• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Kultūras ministrija
Kultūras ministrija publicē:
  • rīkojumus par grozījumiem Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Objekts iegūst vai zaudē valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statusu pēc rīkojuma publicēšanas;
  • paziņojumus par ģerboņa reģistrāciju un ģerboņa aprakstu un attēlu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Kultūras ministrijas 2020. gada 12. maija rīkojums Nr. 2.5-1-63 "Par sociālās distancēšanās nodrošināšanu muzejos". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.05.2020., Nr. 90B https://www.vestnesis.lv/op/2020/90B.3

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Kultūras ministra rīkojums Nr. 2.5-1-64

Par sociālās distancēšanās nodrošināšanu bibliotēkās

Vēl šajā numurā

12.05.2020., Nr. 90B (15:39)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Kultūras ministrija

Veids: rīkojums

Numurs: 2.5-1-63

Pieņemts: 12.05.2020.

OP numurs: 2020/90B.3

2020/90B.3
RĪKI

Kultūras ministrijas rīkojumi: Šajā laidienā 5 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Kultūras ministra rīkojums Nr. 2.5-1-63

Rīgā 2020. gada 12. maijā

Par sociālās distancēšanās nodrošināšanu muzejos

Izdots saskaņā ar Ministru kabineta
2003. gada 29. aprīļa noteikumu Nr. 241
"Kultūras ministrijas nolikums" 9.11. punktu

1. Pamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 4.5.5. un 4.53.1 apakšpunktu:

1.1. Muzejs sniedz pakalpojumus apmeklētājiem, nodrošinot divu metru distances ievērošanu starp apmeklētājiem, starp darbiniekiem un starp apmeklētājiem un darbiniekiem, izņemot gadījumus, ja personas dzīvo vienā mājsaimniecībā, un nepieļaujot personu drūzmēšanos pie ieejas, izejas un citās telpās.

1.2. Muzejs izvērtē nepieciešamību sniegt pakalpojumus apmeklētāju grupām (ekskursijas, izglītojošas programmas, nodarbības, darbnīcas, lekcijas u.c. pasākumi), kā arī iznomāt tā telpas trešo pušu organizētu pasākumu norisei. Attiecībā uz šādiem pasākumiem muzejs nodrošina to īstenošanu atbilstoši Ministru kabineta noteiktajiem ierobežojumiem attiecībā uz publisko pasākumu norisi.

1.3. Muzejs nosaka maksimālo apmeklētāju skaitu, kas vienlaicīgi var atrasties muzeja telpās (ja muzejs izvietots vairākās atsevišķās ēkās, katrai ēkai maksimālo vienlaicīgo apmeklētāju skaitu nosaka atsevišķi), nodrošinot, ka muzejā vienlaicīgi neatrodas vairāk kā viens apmeklētājs uz 4 m2 no muzeja publiski pieejamo telpu platības, bet ne vairāk kā:

1.3.1. 25 apmeklētāji muzejos, kuru publisko telpu platība ir līdz 1 000 m2;

1.3.2. 50 apmeklētāji muzejos, kuru publisko telpu platība ir virs 1 000 m2.

1.4. Muzejs redzamās vietās (vēlams pie ieejas muzeja teritorijā un ēkās) publiski izvieto informāciju par maksimāli pieļaujamo personu skaitu, kas vienlaikus var atrasties muzejā vai konkrētajā muzeja ēkā.

1.5. Muzejs nodrošina pastāvīgu vienlaicīgo apmeklētāju skaita kontroli muzejā. Nepieciešamības gadījumā muzejs organizē muzeja apmeklējumu pēc iepriekšēja pieraksta, nosakot maksimālo apmeklētāju skaitu stundā.

1.6. Muzejs nodrošina apmeklētāju plūsmas plānošanu un kontroli gan muzeja ārējā teritorijā, gan iekštelpās, lai novērstu apmeklētāju drūzmēšanos un nodrošinātu divu metru distances ievērošanu, tai skaitā:

1.6.1. iespēju robežās izmanto atsevišķas ieejas un izejas apmeklētāju plūsmas organizēšanai;

1.6.2. novērš jebkādus šķēršļus (informācijas stendi u.c.), kas varētu sašaurināt ieejas vai izejas un kavēt apmeklētāju plūsmu;

1.6.3. apmeklētājiem redzamās vietās izvieto skaidri salasāmas norādes par nepieciešamību būt sociāli atbildīgiem un ievērot divu metru distanci;

1.6.4. iespēju robežās iezīmē vietas divu metru distances ievērošanai pie biļešu kasēm un citās vietās, kurās iespējama apmeklētāju pulcēšanās, piemēram, pie tualetes telpām.

1.7. Muzejs publiski (tai skaitā muzeja tīmekļvietnē, sociālajos medijos, uz vietas muzejā) izvieto paziņojumus, kas aicina apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt muzeju, ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī ja personai ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.

1.8. Muzejs nodrošina, lai muzejā neatrastos apmeklētāji un darbinieki ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm (drudzis, klepus, elpas trūkums). Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju, rekomendējot doties uz mājām un sazināties ar savu ģimenes ārstu.

1.9. Muzejs iespēju robežās veic attālinātu biļešu tirdzniecību. Muzejs aicina apmeklētājus, ja šāda iespēja muzejā tiek nodrošināta, uz vietas muzejā norēķināties par biļetēm un citiem pirkumiem ar maksājumu kartēm, pēc iespējas ierobežojot skaidras naudas maksājumus.

1.10. Muzejs regulāri informē apmeklētājus par nepieciešamību ievērot divu metru distanci un citiem nosacījumiem attiecībā uz muzeja apmeklējumu, atskaņojot audio paziņojumus latviešu valodā, vai muzeja darbiniekam informējot apmeklētājus. Nepieciešamības gadījumā informāciju var sniegt arī svešvalodās.

1.11. Muzejs nodrošina gan darbiniekiem, gan apmeklētājiem iespēju ievērot roku higiēnu (roku mazgāšanu ar tekošu ūdeni un ziepēm un higiēniskus roku nosusināšanas līdzekļus, vai roku dezinfekcijas līdzekļu lietošanu (70 % etanola šķīdums vai cits efektīvs roku dezinfekcijas līdzeklis)).

1.12. Muzejs izvieto telpās, tai skaitā tualetes telpās, skaidri salasāmu informāciju ar atgādinājumu par higiēnas prasību ievērošanu:

• Bieži un rūpīgi mazgājiet rokas ar ūdeni un ziepēm, īpaši pēc sabiedrisko vietu apmeklēšanas, pirms ēšanas, pirms pieskaršanās sejai, pēc tualetes apmeklējuma.

• Ja nav iespējams nomazgāt rokas – dezinficējiet rokas ar spirtu saturošiem roku dezinfekcijas līdzekļiem.

• Atcerieties, ka skārienjutīgās ierīces, piemēram, telefonu virsmas var būt piesārņotas ar vīrusiem un baktērijām, tādēļ nepieciešams tās regulāri tīrīt, izmantojot spirtu saturošus dezinfekcijas līdzekļus.

• Nepieskarieties sejai (acīm, degunam un mutei) ar nemazgātām rokām.

1.13. Muzejs nodrošina, ka darbinieki un apmeklētāji lieto tikai personīgos vai vienreizlietojamos rakstāmpiederumus u.c. inventāru, novēršot iespēju, ka tie tiek nodoti no vienas personas citai.

1.14. Muzejs izvērtē nepieciešamību piedāvāt apmeklētājiem kopīgi lietojamu tehnisko ierīču izmantošanu (skārienjūtīgie ekrāni, datori, to tastatūras un peles, audiogidu iekārtas u.tml.). Ja muzejs piedāvā apmeklētājiem iespēju izmantot šāds ierīces, apmeklētājiem nodrošina iespēju pirms to lietošanas dezinficēt rokas vai arī nodrošina šo ierīču regulāru dezinfekciju (vismaz 3–5 reizes dienā, ja iespējams – pēc katras lietošanas reizes) ar šīm ierīcēm piemērotiem dezinfekcijas līdzekļiem.

1.15. Muzejs regulāri veic telpu uzkopšanu, īpaši rūpīgi tīrot visas koplietošanas virsmas (piemēram, koplietojamus ekspozīciju un izstāžu dizaina elementus, durvju rokturus, galdu virsmas, krēslu roku balstus, kāpņu un sienu margas, virsmas tualetēs), izmantojot piemērotus dezinfekcijas līdzekļus (ieteicamie dezinfekcijas līdzekļi ir 70 % etanola šķīdums vai 0,5 % nātrija hipohlorīta šķīdums). Virsmas, kam pieskaras liels skaits apmeklētāju, vēlams tīrīt vairākas reizes dienā. Detalizētāka informācija par telpu uzkopšanu pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē.

1.16. Muzejs, izsniedzot krājuma vienības individuāliem apmeklētājiem, iespēju robežās nodrošina bezkontakta izsniegšanas procesu, kā arī veic apmeklētājiem izsniegto krājuma vienību karantīnu, nodrošinot to īslaicīgu uzglabāšanu atsevišķi no pārējām krājuma vienībām.

1.17. Muzejs, iespēju robežās un ievērojot specifiskās prasības muzeja mikroklimata uzturēšanai, veic regulāru telpu vēdināšanu, atverot logus vai izmantojot efektīvu mehānisko ventilāciju.

1.18. Ja muzeja telpās vai teritorijā tiek sniegti sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumi, pakalpojuma sniedzējs atbild par ekonomikas ministra 2020. gada 30. marta rīkojumā Nr. 1-6.1/2020/55 "Par sociālās distancēšanās nodrošināšanu sabiedriskās ēdināšanas vietās" noteikto nosacījumu ievērošanu.

1.19. Ja muzeja telpās vai teritorijā tiek veikta tirdzniecība, tā tiek īstenota, ievērojot ekonomikas ministra 2020. gada 20. marta rīkojumā Nr. 1-6.1/2020/51 "Par sociālās distancēšanās nodrošināšanu tirdzniecības vietās" noteiktos nosacījumus.

1.20. Muzejs darbu organizē tā, lai muzeja darbinieki, kuri nav tieši iesaistīti darbā ar apmeklētājiem, bez vajadzības neatrastos muzeja publiskajā zonā vienlaikus ar apmeklētājiem.

1.21. Muzejs nodrošina, lai muzejā neatrastos darbinieki, uz kuriem attiecas pašizolācijas, karantīnas vai izolācijas nosacījumi atbilstoši Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 4.12. apakšpunktam;

1.22. Muzeja vadības kompetencē ir izvērtēt sejas masku un citu personīgo aizsardzības līdzekļu lietošanas lietderību, ievērojot to pareizas lietošanas un utilizācijas nosacījumus, kā arī nepieciešamību noteikt citu papildus drošības pasākumu ievērošanu.

2. Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

3. Publicēt šo rīkojumu oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Kultūras ministrs N. Puntulis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!