• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saldus novada domes 2021. gada 30. jūlija saistošie noteikumi Nr. 38 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību Saldus novada pašvaldības dibinātajās izglītības iestādēs, kuras īsteno profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmas". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 13.08.2021., Nr. 155 https://www.vestnesis.lv/op/2021/155.45

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

13.08.2021., Nr. 155

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saldus novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 38

Pieņemts: 30.07.2021.

OP numurs: 2021/155.45

2021/155.45
RĪKI

Saldus novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 7 Visi

Saldus novada domes saistošie noteikumi Nr. 38

Saldū 2021. gada 30. jūlijā

Par līdzfinansējuma samaksas kārtību Saldus novada pašvaldības dibinātajās izglītības iestādēs, kuras īsteno profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmas

Pieņemti ar Saldus novada domes
2021. gada 30. jūlija
ārkārtas sēdes lēmumu (prot. Nr. 15, 24. §)

Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma
12. panta otro prim daļu, likuma
"Par pašvaldībām" 43. panta trešo daļu

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā pilngadīgs izglītojamais vai nepilngadīga izglītojamā likumiskais pārstāvis (turpmāk – izglītojamā likumiskais pārstāvis) maksā līdzfinansējumu Saldus novada pašvaldības dibinātajās profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestādēs (turpmāk – izglītības iestāde) par profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu apguvi, un personu kategorijas, kurām tiek piemēroti atvieglojumi.

2. Saldus novada pašvaldības profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestāžu izglītojamā likumiskā pārstāvja līdzfinansējums par vienas izglītības programmas apguvi ir 5,00 euro mēnesī.

3. Par līdzfinansējuma maksas apmaksu izglītības iestādes vadītājs slēdz rakstveida līgumu ar izglītojamā likumisko pārstāvi. Līgums tiek slēgts uz izglītības programmas īstenošanas periodu, bet ne ilgāk kā uz vienu kalendāra gadu.

4. Līdzfinansējuma maksa tiek izmantota izglītības iestādes mācību procesa nodrošināšanai.

5. Atvieglojumi līdzfinansējumam tiek piešķirti šādām izglītojamo kategorijām:

  Kategorija Atlaide no līdzfinansējuma mēnesī

5.1.

Bērns bārenis, bērns invalīds vai bez vecāku gādības palicis bērns

100 %

5.2.

Bērns no trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības

100 %

5.3.

Ja izglītības iestādi apmeklē divi vai vairāki vienas ģimenes bērni

50 %

5.4.

Ja izglītojamais attaisnoti nav apmeklējis izglītības iestādi (izziņa no ārstniecības iestādes, citi attaisnojoši dokumenti) un kavējuma periods ir ilgāks par divām nedēļām mēnesī

50 %

5.5.

Ja bērna likumiskajam pārstāvim vai abiem bērna vecākiem ir noteikts bezdarbnieka statuss

50 %

6. Lai saņemtu atvieglojumus 5. punktā noteiktajos gadījumos, izglītojamā likumiskais pārstāvis iesniedz iesniegumu izglītības iestādē, norāda atvieglojumu saņemšanas pamatojumu un pievieno nepieciešamos dokumentus. Iesniegums tiek iesniegts par katru mācību gadu, vai arī par īsāku periodu, ja ir iestājies kāds no noteikumu 5. punktā noteiktajiem gadījumiem.

7. Papildus noteikumu 5. punktā noteiktajiem atvieglojumiem ar iestādes vadītāja rīkojumu, pamatojoties uz iestādes pedagoģiskās padomes lēmumu, izglītojamo var atbrīvot no līdzfinansējuma maksas uz noteiktu laiku, ja izglītojamajam ir augsti sasniegumi attiecīgajā mācību programmā (9 un 10 balles), vai iegūtas godalgotas vietas valsts vai starptautiska līmeņa konkursos un sporta sacensībās.

8. Izglītības iestādes vadītājs pieņem lēmumu par atvieglojumu piemērošanu ne vēlāk kā 10 darba dienu laikā no iesnieguma saņemšanas dienas.

9. Izglītības iestāde informē izglītojamā likumisko pārstāvi par pieņemto lēmumu, atteikuma gadījumā personu informē rakstiski piecu darba dienu laikā par atteikuma iemeslu, lēmuma apstrīdēšanas termiņu un kārtību.

10. Līdz katra mēneša 30. datumam profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmas skolotāji iesniedz izglītības iestādē sarakstu par izglītības programmu apmeklējumu.

11. Izglītojamā likumiskais pārstāvis līdzmaksājuma apmaksu veic Saldus novada pašvaldības kredītiestādes kontā, pamatojoties uz Saldus novada pašvaldības Administrācijas izrakstītajiem rēķiniem.

12. Līdzfinansējums par kārtējo mēnesi samaksājams rēķinā norādītajā termiņā.

13. Šo noteikumu ievērošanas un līdzfinansējuma iemaksas izpildes kontroli organizē un nodrošina attiecīgās izglītības iestādes vadītājs.

14. Ja vairāk kā trīs mēnešus nav veikta līdzfinansējuma maksas samaksa, izglītības iestāde sagatavo un nosūta izglītojamā likumiskajam pārstāvim brīdinājumu, norādot parāda summu. Ja viena mēneša laikā no brīdinājuma nosūtīšanas dienas parāds netiek samaksāts, izglītojamais no attiecīgās iestādes tiek atskaitīts.

15. Izglītības iestādes vadītāja pieņemto lēmumu var apstrīdēt Saldus novada domes administratīvo aktu strīdu izskatīšanas komisijā (Striķu iela 3, Saldus, Saldus nov., LV-3801).

16. Ar šo saistošo noteikumu spēkā stāšanos atzīt par spēku zaudējušus Saldus novada domes 2015. gada 24. septembra saistošos noteikumus Nr. 27 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību Saldus novada pašvaldības dibinātajās izglītības iestādēs, kuras īsteno profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmās".

17. Ar šo saistošo noteikumu spēkā stāšanos atzīt par spēku zaudējušus Brocēnu novada pašvaldības domes 2016. gada 20. janvāra saistošos noteikumus Nr. 1 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību pašvaldības izglītības iestādēs, kuras īsteno profesionālās ievirzes izglītības sporta programmas".

Saldus novada domes priekšsēdētājs M. Zusts

 

Paskaidrojuma raksts
saistošajiem noteikumiem Nr. 38 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību Saldus novada pašvaldības dibinātajās izglītības iestādēs, kuras īsteno profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmas"

Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā pilngadīgs izglītojamais vai izglītojamā likumiskais pārstāvis maksā līdzfinansējumu par izglītības ieguvi Saldus novada pašvaldības dibinātajās profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestādēs par profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu apguvi, un personu kategorijas, kurām tiek piemēroti atvieglojumi.
Projekta nepieciešamības pamatojums Paredzēt vienlīdzīgus nosacījumus par līdzmaksājumu profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu apguvē visā Saldus novada administratīvajā teritorijā.
Plānotā projekta ietekme uz pašvaldības budžetu Saskaņots ar Saldus novada pašvaldības 2021. gada budžetu.
Uzņēmējdarbības vide pašvaldības teritorijā

Nav attiecināms.

Administratīvās procedūras un konsultācijas ar privātpersonām Saistošos noteikumus sagatavoja Izglītības pārvaldes speciālisti, tie apspriesti un atbalstīti domes deputātu vadības sanāksmē.

Saldus novada domes priekšsēdētājs M. Zusts

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!