• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Finanšu un kapitāla tirgus komisija
Finanšu un kapitāla tirgus komisija publicē normatīvos noteikumus, ieteikumus un lēmumus, kā arī informāciju par kredītiestādes noguldītājiem garantētās atlīdzības izmaksas veidu un kārtību, laiku un vietu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2020. gada 31. marta noteikumi Nr. 34 "Normatīvie noteikumi par privātajā pensiju fondā uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķināšanas kārtību". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 7.04.2020., Nr. 69 https://www.vestnesis.lv/op/2020/69.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas normatīvie noteikumi Nr. 35

Privāto pensiju fondu gada pārskata sagatavošanas normatīvie noteikumi

Vēl šajā numurā

07.04.2020., Nr. 69

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu un kapitāla tirgus komisija

Veids: noteikumi

Numurs: 34

Pieņemts: 31.03.2020.

OP numurs: 2020/69.7

2020/69.7
RĪKI

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas noteikumi: Šajā laidienā 12 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas normatīvie noteikumi Nr. 34

Rīgā 2020. gada 31. martā

(Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes
sēdes protokols Nr. 14 8. p.)

Normatīvie noteikumi par privātajā pensiju fondā uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķināšanas kārtību

Izdoti saskaņā ar Privāto pensiju fondu likuma
24. panta ceturto daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. "Normatīvie noteikumi par privātajā pensiju fondā uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķināšanas kārtību" (tālāk tekstā – noteikumi) ir saistoši Latvijas Republikā reģistrētajiem privātajiem pensiju fondiem, aprēķinot pensiju plāna dalībnieku uzkrāto papildpensijas kapitālu.

2. Noteikumos termini tiek lietoti un attiecīgo pozīciju uzskaites vērtības tiek novērtētas saskaņā ar Privāto pensiju fondu likumā noteiktajām prasībām gada pārskatu sagatavošanai.

II. Uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķina metodes

3. Pensiju plāna dalībnieka individuālajā kontā uzkrāto papildpensijas kapitālu aprēķina, izmantojot vienu no šādām metodēm:

3.1. pēc formulas:

kb = ks + c – e + ks + c – e x R,
K + A

kur:

kb – pensiju plāna dalībnieka individuālajā kontā uzkrātais papildpensijas kapitāls pārskata perioda beigās,

ks – pensiju plāna dalībnieka individuālajā kontā uzkrātais papildpensijas kapitāls iepriekšējā pārskata perioda beigās,

c – pensiju plāna dalībnieka iemaksas un tā labā veiktās iemaksas, kā arī pārskaitījumi no cita privātā pensiju fonda vai pensiju plāna attiecīgajā pārskata periodā,

e – uz pensiju plāna dalībnieku attiecinātās administratīvās izmaksas attiecīgajā pārskata periodā,

K – pensiju plāna neto aktīvi pārskata perioda sākumā,

A – iemaksas pensiju plānā un izmaksas no pensiju plāna attiecīgajā pārskata periodā,

R – pensiju plāna darbības rezultāts attiecīgajā pārskata periodā;

3.2. kā dalībnieka pensiju plāna daļu skaita reizinājumu ar pensiju plāna daļas vērtību attiecīgā pārskata perioda beigās.

4. Izmantojot šo noteikumu 3.2. punktā aprakstīto uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķina metodi, pensiju plāna daļas vērtība tiek noteikta kā attiecība starp pensiju plāna neto aktīvu vērtību un kopējo pensiju plāna daļu skaitu attiecīgā pārskata perioda beigās.

5. Pensiju plāna neto aktīvu vērtību un daļas vērtību izsaka pensiju plāna valūtā, t.i., valūtā, kādā privātajam pensiju fondam ir saistības izmaksāt pensiju plāna dalībniekiem uzkrāto papildpensijas kapitālu, ar precizitāti līdz ne mazāk kā četrām zīmēm aiz komata.

6. Prasības un saistības, kas izteiktas no pensiju plāna valūtas atšķirīgā valūtā, pārrēķina pensiju plāna valūtā, izmantojot Eiropas Centrālās bankas noteiktos valūtu kursus.

7. Pensiju plāna dalībnieka individuālajā kontā uzkrāto papildpensijas kapitālu aprēķina ne retāk kā reizi ceturksnī, pamatojoties uz Komisijas "Privāto pensiju fondu pārskatu sagatavošanas normatīvo noteikumu" 9. pielikuma "Pensiju plāna neto aktīvu kustības pārskats" datiem.

8. Uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķina metodi norāda privātā pensiju fonda attiecīgajā pensiju plānā.

9. Ja šo noteikumu 3.1. punktā aprakstītā uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķina metode tiek mainīta pret šo noteikumu 3.2. punktā minēto metodi, maiņas brīdī katra pensiju plāna dalībnieka pensiju plāna daļu skaitu aprēķina kā individuālajā kontā uzkrātā papildpensijas kapitāla summas un pensiju plāna daļas vērtības attiecību. Pensiju plāna daļas vērtība ir viena naudas vienība pensiju plāna valūtā.

10. Ja šo noteikumu 3.1. punktā aprakstītā uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķina metode tiek mainīta pret šo noteikumu 3.2. punktā minēto metodi un privātais pensiju fonds saskaņā ar attiecīgā pensiju plāna nosacījumiem paralēli esošajai aprēķina kārtībai pensiju plāna dalībniekiem jau nodrošina arī rezultāta aprēķinu pēc šo noteikumu 3.2. punktā minētās metodes, maiņas brīdī attiecīgā pensiju plāna daļas vērtība ir tā, kas tiek aprēķināta pensiju plāna dalībniekiem.

11. Pēc šo noteikumu 3.1. punktā aprakstītās uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķina metodes maiņas pret šo noteikumu 3.2. punktā aprakstīto metodi to lieto konsekventi visu turpmāko pensiju plāna darbības laiku.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja S. Purgaile

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!