Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus;
  • vispārējas nozīmes informāciju.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas 2020. gada 19. novembra stenogramma "Latvijas Republikas 13. Saeimas rudens sesijas divdesmit septītā (attālinātā ārkārtas) sēde 2020. gada 19. novembrī". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 25.11.2020., Nr. 228 https://www.vestnesis.lv/op/2020/228.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr. 669

Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas 02.00.00 "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"

Vēl šajā numurā

25.11.2020., Nr. 228

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: stenogramma

Pieņemts: 19.11.2020.

OP numurs: 2020/228.2

2020/228.2
RĪKI

Saeimas sēdes stenogramma

(Saeimas sēdes pilnais audioieraksts un videoieraksts
pieejams Saeimas mājaslapā)

Latvijas Republikas 13. Saeimas rudens sesijas divdesmit septītā (attālinātā ārkārtas) sēde 2020. gada 19. novembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Sāksim izskatīt Saeimas 2020. gada 19. novembra trešās attālinātās ārkārtas sēdes darba kārtību.

Vispirms – Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā" nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta nodošanu komisijai? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

"Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana".

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Jura Pūces ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā".

Uzsākam debates.

Vārds deputātam Aldim Gobzemam.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Labvakar, kolēģi! Es aicinātu Juri Pūci neapstiprināt nevienā komisijā un aicinātu izturēties pret Juri Pūci, it kā viņš nebūtu Saeimas deputāts, ņemot vērā, ka viņš ir atzinies, viņš ir melojis un ne tikai melojis.

Šis cilvēks principā ir krāpies ar nodokļu maksātāju naudu, kliņķerējot caurlaides, automašīnu caurlaides, acīmredzot savas sievas vajadzībām, kas arī laikam ir valsts amatpersona, un melos tika pieķerts – nevis labprātīgi atzinās, bet tika pieķerts! – brīdī, kad saprata, ka šī caurlaide acīmredzot ir reģistrēta konkrētai automašīnai ar konkrētu numuru un atradās arī šīs automašīnas, kas pieder Pūču ģimenei, logā, un bija spiests to darīt, lai gan pirms tam dievojās, ka tā nav. Un faktiski man nav saprotams, kā šādos apstākļos cilvēks, kurš nevar būt ministrs (jo viņš ir melojis sabiedrībai, žurnālistiem – visiem!), var būt Saeimas deputāts. Nu tad faktiski no šīs dienas mēs legalizēsim situāciju, ka Saeimas deputāti var mierīgi melot. Labi, viņi nevarēs būt ministri varbūt, bet Saeimas deputāti viņi varēs būt. Nu labi, Saeimas deputātiem nepiešķir nekādas caurlaides Rīgas centrā; ir tikai tā, kas pie Saeimas. Mazliet var kaut kur pakrāpties ar degvielas izdevumiem vai ar dzīvokļu kompensācijām. Vairāk īpaši jau nav, kur.

Bet Jura Pūces apstiprināšana jebkurā amatā parlamentā degradē šo institūciju, degradē sabiedrības attieksmi, kura jau tā ir kritiski zema pret parlamentu. Un faktiski deputāts melis kļūst par pamatkritēriju šim amatam, Saeimas deputāta amatam. Un turpmāk mēs nezināsim visās runās, visos pieteikumos, ko Juris Pūce kā deputāts izdarīs, – vai viņš joko, vai viņš melo, kurā brīdī viņam ir jātic un kurā nav jātic. Un es aicinātu Juri Pūci, kas ir mans kursabiedrs, apzināties un saprast, ka, Juri, tu neesi... tavas rakstura īpašības un šis gadījums ar caurlaidi, kas, no vienas puses, ir tāds nieks, bet, no otras puses, tas parāda, ka tu neesi amatpersonas cienīgs. Tavs domāšanas veids nav ministra cienīgs. Un tavs domāšanas veids nav Saeimas deputāta cienīgs. Tas, ko tu esi izdarījis, – tā nerīkojas personas, kuras ir cienīgas ieņemt augstus valsts amatus.

Un tāpēc es tevi aicinu, Juri Pūce, nolikt Saeimas deputāta mandātu, jo ikreiz, kad tu kāpsi Saeimas tribīnē, ikreiz, kad būs iespēja, par šo jautājumu tev tiks atgādināts. Vienmēr. Visur. Par jebko, ko tu darīsi. Tava atkāpšanās no ministra amata uz mīksto spilvenu – Saeimas deputāta amatu – nav ne vīrišķīga rīcība, ne arī tāda politiķa rīcība, kas būtu pelnījis cieņu un kam būtu vieta Latvijas politikā.

Tāpēc atkārtoju – Juri Pūce, lai nedegradētu parlamentu, es aicinu tevi nolikt Saeimas deputāta mandātu un politikā savas dzīves laikā vairs nekad neatgriezties.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Jūlijai Stepaņenko.

J. Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Kolēģi! Es arī pievienošos kolēģa sacītajam un teikšu tā, ka Saeimai nevajadzētu kļūt par tādu bezgožu rezervātu, lai ko vispār sabiedrība domātu šobrīd par valdību un likumdevēja varu. Taču pēdējais spilgtais izgājiens ar Jura Pūces atgriešanos Saeimā pēc tam, kad visa Latvijas nācija 11. novembrī varēja vērot un atkārtoti vērot, un atkārtoti vērot to, kā ministrs Juris Pūce Latvijas sabiedriskajā medijā melo – melo, acīs skatīdamies visai Latvijas tautai...

Visvairāk, protams, pie šī visa stāsta... Visvairāk, protams, ir arī interesants tāds moments, ka, izrādās, Jurim Pūcem par nodokļu maksātāju naudu sarūpētā Rīgas domes caurlaide ir vien tāds apcelšanās objekts, tāda spēlīte, kā mums Juris Pūce stāstīja 11. novembrī. Izrādās, deputāti, saņemot šīs caurlaides, vienkārši ar tām spēlējas.

Juris Pūce šodien saņēma jaunu caurlaidi – pie Saeimas. Interesanti, kā Juris Pūce izsolīja šo caurlaidi vai kā Juris Pūce ar šo caurlaidi paspēlējās un pasmējās šodien.

Es arī uzskatu, ka Jurim Pūcem nevajadzētu piedalīties Saeimas darbā, bet nolikt mandātu un aiziet no politikas. Jo tas, ko mēs dzirdēsim no Jura Pūces turpmākajās, nezinu, dienās, nedēļās, mēnešos, visticamāk, būs joks, visticamāk, tie būs kārtējie meli, apcelšanās, spēlītes. Jo mēs jau nekad nezināsim, kad Juris Pūce nemelo un kad Juris Pūce melo.

Visinteresantāk šajā visā stāstā vēl ir tas, ka Juris Pūce ir izvēlēts strādāt arī Publisko izdevumu un revīzijas komisijā, kas, protams, ļoti piestāv Jura Pūces darbībai, ņemot vērā pēdējās epizodes.

Šāds cilvēks nedrīkst palikt par Saeimas deputātu, tāpēc ka Jura Pūces atgriešanās Saeimā pēc kaunpilnas demisijas no ministra amata apliecina to, ka Juris Pūce uzskata, ka šāda atgriešanās Saeimā ir pilnīgi normāla, ka viņš ir ticis vienu reizi sodīts, demisionējot no ministra krēsla, un vienkārši šobrīd varēs mierīgi pavadīt atlikušo laiku, sasaukuma laiku, Saeimas deputāta krēslā sēžot, un varbūt pat viņa kolēģi būs sagādājuši viņam kādu komisijas vadību. Un mēs par to nebrīnīsimies, jo jūs visi tādi esat.

Un šajā situācijā Juris Pūce tiešām klaji demonstrē to, ka Saeimas prestižs var būt tik zems, cik Jura Pūces reputācija. Viņš savu reputāciju pielīdzina likumdevēja reputācijai, jo tas nozīmē, ka Saeimā var tikt... var strādāt cilvēki, kuri klaji melo, acīs skatīdamies pilnīgi visai sabiedrībai; ka Saeimā var strādāt cilvēki, kuri spēlējas ar nodokļu maksātāju sagādātiem labumiem un kuri uzskata, ka pēc visa tā, ko visa sabiedrība ir redzējusi, viņi var turpināt strādāt Saeimā, viņi var turpināt dzīvot uz nodokļu maksātāju rēķina un, iespējams, tālāk turpināt melot.

Es aicinu Juri Pūci nolikt mandātu. Tā būs pirmā reize, visticamāk, kad es balsošu pret deputāta ievēlēšanu komisijās, tāpēc ka es uzskatu, ka Jurim Pūcem nav vietas starp Saeimas deputātiem.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Aldim Gobzemam otro reizi.

A. Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Es aicinu kolēģus, kas ir parakstījuši šo iesniegumu, – Artūru Tomu Plešu, Vitu Andu Tēraudu, Mārtiņu Bondaru, Inesi Voiku, Daci Rukšāni-Ščipčinsku, Danielu Pavļutu, Inesi Ikstenu, Andri Skridi un Mārtiņu Šteinu, jo īpaši frakcijas vadītāju Danielu Pavļutu, kurš publiski izsakās, ka Jurim Pūcem nav vietas ministra amatā, – beigt divkosību un pateikt, ka Jurim Pūcem nav vietas arī Saeimas deputāta amatā. Pretējā gadījumā jūsu iepriekš sagatavotie publiskie PR teksti neiztur nekādu kritiku, tiem nav nekāda seguma. Un patiesībā jūs ar saviem parakstiem šobrīd atbalstāt to, ka Saeimas deputāts var būt melis, caurlaižu sīkzaglēns un tādā garā.

Es aicinu šos deputātus negraut turpmāk Saeimas prestižu. Tas nekas, ka jūs esat no vienas frakcijas, bet, ja jūs balsosiet un neatsauksiet savus parakstus, jūs esat tieši tādi paši kā Juris Pūce. Ne ar ko neatšķiraties! Jūs tātad piesedzat cilvēku, kurš ir, sabiedrībai acīs skatoties, melojis, un ļaujat šādam cilvēkam būt jūsu frakcijas biedram. Jūs par viņu balsosiet, jūs pat esat parakstījuši iesniegumu, lai viņu ievēlētu komisijās. Un būtībā tas liecina par visu "Attīstībai/Par!" frakciju, ka būtībā visi šie cilvēki, kas ir šajā frakcijā, ja viņi tā rīkojas, – viņi ir tieši tādi paši kā Juris Pūce.

Es aicinu balsot "pret". Un vēlreiz atkārtoju – Juri Pūce, tavs izgājiens liecina, ka tavas cilvēciskās un personiskās īpašības pierāda, ka tu neesi cienīgs būt valsts amatpersona, ka tu neesi cienīgs būt ne Saeimas deputāts, ne ministrs. Tā nerīkojas cilvēki, kas grib būt augstos amatos.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Jura Pūces ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 46, pret – 2, atturas – 1. Balsojumā nav kvoruma. (Skaņas pārrāvums.)... nav kvoruma.

Es aicinu tos deputātus, kuri ir e-sistēmā, izdarīt savu izvēli un pildīt savu deputāta pienākumu – tātad balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Jura Pūces ievēlēšanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 45, pret – 1, atturas – nav. Nav kvoruma.

Tātad, kolēģi, divas reizes esam balsojuši par šo jautājumu – nav kvoruma.

Ir priekšlikums... Ir priekšlikums izsludināt šajā sēdē pārtraukumu līdz šā gada 26. novembrim un atgriezties pie šī jautājuma Saeimas ārkārtas sēdē šā gada 26. novembrī.

Līdz ar to mums par to ir jābalso.

Lūdzu procedūras sadaļu.

Balsosim par to, lai Saeimas 2020. gada 19. novembra trešajā ārkārtas sēdē tiktu izsludināts pārtraukums līdz šā gada 26. novembrim! Lūdzu, balsosim! Par – 65, pret – 5, atturas – nav. Tātad lēmums pieņemts.

Pārtraukums līdz šā gada 26. novembrim.

Vēl deputātu reģistrācija. Tā sekmīgi noslēgusies.

Paldies visiem šodien par darbu.

(Pārtraukums.)

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!