• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2018. gada 31. maija likums "Grozījumi Maksātnespējas likumā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 15.06.2018., Nr. 119 https://www.vestnesis.lv/op/2018/119.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Likums

Par Rīgas Stradiņa universitātes Satversmes grozījumiem

Vēl šajā numurā

15.06.2018., Nr. 119

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 31.05.2018.

OP numurs: 2018/119.2

2018/119.2
RĪKI

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Maksātnespējas likumā

Izdarīt Maksātnespējas likumā (Latvijas Vēstnesis, 2010, 124., 170. nr.; 2012, 33. nr.; 2013, 142., 188. nr.; 2014, 204., 257. nr.; 2015, 42. nr.; 2017, 5. nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt visā likumā vārdus un skaitli "Padomes regula Nr. 1346/2000" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem un skaitli "Eiropas Parlamenta un Padomes regula Nr. 2015/848" (attiecīgā locījumā) un vārdu "likvidators" (attiecīgā locījumā) — ar vārdu "administrators" (attiecīgā locījumā).

2.  Aizstāt A sadaļā vārdus "Maksātnespējas administrācija" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Maksātnespējas kontroles dienests" (attiecīgā locījumā).

3. Izteikt 9. panta otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Šajā likumā un citos normatīvajos aktos noteiktās administratora tiesības un pienākumi ir arī administratoram Eiropas Parlamenta un Padomes 2015. gada 20. maija regulas (ES) Nr. 2015/848 par maksātnespējas procedūrām (turpmāk — Eiropas Parlamenta un Padomes regula Nr. 2015/848) izpratnē."

4. Papildināt 11. panta otro daļu pēc vārda "atlīdzība" ar vārdiem "un pievienotās vērtības nodoklis, ja administrators ir reģistrēts Valsts ieņēmumu dienesta pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā".

5. Aizstāt 12. panta otrajā daļā vārdus "par tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošo personu, juridiskās personas" ar vārdiem "par tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošo personu, par tiesiskās aizsardzības procesa, juridiskās personas".

6. Izteikt 12.1 pantu šādā redakcijā:

"12.1 pants. Elektroniskā maksātnespējas uzskaites sistēma

(1) Elektroniskā maksātnespējas uzskaites sistēma (turpmāk — Sistēma) ir valsts informācijas sistēma, kuras pārzinis ir Maksātnespējas kontroles dienests, bet turētājs — Tiesu administrācija.

(2) Sistēma sekmē Maksātnespējas kontroles dienesta uzdevumu veikšanu, normatīvajos aktos noteikto ziņu sagatavošanu un publiskošanu Maksātnespējas kontroles dienesta tīmekļvietnē, informācijas apriti starp maksātnespējas procesā iesaistītajām personām un institūcijām, kā arī administratoru un tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošo personu pienākumu izpildi un tiesību izmantošanu.

(3) Sistēmā iekļauj:

1) ziņas par tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošo personu, administratoru un citām tiesiskās aizsardzības procesā un maksātnespējas procesā iesaistītajām personām;

2) ziņas par tiesiskās aizsardzības procesa un maksātnespējas procesa norisi;

3) ziņas par tiesas, Maksātnespējas kontroles dienesta un šajā likumā noteiktās disciplinārlietu komisijas konstatētajiem tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošo personu un administratoru izdarītajiem pārkāpumiem, pildot tiem tiesiskās aizsardzības procesā un maksātnespējas procesā noteiktos pienākumus, kā arī īstenojot tiesības;

4) ziņas un dokumentus, kuru sagatavošanu vai iesniegšanu noteic normatīvie akti, kas regulē administratora vai tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošās personas darbību un maksātnespējas procesa norisi, un kuru sagatavošana elektroniskā formā vai pievienošana tiek nodrošināta Sistēmā.

(4) Šā panta trešajā daļā noteiktās ziņas Sistēmā iekļauj un aktualizē, pamatojoties uz informāciju, kas saņemta no valsts vai pašvaldību institūcijām no citām valsts informācijas sistēmām, kā arī uz Maksātnespējas kontroles dienesta amatpersonu amata pienākumu izpildes ietvaros veiktu amata darbību, maksātnespējas jomu regulējošos normatīvajos aktos noteikto administratora un tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošās personas pienākumu izpildes un tiesību izmantošanas ietvaros sagatavotiem dokumentiem, administratoru un tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošo personu saņemtajiem dokumentiem un citu informāciju.

(5) Maksātnespējas kontroles dienesta un Tiesu administrācijas nodarbinātās personas, kurām piekļuve Sistēmai nepieciešama amata vai darba pienākumu izpildei, administratori un tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošās personas apstrādā Sistēmā iekļautās ziņas tādā apjomā, kāds tām nepieciešams normatīvajos aktos noteikto pienākumu izpildei un tiesību izmantošanai.

(6) Maksātnespējas kontroles dienesta, administratora un tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošās personas sagatavotajiem dokumentiem, kurus iesniedz un dara pieejamus, izmantojot Sistēmu, ir juridisks spēks arī tad, ja tajos nav iekļauts rekvizīts "paraksts".

(7) Aktualizējot Sistēmā iekļautās ziņas, tiek saglabātas iepriekš reģistrētās ziņas.

(8) Ministru kabinets nosaka Sistēmas izmantošanas un uzturēšanas kārtību, kārtību, kādā ziņas un dokumentus iesniedz iekļaušanai Sistēmā un saņem no Sistēmas, kā arī Sistēmā iekļaujamo ziņu un dokumentu apjomu un to glabāšanas termiņus.

(9) Kreditors un tā pārstāvis, parādnieka pārstāvis, parādnieks fiziskās personas maksātnespējas procesā vai tā pārstāvis var izmantot Sistēmu normatīvajos aktos noteikto pienākumu izpildei un tiesību īstenošanai.

(10) Sistēmā iekļautās ziņas ir ierobežotas pieejamības informācija."

7. 12.3 pantā:

izslēgt otrās daļas 4. punktā vārdus "vai atstādināta";

papildināt otro daļu ar 4.1 un 4.2 punktu šādā redakcijā:

"41) kura ir atstādināta no administratora amata;

42) kura ir atcelta no administratora amata saskaņā ar šā likuma 17.2 panta pirmās daļas 5. vai 6. punktu, ja no atcelšanas vai sertifikāta izbeigšanas dienas nav pagājuši pieci gadi;";

izteikt trešās daļas 4. punktu šādā redakcijā:

"4) ir aizdomās turētais vai apsūdzētais kriminālprocesā, kas saistīts ar tās rīcību konkrētajā tiesiskās aizsardzības procesā."

8. Aizstāt 12.4 panta otrās daļas 5. punkta "b" apakšpunktā vārdus un skaitļus "nepilda tai uzlikto šā likuma 31.panta pirmās daļas 1. vai 2. punktā noteikto disciplinārsodu" ar vārdiem un skaitļiem "nesamaksā tai piemēroto šā likuma 31.7 panta pirmās daļas 1. vai 2. punktā noteikto naudas sodu šā likuma 31.7 panta piektajā daļā noteiktajā termiņā".

9. Papildināt 12.5 pantu ar piekto daļu šādā redakcijā:

"(5) Tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošā persona, izmantojot likumā piešķirtās tiesības un pildot likumā noteiktos pienākumus, lieto Sistēmu."

10. 16.2 pantā:

papildināt otro daļu ar vārdiem "līdz brīdim, kad tiek iesniegts iesniegums par pieteikšanos kvalifikācijas eksāmenam";

papildināt ceturtās daļas pirmo teikumu pēc vārdiem "ir apturēta" ar vārdiem "vai administrators ir atstādināts no amata darbības veikšanas" un pēc vārdiem "darbības apturēšanas" — ar vārdiem "vai atstādināšanas no amata".

11. 17.2 panta pirmajā daļā:

aizstāt 8. punktā vārdus un skaitļus "nepilda viņam uzlikto šā likuma 31.7 panta pirmās daļas 1. un 2. punktā noteikto disciplinārsodu" ar vārdiem un skaitļiem "nesamaksā viņam piemēroto šā likuma 31.7 panta pirmās daļas 1. vai 2. punktā noteikto naudas sodu šā likuma 31.7 panta piektajā daļā noteiktajā termiņā";

papildināt daļu ar 11. punktu šādā redakcijā:

"11) konstatē kādu no šā likuma 13. panta otrajā daļā noteiktajiem ierobežojumiem."

12. 18. panta pirmajā daļā:

izteikt 7. punktu šādā redakcijā:

"7) datums, no kura administrators saskaņā ar šo likumu vai citiem normatīvajiem aktiem ir ierobežots pildīt administratora pienākumus (administratora amata darbība apturēta, administrators no amata atstādināts, kriminālprocesa ietvaros pieņemts lēmums par procesuālā piespiedu līdzekļa — noteiktas nodarbošanās aizlieguma — piemērošanu, ar kuru noteikts ierobežojums pildīt administratora amata pienākumus, vai iestājies šā likuma 16.2 panta ceturtajā daļā noteiktais gadījums — administratora amata darbības apturēšanas termiņš ir beidzies vai vairs nepastāv apstākļi, kas bija par pamatu administratora atstādināšanai no amata, un administrators vēl nav nokārtojis kvalifikācijas eksāmenu nākamajā tā rīkošanas reizē);";

papildināt daļu ar 7.1 un 7.2 punktu šādā redakcijā:

"71) datums, no kura administrators atbrīvots vai atcelts no amata;

72) datums, no kura atjaunotas administratora tiesības pildīt administratora amata pienākumus;".

13. 19. pantā:

papildināt pantu ar 1.1 daļu šādā redakcijā:

"(11) Administratora amata kandidātu iecelšanai konkrētā juridiskās personas un fiziskās personas maksātnespējas procesā izvēlas no Maksātnespējas kontroles dienesta Sistēmā uzturētā administratoru amata pretendentu saraksta (turpmāk — Pretendentu saraksts), izmantojot Tiesu informatīvās sistēmas nodrošinātu automatizētu atlasi.";

izteikt otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Ministru kabinets nosaka kārtību, kādā Sistēmā kārto Pretendentu sarakstu, pazīmes, pēc kādām administratoru iekļauj Pretendentu sarakstā, un kārtību, kādā, izmantojot Tiesu informatīvās sistēmas nodrošinātu automatizētu atlasi, izvēlas administratora amata kandidātu."

14. 20. panta pirmajā daļā:

papildināt daļu ar 1.3 punktu šādā redakcijā:

"13) attiecībā uz administratoru kriminālprocesa ietvaros pieņemts lēmums par procesuālā piespiedu līdzekļa — noteiktas nodarbošanās aizlieguma — piemērošanu, ar kuru noteikts ierobežojums pildīt administratora amata pienākumus;";

izteikt 2. punktu šādā redakcijā:

"2) administrators ir aizdomās turētais vai apsūdzētais kriminālprocesā, kas saistīts ar viņa rīcību konkrētajā juridiskās personas maksātnespējas procesā vai fiziskās personas maksātnespējas procesā;".

15. 26. pantā:

papildināt pantu ar 2.1 daļu šādā redakcijā:

"(21) Administrators, izmantojot likumā piešķirtās tiesības un pildot likumā noteiktos pienākumus, lieto Sistēmu.";

papildināt trešo daļu ar 10. punktu šādā redakcijā:

"10) Ministru kabineta noteiktajos gadījumos un kārtībā reģistrēt un piešķirt piekļuves tiesības Sistēmas datu izplatīšanas tīmekļvietnes lietotājiem."

16. Izteikt 28. panta otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Administrators šā panta pirmajā daļā noteikto pilnvaru sagatavo un iesniedz Maksātnespējas kontroles dienestam, izmantojot Sistēmu."

17. 31.1 pantā:

aizstāt otrās daļas 3. un 4. punktā vārdu "konstatējusi" ar vārdu "konstatējis";

papildināt  pantu ar 2.1 un 2.2 daļu šādā redakcijā:

"(21) Ja ir uzsākts kriminālprocess vai administratīvā pārkāpuma lietvedība vai tiesā tiesiskās aizsardzības procesa, juridiskās personas maksātnespējas procesa vai fiziskās personas maksātnespējas procesa lietas ietvaros tiek izskatīta sūdzība par to pašu pārkāpumu, par kuru ir pamats ierosināt disciplinārlietu, jautājuma izlemšanu par disciplinārlietas ierosināšanu var atlikt, bet, ja disciplinārlieta ir ierosināta, tās izskatīšanu var apturēt līdz brīdim, kad stājas spēkā galīgais nolēmums attiecīgajā kriminālprocesā vai administratīvā pārkāpuma lietvedībā vai lēmums, ar kuru tiesa izskatījusi sūdzību tiesiskās aizsardzības procesa, juridiskās personas maksātnespējas procesa vai fiziskās personas maksātnespējas procesa lietas ietvaros.

(22) Šā panta 2.1 daļā minētajā gadījumā lēmumu par disciplinārlietas ierosināšanu pieņem vai disciplinārlietas izskatīšanu atjauno viena mēneša laikā no dienas, kad Maksātnespējas kontroles dienests saņēmis spēkā stājušos galīgo nolēmumu attiecīgajā kriminālprocesā vai administratīvā pārkāpuma lietvedībā vai lēmumu, ar kuru tiesa izskatījusi sūdzību tiesiskās aizsardzības procesa, juridiskās personas maksātnespējas procesa vai fiziskās personas maksātnespējas procesa lietas ietvaros."

18. 31.6 pantā:

izslēgt pirmās daļas 3. punktu;

aizstāt pirmās daļas 6. punktā vārdus "tā izskaidro" ar vārdiem "tas izskaidro";

papildināt pantu ar 1.1 daļu šādā redakcijā:

"(11) Ja objektīvu iemeslu dēļ šā panta pirmajā daļā noteikto termiņu nav iespējams ievērot, disciplinārlietu komisija var pagarināt lēmuma pieņemšanas termiņu līdz trim mēnešiem no disciplinārlietas ierosināšanas dienas. Lēmums par termiņa pagarināšanu nav pārsūdzams."

19. 31.8 pantā:

papildināt pantu ar otro, trešo un ceturto daļu šādā redakcijā:

"(2) Ja disciplinārlieta nav ierosināta, pamatojoties uz to, ka tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošā persona atcelta no procesa vai administrators atbrīvots no amata, to var ierosināt, ja attiecīgo personu ieceļ par tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošo personu vai administratora amatā un kopš dienas, kad konstatēts iespējamais disciplinārpārkāpums, nav pagājuši divi gadi.

(3) Ja disciplinārlieta ir izbeigta, pamatojoties uz to, ka tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošā persona atcelta no procesa vai administrators atbrīvots no amata, izbeigto disciplinārlietu atjauno, ja attiecīgo personu ieceļ par tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošo personu vai administratora amatā un kopš dienas, kad tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošā persona atcelta no procesa vai administrators atbrīvots no amata, nav pagājuši divi gadi.

(4) Šā panta otrajā un trešajā daļā minētajā gadījumā šā panta pirmajā daļā minētā noilguma termiņā neieskaita laiku no dienas, kad tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošā persona atcelta no procesa vai administrators atbrīvots no amata, līdz dienai, kad attiecīgo personu ieceļ par tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošo personu vai administratora amatā, bet ne ilgāk kā piecus gadus no dienas, kad konstatēts iespējamais disciplinārpārkāpums.";

uzskatīt līdzšinējo panta tekstu par pirmo daļu.

20. Papildināt IV1 nodaļu ar 31.10 pantu šādā redakcijā:

"31.10 pants. Termiņš, pēc kura iestāšanās persona uzskatāma par disciplināri nesodītu

Ja divu gadu laikā no dienas, kad uzlikts disciplinārsods, nav konstatēts, ka disciplināri sodītā tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošā persona vai administrators izdarījis jaunu disciplinārpārkāpumu, tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošā persona vai administrators atzīstams par disciplināri nesodītu."

21. Aizstāt B sadaļā vārdus "Maksātnespējas administrācija" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Maksātnespējas kontroles dienests" (attiecīgā locījumā).

22. Papildināt 33. pantu ar 1.1 daļu šādā redakcijā:

"(11) Ja tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu iesniedz atkārtoti gada laikā, šāda pieteikuma iesniegšanas priekšnoteikums ir šā likuma 62. panta pirmajā daļā noteiktā depozīta iemaksa. Parādnieks var vienoties, ka šā likuma 62. panta pirmajā daļā noteikto depozītu iemaksā kreditors vai kreditori."

23. 36. panta pirmajā daļā:

izteikt 5. punktu šādā redakcijā:

"5) datums, kad pieņemts tiesas nolēmums par tiesiskās aizsardzības procesa īstenošanu un apstiprināts tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāns, tiesas nosaukums, lietas numurs un, ja tas ir attiecināms, tad arī termiņš, kādā iesniedzama Eiropas Parlamenta un Padomes regulas Nr. 2015/848 5. pantā noteiktā sūdzība;";

papildināt daļu ar 6.1 punktu šādā redakcijā:

"61) ja tas ir attiecināms, tad arī Eiropas Parlamenta un Padomes regulas Nr. 2015/848 3. panta 1. punktā noteiktajā maksātnespējas procedūrā iesaistītā administratora vārds, uzvārds, prakses vietas adrese, tālruņa numurs vai elektroniskā pasta adrese;";

papildināt daļu ar 9.1 punktu šādā redakcijā:

"91) ja tas ir attiecināms, tad arī maksātnespējas procedūras veids saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulas Nr. 2015/848 3. panta 1., 2. vai 4. punktu;".

24. Aizstāt 40. panta astotajā daļā vārdu "administratora" ar vārdiem "tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošās personas".

25. 43. pantā:

aizstāt trešajā daļā vārdus "ja viņa" ar vārdiem "ja tās";

aizstāt ceturtajā daļā vārdus "viņš atzinumu" ar vārdiem "tā atzinumu";

aizstāt piektajā daļā vārdus "atzinis par" ar vārdiem "atzinusi par";

aizstāt sestajā daļā vārdus "tas sniedz" ar vārdiem "tā sniedz".

26. Aizstāt C sadaļā vārdus "Maksātnespējas administrācija" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Maksātnespējas kontroles dienests" (attiecīgā locījumā).

27. 58. panta pirmajā daļā:

izteikt 4. punktu šādā redakcijā:

"4) datums, kad tiesā pasludināts juridiskās personas maksātnespējas process, tiesas nosaukums, lietas numurs un, ja tas ir attiecināms, tad arī termiņš, kādā iesniedzama Eiropas Parlamenta un Padomes regulas Nr. 2015/848 5. pantā noteiktā sūdzība;";

izteikt 7. punktu šādā redakcijā:

"7) ja tas ir attiecināms, tad arī Eiropas Parlamenta un Padomes regulas Nr. 2015/848 3. panta 1. punktā noteiktajā maksātnespējas procedūrā iesaistītā administratora vārds, uzvārds, prakses vietas adrese, tālruņa numurs vai elektroniskā pasta adrese;";

izteikt 10. punktu šādā redakcijā:

"10) ja tas ir attiecināms, tad arī maksātnespējas procedūras veids saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulas Nr. 2015/848 3. panta 1., 2. vai 4. punktu;".

28. Izteikt 59. pantu šādā redakcijā:

"59. pants. Administratora iecelšana juridiskās personas maksātnespējas procesā

(1) Administratora amata kandidātu konkrētam juridiskās personas maksātnespējas procesam izvēlas no Pretendentu saraksta, izmantojot Tiesu informatīvās sistēmas nodrošinātu automatizētu atlasi.

(2) Informāciju par administratora amata kandidātu, kuru izvēlas no Pretendentu saraksta, izmantojot Tiesu informatīvās sistēmas nodrošinātu automatizētu atlasi, paziņo Finanšu un kapitāla tirgus komisijai, ja šo kandidātu iesaka finanšu un kapitāla tirgus dalībniekam, kura uzraudzību saskaņā ar normatīvo aktu prasībām veic Finanšu un kapitāla tirgus komisija."

29. Aizstāt 60. panta pirmās daļas 3. punktā skaitli un vārdus "29. panta "a" punktā" ar skaitļiem un vārdiem "37. panta 1. punkta "a" apakšpunktā".

30. 62. pantā:

papildināt pantu ar 2.1 daļu šādā redakcijā:

"(21) Administratoram ir pienākums nekavējoties pēc juridiskās personas maksātnespējas procesa pasludināšanas, bet ne vēlāk kā līdz pieteikuma par juridiskās personas maksātnespējas procesa izbeigšanu iesniegšanai tiesā iesniegt Maksātnespējas kontroles dienestam iesniegumu par juridiskās personas maksātnespējas procesa depozīta izmaksu, ja juridiskās personas maksātnespējas process pasludināts saskaņā ar parādnieka maksātnespējas procesa pieteikumu.";

papildināt piekto daļu ar 3. un 4. punktu šādā redakcijā:

"3) ja gada laikā pēc šā panta trešajā vai ceturtajā daļā noteikto gadījumu iestāšanās netiek iesniegts iesniegums par juridiskās personas maksātnespējas procesa depozīta izmaksu;

4) ja administrators līdz pieteikuma par juridiskās personas maksātnespējas procesa izbeigšanu iesniegšanai tiesā neizpilda šā panta 2.daļā noteikto pienākumu.";

aizstāt 7.2 daļā vārdus "valsts budžeta un uzņēmējdarbības riska valsts nodevas līdzekļu ietvaros, kuri Maksātnespējas administrācijai piešķirti juridiskās personas maksātnespējas procesa izmaksu segšanai attiecīgos gadījumos" ar vārdiem "no darbinieku prasījumu garantiju fonda līdzekļiem";

izslēgt 7.3 daļu.

31. Papildināt 64. panta pirmās daļas 2. punktu pēc vārda "administrators" ar vārdiem "ne vēlāk kā līdz mantas pārdošanas plāna vai ziņojuma par mantas neesamību sastādīšanai".

32. 66. pantā:

aizstāt pirmajā daļā skaitļus un vārdus "22. panta 2. punktā" ar skaitļiem un vārdiem "29. panta 1. punktā";

aizstāt otrajā daļā skaitli un vārdus "2. panta "h" punkta izpratnē" ar skaitļiem un vārdiem "2. panta 10. punkta izpratnē" un skaitļus un vārdus "21. panta 2. punktā" — ar skaitļiem un vārdiem "28. panta 1. punktā";

izteikt otrās daļas 3. punktu šādā redakcijā:

"3) Eiropas Parlamenta un Padomes regulas Nr. 2015/848 3. panta 1. punktā noteiktajā maksātnespējas procedūrā iesaistītā administratora vārdu, uzvārdu, prakses vietas adresi, tālruņa numuru vai elektroniskā pasta adresi;";

aizstāt trešajā daļā skaitļus un vārdus "21. panta 1. punktā" ar skaitļiem un vārdiem "28. panta 2. punktā";

izteikt ceturtās daļas 2. un 3. punktu šādā redakcijā:

"2) tiesas nosaukumu, sprieduma pasludināšanas dienu, lietas numuru un termiņu, kādā iesniedzama Eiropas Parlamenta un Padomes regulas Nr. 2015/848 39. pantā noteiktā sūdzība;

3) administratora vārdu, uzvārdu, prakses vietas adresi, tālruņa numuru vai elektroniskā pasta adresi;";

aizstāt ceturtās daļas 4. punktā skaitļus un vārdus "1. vai 2. punktu" ar skaitļiem un vārdiem "1., 2. vai 4. punktu".

33. Papildināt 69. pantu ar 7. punktu šādā redakcijā:

"7) izmantojot likumā piešķirtās tiesības un pildot likumā noteiktos pienākumus, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apjomā izmantot Sistēmu."

34. 73. pantā:

papildināt pantu ar 3.1 daļu šādā redakcijā:

"(31) Kreditoram ir tiesības iesniegt kreditora prasījumu pret parādnieku šā panta pirmajā, otrajā un trešajā daļā noteiktajā termiņā, izmantojot Sistēmu.";

aizstāt devītajā daļā vārdus "tās piešķirto" ar vārdiem "tā piešķirto";

izteikt desmito daļu šādā redakcijā:

"(10) Maksātnespējas kontroles dienesta prasījumu atmaksāt darbinieku prasījumu apmierināšanai tā piešķirtos naudas līdzekļus ieraksta kreditoru prasījumu reģistrā, kad Maksātnespējas kontroles dienests ir izmaksājis darbinieku prasījumu apmierināšanai piešķirtās summas.";

papildināt pantu ar divpadsmito daļu šādā redakcijā:

"(12) Kreditoriem ir pienākums informēt administratoru par izmaiņām šā panta ceturtās daļas 6. punktā minētajās ziņās."

35. 75. pantā:

izteikt ceturto, 4.1 un piekto daļu šādā redakcijā:

"(4) Ja administrators nav atzinis kreditora prasījumu, attiecīgais prasījums tiek izslēgts no kreditoru prasījumu reģistra šādos gadījumos:

1) ir beidzies sūdzības iesniegšanas termiņš un sūdzība nav iesniegta;

2) ir beidzies prasības pieteikuma par strīda izskatīšanu par tiesībām iesniegšanas termiņš un prasības pieteikums nav iesniegts;

3) ir beidzies lūguma par tiesvedības atjaunošanu iesniegšanas termiņš un lūgums nav iesniegts.

(41) Līdz brīdim, kad tiesa ir izskatījusi sūdzību par administratora lēmumu vai prasības pieteikumu par strīda izskatīšanu par tiesībām, attiecīgā kreditora prasījumu iekļauj kreditoru prasījumu reģistrā, bet šim kreditoram balsstiesības nepiešķir.

(5) Administratora lēmums par kreditora prasījuma neatzīšanu vai daļēju atzīšanu triju dienu laikā pēc tā pieņemšanas nosūtāms attiecīgajam kreditoram elektroniski uz šā likuma 73. panta ceturtās daļas 6. punktā norādīto elektroniskā pasta adresi, noformējot dokumentu atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām elektronisko dokumentu noformēšanas prasībām. Uzskatāms, ka adresāts attiecīgo lēmumu ir saņēmis trešajā dienā pēc tā nosūtīšanas. Ja rodas šaubas, administratoram jāpierāda, ka dokuments ir nosūtīts.";

papildināt pantu ar 5.1 daļu šādā redakcijā:

"(51) Ja administratora lēmumu par kreditora prasījuma neatzīšanu vai daļēju atzīšanu nav iespējams nosūtīt šā panta piektajā daļā noteiktajā kārtībā vai arī administrators nav saņēmis no adresāta paziņojumu par dokumenta saņemšanu, tas nosūtāms ierakstītā pasta sūtījumā, kas uzskatāms par saņemtu septītajā dienā pēc tā nodošanas pastā. Ja rodas šaubas, administratoram jāpierāda, kad sūtījums nodots pasta komersantam.";

papildināt pantu ar devīto, desmito, vienpadsmito, divpadsmito, trīspadsmito un četrpadsmito daļu šādā redakcijā:

"(9) Pēc tam kad tiesa ir izskatījusi sūdzību par administratora lēmumu par kreditora prasījuma atzīšanu, neatzīšanu vai daļēju atzīšanu, administrators, ja nepieciešams, piecu dienu laikā pēc tiesas lēmuma saņemšanas pieņem lēmumu par kreditora prasījuma atzīšanu, neatzīšanu vai daļēju atzīšanu.

(10) Ja administratora lēmums par kreditora prasījuma atzīšanu, neatzīšanu vai daļēju atzīšanu tiek sastādīts rakstveidā, tajā ietver:

1) parādnieka firmu (nosaukumu), reģistrācijas numuru un juridisko adresi;

2) pieteikto kreditora prasījumu (apmēru un veidu);

3) norādi par pieteiktā kreditora prasījuma atzīšanu, neatzīšanu vai daļēju atzīšanu;

4) ja kreditora prasījums ir pilnībā vai daļēji atzīts, — atzīto apmēru un prasījuma veidu, kā arī to, vai kreditoram ir piešķiramas balsstiesības atbilstoši šā likuma 87. panta nosacījumiem;

5) ja kreditora prasījums pilnībā vai daļēji nav atzīts, — neatzīto apmēru un prasījuma veidu, kā arī neatzīšanas pamatojumu un to, vai pastāv iespējamais strīds par tiesībām;

6) informāciju par lēmuma pārsūdzēšanas kārtību un termiņu;

7) citas ziņas, ja nepieciešams.

(11) Ja administrators no maksātnespējas procesā iesaistītajām personām saņem pierādījumus, kas apliecina kāda no kreditoru prasījuma pamatojoša dokumenta viltošanas faktu, — attiecīgo dokumentu neņem vērā, pieņemot lēmumu par kreditora prasījumu, un sniedz attiecīgās ziņas atbildīgajām valsts institūcijām, bet, ja lēmums jau ir pieņemts, — izvērtē nepieciešamību pieņemt jaunu lēmumu.

(12) Ja administrators no tiesībaizsardzības iestādēm saņem pierādījumus, kas apliecina kāda no kreditoru prasījuma pamatojoša dokumenta viltošanas faktu, — attiecīgo dokumentu neņem vērā, pieņemot lēmumu par kreditora prasījumu, bet, ja lēmums jau ir pieņemts, — izvērtē nepieciešamību pieņemt jaunu lēmumu.

(13) Administrators nodod dokumenta, kurš, iespējams, ir viltots, oriģinālu tiesu ekspertīžu iestādei ekspertīzes veikšanai, ja tiesu ekspertīžu iestādei ekspertīzi pieprasa maksātnespējas procesā iesaistīta persona. Ja dokuments tiek nodots ekspertīzes veikšanai, tā vietā atstājama apliecināta kopija.

(14) Izdevumus par ekspertīzes veikšanu un šā panta trīspadsmitajā daļā noteikto dokumenta atvasinājuma izgatavošanu sedz maksātnespējas procesā iesaistītā persona, kura pieprasa ekspertīzi."

36. 78. pantā:

papildināt otro daļu ar 8. punktu šādā redakcijā:

"8) atzīme par pagaidu aizsardzības piemērošanu kreditoram, norādot tiesas noteiktos pagaidu aizsardzības līdzekļus.";

izteikt trešo un ceturto daļu šādā redakcijā:

"(3) Administrators septiņu dienu laikā pēc šā likuma 73. panta pirmajā daļā noteiktā termiņa beigām kreditoru prasījumu reģistru šajā likumā noteiktajā kārtībā nosūta kreditoriem, parādnieka pārstāvim, Maksātnespējas kontroles dienestam un tiesai, kurā pasludināts attiecīgais maksātnespējas process.

(4) Administrators piecu dienu laikā paziņo par izmaiņām kreditoru prasījumu reģistrā kreditoriem, parādnieka pārstāvim, Maksātnespējas kontroles dienestam un tiesai, kurā pasludināts attiecīgais maksātnespējas process."

37. 80. pantā:

izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Kreditors administratora lēmumu par sava prasījuma neatzīšanu vai daļēju atzīšanu ir tiesīgs pārsūdzēt tiesā viena mēneša laikā no lēmuma saņemšanas dienas vai ir tiesīgs viena mēneša laikā no administratora lēmuma saņemšanas dienas iesniegt prasību par strīda izskatīšanu par tiesībām.";

papildināt pantu ar 1.1 un 1.2 daļu šādā redakcijā:

"(11) Kreditors, kurš prasību par strīda izskatīšanu par tiesībām tiesā ir cēlis pirms maksātnespējas procesa uzsākšanas, viena mēneša laikā no administratora lēmuma saņemšanas dienas ir tiesīgs lūgt, lai tiek atjaunota apturētā tiesvedība.

(12) Iesniedzot sūdzību par administratora lēmumu par kreditora prasījuma atzīšanu, neatzīšanu vai daļēju atzīšanu un vienlaikus lūdzot tiesu izskatīt strīdu par tiesībām, kreditors papildus pievieno tikai tos pierādījumus, kuri kreditora prasījuma iesniegšanas brīdī nebija viņa rīcībā objektīvu apstākļu dēļ.";

izteikt otro un trešo daļu šādā redakcijā:

"(2) Kreditors administratora lēmumu par cita kreditora prasījuma atzīšanu vai daļēju atzīšanu ir tiesīgs pārsūdzēt tiesā triju nedēļu laikā pēc kreditoru prasījumu iesniegšanas termiņa beigām. Pārsūdzot administratora lēmumu, vienlaikus var lūgt tiesu noteikt Civilprocesa likuma 250.74 panta ceturtajā daļā paredzēto pagaidu aizsardzību. Ja attiecīgais kreditora prasījums iesniegts pēc kreditoru prasījumu iesniegšanas termiņa beigām, kreditors ir tiesīgs pārsūdzēt tiesā administratora lēmumu par cita kreditora prasījuma atzīšanu mēneša laikā pēc lēmuma pieņemšanas dienas.

(3) Parādnieka pārstāvis administratora lēmumu, ar kuru apstiprināts no darījuma izrietošs prasījums, kuru parādnieka pārstāvis neatzīst, ir tiesīgs pārsūdzēt tiesā triju nedēļu laikā pēc kreditoru prasījumu iesniegšanas termiņa beigām. Pārsūdzot administratora lēmumu, vienlaikus var lūgt tiesu noteikt Civilprocesa likuma 250.74 panta ceturtajā daļā paredzēto pagaidu aizsardzību. Ja attiecīgais kreditora prasījums iesniegts pēc kreditoru prasījumu iesniegšanas termiņa beigām, parādnieka pārstāvis ir tiesīgs pārsūdzēt tiesā administratora lēmumu, ar kuru apstiprināts no darījuma izrietošs prasījums, kuru parādnieka pārstāvis neatzīst, mēneša laikā pēc lēmuma pieņemšanas dienas."

38. Papildināt 81. pantu ar ceturto daļu šādā redakcijā:

"(4) Kreditoriem savu interešu aizsardzībai ir tiesības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apjomā izmantot Sistēmu."

39. 85.pantā:

aizstāt pirmajā daļā vārdu "ceturksni" ar vārdu "mēnesi";

aizstāt otrajā daļā vārdus "veidlapu un tās aizpildīšanas" ar vārdiem "saturu un tā sagatavošanas".

40. Papildināt 88. panta pirmās daļas 2. punktu ar "g" apakšpunktu šādā redakcijā:

"g) kreditors, lai izvērtētu šā likuma 170. panta pirmajā daļā noteiktās juridiskās personas maksātnespējas procesa izdevumu pamatotību."

41. Aizstāt 89. panta 3. punktā vārdu "apstiprināšanu" ar vārdiem "atzīšanu par pamatotiem".

42. 114. pantā:

papildināt panta nosaukumu pēc vārda "uzņēmuma" ar vārdiem "vai tā patstāvīgās daļas";

aizstāt pirmajā daļā vārdu "kopumā" ar vārdiem "vai tā patstāvīgo daļu";

aizstāt trešajā daļā vārdus "kā kopumu" ar vārdiem "vai tā patstāvīgo daļu";

papildināt trešo daļu pēc vārdiem "no uzņēmuma" ar vārdiem "vai tā patstāvīgās daļas";

papildināt ceturto, piekto, sesto un septīto daļu pēc vārda "uzņēmuma" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "vai tā patstāvīgās daļas" (attiecīgā locījumā);

papildināt sesto daļu ar vārdiem "ja vien parādnieks un ieguvējs nav vienojušies citādi";

papildināt pantu ar 6.1 daļu šādā redakcijā:

"(61) Uzņēmuma vai tā patstāvīgās daļas pārdošanas gadījumā uz ieguvēju nepāriet maksātnespējas procesā atzītie kreditoru prasījumi."

43. 115. pantā:

aizstāt pantā vārdus "nekustamais īpašums" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "parādnieka manta" (attiecīgā locījumā);

aizstāt ceturtajā daļā vārdus "Pēc tam, kad tiesa apstiprinājusi izsoles aktu" ar vārdiem "Pēc tam kad izsolē pārdota parādnieka manta, tiesa apstiprinājusi nekustamā īpašuma izsoles aktu".

44. Aizstāt 117. panta septītajā daļā vārdus "izskatot sūdzību par" ar vārdiem "saistībā ar".

45. 118. pantā:

papildināt ceturto daļu pēc vārda "otrajā" ar vārdiem "un trešajā";

papildināt divpadsmito daļu pēc vārda "uzņēmumu" ar vārdiem "vai tā patstāvīgo daļu".

46. Aizstāt D sadaļā vārdus "Maksātnespējas administrācija" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Maksātnespējas kontroles dienests" (attiecīgā locījumā).

47. 129. pantā:

papildināt pirmo daļu ar 3. punktu šādā redakcijā:

"3) šai personai nav iespēju nokārtot parādsaistības, no kurām vismaz vienas parādsaistības pamatā ir neizpildīta blakus saistība vai solidāra saistība starp parādnieku un šā likuma 131. panta pirmās daļas 1. un 2. punktā noteiktajām personām, ja tā pārsniedz 5000 euro.";

papildināt trešo daļu ar vārdiem "un pievienotās vērtības nodokli, ja administrators reģistrēts Valsts ieņēmumu dienesta pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā".

48. 130. pantā:

aizstāt 2. punktā vārdu "krimināllietā" ar vārdu "kriminālprocesā";

izteikt 3. punktu šādā redakcijā:

"3) kurai pēdējo 10 gadu laikā pirms fiziskās personas maksātnespējas procesa pasludināšanas ir izbeigts fiziskās personas maksātnespējas process, kura ietvaros dzēstas saistības;";

aizstāt 4. punktā vārdu "krimināllietā" ar vārdu "kriminālprocesā";

papildināt pantu ar 5. punktu šādā redakcijā:

"5) kurai pēdējā gada laikā pirms fiziskās personas maksātnespējas procesa pasludināšanas ir izbeigts fiziskās personas maksātnespējas process, nedzēšot saistības."

49. 132. pantā:

izteikt pirmās daļas 2. punktu šādā redakcijā:

"2) datums, kad pasludināts fiziskās personas maksātnespējas process, tiesas nosaukums, lietas numurs un, ja tas ir attiecināms, tad arī termiņš, kādā iesniedzama Eiropas Parlamenta un Padomes regulas Nr. 2015/848 5. pantā noteiktā sūdzība;";

izteikt pirmās daļas 5. un 6. punktu šādā redakcijā:

"5) ja tas ir attiecināms, tad arī Eiropas Parlamenta un Padomes regulas Nr. 2015/848 3. panta 1. punktā noteiktajā maksātnespējas procedūrā iesaistītā administratora vārds, uzvārds, prakses vietas adrese, tālruņa numurs vai elektroniskā pasta adrese;

6) ja tas ir attiecināms, tad arī maksātnespējas procedūras veids saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulas Nr. 2015/848 3. panta 1., 2. vai 4. punktu;";

papildināt pantu ar trešo un ceturto daļu šādā redakcijā:

"(3) Šā panta pirmajā daļā minētās ziņas publisko maksātnespējas reģistrā fiziskās personas maksātnespējas procesa laikā, kā arī vienu gadu pēc ieraksta par fiziskās personas maksātnespējas procesa izbeigšanu izdarīšanas dienas.

(4) Atbildīgā iestāde maksātnespējas reģistrā šā panta pirmajā daļā minētās ziņas glabā:

1) 10 gadus pēc fiziskās personas maksātnespējas procesa izbeigšanas;

2) līdz brīdim, kad tiek konstatēts, ka fiziskā persona ir mirusi, bet ne mazāk kā 10 gadus pēc fiziskās personas maksātnespējas procesa izbeigšanas — ja fiziskās personas maksātnespējas process ir pārtraukts, pamatojoties uz šā likuma 130. panta 2. punktu."

50.  133. panta pirmajā daļā:

aizstāt 2. punktā skaitli un vārdus "29. panta "a" punktā" ar skaitļiem un vārdiem "37. panta 1. punkta "a" apakšpunktā";

izteikt 3. punktu šādā redakcijā:

"3) parādnieks kopā ar šā likuma 131. panta pirmās daļas 1. un 2. punktā noteiktajām ieinteresētajām personām, ja katrai no tām pastāv šā likuma 129. panta pirmās daļas 3. punktā minētā pazīme."

51. Papildināt 140. pantu ar 3. punktu šādā redakcijā:

"3) izmantojot likumā piešķirtās tiesības un pildot likumā noteiktos pienākumus, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apjomā izmantot Sistēmu."

52. Izteikt 155. panta ceturtās daļas ievaddaļu šādā redakcijā:

"(4) Ja parādnieks saistību dzēšanas procedūras laikā no savas gribas neatkarīgu apstākļu dēļ nav spējīgs segt šā panta otrajā un trešajā daļā noteikto saistību apmēru, fiziskās personas saistību dzēšanas plānā paredz, ka kreditoru prasījumu segšanai tiks novirzīti līdzekļi vienas trešdaļas apmērā no parādnieka ienākumiem pēc nodokļu samaksas, bet ne mazāk kā vienas trešdaļas apmērā no vienas minimālās mēnešalgas mēnesī pirms nodokļu samaksas. Saistību dzēšanas plāna termiņš nosakāms šādi:".

53. Aizstāt 168. panta otrajā daļā vārdus "no valsts budžeta un uzņēmējdarbības riska valsts nodevas līdzekļiem, kuri Maksātnespējas administrācijai piešķirti juridiskās personas maksātnespējas procesa izmaksu segšanai attiecīgos gadījumos" ar vārdiem "no darbinieku prasījumu garantiju fonda līdzekļiem".

54. 169. pantā:

aizstāt otrās daļas 1. punktā vārdus "divu minimālo mēnešalgu" ar vārdiem un skaitli "šā likuma 62. panta pirmajā daļā minētā depozīta";

papildināt otro daļu ar 1.1 punktu šādā redakcijā:

"11) divu minimālo mēnešalgu apmērā, ko sedz no parādnieka mantas, papildus šā panta otrās daļas 1. punktā noteiktajai atlīdzībai, ja parādnieks pēc pēdējā noslēgtā finanšu gada datiem atbilst šādiem kritērijiem:

a) parādnieks ir nodarbinājis vairāk nekā 250 darbiniekus,

b) parādnieka gada apgrozījums ir pārsniedzis 50 miljonus euro vai gada bilances kopsumma ir pārsniegusi 43 miljonus euro;";

papildināt otro daļu ar 4. punktu šādā redakcijā:

"4) ja juridiskās personas maksātnespējas procesa laikā tiek turpināta saimnieciskā darbība, — viens procents no neto apgrozījuma, bet ne vairāk kā divu minimālo mēnešalgu apmērā mēnesī. Administrators pēc kreditoru prasījumu reģistra sastādīšanas kreditoru sapulcē var vienoties ar kreditoriem par citu atlīdzības apmēru.";

papildināt pantu ar astoto daļu šādā redakcijā:

"(8) Gadījumos, kad administratora atlīdzība un pievienotās vērtības nodoklis, ja administrators ir reģistrēts Valsts ieņēmumu dienesta pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā, kā arī maksātnespējas procesa izdevumi ir sedzami no šā likuma 62. panta pirmajā daļā minētā depozīta, kopējā no depozīta izmaksājamā summa nedrīkst pārsniegt šā likuma 62. panta pirmajā daļā minētā depozīta apmēru."

55. Izteikt 170. panta pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Ar juridiskās personas maksātnespējas procesa nodrošināšanu saistītie šā procesa izdevumi, izņemot izdevumus, kas saistīti ar mantu, kura kalpo par nodrošinājumu, kā arī parādnieka saimnieciskās darbības turpināšanas pilnā vai ierobežotā apmērā nodrošināšanu, ja kreditoru sapulce tos nav atzinusi par pamatotiem, nedrīkst pārsniegt:

1) piecu procentu apmēru no mantas novērtējuma, ja ir sastādīts mantas pārdošanas plāns;

2) juridiskās personas maksātnespējas procesa depozīta apmēru, ja ir sastādīts ziņojums par mantas neesamību."

56. 171. pantā:

izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Par administratora pienākumu veikšanu fiziskās personas maksātnespējas procesā administrators saņem atlīdzību:

1) ja tiek pasludināta saistību dzēšanas procedūra:

a) par laika periodu no iecelšanas dienas līdz bankrota procedūras pabeigšanai — pusi no šā likuma 129. panta otrajā daļā minētā depozīta apmēra,

b) par laika periodu no saistību dzēšanas procedūras pasludināšanas dienas, ja administrators iecelts pirms saistību dzēšanas pasludināšanas dienas, līdz saistību dzēšanas procedūras izbeigšanai vai par laika periodu no iecelšanas dienas, ja administrators iecelts pēc saistību dzēšanas procedūras pasludināšanas, līdz saistību dzēšanas procedūras izbeigšanai — pusi no šā likuma 129. panta otrajā daļā minētā depozīta apmēra;

2) par laika periodu no iecelšanas dienas līdz bankrota procedūras pabeigšanai vai izbeigšanai, ja netiek pasludināta saistību dzēšanas procedūra, — šā likuma 129. panta otrajā daļā minēto depozīta apmēru.";

papildināt pantu ar septīto daļu šādā redakcijā:

"(7) Gadījumos, kad administratora atlīdzība un pievienotās vērtības nodoklis, ja administrators ir reģistrēts Valsts ieņēmumu dienesta pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā, ir sedzams no šā likuma 129. panta otrajā daļā minētā depozīta, kopējā no depozīta izmaksājamā summa nedrīkst pārsniegt šā likuma 129. panta otrajā daļā minētā depozīta apmēru."

57. Aizstāt F sadaļā vārdus "Maksātnespējas administrācija" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Maksātnespējas kontroles dienests" (attiecīgā locījumā).

58. Papildināt 174.2 panta pirmo daļu ar 11., 12. un 13. punktu šādā redakcijā:

"11) pieprasīt un bez maksas saņemt no Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra, Valsts ieņēmumu dienesta, Tiesu administrācijas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras informāciju, kas Maksātnespējas kontroles dienestam nepieciešama šajā likumā noteikto uzdevumu izpildei;

12) pieprasīt un saņemt informāciju par administratoru un personu, kura vēlas ieņemt administratora amatu, un nodot to eksaminācijas komisijai;

13) pieprasīt un saņemt informāciju par tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošo personu, administratoru un personu, kura vēlas ieņemt administratora amatu, un nodot to disciplinārlietu komisijai."

59. Izslēgt 175. panta otrajā daļā vārdu un skaitli "un 4.".

60. 176. pantā:

papildināt panta nosaukumu un pirmo daļu pēc vārda "administratora" ar vārdiem "vai tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošās personas";

izteikt ceturto daļu šādā redakcijā:

"(4) Maksātnespējas kontroles dienests, izskatot sūdzības par administratora rīcību, ir tiesīgs pieprasīt no pusēm tam nepieciešamās ziņas un dokumentus.";

papildināt piekto daļu pēc vārda "administratora" ar vārdiem "vai tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošās personas".

61. Pārejas noteikumos:

aizstāt 4. punkta 3. apakšpunktā vārdus "gadījumā vai" ar vārdu "gadījumā";

aizstāt 50., 52. un 57. punktā vārdus "Maksātnespējas administrācija" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Maksātnespējas kontroles dienests" (attiecīgā locījumā);

papildināt pārejas noteikumus ar 58., 59., 60., 61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68. un 69. punktu šādā redakcijā:

"58. Grozījumi šā likuma 33. pantā par tā papildināšanu ar 1.1 daļu attiecībā uz pienākumu iemaksāt juridiskās personas maksātnespējas procesa depozītu, ja atkārtoti gada laikā tiek iesniegts tiesiskās aizsardzības procesa pieteikums, ir attiecināmi uz tiesiskās aizsardzības procesa lietām, kuras uzsāktas, sākot ar 2018. gada 1. jūliju.

59. Grozījumi šā likuma 80. pantā attiecībā uz kārtību, kādā pārsūdzams administratora lēmums par kreditora prasījuma atzīšanu, neatzīšanu vai daļēju atzīšanu, vienlaikus izsakot lūgumu izskatīt strīdu par tiesībām un noteikt pagaidu aizsardzības līdzekli, piemērojami tām juridiskās personas maksātnespējas procesa lietām, kuras uzsāktas pēc šo grozījumu spēkā stāšanās.

60. Grozījumi šā likuma 169. pantā par tā otrās daļas papildināšanu ar 1.1 un 4. punktu un 171. panta pirmajā daļā attiecībā uz administratora atlīdzību, ja parādnieks — juridiskā persona — pēc pēdējā noslēgtā finanšu gada datiem ir nodarbinājis vairāk nekā 250 darbiniekus un tā gada apgrozījums ir pārsniedzis 50 miljonus euro vai gada bilances kopsumma pārsniegusi 43 miljonus euro un parādnieka maksātnespējas procesa laikā tiek turpināta saimnieciskā darbība, kā arī attiecībā uz depozīta izmaksāšanu fiziskās personas maksātnespējas procesa ietvaros ir piemērojami juridiskās personas un fiziskās personas maksātnespējas procesa lietām, kuras uzsāktas, sākot ar 2018. gada 1. jūliju.

61. Ministru kabinets līdz 2018. gada 1. jūlijam noteic kārtību, kādā iemaksā un izmaksā depozītu juridiskās un fiziskās personas maksātnespējas procesā, nosakot Maksātnespējas kontroles dienesta rīcību ar depozītu, kas iemaksāts tiesiskās aizsardzības procesa lietas ietvaros, un nosakot jaunu kārtību fiziskās personas maksātnespējas procesa depozīta izmaksai.

62. Grozījumi šā likuma 12.5 pantā par tā papildināšanu ar piekto daļu, 26. pantā par tā papildināšanu ar 2.1 daļu, 26. pantā par tā trešās daļas papildināšanu ar 10. punktu, 28. pantā par tā otrās daļas izteikšanu jaunā redakcijā, kas noteic tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošās personas un administratora pienākumu lietot Sistēmu, tajā skaitā administratora pienākumu pilnvaru Maksātnespējas kontroles dienestam iesniegt, izmantojot Sistēmu, stājas spēkā 2019. gada 1. janvārī.

63. Šā likuma 12.1 panta devītā daļa, kā arī grozījumi šā likuma 69. pantā par tā papildināšanu ar 7. punktu, 73. pantā par tā papildināšanu ar 3.1 daļu, 81. pantā par tā papildināšanu ar ceturto daļu un 140. pantā par tā papildināšanu ar 3. punktu, kas noteic kreditora un tā pārstāvja, parādnieka pārstāvja, parādnieka fiziskās personas maksātnespējas procesā vai tā pārstāvja tiesības izmantot Sistēmu, stājas spēkā 2019. gada 15. aprīlī un ir piemērojami attiecībā uz juridiskās personas maksātnespējas procesiem, fiziskās personas maksātnespējas procesiem un tiesiskās aizsardzības procesiem, kas uzsākti pēc 2018. gada 31. decembra.

64. Grozījumi šā likuma 19. pantā par tā papildināšanu ar 1.1 daļu un otrās daļas izteikšanu jaunā redakcijā, kā arī grozījumi šā likuma 59. pantā par tā izteikšanu jaunā redakcijā, kas noteic administratora amata kandidāta iecelšanai maksātnespējas procesā automatizētu izvēli no Pretendentu saraksta, stājas spēkā 2019. gada 1. janvārī. Ministru kabinets līdz 2018. gada 1. decembrim izdod noteikumus par kārtību, kādā Sistēmā kārto Pretendentu sarakstu, pazīmes, pēc kādām administratoru iekļauj Pretendentu sarakstā, un kārtību, kādā, izmantojot Tiesu informatīvās sistēmas nodrošinātu automatizētu atlasi, izvēlas administratora amata kandidātu.

65. Grozījumi šā likuma 62. pantā par tā 7.3 daļas, kas noteic deleģējumu Ministru kabinetam noteikt, kāda uzņēmējdarbības riska valsts nodevas daļa novirzāma juridiskās personas maksātnespējas procesa izmaksu segšanai, izslēgšanu un grozījumi šā likuma 62. panta 7.2 daļā stājas spēkā 2019. gada 1. janvārī.

66. Grozījumi šā likuma 85. pantā stājas spēkā 2019. gada 1. janvārī. Ministru kabinets līdz 2018. gada 1. decembrim izdod noteikumus par administratora darbības pārskata saturu un tā aizpildīšanas kārtību. Ja saskaņā ar Ministru kabineta 2016. gada 19. aprīļa noteikumiem Nr. 247 "Noteikumi par maksātnespējas procesa administratora darbības pārskatu un tā aizpildīšanas kārtību" (turpmāk šajā punktā — Noteikumi Nr. 247) administratora darbības pārskata perioda beigas iestājas līdz 2018. gada 31. decembrim, administrators savas darbības pārskatu sniedz kreditoriem un Maksātnespējas kontroles dienestam saskaņā ar minētajiem Noteikumiem Nr. 247. Šādā gadījumā Maksātnespējas kontroles dienesta tīmekļvietnē līdzšinējā administratora darbības pārskata veidlapa ir pieejama līdz 2019. gada 18. janvārim. Administrators, sākot ar 2019. gada 1. janvāri, Sistēmā vada Noteikumos Nr. 247 noteikto datu apjomu, kas administratora darbības pārskata aizpildīšanai konkrētā maksātnespējas procesā ir sniedzami pēc pēdējā Maksātnespējas kontroles dienesta tīmekļvietnē iesniegtā administratora darbības pārskata perioda beigām līdz 2018. gada 31. decembrim. Datus, kas konkrētā maksātnespējas procesā ir sniedzami no 2019. gada 1. janvāra, administrators Sistēmā vada saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par administratora darbības pārskata saturu un tā aizpildīšanas kārtību, kas stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī. Sistēmā pirmais administratora darbības pārskats saskaņā ar Maksātnespējas likuma 85. panta pirmo daļu un Ministru kabineta noteikumiem par administratora darbības pārskata saturu un tā aizpildīšanas kārtību, kas stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī, izveidojams līdz 2019. gada 31. martam. Tajā apkopojami dati, kas ievadīti Sistēmā no 2019. gada 1.janvāra līdz 2019. gada 31. martam.

67. Grozījumi šā likuma 64. panta pirmās daļas 2. punktā, 88. panta pirmās daļas 2. punktā, to papildinot ar "g" apakšpunktu, 89. panta 3. punktā, 114. pantā, 118. panta divpadsmitajā daļā un 170. panta pirmajā daļā piemērojami juridisko personu maksātnespējas procesos, kas uzsākti pēc šo grozījumu spēkā stāšanās.

68. Grozījumi šā likuma 130. pantā, to papildinot ar 5. punktu, piemērojami fizisko personu maksātnespējas procesos, kas uzsākti pēc šo grozījumu spēkā stāšanās.

69. Šā likuma 12.1 panta desmito daļu, kurā noteikts, ka Sistēmā iekļautās ziņas ir ierobežotas pieejamības informācija, piemēro arī attiecībā uz ziņām, kas iekļautas Sistēmā atbilstoši Ministru kabineta 2016. gada 19. aprīļa noteikumiem Nr. 247 "Noteikumi par maksātnespējas procesa administratora darbības pārskatu un tā aizpildīšanas kārtību".

Likums stājas spēkā 2018. gada 1. jūlijā.

Likums Saeimā pieņemts 2018. gada 31. maijā.

Valsts prezidents R. Vējonis

Rīgā 2018. gada 15. jūnijā

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!