Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus;
  • vispārējas nozīmes informāciju.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2020. gada 3. decembra likums "Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 14.12.2020., Nr. 241A https://www.vestnesis.lv/op/2020/241A.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Likums

Grozījumi likumā "Par aviāciju"

Vēl šajā numurā

14.12.2020., Nr. 241A (12:54)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 03.12.2020.

OP numurs: 2020/241A.1

2020/241A.1
RĪKI

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā

Izdarīt Alkoholisko dzērienu aprites likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2004, 10., 13. nr.; Latvijas Vēstnesis, 2010, 59. nr.; 2011, 6. nr.; 2013, 129. nr.; 2015, 49., 240. nr.; 2016, 241., 251. nr.; 2017, 128. nr.; 2018, 204. nr.; 2019, 212. nr.) šādus grozījumus:

1. Izslēgt 1. panta otrajā daļā vārdus "spirtu vai".

2. Aizstāt 4. panta ceturtajā daļā vārdu "ražot" ar vārdu "realizēt".

3. Papildināt 5. pantu ar 5.1 daļu šādā redakcijā:

"(51) Ja pircējs, kas nav fiziskā persona, pasūta alkoholiskos dzērienus, izmantojot distances saziņas līdzekļus, alkoholiskos dzērienus piegādāt atļauts pircēja norādītajā adresē ar kurjera vai cita piegādātāja starpniecību vai bez tās."

4. Izteikt 6. panta pirmās daļas 8. punktu šādā redakcijā:

"8) izmantojot distances līgumu, izņemot šā likuma 6.1 pantā noteiktos gadījumus."

5. Papildināt likumu ar 6.1 pantu šādā redakcijā:

"6.1 pants. Alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecība ar distances līgumu tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē

(1) Alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecība, izņemot beznodokļu tirdzniecības veikalus, ir atļauta arī tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē, ja tiek ievēroti šā panta noteikumi.

(2) Alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības vieta ir speciālajā atļaujā (licencē) alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai norādītā tīmekļvietne vai mobilā lietotne.

(3) Alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībā tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē ir atļauts izmantot tikai bezskaidras naudas norēķinus.

(4) Lai ievērotu šā likuma 6. panta otrajā daļā noteikto personas vecuma ierobežojumu, alkoholisko dzērienu mazumtirgotājs pirms alkoholisko dzērienu pārdošanas tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē un samaksas saņemšanas nodrošina pircēja identitātes un vecuma pārbaudi, izmantojot kvalificētus vai kvalificētus paaugstinātas drošības elektroniskās identifikācijas līdzekļus vai Eiropas Parlamenta un Padomes 2015. gada 25. novembra direktīvā (ES) 2015/2366 par maksājumu pakalpojumiem iekšējā tirgū, ar ko groza direktīvas 2002/65/EK, 2009/110/EK un 2013/36/ES un regulu (ES) Nr. 1093/2010 un atceļ direktīvu 2007/64/EK norādītajām drošas lietotāju autentificēšanas prasībām atbilstošus personas elektroniskās identifikācijas līdzekļus.

(5) Alkoholisko dzērienu mazumtirgotājs tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē norāda:

1) informāciju par speciālo atļauju (licenci);

2) brīdinājumu par alkohola lietošanas negatīvo ietekmi;

3) informāciju par aizliegumu pārdot, iegādāties un nodot alkoholiskos dzērienus nepilngadīgām personām;

4) informāciju par aizliegumu piegādāt (izsniegt) alkoholiskos dzērienus no pulksten 22.00 līdz 8.00.

(6) Tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē iegādātos alkoholiskos dzērienus atļauts piegādāt (izsniegt) pircējam no jebkuras speciālajā atļaujā (licencē) alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai norādītās darbības vietas, ievērojot šā panta septīto un astoto daļu, ar kurjera vai cita piegādātāja starpniecību vai bez tās.

(7) Fiziskajai personai, kas piegādā (izsniedz) tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē iegādātos alkoholiskos dzērienus pircējam, ir aizliegts piegādāt (izsniegt) alkoholiskos dzērienus no pulksten 22.00 līdz 8.00 un aizliegts tos piegādāt (izsniegt) personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem. Lai pārliecinātos par pircēja identitāti un vecumu, fiziskā persona, kas piegādā (izsniedz) tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē iegādātos alkoholiskos dzērienus, pieprasa, lai pircējs uzrāda personu apliecinošu dokumentu.

(8) Piegādātājam, kas piegādā (izsniedz) tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē iegādātos alkoholiskos dzērienus pircējam bez fiziskās personas starpniecības, ir aizliegts piegādāt (izsniegt) alkoholiskos dzērienus no pulksten 22.00 līdz 8.00 un aizliegts tos piegādāt (izsniegt) personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem. Lai pārliecinātos par pircēja identitāti un vecumu, piegādātājs, kas piegādā (izsniedz) tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē iegādātos alkoholiskos dzērienus pircējam bez fiziskās personas starpniecības, izmanto šā panta ceturtajā daļā noteiktos elektroniskās identifikācijas līdzekļus.

(9) Mazajām alkoholisko dzērienu darītavām, kas pārdod pircējiem dzērienus ar distances līgumu, nodrošinot pircēja identitātes un vecuma pārbaudi pirms pirkuma veikšanas un piegādes (izsniegšanas) brīdī, ir atļauts neizmantot elektroniskās identifikācijas līdzekļus.

(10) Mazās alkoholisko dzērienu darītavas mazumtirdzniecības tīmekļvietni vai mobilo lietotni reģistrē tad, ja tajā ir iespējams tiešsaistē veikt pirkuma apmaksu.

(11) Mazās alkoholisko dzērienu darītavas, kas piegādā (izsniedz) savā tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē iegādātos vai pasūtītos alkoholiskos dzērienus pircējam, var veikt norēķinus arī skaidrā naudā, ievērojot aizliegumu piegādāt (izsniegt) alkoholiskos dzērienus no pulksten 22.00 līdz 8.00 un aizliegumu tos piegādāt (izsniegt) personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem."

6. 14. pantā:

izteikt otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Par alkoholisko dzērienu neatļautu mazumtirdzniecību promnešanai vai alkoholisko dzērienu neatļautu piegādi (izsniegšanu) no pulksten 22.00 līdz 8.00 piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam — kurjeram vai citam piegādātājam — līdz četrpadsmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — no četrpadsmit līdz divsimt astoņdesmit naudas soda vienībām.";

izteikt sesto daļu šādā redakcijā:

"(6) Par alkoholisko dzērienu pārdošanu vai piegādi (izsniegšanu) personai, kura ir jaunāka par 18 gadiem, piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam — pārdevējam, kurjeram vai citam piegādātājam — no piecdesmit sešām līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — no simt četrdesmit līdz tūkstoš četrsimt divdesmit naudas soda vienībām."

Likums Saeimā pieņemts 2020. gada 3. decembrī.

Valsts prezidents E. Levits

Rīgā 2020. gada 14. decembrī

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!