Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2019. gada 13. augusta noteikumi Nr. 366 "Grozījumi Ministru kabineta 2000. gada 2. maija noteikumos Nr. 164 "Kārtība, kādā tiek aprēķinātas un atmaksātas pārmaksātās valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas un aprēķināts un pārskaitīts solidaritātes nodoklis"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 16.08.2019., Nr. 166 https://www.vestnesis.lv/op/2019/166.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 367

Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 12. oktobra noteikumos Nr. 976 "Noteikumi par brīvprātīgu pievienošanos valsts sociālajai apdrošināšanai"

Vēl šajā numurā

16.08.2019., Nr. 166

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 366

Pieņemts: 13.08.2019.

OP numurs: 2019/166.9

2019/166.9
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 20 Pēdējās nedēļas laikā 23 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 366

Rīgā 2019. gada 13. augustā (prot. Nr. 34 24. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2000. gada 2. maija noteikumos Nr. 164 "Kārtība, kādā tiek aprēķinātas un atmaksātas pārmaksātās valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas un aprēķināts un pārskaitīts solidaritātes nodoklis"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par valsts sociālo apdrošināšanu"
21.1 panta pirmo, 1.1 un otro daļu, 21.panta trešo daļu
un Solidaritātes nodokļa likuma 6.panta ceturto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2000. gada 2. maija noteikumos Nr. 164 "Kārtība, kādā tiek aprēķinātas un atmaksātas pārmaksātās valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas un aprēķināts un pārskaitīts solidaritātes nodoklis" (Latvijas Vēstnesis, 2000, 161./163. nr.; 2007, 50. nr.; 2008, 198. nr.; 2013, 224. nr.; 2016, 67. nr.; 2017, 254. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt norādi, uz kāda likuma pamata noteikumi izdoti, šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar likuma "Par valsts sociālo apdrošināšanu" 21.panta pirmo, 1.1 un otro daļu, 21.2 panta trešo daļu un Solidaritātes nodokļa likuma 6.2 panta ceturto daļu".

2. Izteikt 1.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.3. uzskaita, aprēķina un pārskaita solidaritātes nodokli, kā arī aprēķina pārmaksāto solidaritātes nodokli un veic tā atmaksu rezumējošā kārtībā;".

3. Papildināt noteikumus ar 2.punktu šādā redakcijā:

"2.1 Šo noteikumu 2.2., 2.3. un 2.4. apakšpunktā minētajai personai pārmaksāto solidaritātes nodokļa daļu atmaksā, ja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas veiktas vispārējā režīmā."

4. Papildināt noteikumus ar 3.1 punktu šādā redakcijā:

"3.1 Aprēķinot valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objektu, ņem vērā iemaksas no valsts pamatbudžeta un speciālajiem budžetiem, bet, aprēķinot pārmaksātās obligātās iemaksas un atmaksājamo solidaritātes nodokļa daļu, tās neņem vērā."

5. Aizstāt 4. punktā vārdus "Darba devēja pārmaksātās obligātās iemaksas aprēķina aģentūra, bet šīs iemaksas atmaksā Valsts ieņēmumu dienests" ar vārdiem "Darba devēja pārmaksātās obligātās iemaksas un pārmaksāto solidaritātes nodokli aprēķina aģentūra, bet šīs iemaksas un pārmaksāto solidaritātes nodokli atmaksā Valsts ieņēmumu dienests".

6. Papildināt noteikumus ar 4.2 punktu šādā redakcijā:

"4.2 Ja solidaritātes nodoklis tiek samaksāts par periodu, kas beidzies trīs gadus pirms taksācijas gada, to nepersonificē."

7. Svītrot 8.3. apakšpunktu.

8. Izteikt 12. punkta ievaddaļu šādā redakcijā:

"12. Pēc pārmaksāto obligāto iemaksu, pārmaksāto brīvprātīgo iemaksu un solidaritātes nodokļa aprēķināšanas aģentūra veic pārrēķinu sociāli apdrošinātās personas kontā reģistrētajam obligāto iemaksu un/vai brīvprātīgo iemaksu objektam (ja obligātās iemaksas un/vai brīvprātīgās iemaksas veiktas no obligāto iemaksu un/vai brīvprātīgo iemaksu objekta, kas pārsniedz noteikto iemaksu objekta maksimālo apmēru), izmantojot šādu formulu:".

9. Izteikt 16.1. un 16.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"16.1. informācija par pārmaksātajām obligātajām iemaksām un solidaritātes nodokļa daļu par katru darba devēju mēneša laikā no dienas, kad veikts pārmaksāto obligāto iemaksu aprēķins vai aprēķināta solidaritātes nodokļa daļa, kuru atmaksā darba devējam, elektroniskā veidā tiek iesniegta Valsts ieņēmumu dienestā;

16.2. tiek ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis no personai izmaksājamām pārmaksātajām obligātajām iemaksām, izņemot darba devējam atmaksājamo solidaritātes nodokļa daļu;".

10. Aizstāt 17. punktā vārdus "rakstiski informē darba devēju pēc tā juridiskās adreses" ar vārdiem "informē darba devēju Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā".

11. Izteikt 20.punkta otro teikumu šādā redakcijā:

"Valsts pensiju speciālajā budžetā solidaritātes nodokli aģentūra pārskaita atbilstoši Solidaritātes nodokļa likumā noteiktajam solidaritātes nodokļa sadalījumam un ieskaitīšanas kārtībai."

12. Svītrot 20.punktu.

13. Papildināt noteikumus ar 30. un 31. punktu šādā redakcijā:

"30. Par laikposmu no 2018. gada 1. janvāra līdz 2018. gada 31. decembrim faktiski samaksāto solidaritātes nodokli aģentūra pārskaita atbilstoši Solidaritātes nodokļa likumam no katra valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta ieņēmumiem atbilstoši katra speciālā budžeta izdevumu īpatsvaram saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu likmes sadalījumu pa valsts sociālās apdrošināšanas veidiem.

31. Ja par laikposmu no 2018. gada 1. janvāra līdz 2018. gada 31. decembrim tiek precizēts solidaritātes nodokļa objekts un solidaritātes nodoklis un persona kļūst par solidaritātes nodokļa maksātāju, informāciju par izraudzīto privāto pensiju fondu, tā reģistrācijas numuru, pensiju plānu un pensiju plāna konta numuru persona iesniedz jebkurā aģentūras nodaļā rakstiski vai vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv, izmantojot portālā pieejamos autentifikācijas līdzekļus."

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Labklājības ministre R. Petraviča

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!