daļu, Izglītības likuma 17. panta trešās daļas
21. punktu, Ministru kabineta 2021. gada 22. jūnija
noteikumu Nr. 414 "Braukšanas maksas atvieglojumu
noteikumi" 17. punktu

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Talsu novada pašvaldība (turpmāk – pašvaldība) sedz transporta izdevumus vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu izglītojamajiem (turpmāk tekstā – izglītojamie), kuri iegūst izglītību Talsu novada pašvaldības izglītības iestādēs, papildus Ministru kabineta 2021. gada 22. jūnija noteikumu Nr. 414 "Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi" noteiktajām izglītojamo kategorijām.

2. Braukšanas izdevumu veidi, kurus apmaksā pašvaldība, ja attiecīgajās dienās ir apmeklēta izglītības iestāde, ir:

2.1. sabiedriskā transporta biļete, ja izglītojamajam nav izsniegta braukšanas karte;

2.2. braukšanas karte.

3. Papildus 2. punktā noteiktajam, pašvaldība kompensē personīgā transporta izmaksas izglītojamā vecākam, ja no izglītojamā deklarētās dzīves vietas līdz tuvākajai izglītības iestādei, sabiedriskā transporta pieturvietai vai pašvaldības nodrošinātajam transporta maršrutam ir vairāk nekā 3 km.

4. Pašvaldība sedz braukšanas izdevumus, kas radušies izmantojot sabiedrisko transportu un saistīti ar braucienu mācību gada laikā no deklarētās dzīvesvietas līdz Talsu novada akreditētai vispārējās izglītības iestādei un atpakaļ (izņemot vienas pilsētas ietvaros), 100% apmērā Talsu novada:

4.1. pašvaldības dibinātās vispārējās izglītības iestādes 1.–12. klases izglītojamiem;

4.2. Talsu Kristīgās vidusskolas 1.–12. klašu izglītojamajiem, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Talsu novadā.

5. Pašvaldība sedz Talsu novadā deklarētajiem pašvaldības dibinātās profesionālās ievirzes izglītības iestāžu izglītojamajiem braukšanas izdevumus, kas radušies izmantojot sabiedrisko transportu un saistīti ar braucienu no deklarētās dzīvesvietas vai Talsu novada vispārējās izglītības iestādes, kurā izglītojamais mācās, līdz pašvaldības profesionālās ievirzes izglītības iestādei un atpakaļ (izņemot vienas pilsētas ietvaros) 100 % apmērā.

6. Pašvaldība nesedz transporta izdevumus:

6.1. par laika posmu, kad noteikts izglītojamo brīvlaiks, izņemot, ja tā laikā ar iestādes direktora rīkojumu noteiktas nodarbības, konsultācijas vai valsts pārbaudes darbi;

6.2. ja savlaicīgi, līdz nākamā mēneša 15. datumam, netiek iesniegtas biļetes, kas apliecina braukšanu atbilstošos datumos;

6.3. ja bez pārsēšanās attiecīgajā maršrutā un laikā pārvadājums tiek nodrošināts ar pašvaldības transportu.

7. Izdevumu kompensēšana par braucieniem sabiedriskajā transportā izglītojamajiem tiek veikta par dienām, kad apmeklēta izglītības iestāde:

7.1. pamatojoties uz iegādātajām un kompensēšanai iesniegtajām braukšanas biļetēm, ja izglītojamajam nav izsniegta braukšanas karte;

7.2. ja izglītojamā vecāks, persona, kas viņu aizstāj vai izglītojamais, ja viņš sasniedzis 18 gadu vecumu, ne vēlāk kā līdz nākamā mēneša 15. datumam iesniedz attiecīgās izglītības iestādes vadītājam iesniegumu un braukšanas biļetes par izmantoto sabiedrisko transportu. Minēto biļešu iesniegšana var tikt veikta arī biežāk kā 1 reizi mēnesī, sadalot atmaksas periodu pa laika posmiem.

8. Biļetēs veiktajiem ierakstiem jābūt skaidri salasāmiem. Kompensācija par nesalasāmām biļetēm netiek izmaksāta.

9. Izglītības iestāde salīdzina iesniegtās sabiedriskā transporta biļetes ar izglītojamā faktisko izglītības iestādes apmeklējumu, veic atzīmi par apmaksājamajām biļetēm un līdz mēneša 22. datumam nogādā tās pašvaldības grāmatvedībā.

10. Kompensācijas apmērs 3. punktā minētajā gadījumā tiek veikts par dienām, kad apmeklēta izglītības iestāde:

10.1. par attālumu, kas noapaļots uz augšu līdz precizitātei 0,5 km, nosakot kompensācijas apmēru par 1 km 0,12 EUR;

10.2. ja izglītojamā vecāks, persona, kas viņu aizstāj vai izglītojamais, ja viņš sasniedzis 18 gadu vecumu, līdz nākamā mēneša 15. datumam iesniedz attiecīgās izglītības iestādes vadītājam iesniegumu, kurā norādīts kompensējamo dienu skaits un kompensējamo kilometru skaits un attiecīgā perioda degvielas izdevumus apliecinošu maksājuma dokumenta oriģinālu vai apstiprinātu tā kopiju par summu ne mazāku kā kompensējamās summas apmērs.

11. Izglītības iestāde salīdzina 10.2. punkta kārtībā iesniegto iesniegumu ar izglītojamā faktisko izglītības iestādes apmeklējumu, veic atzīmi par apmaksājamo summu un līdz mēneša 22. datumam nogādā to pašvaldības grāmatvedībā.

12. Pašvaldība 10 darba dienu laikā veic izdevumu apmaksu iesniegumā norādītajā bankas kontā vai pašvaldības pilsētas vai pagasta pārvaldes kasē.

13. Ja attiecīgajā maršrutā un laikā pārvadājums netiek veikts ar pašvaldības transportu un izglītojamajam ir iespēja izmantot sabiedrisko transportu, pašvaldība izglītojamajam izsniedz braukšanas kartes. Izdevumus, kas radušies izmantojot braukšanas kartes, pārvadājuma pakalpojuma sniedzējam sedz pašvaldība.

14. Braukšanas karšu izsniegšanas kārtība:

14.1. izglītojamā vecāks, persona, kas viņu aizstāj vai izglītojamais, ja viņš sasniedzis 18 gadu vecumu iesniedz iesniegumu pašvaldības izglītības iestādes vadītājam;

14.2. izglītības iestādes vadītājs pārbauda, vai iesniegumā minētā informācija atbilst saistošo noteikumu 5. vai 6. punktā minētajiem kritērijiem, un iesniedz to Izglītības pārvaldē braukšanas kartes izgatavošanai;

14.3. Izglītības pārvalde izsniedz braukšanas karti un paziņo par to sabiedriskā pārvadājuma sniedzējam, ar kuru noslēgts līgums par pakalpojuma sniegšanu.

15. Ja izglītojamais izmantojis izsniegto braukšanas karti, bet attiecīgajā dienā nav apmeklējis izglītības iestādi, Izglītības iestādes vadītājs vai viņa pilnvarota persona var lemt par braukšanas kartes anulēšanu uz attiecīgo mācību gadu. Šajā gadījumā izglītojamajam turpmāk tiek veikta braukšanas izdevumu kompensācija saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā par biļešu izdevumu atmaksu.

16. Ja izglītojamais plāno izmantot dažādu sabiedrisko pārvadātāju pakalpojumus un kāds no tiem neatbalsta izsniegtās braukšanas kartes, izglītojamajam tiek veikta braukšanas izdevumu kompensācija saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā par biļešu izdevumu atmaksu un braukšanas karte netiek izsniegta.

17. Par izsniegto braukšanas karšu datu bāzes un nosacījumu aktualizēšanu atbildīgās personas ar rīkojumu nosaka pašvaldības izpilddirektors.

18. Amatpersonu pieņemtos lēmumus un/vai faktisko rīcību var apstrīdēt viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās brīža Talsu novada domē, iesniedzot iesniegumu Talsu novada pašvaldībā, Kareivju ielā 7, Talsos, Talsu novadā.

19. Maršrutu sarakstus, kuros izglītojamo pārvadājumi tiek nodrošināti ar pašvaldības transportu, un to kursēšanas laikus apstiprina pašvaldības izpilddirektors ar rīkojumu. Nosakot minētos izglītojamo pārvadājumus, tiek ņemts vērā, ka cita novada teritorijā pašvaldības nodrošināti pārvadājumi var tikt veikti, ja:

19.1. izglītojamais apmeklē Talsu novada pašvaldības izglītības iestādi;

19.2. pārvadājumu iespējams nodrošināt esošā maršruta ietvaros, pagarinot maršrutu citas pašvaldības teritorijā ne vairāk kā par 25 km.

20. Saistošie noteikumi stājas spēkā likuma "Par pašvaldībām" 45. panta sestajā daļā noteiktajā kārtībā, bet ne ātrāk kā ar 2022. gada 1. janvāri.

21. Ar šo noteikumu stāšanos spēkā atzīt par spēku zaudējušiem:

21.1. Talsu novada domes 2018. gada 12. jūlija saistošos noteikumus Nr. 26 "Kārtība, kādā tiek segti braukšanas izdevumi izglītojamajiem Talsu novadā"

21.2. Mērsraga novada domes 2018. gada 19. jūnija saistošos noteikumus Nr. 7/2018 "Par braukšanas izdevumu kompensāciju izglītojamajiem";

21.3. Dundagas novada domes 2011. gada 29. septembra saistošos noteikumus Nr. 18 "Par braukšanas izdevumu segšanu izglītojamiem".

Talsu novada domes priekšsēdētāja S. Pētersone

 

Talsu novada domes 25.11.2021. saistošo noteikumu Nr. 37 "Kārtība, kādā tiek segti braukšanas izdevumi izglītojamajiem Talsu novadā"
paskaidrojuma raksts

Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Talsu novada pašvaldība sedz transporta izdevumus Talsu novada vispārizglītojošo un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu izglītojamajiem.
Projekta nepieciešamības raksturojums Saistošo noteikumu izstrādes nepieciešamība pamatota ar administratīvi teritoriālo reformu, kuras rezultātā no 2021. gada 1. jūlija izveidots vienots Talsu novads (bijušo 4 novadu vietā). Saistošo noteikumu izstrādē apvienoti un pēc iespējas ņemti vērā iepriekšējo novadu saistošajos noteikumos minētie nosacījumi.

Talsu novada pašvaldība kompensē izglītojamiem braukšanas izdevumus, kas radušies, izmantojot sabiedrisko transportu, un, saistīti ar braucienu mācību gada laikā no dzīvesvietas līdz Talsu novada pašvaldības vispārējās izglītības vai profesionālās ievirzes izglītības iestādei un atpakaļ, ja netiek nodrošināts pašvaldības transports.

Noteikumi nosaka 2 braukšanas izdevumu segšanas veidus:

1) sabiedriskā transporta biļetes, kuru izdevumus pēc iesniegšanas pašvaldībā sedz pašvaldība;

2) braukšanas kartes, kuru izdevumus sedz pašvaldība.

Papildus sabiedriskā transporta izdevumiem noteikumi paredz transporta izdevumu segšanu vecākiem, ja līdz sabiedriskā transporta, pašvaldības transporta pieturai vai izglītības iestādei ir vairāk kā 3 km. Šādā gadījumā pašvaldības sniegtais atbalsts ir 0,12 EUR par kilometru līdz pieturai.

Plānotā projekta ietekme uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu pieņemšana nerada papildus slogu esošajam pašvaldības budžetam, jo noteikumos paredzētie nosacījumi (atbalsta mehānismi) ir līdzvērtīgi finanšu izdevumiem, kas pašvaldībai radās līdz šim spēkā esošo noteikumu piemērošanas gadījumos.
Uzņēmējdarbības vide pašvaldības teritorijā Neietekmē.
Administratīvās procedūras Izskatīts novada domes Izglītības, veselības un sociālo jautājumu komitejā un Finanšu komitejā.

Talsu novada domes priekšsēdētāja S. Pētersone

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!