• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saldus novada domes 2021. gada 23. septembra saistošie noteikumi Nr. 45 "Par neapbūvēta zemesgabala nomas maksas apmēru Saldus novadā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 1.11.2021., Nr. 211 https://www.vestnesis.lv/op/2021/211.15

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valmieras novada domes saistošie noteikumi Nr. 9

Par Valmieras novada pašvaldības pabalstu bārenim un bez vecāku gādības palikušam bērnam, audžuģimenei un daudzbērnu ģimenei

Vēl šajā numurā

01.11.2021., Nr. 211

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saldus novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 45

Pieņemts: 23.09.2021.

OP numurs: 2021/211.15

2021/211.15
RĪKI

Saldus novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Saldus novada domes saistošie noteikumi Nr. 45

Saldū 2021. gada 23. septembrī

Par neapbūvēta zemesgabala nomas maksas apmēru Saldus novadā

Apstiprināti ar Saldus novada domes
2021. gada 23. septembra sēdes lēmumu (prot. Nr. 17, 109. §)

Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta 19.06.2018. noteikumu Nr. 350
"Publiskas personas zemes nomas un apbūves tiesības
noteikumi" 31. punktu

1. Šie saistošie noteikumi nosaka Saldus novada pašvaldībai piederoša vai piekrītoša neapbūvēta zemesgabala nomas maksas apmēru.

2. Neapbūvēta Pašvaldības zemesgabala nomas maksu nosaka šādā apmērā:

2.1. neapbūvēta zemesgabala Saldus pilsētā un Brocēnu pilsētā, kas nodots pagaidu lietošanā sakņu (ģimenes) dārza ierīkošanai ar nosacījumu, ka nomnieks neapbūvētajā zemesgabalā neveic saimniecisko darbību, kurai samazinātas nomas maksas piemērošanas gadījumā atbalsts nomniekam kvalificējams kā komercdarbības atbalsts, nomas maksa ir 2 % apmērā no zemes kadastrālās vērtības gadā;

2.2. neapbūvēta zemesgabala Saldus novada pagastu teritorijās, kas tiek izmantots personisko palīgsaimniecību vajadzībām atbilstoši likuma "Par zemes reformu Latvijas Republikas lauku apvidos" 7. pantam ar nosacījumu, ka nomnieks neapbūvētajā zemesgabalā neveic saimniecisko darbību, kurai samazinātas nomas maksas piemērošanas gadījumā atbalsts nomniekam kvalificējams kā komercdarbības atbalsts, nomas maksa ir 3 % apmērā no zemes kadastrālās vērtības gadā.

3. Ja saskaņā ar šo saistošo noteikumu 2. punktu aprēķinātā neapbūvēta zemesgabala vai tā daļas nomas maksa ir mazāka nekā 7 euro gadā, nomas maksa tiek noteikta 7 euro apmērā gadā.

4. Ar šo saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienu spēku zaudē Saldus novada domes 2018. gada 22. novembra saistošie noteikumi Nr. 28 "Par neapbūvēta zemesgabala nomas maksas apmēru Saldus novadā".

Saldus novada domes priekšsēdētājs M. Zusts

 

Paskaidrojuma raksts
saistošajiem noteikumiem Nr. 45 "Par neapbūvēta zemesgabala nomas maksas apmēru Saldus novadā"

Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka neapbūvētu zemesgabalu nomas maksu par Saldus novada pašvaldībai piederošiem vai piekrītošie zemesgabaliem, kuri nodoti pagaidu lietošanā sakņu dārzu ierīkošanai un personisko palīgsaimniecību vajadzībām.
Projekta nepieciešamības pamatojums Šie saistošie noteikumi tiek pieņemti, lai būtu noteikta vienota neapbūvētu zemesgabalu nomas maksa visā jaunveidotajā novadā, kā arī ievērotu Publiskas personas mantas atsavināšanas likuma 3. pantu, kas uzliek pašvaldībai pienākumu lietderīgi rīkoties ar pašvaldības mantu, un, lai novērstu pašvaldībai piederošo vai piekrītošo neapbūvētu zemesgabalu iznomāšanu par nesamērīgi zemu maksu.

Saistošie noteikumi liedz nomnieka tiesības neapbūvēto zemesgabalu ar samazināto nomas maksu izmantot saimnieciskajai darbībai, tādējādi neveidosies komercdarbības atbalsta objekts.

Plānotā projekta ietekme uz pašvaldības budžetu Ietekmi uz pašvaldības budžetu nav iespējams precīzi noteikt.
Uzņēmējdarbības vide pašvaldības teritorijā Nav attiecināms
Administratīvās procedūras un konsultācijas ar privātpersonām Saistošie noteikumi izskatīti Saldus novada domes Teritoriālā komitejā.

Saldus novada domes priekšsēdētājs M. Zusts

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!