• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Konkurences padome
Konkurences padome publicē pieņemtos lēmumus par tirgus dalībnieku apvienošanos, par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, par tirgus dalībnieku paziņoto vienošanos, par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu u.c.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Konkurences padomes 2021. gada 17. novembra lēmums Nr. 32 "Par tirgus dalībnieku apvienošanos". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 29.11.2021., Nr. 230 https://www.vestnesis.lv/op/2021/230.6

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr. 134

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "KĀRSAVAS NAMSAIMNIEKS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem

Vēl šajā numurā

29.11.2021., Nr. 230

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Konkurences padome

Veids: lēmums

Numurs: 32

Pieņemts: 17.11.2021.

OP numurs: 2021/230.6

2021/230.6
RĪKI

Konkurences padomes lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Konkurences padomes lēmums Nr. 32

Rīgā 2021. gada 17. novembrī (prot. Nr. 69, 3. §)

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Lieta Nr. KL\2.2-4\21\23
Par apvienošanos, AS "Cēsu alus" pārņemot daļu no SIA "Orkla Foods Latvija" aktīviem, kas attiecas uz dzeramo ūdeni "EVEREST"

Konkurences padome (turpmāk – KP) 13.10.2021. saņēma AS "Cēsu alus" (reģistrācijas Nr. 40003030721) saīsināto apvienošanās ziņojumu par izšķirošas ietekmes iegūšanu pār daļu no SIA "Orkla Foods Latvija" (reģistrācijas Nr. 50003090101) aktīviem, kas attiecas uz dzeramo ūdeni "EVEREST".

Ziņojums neatbilda Ministru Kabineta noteikumu Nr. 800 "Kārtība, kādā iesniedz un izskata pilno un saīsināto ziņojumu par tirgus dalībnieku apvienošanos" (turpmāk – Noteikumi Nr. 800) prasībām, par ko KP informēja AS "Cēsu alus", norādot uz nepilnībām Ziņojumā.

KP papildu informāciju saņēma 26.10.2021., tādējādi atbilstoši Noteikumu Nr. 800 4. punktam Ziņojuma saņemšanas diena KP ir 26.10.2021.

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

apvienošanās rezultātā AS "Cēsu alus" iegūs izšķirošu ietekmi pār daļu no SIA "Orkla Foods Latvija" aktīviem, kas attiecas uz dzeramo ūdeni "EVEREST". Ziņojums iesniegts, izmantojot Konkurences likuma 15. panta 2.4 daļā paredzētās tiesības iesniegt ziņojumu par apvienošanos, jo neizpildās Konkurences likuma 15. panta otrajā daļā noteiktie ziņojuma par apvienošanos iesniegšanas kritēriji.

AS "Cēsu alus" darbība Latvijā ir saistīta ar alus, bezalkoholisko un alkoholisko dzērienu, tostarp pudelēs pildīta dzeramā ūdens (gāzēta un negāzēta) ražošanu, vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību.

SIA "Orkla Foods Latvija" un tās saistīto uzņēmumu darbība Latvijā ir saistīta ar augļu, ogu, dārzeņu, majonēžu, kečupu un dažādu ēdienu piedevu ražošanu un vairumtirdzniecību, garšvielu un piedevu ražošanu, bezalkohola dzērienu ražošanu, minerālūdeņu un pudelēs iepildītu citu ūdeņu ražošanu un vairumtirdzniecību, augļu un dārzeņu sulu ražošanu un vairumtirdzniecību, kakao, šokolādes, konfekšu un citu cukuroto konditorejas izstrādājumu ražošanu, cukura, šokolādes un cukuroto konditorejas izstrādājumu vairumtirdzniecību, sausiņu un cepumu ražošanu, ilgi uzglabājamo konditorejas izstrādājumu un kūku ražošanu, maizes ražošanu, svaigi ceptu mīklas izstrādājumu un kūku ražošanu, konditorejas un miltu izstrādājumu ražošanu un kartupeļu pārstrādi.

Apvienošanās ietekmēs pudelēs pildīta dzeramā ūdens vairumtirdzniecības tirgu Latvijas teritorijā, jo AS "Cēsu alus" realizē pudelēs pildītu dzeramo ūdeni ar zīmolu "LIELBĀTA" un "BĒRZŪDENS", savukārt SIA "Orkla Foods Latvija" ražo un realizē dzeramo ūdeni ar zīmolu "EVEREST". Apvienošanās rezultātā AS "Cēsu alus" uzsāks arī dzeramā ūdens ar zīmolu "EVEREST" ražošanu un tirdzniecību.

Izvērtējot Ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajā tirgū Latvijā, kurā darbojas apvienošanās dalībnieki. Līdz ar to atbilstoši Konkurences likuma 16. panta ceturtajai daļai apvienošanās ir atļaujama.

Ņemot vērā minēto un saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta pirmās daļas 5. punktu, 15. panta pirmās daļas 3. punktu un 16. panta pirmo un ceturto daļu, Konkurences padome

nolēma:

atļaut apvienošanos, AS "Cēsu alus" iegūstot izšķirošu ietekmi pār daļu no SIA "Orkla Foods Latvija" aktīviem, kas attiecināmi uz dzeramo ūdeni "EVEREST".

Saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta otro daļu KP lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Konkurences padomes priekšsēdētājs J. Gaiķis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!