Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus;
  • vispārējas nozīmes informāciju.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2020. gada 3. decembra likums "Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 17.12.2020., Nr. 244 https://www.vestnesis.lv/op/2020/244.3

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Likums

Grozījumi Pacientu tiesību likumā

Vēl šajā numurā

17.12.2020., Nr. 244

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 03.12.2020.

OP numurs: 2020/244.3

2020/244.3
RĪKI

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu"

Izdarīt likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1994, 9. nr.; 1995, 17. nr.; 1998, 19. nr.; 2003, 12., 19. nr.; 2006, 10. nr.; 2008, 7., 16. nr.; 2009, 8. nr.; Latvijas Vēstnesis, 2012, 160., 186. nr.; 2013, 191. nr.; 2014, 80. nr.; 2019, 45. nr.; 2020, 119.A nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 6. panta otrajā daļā vārdus "republikas pilsētu un novadu" ar vārdu "pašvaldību".

2. 7. pantā:

izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Centrālā vēlēšanu komisija nosaka trīsdesmit dienu termiņu, kad parakstu vākšanas lapas, kurās vēlētāji var parakstīties, ir pieejamas katras pašvaldības domes noteiktajās vietās. Šīs dienas nosakāmas pēc kārtas, neietverot termiņā dienas, kad notiek Saeimas vēlēšanas, Eiropas Parlamenta vēlēšanas, pašvaldības domes vēlēšanas vai tautas nobalsošana un kad parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai netiek pieļauta.";

aizstāt otrajā daļā vārdus "republikas pilsētā vai novadā" ar vārdu "pašvaldībā";

aizstāt ceturtajā daļā vārdus "republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisijas" ar vārdiem "pašvaldības vēlēšanu komisija";

aizstāt piektajā daļā vārdus "izdotajā laikrakstā" ar vārdiem "informatīvajā izdevumā".

3. 9. pantā:

aizstāt pirmajā daļā vārdus "republikas pilsētas vai novada" ar vārdu "pašvaldības";

aizstāt otrajā daļā vārdus "Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisijas" ar vārdiem "Pašvaldības vēlēšanu komisija".

4. 15. pantā:

aizstāt pirmajā daļā vārdus "republikas pilsētā" ar vārdu "valstspilsētā";

aizstāt trešajā daļā vārdus "republikas pilsētas vai novada" ar vārdu "pašvaldības".

5. Izteikt 22. panta otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Katram vēlētāja parakstam šo 12 mēnešu laikā jābūt apliecinātam pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja vai Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs pie konsulārās amatpersonas, kura ir tiesīga veikt notariālās funkcijas. Apliecināti paraksti vācami uz Centrālās vēlēšanu komisijas apstiprināta parauga veidlapas. Persona, kura apliecina parakstu, Centrālās vēlēšanu komisijas noteiktajā kārtībā informāciju par parakstīšanos saglabā Centrālās vēlēšanu komisijas parakstu vākšanas tiešsaistes sistēmā."

6. Izteikt 24. pantu šādā redakcijā:

"24. pants. Saņēmusi iniciatīvas grupas iesniegumu par šā likuma 22. panta pirmajā daļā noteiktā vēlētāju parakstu skaita savākšanu, Centrālā vēlēšanu komisija, izmantojot Centrālās vēlēšanu komisijas parakstu vākšanas tiešsaistes sistēmā saglabātos datus par parakstiem, pārbauda, vai parakstījušās personas ir vēlētāji, un nosaka kopējo parakstu skaitu. Ja likumprojektu vai Satversmes grozījumu projektu ir parakstījusi ne mazāk kā viena desmitā daļa no balsstiesīgo Latvijas pilsoņu skaita, Centrālā vēlēšanu komisija ne vēlāk kā triju dienu laikā paziņo to Valsts prezidentam un nosūta viņam vēlētāju iesniegto likumprojektu vai Satversmes grozījumu projektu."

7. Aizstāt 25.1 panta pirmajā, otrajā un trešajā daļā vārdus "Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Digitālās drošības uzraudzības komiteja" (attiecīgā locījumā).

8. Izteikt 25.5 panta otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Vēlētāju parakstus apliecina un informāciju par tiem saglabā šā likuma 22. panta otrajā daļā noteiktajā kārtībā."

9. Izteikt 25.7 panta pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Centrālā vēlēšanu komisija, izmantojot Centrālās vēlēšanu komisijas parakstu vākšanas tiešsaistes sistēmā saglabātos datus par parakstiem, pārbauda, vai parakstījušās personas ir vēlētāji, un nosaka kopējo parakstu skaitu."

10. Aizstāt 26. pantā vārdus "republikas pilsētu, novadu" ar vārdu "pašvaldību".

11. Aizstāt 34. panta piektās daļas 1. punkta "f" apakšpunktā vārdus "republikas pilsētas vai novada" ar vārdu "pašvaldības".

Likums Saeimā pieņemts 2020. gada 3. decembrī.

Valsts prezidents E. Levits

Rīgā 2020. gada 17. decembrī

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!