• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Centrālā vēlēšanu komisija
Centrālā vēlēšanu komisija publicē pieņemtos lēmumus, t. sk. par instrukciju apstiprināšanu, par grozījumiem vēlēšanu iecirkņu sarakstā, par tautas nobalsošanas izsludināšanu, par vēlēšanu vai tautas nobalsošanas rezultātiem, par iniciatīvas grupas reģistrēšanu vai atteikumu reģistrēt u.c.

Pirms vēlēšanām Centrālā vēlēšanu komisija publicē priekšvēlēšanu programmas, kandidātu sarakstus, kā arī ziņas par kandidātiem:

  • ne vēlāk kā divdesmit dienas pirms Saeimas vēlēšanu dienas;
  • ne vēlāk kā deviņpadsmit dienas pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Centrālās vēlēšanu komisijas 2021. gada 22. jūlija lēmums Nr. 46 "Par iniciatīvas grupas reģistrēšanu". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 23.07.2021., Nr. 140 https://www.vestnesis.lv/op/2021/140.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts augu aizsardzības dienesta Kurzemes reģionālās nodaļas lēmuma Nr. 27-14.31/04 izraksts

Par fitosanitāro pasākumu piemērošanu

Vēl šajā numurā

23.07.2021., Nr. 140

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija

Veids: lēmums

Numurs: 46

Pieņemts: 22.07.2021.

OP numurs: 2021/140.2

2021/140.2
RĪKI

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr. 46

Rīgā 2021. gada 22. jūlijā

Par iniciatīvas grupas reģistrēšanu

2021. gada 15. jūlijā politiskā partija "Centra partija", reģ. Nr. 40008095705, juridiskā adrese: Jūrmalas gatve 93 k-2-68, Rīga, LV-1029, (turpmāk – Iesniedzējs) iesniedza Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniegumu par iniciatīvas grupas reģistrēšanu ar mērķi organizēt parakstu vākšanu Saeimas atsaukšanai.

Saskaņā ar likuma "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu" 25.6 panta trešo daļu, Centrālā vēlēšanu komisija 10 dienu laikā pēc iniciatīvas grupas iesnieguma saņemšanas pieņem vienu no šādiem lēmumiem:

1) reģistrēt iniciatīvas grupu, ja tā atbilst šā likuma 23. panta otrās daļas prasībām un ja dienā, kad iesniegts iesniegums par reģistrāciju, nav iestājies Satversmes 14. pantā noteiktais termiņš, kad nevar ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu;

2) atteikt iniciatīvas grupas reģistrāciju, ja tā neatbilst šā likuma 23. panta otrās daļas prasībām vai ja dienā, kad iesniegts iesniegums par reģistrāciju, ir iestājies Satversmes 14. pantā noteiktais termiņš, kad nevar ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu.

Centrālā vēlēšanu komisija ir konstatējusi, ka Iesniedzējs atbilst likuma "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu" 23. panta otrās daļas prasībām, proti, Iesniedzējs ir politiskā partija.

Centrālajai vēlēšanu komisijai jānosaka, vai dienā, kad iesniegts iesniegums par reģistrāciju, nav iestājies Satversmes 14. pantā noteiktais termiņš, kad nevar ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu.

Latvijas Republikas Satversmes 14. pantā noteikts, ka "tiesības ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu nevar izmantot gadu pēc Saeimas sanākšanas, gadu pirms Saeimas pilnvaru beigām, Valsts Prezidenta pilnvaru pēdējo sešu mēnešu laikā, kā arī agrāk par sešiem mēnešiem pēc iepriekšējās tautas nobalsošanas par Saeimas atsaukšanu". Centrālā vēlēšanu komisija konstatē, ka iesnieguma iesniegšanas dienā – 2021. gada 15. jūlijā – nav iestājies Satversmes 14. pantā noteiktais termiņš, ka nevar ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu.

2020. gada 28. decembrī Centrālā vēlēšanu komisija ar lēmumu Nr. 46 ir reģistrējusi iniciatīvas grupu – politisko partiju apvienību "Jaunā Saskaņa" – parakstu vākšanai par ierosinājumu rīkot tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu. Ierosinājumam piešķirts iniciatīvas numurs 20201228 – 046. Atbilstoši Satversmes 14. pantam parakstu vākšana par šo tautas nobalsošanas ierosinājumu beigsies 2021. gada 31. oktobrī.

Iesniedzējs iesniegumā lūdz "iniciatīvu pievienot jau reģistrētajai iniciatīvai par Saeimas atsaukšanu 20201228-046".

Ievērojot iepriekš minēto, saskaņā ar likuma "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu" 25.6 panta trešās daļas 1. punktu Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

reģistrēt iniciatīvas grupu – politisko partiju "Centra partija" – parakstu vākšanai par ierosinājumu rīkot tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu, pievienojot to 2020. gada 28. decembrī reģistrētajai iniciatīvai Nr. 20201228 – 046 ar parakstu vākšanas termiņu līdz 2021. gada 31. oktobrim.

Šo lēmumu viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā Rīgas tiesu namā (Baldones iela 1A, Rīga, LV-1007).

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja K. Bērziņa

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs R. Eglājs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!