Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Liepājas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2021. gada 21. janvāra saistošie noteikumi Nr. 1 "Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2010. gada 16. decembra saistošajos noteikumos Nr. 25 "Par pabalstiem pilngadību sasniegušajiem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 2.02.2021., Nr. 22 https://www.vestnesis.lv/op/2021/22.24

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Salaspils novada domes saistošie noteikumi Nr. 35/2020

Par transporta izdevumu segšanu Salaspils novada iedzīvotājiem

Vēl šajā numurā

02.02.2021., Nr. 22

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 1

Pieņemts: 21.01.2021.

OP numurs: 2021/22.24

2021/22.24
RĪKI

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 1

Liepājā 2021. gada 21. janvārī (prot. Nr. 1, 19. §)

Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2010. gada 16. decembra saistošajos noteikumos Nr. 25 "Par pabalstiem pilngadību sasniegušajiem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43. panta trešo daļu, Bērnu tiesību aizsardzības likuma
12. panta ceturto daļu, Ministru kabineta 2005. gada 15. novembra
noteikumu Nr. 857 "Noteikumi par sociālajām garantijām bārenim
un bez vecāku gādības palikušajam bērnam, kurš ir ārpusģimenes
aprūpē, kā arī pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās"
26., 27., 30., 31. un 31.1 punktu

Izdarīt Liepājas pilsētas domes 2010. gada 16. decembra saistošajos noteikumos Nr. 25 "Par pabalstiem pilngadību sasniegušajiem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem" (Latvijas Vēstnesis, 2011, 9. nr., 2013, 233. nr., 2019, 69. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 3.1. punktu šādā redakcijā:

"3.1. Vienreizēja pabalsta patstāvīgas dzīves uzsākšanai apmērs ir:

3.1.1. bāreņiem – 250 euro;

3.1.2. bāreņiem, kuriem noteikta invaliditāte kopš bērnības – 327 euro.".

2. Izteikt 4.1. punktu šādā redakcijā:

"4.1. Vienreizēja pabalsta apmērs sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei ir 820,05 euro, no kura:

4.1.1. pabalsta summu 500 euro apmērā izmaksā naudā;

4.1.2. pabalsta summu 320,05 euro apmērā piešķir sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei, apmaksājot iesniegto pavadzīmi (rēķinu) par sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādi, kas izrakstīta tirdzniecības vietā.".

3. Izteikt 5.1. punktu šādā redakcijā:

"5.1. Pabalsta ikmēneša izdevumiem bārenim, kurš mācās vai studē izglītības iestādē, apmērs mēnesī ir:

5.1.1. bāreņiem – 130 euro;

5.1.2. bāreņiem, kuriem noteikta invaliditāte kopš bērnības – 163 euro.".

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs J. Vilnītis

 

Saistošo noteikumu "Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2010. gada 16. decembra saistošajos noteikumos Nr. 25 "Par pabalstiem pilngadību sasniegušajiem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 17. decembra noteikumiem Nr. 829 "Grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 15. novembra noteikumos Nr. 857 "Noteikumi par sociālajām garantijām bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam, kurš ir ārpusģimenes aprūpē, kā arī pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās" (turpmāk – noteikumi Nr. 857) no 2021. gada 1. janvāra ir palielināti sociālo garantiju pabalstu apmēri bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem pēc pilngadības sasniegšanas un ārpusģimenes aprūpes beigšanās.

Lai sniegtu atbalstu pilngadību sasniegušajam bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem patstāvīgas dzīves uzsākšanai Liepājas pilsētas pašvaldībā, nodrošinot sociālās garantijas un pabalstus apmērā, kas nav mazāks par noteikumos Nr. 857 noteikto, ir nepieciešams apstiprināt saistošos noteikumus "Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2010. gada 16. decembra saistošajos noteikumos Nr. 25 "Par pabalstiem pilngadību sasniegušajiem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem"" (turpmāk - saistošie noteikumi).

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošo noteikumu projekts paredz palielināt:

– pabalstu patstāvīgas dzīves uzsākšanai bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem ar invaliditāti kopš bērnības, nosakot to 327 euro apmērā, neatkarīgi no invaliditātes grupas;

– pabalstu sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei, nosakot to 820,05 euro apmērā;

– pabalstu ikmēneša izdevumiem, nosakot to 163 euro apmērā mēnesī bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem ar invaliditāti kopš bērnības, neatkarīgi no invaliditātes grupas.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Pabalstu pilngadību sasniegušajiem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem izmaksu nodrošināšanai 2021. gadā nepieciešamie līdzekļi ir ieplānoti Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Liepājas pilsētas Domes Sociālais dienests" budžetā.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sociāli ekonomisko stāvokli (uzņēmējdarbības vidi) pašvaldības teritorijā Attiecīgo pabalstu mērķis ir sniegt finansiālu atbalstu pilngadību sasniegušajiem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, uzsākot patstāvīgu dzīvi pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās, kā arī sniegt atbalstu gadījumos, ja bārenis un bez vecāku gādības palicis bērns pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās sekmīgi turpina mācības vispārējās izglītības iestādē, koledžā vai augstskolā.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām

Saistošie noteikumi tiks nosūtīti informācijai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv.

Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas Domes Sociālais dienests".

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav notikušas.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs J. Vilnītis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!