• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Kultūras ministrija
Kultūras ministrija publicē:
  • rīkojumus par grozījumiem Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Objekts iegūst vai zaudē valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statusu pēc rīkojuma publicēšanas;
  • paziņojumus par ģerboņa reģistrāciju un ģerboņa aprakstu un attēlu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Kultūras ministrijas 2020. gada 12. maija rīkojums Nr. 2.5-1-61 "Par sociālās distancēšanās nodrošināšanu profesionālās skatuves mākslas mēģinājumu procesā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.05.2020., Nr. 90B https://www.vestnesis.lv/op/2020/90B.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Kultūras ministra rīkojums Nr. 2.5-1-62

Par sociālās distancēšanās nodrošināšanu kultūras norišu vietās

Vēl šajā numurā

12.05.2020., Nr. 90B (15:39)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Kultūras ministrija

Veids: rīkojums

Numurs: 2.5-1-61

Pieņemts: 12.05.2020.

OP numurs: 2020/90B.1

2020/90B.1
RĪKI

Kultūras ministrijas rīkojumi: Šajā laidienā 5 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Kultūras ministra rīkojums Nr. 2.5-1-61

Rīgā 2020. gada 12. maijā

Par sociālās distancēšanās nodrošināšanu profesionālās skatuves mākslas mēģinājumu procesā

Izdots saskaņā ar Ministru kabineta
2003. gada 29. aprīļa noteikumu Nr. 241
"Kultūras ministrijas nolikums" 9.11. punktu

1. Pamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 4.5.5. un 4.53.1 apakšpunktu:

1.1. Profesionālās skatuves mākslas (mūzikas, dejas un teātra) organizācija (turpmāk – profesionālās skatuves mākslas organizācija) mēģinājumu procesus (darbs pie video un audio ierakstu veidošanas pielīdzināms mēģinājumam) nodrošina, ievērojot šādus nosacījumus:

1.1.1. netiek pieļauta personu ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm (drudzis, klepus, elpas trūkums) klātbūtne. Profesionālās skatuves mākslas organizācijai ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt piedalīties mēģinājumā un aicināt tās atstāt mēģinājuma vietu, rekomendējot doties uz mājām un sazināties ar savu ģimenes ārstu;

1.1.2. netiek pieļauta personu, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija atbilstoši Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 4.12. apakšpunktam, klātbūtne. Persona, ierodoties uz mēģinājumu pēc vairāku dienu prombūtnes, rakstveidā apliecina, ka uz viņu neattiecas pašizolācijas, karantīnas vai izolācijas nosacījumi;

1.1.3. netiek pieļauta personu, kuras nav saistītas ar mēģinājuma norisi, klātbūtne mēģinājuma telpā mēģinājuma laikā;

1.1.4. tiek izvērtēta nepieciešamība mēģinājumos iesaistīt personas no riska grupām;

1.1.5. netiek pieļauta mēģinājuma procesā iesaistīto dalībnieku sastāva maiņa;

1.1.6. mēģinājuma norise kopumā tiek plānota līdz četrām stundām, ieskaitot pārtraukumus;

1.1.7. netiek pieļauta koplietošanas dzērienu vai uzkodu vietu nodrošināšana mēģinājuma dalībniekiem.

1.2. Profesionālās skatuves mākslas organizācija veido to personu sarakstu, kuras piedalās katrā mēģinājumā, tai skaitā apkopo personu kontaktinformāciju, ievērojot noteiktos personu datu apstrādes principus, un saglabā šos sarakstus vismaz trīs nedēļas pēc mēģinājuma norises.

1.3. Profesionālās skatuves mākslas organizācija mēģinājumu procesu organizē tādā veidā, lai atsevišķas mēģinājumu dalībnieku grupas (instrumentu vai balsu grupas, atšķirīgu izrāžu dalībnieki utt.) neatrastos mēģinājumu telpā, kā arī citās telpās vienlaicīgi.

1.4. Profesionālās skatuves mākslas organizācija nodrošina mēģinājuma dalībnieku plūsmas kontroli gan organizācijas ārtelpās, gan iekštelpās, lai novērstu dalībnieku drūzmēšanos un nodrošinātu divu metru distances ievērošanu, tai skaitā:

1.4.1. iespēju robežās izmanto vairākas ieejas un izejas dažādu mēģinājuma dalībnieku grupu plūsmu organizēšanai;

1.4.2. novērš jebkādus šķēršļus, kas varētu sašaurināt ieejas vai izejas un kavēt dalībnieku plūsmu;

1.4.3. telpās redzamās vietās izvieto skaidri salasāmas norādes par nepieciešamību būt sociāli atbildīgiem un ievērot divu metru distanci, izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt mēģinājumu, ja ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja personai ir pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingru izolāciju;

1.4.4. nodrošina divu metru distances ievērošanu starp dalībniekiem visos mēģinājuma norises posmos, izņemot šā rīkojuma 1.5.2. punktā noteiktajos gadījumos, un mēģinājuma pārtraukumos.

1.5. Profesionālās skatuves mākslas organizācija nosaka maksimālo mēģinājumā pieļaujamo dalībnieku skaitu, nodrošinot, ka mēģinājuma telpās atrodas:

1.5.1. ne vairāk kā viens aktieris vai mūziķis uz 4 m2 mēģinājuma telpas platības, ja tiek nodrošināta divu metru distances ievērošana starp mēģinājuma dalībniekiem un novērsta dalībnieku drūzmēšanās pie ieejas, izejas un citās telpās (skatuve, zāle, balkoni un palīgpersonāla darba telpas var tikt uzskatītas par atsevišķām telpām, lai novērstu drūzmēšanos pie telpu durvīm);

1.5.2. ne vairāk viens dejotājs vai dziedātājs uz 6 m2 mēģinājuma telpas platības, ja tiek nodrošināta trīs metru distances ievērošana starp mēģinājuma dalībniekiem un novērsta dalībnieku drūzmēšanās pie ieejas, izejas un citās telpās (skatuve, zāle, balkoni un palīgpersonāla darba telpas var tikt uzskatītas par atsevišķām telpām, lai novērstu drūzmēšanos pie telpu durvīm).

1.6. Ja mēģinājuma procesam ir nepieciešama divu dalībnieku atrašanās, neievērojot šā rīkojuma 1.5. punktā noteikto distanci, profesionālās skatuves mākslas organizācija nodrošina, ka nenotiek tiešs fizisks kontakts starp personām un atrašanās tuvāk par šā rīkojuma 1.5. punktā noteikto distanci nepārsniedz 15 minūtes, izņemot gadījumus, ja šīs personas dzīvo vienā mājsaimniecībā.

1.7. Profesionālās skatuves mākslas organizācija nodrošina mēģinājuma dalībniekiem iespēju ievērot roku higiēnu (roku mazgāšanu ar tekošu ūdeni un ziepēm un higiēniskus roku nosusināšanas līdzekļus vai roku dezinfekcijas līdzekļu lietošanu (70 % etanola šķīdums vai cits efektīvs roku dezinfekcijas līdzeklis)).

1.8. Profesionālās skatuves mākslas organizācija izvieto telpās, tai skaitā tualetes telpās, pieejamu, skaidri salasāmu informāciju ar atgādinājumu par higiēnas prasību ievērošanu:

• Bieži un rūpīgi mazgājiet rokas ar ūdeni un ziepēm, īpaši pēc sabiedrisko vietu apmeklēšanas, pirms ēšanas, pirms pieskaršanās sejai, pēc tualetes apmeklējuma.

• Ja nav iespējams nomazgāt rokas – dezinficējiet rokas ar spirtu saturošiem roku dezinfekcijas līdzekļiem.

• Atcerieties, ka skārienjutīgās ierīces, piemēram, telefonu virsmas var būt piesārņotas ar vīrusiem un baktērijām, tādēļ nepieciešams tās regulāri tīrīt, izmantojot spirtu saturošus dezinfekcijas līdzekļus.

• Nepieskarieties sejai (acīm, degunam un mutei) ar nemazgātām rokām.

1.9. Profesionālās skatuves mākslas organizācija nodrošina, ka mēģinājuma dalībnieki izmanto tikai to lietošanā nodotās iekārtas, mūzikas instrumentus u.c. aprīkojumu, un nodrošina to nodošanu no vienas personas otrai, tos iepriekš dezinficējot ar piemērotiem līdzekļiem.

1.10. Profesionālās skatuves mākslas organizācija pēc iespējas samazina kopīgi lietojamo virsmu, tehnisko ierīču un priekšmetu izmantošanu (skārienjutīgie ekrāni, datori, to tastatūras un peles, rekvizīti u.tml.). Profesionālās skatuves mākslas organizācija nodrošina iespēju pirms to lietošanas dezinficēt rokas vai arī veikt šo ierīču un priekšmetu regulāru dezinfekciju (vismaz 3–5 reizes dienā, ja iespējams – pēc katras lietošanas reizes) ar piemērotiem dezinfekcijas līdzekļiem.

1.11. Profesionālās skatuves mākslas organizācija veic telpu uzkopšanu pēc katra mēģinājuma, īpaši rūpīgi tīrot visas koplietošanas virsmas (piemēram, durvju rokturus, galdu virsmas, krēslu roku balstus, kāpņu un sienu margas, virsmas tualetēs), izmantojot piemērotus dezinfekcijas līdzekļus (ieteicamie dezinfekcijas līdzekļi ir 70 % etanola šķīdums vai 0,5 % nātrija hipohlorīta šķīdums). Virsmas, kam pieskaras liels skaits mēģinājuma dalībnieku, vēlams tīrīt vairākas reizes dienā. Detalizētāka informācija par telpu uzkopšanu pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē.

1.12. Profesionālās skatuves mākslas organizācija iespēju robežās veic regulāru telpu vēdināšanu, atverot logus vai izmantojot efektīvu mehānisko ventilāciju.

1.13. Profesionālās skatuves mākslas organizācijas vadības kompetencē ir izvērtēt sejas masku un citu personīgo aizsardzības līdzekļu lietošanas lietderību, ievērojot to pareizas lietošanas un utilizācijas nosacījumus, kā arī nepieciešamību noteikt citu papildus drošības pasākumu ievērošanu.

2. Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

3. Publicēt šo rīkojumu oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Kultūras ministrs N. Puntulis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!