Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2019. gada 10. decembra noteikumi Nr. 614 "Kārtība, kādā aprēķina, piešķir un izlieto valsts budžetā paredzētos līdzekļus izglītojamo ēdināšanai". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 13.12.2019., Nr. 251 https://www.vestnesis.lv/op/2019/251.23

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 615

Grozījumi Ministru kabineta 2008. gada 11. marta noteikumos Nr. 173 "Valsts pamatbudžeta valsts autoceļu fonda programmai piešķirto līdzekļu izlietošanas kārtība"

Vēl šajā numurā

13.12.2019., Nr. 251

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 614

Pieņemts: 10.12.2019.

OP numurs: 2019/251.23

2019/251.23
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 22 Pēdējās nedēļas laikā 21 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 614

Rīgā 2019. gada 10. decembrī (prot. Nr. 57 64. §)

Kārtība, kādā aprēķina, piešķir un izlieto valsts budžetā paredzētos līdzekļus izglītojamo ēdināšanai

Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma
14. panta 44. punktu

1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā aprēķina, piešķir un izlieto valsts budžetā paredzētos līdzekļus to izglītojamo ēdināšanai (turpmāk – valsts budžeta līdzekļi), kuri klātienē apgūst pamatizglītības programmas 1., 2., 3. un 4. klasē (turpmāk – izglītojamais);

1.2. valsts budžeta līdzekļu apmēru vienam izglītojamam dienā.

2. Noteikumi neattiecas uz izglītības iestādēm, kurām valsts budžeta līdzekļus izglītojamo ēdināšanai piešķir saskaņā ar citiem normatīvajiem aktiem.

3. Valsts budžeta līdzekļu apmērs vienam izglītojamam valsts izglītības iestādēs ir 1,42 euro dienā, bet pašvaldību un privātajās izglītības iestādēs – 0,71 euro dienā.

4. Valsts budžeta līdzekļus Izglītības un zinātnes ministrija plāno, pamatojoties uz izglītojamo skaitu izglītības iestādēs attiecīgā mācību gada 1. septembrī, un tos piešķir neatkarīgi no izglītības iestādes dibinātāja statusa.

5. Izglītības un zinātnes ministrija, ņemot vērā šo noteikumu 3. punktā noteikto valsts budžeta līdzekļu apmēru vienam izglītojamam dienā, mācību dienu skaitu attiecīgajā mācību gadā un Valsts izglītības informācijas sistēmā līdz attiecīgā gada 5. septembrim ievadīto un apstiprināto informāciju par izglītojamo skaitu attiecīgā mācību gada 1. septembrī, aprēķina valsts budžeta līdzekļu apmēru:

5.1. katrai valsts izglītības iestādei – to izglītojamo ēdināšanas izmaksu segšanai, kuri mācās attiecīgajā valsts izglītības iestādē;

5.2. katrai pašvaldībai – to izglītojamo ēdināšanas izmaksu segšanai, kuri mācās attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajās pašvaldību un privātajās izglītības iestādēs.

6. Izglītības un zinātnes ministrija mācību gada laikā katru mēnesi līdz divdesmit piektajam datumam pārskaita katrai valsts izglītības iestādei un katrai pašvaldībai valsts budžeta līdzekļus nākamajam mēnesim uz kontu Valsts kasē. Janvārim paredzētos valsts budžeta līdzekļus Izglītības un zinātnes ministrija pārskaita līdz 5. janvārim. Lai nodrošinātu izglītojamo ēdināšanas izmaksu segšanu septembrī, Izglītības un zinātnes ministrija līdz divdesmit piektajam augustam pārskaita avansu atbilstoši Valsts izglītības informācijas sistēmā apstiprinātajam izglītojamo skaitam uz iepriekšējā mācību gada 1. septembri. Izglītības un zinātnes ministrija, ņemot vērā avansa apmēru un atbilstoši izglītojamo skaitam uz attiecīgā mācību gada 1. septembri, precizē valsts budžeta līdzekļu apmēru par septembri un veic pārskaitījumu vienlaikus ar maksājumu par oktobri.

7. Pašvaldība atbilstoši izglītojamo skaitam sadala valsts budžeta līdzekļus attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajām pašvaldību un privātajām izglītības iestādēm izglītojamo ēdināšanai.

8. Ja izglītības iestādē ir neizmantoti valsts budžeta līdzekļi, izglītības iestādes direktors ir tiesīgs tos izlietot 5., 6., 7., 8. un 9. klašu izglītojamo ēdināšanai. Neizmantotos valsts budžeta līdzekļus valsts izglītības iestādes un pašvaldības atmaksā Izglītības un zinātnes ministrijai.

9. Valsts izglītības iestādes un pašvaldības katru gadu līdz 20. janvārim sagatavo veidlapu "Pārskats par izglītojamo ēdināšanai izlietotajiem valsts budžeta līdzekļiem" (turpmāk – veidlapa) (pielikums) par iepriekšējā kalendāra gadā izlietotajiem valsts budžeta līdzekļiem. Lai pārbaudītu, parakstītu un iesniegtu veidlapu, izmanto e-pakalpojumu ePārskati (turpmāk – ePārskati) atbilstoši normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā Valsts kase nodrošina elektronisko informācijas apmaiņu.

10. Noteikumi piemērojami valsts budžetā attiecīgajam gadam apstiprinātā finansējuma ietvaros.

11. Lai uzrādītu izlietotos valsts budžeta līdzekļus par periodu no 2019. gada 1. janvāra līdz 2019. gada 31. decembrim, valsts izglītības iestādes un pašvaldības līdz 2020. gada 20. janvārim izmanto veidlapu (pielikums) ePārskatos.

12. Noteikumi stājas spēkā 2020. gada 1. janvārī.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Izglītības un zinātnes ministre I. Šuplinska

 

Pielikums
Ministru kabineta
2019. gada 10. decembra
noteikumiem Nr. 614

Pārskats par izglītojamo ēdināšanai izlietotajiem valsts budžeta līdzekļiem

  KODS
Pašvaldības nosaukums  
Valsts izglītības iestāde  

Pārskata gads  

Klase Naudas līdzekļu atlikums no iepriekšējā pārskata perioda Pārskata periodā no Izglītības un zinātnes ministrijas saņemtie naudas līdzekļi Pārskata periodā Izglītības un zinātnes ministrijai atmaksātie naudas līdzekļi Naudas līdzekļu izlietojums pārskata periodā Naudas līdzekļu atlikums
(1+2–3–4)
A 1 2 3 4 5
           
           
           

ŠIS DOKUMENTS IR SAGATAVOTS UN ELEKTRONISKI PARAKSTĪTS EPĀRSKATOS,
IZMANTOJOT EPĀRSKATU AUTENTIFIKĀCIJAS RĪKUS

Izglītības un zinātnes ministre I. Šuplinska

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!