Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Satiksmes ministrija
Satiksmes ministrija reizi gadā publicē informāciju – rokasgrāmatu par tirgū pieejamo automobiļu degvielas patēriņu un CO2 izplūdi.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Satiksmes ministrijas 2020. gada 8. maija rīkojums Nr. 01-03/112 "Par piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.05.2020., Nr. 90A https://www.vestnesis.lv/op/2020/90A.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Otrdiena, 12.05.2020.

Laidiena Nr. 90B, OP 2020/90B

Vēl šajā numurā

12.05.2020., Nr. 90A (12:23)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Satiksmes ministrija

Veids: rīkojums

Numurs: 01-03/112

Pieņemts: 08.05.2020.

OP numurs: 2020/90A.1

2020/90A.1
RĪKI

Satiksmes ministrijas rīkojumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Satiksmes ministra rīkojums Nr. 01-03/112

Rīgā 2020. gada 8. maijā

Par piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā

1. Pamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 4.37. apakšpunktā (redakcijā, kas spēkā no 2020. gada 12. maija) doto pilnvarojumu satiksmes ministram, lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu sabiedriskā transporta izmantošanu, apstiprināt pasākumus sabiedriskā transporta izmantošanai (pielikums).

2. Papildus šā rīkojuma pielikumā minētajiem pasākumiem pārvadātāji var veikt citus piesardzības pasākumus, ja tie neietekmē sabiedriskajā transportā apkalpoto pasažieru skaitu. Ar ieviestajiem piesardzības pasākumiem saistītās izmaksas un zaudējumi tiek kompensēti Ministru kabineta 2015. gada 28. jūlija noteikumu Nr. 435 "Kārtība, kādā nosaka un kompensē ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu saistītos zaudējumus un izdevumus un nosaka sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifu" paredzētajā kārtībā.

3. Pārvadātājus par šo rīkojumu informē un rīkojuma izpildi pārvadājumos pilsētu maršrutos kontrolē attiecīgo pilsētu pašvaldības, reģionālās nozīmes maršrutos – VSIA "Autotransporta direkcija".

4. Rīkojums stājas spēkā 2020. gada 12. maijā un ir spēkā Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 4.37. apakšpunkta spēkā esamības laikā.

5. Ar šī rīkojuma spēkā stāšanos atzīt par spēku zaudējušu satiksmes ministra 2020. gada 26. marta rīkojumu Nr. 01-03/79 "Par sociālo distancēšanos un piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā".

Ministrs T. Linkaits

 

Pielikums
satiksmes ministra rīkojumam
"Par piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā"

Piesardzības pasākumi sabiedriskajā transportā

I. Pasākumi pārvadātājiem

1. Regulāri uzraudzīt pasažieru skaitu un, lai ierobežotu drūzmēšanos transportlīdzekļa salonā, maršrutu reisu izpildē norīkot transportlīdzekļus ar atbilstošu ietilpību.

2. Pēc iespējas ierobežot M2 kategorijas autobusu (mikroautobusu) izmantošanu pasažieru pārvadājumos. Pasažieriem M2 kategorijas autobusos nav atļauts izmantot stāvvietas.

3. Informēt pasažierus par prasību lietot mutes un deguna aizsegus. Transportlīdzekļos, kur iekāpšana notiek pa priekšējām durvīm, vadītājs var atteikt iekāpšanu pasažieriem bez mutes un deguna aizsegiem. Transportlīdzekļu vadītāji un vilcienu konduktori var aizrādīt pasažieriem un prasīt mutes un deguna aizsegu lietošanu. Šīs prasības ievērošanas kontroles pasākumus pilsētu sabiedriskajā transportā nosaka republikas pilsētu pašvaldības.

4. Kur tas iespējams, organizēt pasažieru izvietojumu transportlīdzekļa salonā tā, lai pasažieri vispirms aizņemtu sēdvietas pamīšus vai vienu sēdvietu izlaižot, un, kur to pieļauj pasažieru skaits, sēžot vai stāvot ievērotu 2m distanci (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus un pasažierus ar bērniem).

5. Nodrošināt, ka, izpildot darba pienākumus, vadītājs ir distancēts no pasažieriem, bet transportlīdzekļos, kur vadītāja kabīne nav nodalīta no salona, vismaz pirmās rindas sēdvietas pasažieriem nav pieejamas.

6. Vizuāli iezīmēt vai citādi norobežot tās sēdvietas, kuras nevar tikt aizņemtas.

7. Aicināt pasažierus pēc iespējas izmantot attālinātas biļešu iegādes iespējas. Samazināt iespējas pasažieriem iegādāties braukšanas biļetes pie vadītāja vai konduktora. Ja tas nav iespējams, vadītājam vai konduktoram elektronisko rīku lietošanai, biļešu izsniegšanai un apmaksas saņemšanai jālieto gumijas cimdi vai nekavējoties pēc tam jāveic roku dezinficēšana.

8. Nodrošināt pasažieru informēšanu par piesardzības pasākumiem audiālā vai vizuālā formātā transportlīdzekļos, tīmekļa vietnēs, pieturās, autoostās, stacijās u.c.

9. Nodrošināt transportlīdzekļu salona un kabīnes virsmu pilnu ikdienas apstrādi ar dezinfekcijas līdzekļiem.

10. Nodrošināt vadītāju ar gumijas cimdiem, kā arī roku dezinfekcijas līdzekli vai iespēju dezinficēt rokas pirms un pēc reisa izpildes.

11. Instruēt vadītājus, konduktorus un informēt citas iesaistītās puses par šiem pasākumiem.

II. Pasākumi pārvadājumu organizētājiem

12. Maršrutu reisu plānošanā ņemt vērā šā rīkojuma nosacījumus un nepieciešamības gadījumā norīkot papildu reisus.

13. Izvērtēt iespēju pilnībā vai daļēji atteikties no braukšanas maksas atvieglojumu piemērošanas, lai nodrošinātu šā rīkojuma izpildi.

III. Pasākumi pasažieriem

14. Pirms brauciena izvērtēt tā nepieciešamību un izmantot sabiedrisko transportu tikai būtiskos gadījumos (nokļūšanai darba vietā vai atgriežoties no tās; veikala, aptiekas u.c. apmeklējumiem).

15. Ja iespējams, izvēlēties braucienu laikā, kad sabiedriskajā transportā ir mazāk pasažieru.

16. Tiem pasažieriem, kuri atbilst saslimstības riskam pakļautajai grupai, izvērtēt iespēju sabiedrisko transportu izmantot galējas nepieciešamības gadījumā, pēc iespējas izmantojot to ārpus maksimumstundām – no plkst. 10:00 līdz plkst. 15:00.

17. Neveikt īsas distances braucienus, tā vietā izvēloties citus pārvietošanās veidus.

18. Biļeti braukšanai sabiedriskajā transportā iegādāties pirms brauciena, pēc iespējas izmantojot attālinātas biļešu iegādes iespējas.

19. Atrodoties sabiedriskajā transportā, lietot mutes un deguna aizsegus (respiratorus, maskas, šalles, lakatus vai tml.).

20. Transportlīdzekļa salonā vispirms ieņemt tās sēdvietas, kas atrodas pamīšus vai vienu sēdvietu izlaižot no jau aizņemtajām sēdvietām. Iekāpjot, izkāpjot un izvēloties stāvvietu, pēc iespējas ievērot 2m distanci (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus un pasažierus ar bērniem).

21. Nepieciešamības gadījumā informēt citus pasažierus par noteiktajiem piesardzības pasākumiem un informēt vadītāju, konduktoru vai atbildīgās valsts iestādes par šo prasību neievērošanu.

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!