• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Konkurences padome
Konkurences padome publicē pieņemtos lēmumus par tirgus dalībnieku apvienošanos, par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, par tirgus dalībnieku paziņoto vienošanos, par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu u.c.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Konkurences padomes 2021. gada 1. oktobra lēmums Nr. 29 "Par tirgus dalībnieku apvienošanos". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 11.10.2021., Nr. 196 https://www.vestnesis.lv/op/2021/196.5

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts meža dienesta informācija

Par mikrolieguma izveidošanu

Vēl šajā numurā

11.10.2021., Nr. 196

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Konkurences padome

Veids: lēmums

Numurs: 29

Pieņemts: 01.10.2021.

OP numurs: 2021/196.5

2021/196.5
RĪKI

Konkurences padomes lēmumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Konkurences padomes lēmums Nr. 29

Rīgā 2021. gada 1.oktobrī (prot. Nr. 61, 2. §)

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Lieta Nr. KL\2.2-4\21\19
"Par OÜ "MM Grupp" vienpersoniskas izšķirošas ietekmes iegūšanu pār OÜ "Treeland", kas īsteno vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār AS "LIDO""

Konkurences padome (turpmāk – KP) 01.09.2021. saņēma OÜ "MM Grupp" (Igaunijas Republikā reģistrēts uzņēmums ar Nr. 10515366) apvienošanās ziņojumu par vienpersoniskas izšķirošās ietekmes iegūšanu pār OÜ "Treeland" (Igaunijas Republikā reģistrēts uzņēmums ar Nr. 12891079), kas īsteno vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār AS "LIDO".

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

apvienošanās rezultātā OÜ "MM Grupp" iegūs izšķirošu ietekmi pār OÜ "Treeland", kas īsteno vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār AS "LIDO".

Ņemot vērā, ka Latvijā darbojas arī vairāki ar OÜ "MM Grupp" saistītie uzņēmumi, pār kuriem tā īsteno vienpersonisku izšķirošu ietekmi, apvienošanās atbilst Konkurences likuma 15. panta pirmās daļas 3. punktam un saskaņā ar Konkurences likuma 15. panta otro daļu tā ir paziņojama KP.

OÜ "MM Grupp" darbība Latvijā aptver plašu un savstarpēji atšķirīgu pakalpojumu loku. Tostarp OÜ "MM Grupp" uzņēmumu grupā ietilpstošās sabiedrības sniedz arī ēdināšanas pakalpojumus – SIA "Piano Origo" nodrošina "Vapiano" restorāna darbību tirdzniecības centrā "Origo" Rīgā, SIA "APL Fresh Food" ir "Kentucky Fried Chicken (KFC)" restorānu operators, kas pieejams tirdzniecības centrā "Domina Shopping", tirdzniecības centrā "ALFA" un citās tirdzniecības vietās, savukārt SIA "APL Restaurants" nodrošina bāra "O’Leary’s" darbību tirdzniecības centros "Akropole" un "Rīga Plaza" Rīgā.

AS "LIDO" sniedz kafejnīcu, bāru, restorānu un ēdināšanas pakalpojumus, nodrošinot arī ēdienu piegādi, banketu apkalpošanu, kā arī veic pārtikas produktu, tostarp gaļas izstrādājumu, kvasa, alus, u.c. produktu izplatīšanu vairumtirdzniecībā lielveikaliem un mazumtirdzniecību. AS "LIDO" pieder gaļas ražotne, kulinārijas un konditorejas cehi. AS "LIDO" ēdināšanas vietas atrodas lielākajā daļā tirdzniecības centru Rīgā. Vairākas ēdināšanas un tirdzniecības vietas atrodas arī ārpus tirdzniecības centriem.

Apvienošanās ietekmēs ikdienas ēdināšanas pakalpojuma sniegšanu atklāta tipa ēdināšanas iestādēs tirgu Rīgas teritorijā, kā arī telpu nomas pakalpojumu tirgu ēdināšanas zonā tirdzniecības centros Rīgā.

Izvērtējot Ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajos tirgos Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Līdz ar to atbilstoši Konkurences likuma 16. panta ceturtajai daļai apvienošanās ir atļaujama.

Ņemot vērā minēto un saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta pirmās daļas 5. punktu, 15. panta pirmās daļas 3. punktu un 16. panta pirmo un ceturto daļu, Konkurences padome

nolēma:

atļaut apvienošanos, OÜ "MM Grupp" iegūstot vienpersonisku izšķirošo ietekmi pār OÜ "Treeland".

Saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta otro daļu KP lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Konkurences padomes priekšsēdētājs J. Gaiķis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!