• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas 2017. gada 9. februāra stenogramma "Atbilde uz deputātu jautājumu 2017.gada 9.februārī". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 15.02.2017., Nr. 35 https://www.vestnesis.lv/op/2017/35.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimas priekšsēdētāja paziņojums

Par Valsts prezidenta vietas izpildīšanu

Vēl šajā numurā

15.02.2017., Nr. 35

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: stenogramma

Pieņemts: 09.02.2017.

OP numurs: 2017/35.2

2017/35.2
RĪKI

Saeimas sēdes stenogramma

Atbilde uz deputātu jautājumu 2017.gada 9.februārī

Sēdi vada Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze.

Sēdes vadītājs. Labdien, godātie kolēģi! Godātā ministres kundze! Sākam atbildes sniegšanu uz deputātu jautājumu.

Šodien darba kārtībā viens jautājums, ko uzdevuši deputāti Bondars, Bite, Melgailis, Ruks un Viļums. Jautājums finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai "Par Akciju sabiedrības "Attīstības finanšu institūcija Altum" mājokļu galvojumu programmu".

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli ministres kundze var papildus rakstiskajai atbildei izmantot vēl divas minūtes, lai sniegtu mutisku atbildi. Ja viņa to nevēlas, deputātiem jebkurā gadījumā ir tiesības uzdot vēl divus papildjautājumus.

Ministres kundze, vai jūs gribat kaut ko teikt vēl papildus rakstiskajai atbildei?

D.Reizniece-Ozola (finanšu ministre).

Es domāju, ka pēc būtības uz jautājumiem ir atbildēts, cik nu Finanšu ministrija varēja atbildēt savas kompetences un iespēju robežās. Tā ka es labprāt uzklausītu papildjautājumus...

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Mārtiņam Bondaram!

M.Bondars (LRA).

Jā, ministres kundze, paldies, ka radāt laiku atnākt šodien uz šo sēdi. Man ir ļoti vienkāršs jautājums – mājokļa galvojuma programma ir tāda programma, kuru mēs, Saeima, esam pieņēmuši, lai faktiski veicinātu galvojumu izsniegšanu tām Latvijas jaunajām ģimenēm, kurām ir nepieciešams mājoklis. Vai jūs uzskatāt, ka šādu galvojumu drīkstētu saņemt cilvēki, kuri nav Latvijas pilsoņi vai nepilsoņi?

Sēdes vadītājs. Paldies.

Jums divas minūtes atbildei.

D.Reizniece-Ozola. Nu, programma ir izstrādāta... Ekonomikas ministrija ir izstrādājusi programmu, lai sniegtu atbalstu ģimenēm ar bērniem, tām ģimenēm, kuras dzīvo Latvijā, kurām šeit ir uzturēšanās atļauja, kurām te arī dzīvesvieta deklarēta. Tie ir divi priekšnosacījumi, lai varētu šo atbalstu saņemt.

Kopumā šķiet, ka programma savu mērķi ir sasniegusi un līdztekus mērķim atbalstīt ģimenes ar bērniem... Tām ģimenēm ar bērniem, kuras dzīvo Latvijā, nodrošinājusi arī vēl vienu blakusefektu, kas man kā finanšu ministrei ir svarīgi, proti, ir aktivizējusi Latvijas kreditēšanas tirgu – banku sektors ir kļuvis aktīvāks. Beidzot varam redzēt, ka pagājušā gada dati gan par mājsaimniecību, gan arī par uzņēmējdarbības kreditēšanu ir uzlabojušies. Es domāju, ka viens no priekšnosacījumiem bija arī tas, ka mums šī programma šobrīd ir.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu, ieslēdziet vēlreiz mikrofonu deputātam Bondaram!

M.Bondars. Ministres kundze! Jūs zināt, ka neatbildējāt uz manu jautājumu, jo mans jautājums bija citādāks. Bet labi.

Manā rīcībā ir informācija, ka šādus galvojumus ir saņēmuši cilvēki, kuri nav Latvijas pilsoņi vai nepilsoņi, tātad trešo valstu pilsoņi. Vai jūs uzskatāt, ka "Altum", izsniedzot šāda veida galvojumus, un Ministru kabinets, neizdodot noteikumus ar tādu regulējumu, lai šī programma būtu pieejama tikai Latvijas pilsoņu un nepilsoņu ģimenēm, rīkojas pareizi, un vai jūs kā ministre kaut ko darīsiet, lai novērstu to, ka nākotnē cilvēki, kuri nav Latvijas pilsoņi vai nepilsoņi, var saņemt šāda veida galvojumus?

Paldies.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Ministres kundze, jums divas minūtes.

D.Reizniece-Ozola. Nu īsā atbilde no manas puses ir šāda: manā rīcībā nav tādas informācijas, ka šie galvojumi būtu izsniegti Latvijas nepilsoņiem, kuriem nav deklarētas dzīvesvietas Latvijā.

Ja jums ir tāda informācija, es domāju, ka būtu svarīgi ar to iepazīstināt ne tikai Finanšu ministriju, bet arī Ekonomikas ministriju. Ekonomikas ministrija izstrādā šīs programmas nosacījumus un kritērijus. Un, es domāju, ja ir kādi defekti, tad Ekonomikas ministrija labprāt tos uzklausīs, un mēs valdībā varam pieņemt lēmumu par programmas nosacījumu maiņām.

To, kādas tautības cilvēki vai ar kādu pilsonību pretendē uz galvojumu, šobrīd "Altum" neapkopo. Tas nav kritērijs programmā. Līdz ar to šobrīd nav arī objektīvas informācijas, vismaz no "Altum" puses, kas varētu dot tādu kopainu.

Bet, ja ir kādi atsevišķi gadījumi, kas jums ir zināmi, mēs tiešām priecātos par tiem dzirdēt, jo ir arī otra lieta, par kuru ir bijusi diskusija, tiekoties ar ārvalstīs dzīvojošiem latviešiem, jo tās latviešu ģimenes, kurām ir bērni un kuras gribētu atgriezties Latvijā un saņemt šādu galvojumu sava mājokļa iegādei šeit, to nevar izdarīt vai arī ir grūtības to izdarīt, tāpēc ka tām nav deklarētas dzīvesvietas adreses šeit, Latvijā.

Tā ka šis ir vēl viens jautājums, par kuru noteikti ir vērts diskutēt, – vai ir nepieciešamas kādas izmaiņas programmās.

Un atbildīgā par programmas nosacījumiem ir Ekonomikas ministrija. Es, protams, ar savu atbalstu un viedokli varu palīdzēt, bet ir svarīgi arī precīzi saprast, kur ir problēma un vai tiešām tāda ir, jo objektīvas informācijas "Altum" rīcībā... Vismaz, nākot uz Saeimu mēģināju saprast, taču viņi nevarēja sniegt informāciju, kādas ir būtiskas, sistemātiskas vai sistēmiskas problēmas.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Paldies deputātiem par jautājumiem.

Paldies ministrei par atbildēm.

Līdz ar to šodienas darba kārtība ir izskatīta un šo jautājumu un atbilžu sniegšanas sēdi pasludinu par slēgtu.

Paldies.


 

Rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!