Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2017. gada 12. decembra noteikumi Nr. 717 "Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 3. augusta noteikumos Nr. 720 "Noteikumi par karavīru paplašinātās pirmās palīdzības mācību kursa programmu, kārtību, kādā nodrošina apmācību paplašinātās pirmās palīdzības sniegšanā, un kārtību, kādā ārvalstīs apgūtu mācību kursu atzīst Latvijas Republikā, kā arī paplašinātās pirmās palīdzības sniegšanai paredzētā aprīkojuma, medicīnisko materiālu un medikamentu uzglabāšanas, izlietošanas, uzskaites un iznīcināšanas kārtību"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 14.12.2017., Nr. 248 (6075) https://www.vestnesis.lv/op/2017/248.3

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 718

Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 23. decembra noteikumos Nr. 801 "Noteikumi par informācijas sniegšanu valsts iestādēm un amatpersonām no valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas"

Vēl šajā numurā

14.12.2017., Nr. 248 (6075)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 717

Pieņemts: 12.12.2017.

OP numurs: 2017/248.3

2017/248.3
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 20 Pēdējās nedēļas laikā 12 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 717

Rīgā 2017. gada 12. decembrī (prot. Nr. 61 1. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 3. augusta noteikumos Nr. 720 "Noteikumi par karavīru paplašinātās pirmās palīdzības mācību kursa programmu, kārtību, kādā nodrošina apmācību paplašinātās pirmās palīdzības sniegšanā, un kārtību, kādā ārvalstīs apgūtu mācību kursu atzīst Latvijas Republikā, kā arī paplašinātās pirmās palīdzības sniegšanai paredzētā aprīkojuma, medicīnisko materiālu un medikamentu uzglabāšanas, izlietošanas, uzskaites un iznīcināšanas kārtību"

Izdoti saskaņā ar Militārā dienesta likuma 14.panta otro daļu
un Latvijas Republikas Zemessardzes likuma 22.panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2010. gada 3. augusta noteikumos Nr. 720 "Noteikumi par karavīru paplašinātās pirmās palīdzības mācību kursa programmu, kārtību, kādā nodrošina apmācību paplašinātās pirmās palīdzības sniegšanā, un kārtību, kādā ārvalstīs apgūtu mācību kursu atzīst Latvijas Republikā, kā arī paplašinātās pirmās palīdzības sniegšanai paredzētā aprīkojuma, medicīnisko materiālu un medikamentu uzglabāšanas, izlietošanas, uzskaites un iznīcināšanas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 125. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumu nosaukumu aiz vārda "karavīru" ar vārdiem "un zemessargu".

2. Izteikt norādi, uz kāda likuma pamata noteikumi izdoti, šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar Militārā dienesta likuma 14.panta otro daļu un Latvijas Republikas Zemessardzes likuma 22.panta otro daļu".

3. Aizstāt noteikumu tekstā vārdus "karavīrs–glābējs" (attiecīgā skaitlī un locījumā) ar vārdu "glābējs" (attiecīgā skaitlī un locījumā).

4. Papildināt 1.1. apakšpunktu aiz vārda "karavīru" ar vārdiem "un zemessargu".

5. Izteikt 2. punktu šādā redakcijā:

"2. Paplašinātā pirmā palīdzība ir palīdzība, ko karavīrs vai zemessargs, pildot dienesta pienākumus, sniedz dzīvībai kritiskā stāvoklī esošiem cietušiem karavīriem vai zemessargiem, izmantojot šajos noteikumos apstiprināto aprīkojumu, medicīniskos materiālus un medikamentus."

6. Papildināt II nodaļas nosaukumu aiz vārda "karavīru" ar vārdiem "un zemessargu".

7. Papildināt 3.1. apakšpunktu aiz vārda "karavīra" ar vārdiem "vai zemessarga".

8. Papildināt 4.2., 4.3., 4.4., 4.5., 4.6., 5.2. un 5.3. apakšpunktu aiz vārda "karavīrs" (attiecīgā skaitlī un locījumā) ar vārdiem "vai zemessargs" (attiecīgā skaitlī un locījumā).

9. Izteikt 5.4. un 5.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.4. apliecībā par glābēja kursa apgūšanu ir norādīts, ka karavīrs vai zemessargs ir beidzis paplašinātās pirmās palīdzības glābēja kursu, nokārtojis ieskaiti un, pildot dienesta pienākumus, ir tiesīgs lietot glābēja aprīkojuma, medicīnisko materiālu un medikamentu komplektu (turpmāk – glābēja komplekts) (4. pielikums). Apliecība ir derīga neierobežotu termiņu, ja karavīrs vai zemessargs reizi divos gados šo noteikumu 5.5. apakšpunktā noteiktajā kārtībā apgūst glābēja kvalifikācijas celšanas apmācību vai pēc satura un apjoma līdzvērtīgu mācību kursu ārvalstīs, kas ir atzīts Latvijas Republikā šo noteikumu III nodaļā noteiktajā kārtībā;

5.5. Nacionālie bruņotie spēki ne retāk kā reizi divos gados organizē glābēja kvalifikācijas celšanas apmācību, kurā karavīri vai zemessargi, kas dienesta pienākumu pildīšanai lieto glābēja komplektu paplašinātās pirmās palīdzības sniegšanai, apgūst glābēja kursa aprakstā noteiktās praktiskās iemaņas un kārto teorētisko zināšanu un praktisko iemaņu pārbaudi;".

10. Papildināt 5.6. apakšpunktu aiz vārda "karavīrs" ar vārdiem "vai zemessargs".

11. Izteikt 5.7. un 5.8. apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.7. apliecībā par glābēja kvalifikācijas celšanas apmācību ir norādīts, ka karavīrs vai zemessargs ir beidzis paplašinātās pirmās palīdzības glābēja kvalifikācijas celšanas apmācību, nokārtojis ieskaiti un, pildot dienesta pienākumus, ir tiesīgs lietot glābēja komplektu. Apliecība ir derīga divus gadus;

5.8. pirms dalības starptautiskajās operācijās karavīrus vai zemessargus, kuri izmanto glābēja komplektu, ja nepieciešams, atkārtoti apmāca atbilstoši glābēja kursa aprakstam, papildus ņemot vērā starptautiskās operācijas specifiku un tajā veicamos uzdevumus;".

12. Papildināt 9., 10. un 11. punktu aiz vārda "karavīrs" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "vai zemessargs" (attiecīgā locījumā).

13. Papildināt 14.4., 14.5., 14.6. un 14.7. apakšpunktu aiz vārda "karavīrs" (attiecīgā skaitlī un locījumā) ar vārdiem "vai zemessargs" (attiecīgā skaitlī un locījumā).

14. Papildināt 17.2., 17.3., 17.4. un 17.5. apakšpunktu aiz vārda "karavīrs" (attiecīgā skaitlī un locījumā) ar vārdiem "vai zemessargs" (attiecīgā skaitlī un locījumā).

15. Papildināt 18.12. apakšpunktu aiz vārda "karavīru" ar vārdiem "vai zemessargu".

16. Aizstāt 20. punktā vārdu "atjaunināšanu" ar vārdiem "komplektēšanu ar ārstniecības līdzekļiem".

17.  1. pielikumā:

17.1. papildināt pielikuma nosaukumu un 1. punktu aiz vārda "karavīrs" (attiecīgā skaitlī un locījumā) ar vārdiem "un zemessargs" (attiecīgā skaitlī un locījumā);

17.2. svītrot 2. punktā vārdu "karavīriem";

17.3. papildināt 4. punkta tabulas ailes "Apakštēma" 1.2. un 3.10. apakšpunktu aiz vārda "Karavīra" ar vārdiem "un zemessarga";

17.4. papildināt 5.11. un 5.36. apakšpunktu aiz vārda "karavīra" ar vārdiem "un zemessarga".

18. Papildināt 2. pielikuma nosaukumu un piezīmi aiz vārda "karavīra" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "un zemessarga" (attiecīgā locījumā).

19.  3. pielikumā:

19.1. izteikt 4. punkta tabulas ailes "Apakštēma" 1.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.3. Glābēja aprīkojuma, medicīnisko materiālu un medikamentu komplekts. Karavīra un zemessarga individuālais medicīnisko materiālu un medikamentu komplekts";

19.2. papildināt 4. punkta tabulas ailes "Apakštēma" 4.13. apakšpunktu aiz vārda "karavīram" ar vārdiem "vai zemessargam";

19.3. aizstāt 5.19. apakšpunktā vārdu "olāksteri" ar vārdu "plāksteri";

19.4. papildināt 5.30. apakšpunktu aiz vārda "karavīra" ar vārdiem "vai zemessarga";

19.5. papildināt 5.60. apakšpunktu aiz vārda "karavīra" ar vārdiem "un zemessarga".

20. Papildināt 4. pielikuma piezīmi aiz vārda "karavīrs" ar vārdiem "un zemessargs".

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!