Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jēkabpils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jēkabpils pilsētas domes 2017. gada 7. septembra saistošie noteikumi Nr. 19 "Grozījumi Jēkabpils pilsētas domes 2012.gada 20.decembra saistošajos noteikumos Nr.37 "Par koku ciršanu ārpus meža Jēkabpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 13.09.2017., Nr. 182 (6009) https://www.vestnesis.lv/op/2017/182.5

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

13.09.2017., Nr. 182 (6009)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jēkabpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 19

Pieņemts: 07.09.2017.

OP numurs: 2017/182.5

2017/182.5
RĪKI

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.19

Jēkabpilī 2017.gada 7.septembrī

Grozījumi Jēkabpils pilsētas domes 2012.gada 20.decembra saistošajos noteikumos Nr.37 "Par koku ciršanu ārpus meža Jēkabpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā"

Izdoti saskaņā ar Meža likuma 8.panta otro daļu,
Ministru kabineta 02.05.2012. noteikumu Nr.309
"Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža" 22.punktu

Izdarīt Jēkabpils pilsētas domes 2012.gada 20.decembra saistošajos noteikumos Nr.37 "Par koku ciršanu ārpus meža Jēkabpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā" (Latvijas Vēstnesis, 2013, 44.nr., 2013, 96.nr.; 2013, 247.nr.; 2016, 22.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 3.punktu šādā redakcijā:

"3. Koku novērtēšanas komisija izskata iesniegumus par koku ciršanu ārpus meža Jēkabpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā un pieņem lēmumus par atļaujas izsniegšanu koku ciršanai, nosakot zaudējumu atlīdzības apmēru, vai sniedz motivētu atteikumu izsniegt atļauju koku ciršanai.";

2. Izteikt 6.punktu šādā redakcijā:

"6. Lēmums par atļaujas izsniegšanu koku ciršanai ārpus meža vai atteikums izsniegt atļauju ir apstrīdams Jēkabpils pilsētas domē. Jēkabpils pilsētas domes lēmums ir pārsūdzams Administratīvā procesa likuma noteiktajā kārtībā.";

3. Izteikt 8.punktu šādā redakcijā:

"8. Publisko apspriešanu nodrošina pašvaldība. Par publisko apspriešanu atbildīgā persona ir Jēkabpils pilsētas pašvaldības Būvniecības un komunālās saimniecības nodaļas ainavu tehniķis, kas to organizē.";

4. Izteikt 15.punktu šādā redakcijā:

"15. Koeficienti tiek noteikti saskaņā ar Ministru kabineta 02.05.2012. noteikumu Nr.309 "Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža" 3.pielikumu. Gadījumos, kad patvaļīgi nocirstā koka vērtības aprēķināšanai nav iespējams noteikt koka sugu, par koeficientu "Ks" pieņem 1,5.";

5. Izteikt 16.punktu šādā redakcijā:

"16. Patvaļīgas koku ciršanas gadījumā zemes īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam ir jāatlīdzina zaudējumi par dabas daudzveidības samazināšanu.";

6. Papildināt noteikumus ar 16.1 – 16.3 punktiem šādā redakcijā:

"16.1 Gadījumos, kad ar apsekošanas aktu tiek konstatēta koku patvaļīga ciršana, Koku novērtēšanas komisija nosaka zaudējumu atlīdzību saskaņā ar Noteikumu 14. un 15.punktu, pieņem lēmumu par zaudējumu atlīdzību par dabas daudzveidības samazināšanu, uzliekot pienākumu zemes īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam mēneša laikā no komisijas lēmuma spēkā stāšanās dienas samaksāt zaudējumus.

16.2 Koku novērtēšanas komisija pirms lēmuma pieņemšanas par zaudējumu atlīdzību par dabas daudzveidības samazināšanu veic koku apsekošanu dabā, fotofiksāciju, uzmērīšanu ar dastmēru un noformē apsekošanas aktu.

16.3 Koku novērtēšanas komisijas lēmums par zaudējumu atlīdzību par dabas daudzveidības samazināšanu ir apstrīdams Noteikumu 6.punktā noteiktajā kārtībā.".

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs R.Ragainis

 

Jēkabpils pilsētas domes 07.09.2017. saistošo noteikumu Nr.19
"Grozījumi Jēkabpils pilsētas domes 2012.gada 20.decembra saistošajos noteikumos Nr.37 "Par koku ciršanu ārpus meža Jēkabpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā"" paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Ministru kabineta 2012.gada 2.maija noteikumu Nr.309 "Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža" 23.punkts nosaka, ka pašvaldības dome izdod saistošos noteikumus par koku ciršanu ārpus meža, nosakot koku ciršanas izvērtēšanas kārtību un publiskās apspriešanas procedūras kārtību, kā arī sabiedrībai nozīmīgus gadījumus, kad rīko publisko apspriešanu. Meža likuma 8.panta otrā daļa nosaka, ka vietējā pašvaldība savos saistošajos noteikumos par koku ciršanu ārpus meža pilsētas un ciema teritorijā nosaka zaudējumu atlīdzību par dabas daudzveidības samazināšanu, kā arī šo zaudējumu aprēķināšanas un atlīdzināšanas kārtību.

2. Īss projekta satura izklāsts

Saistošie noteikumi ir papildināti ar normām par patvaļīgu koku ciršanu pilsētas administratīvajā teritorijā. Tiek noteikts, ka patvaļīgas koku ciršanas gadījumā zemes īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam ir jāatlīdzina zaudējumi par dabas daudzveidības samazināšanu. Koku novērtēšanas komisija nosaka zaudējumu atlīdzību un pieņem lēmumu par zaudējumu atlīdzību. Personai ir pienākums mēneša laikā no komisijas lēmuma spēkā stāšanās dienas atlīdzināt zaudējumus. Koku novērtēšanas komisijas lēmums, kas pieņemts patvaļīgas koku ciršanas rezultātā, ir apstrīdams saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā.

Saistošajos noteikumos tiek precizēta zaudējumu noteikšana gadījumos, kad patvaļīgi nocirstā koka vērtības aprēķināšanai nav iespējams noteikt koka sugu.

Saistošajos noteikumos veikti arī atsevišķi redakcionāli precizējumi.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu izpilde tiks nodrošināta Jēkabpils pilsētas pašvaldības budžeta ietvaros.
4. Informācija par administratīvajām procedūrām Par saistošo noteikumu piemērošanu var griezties Jēkabpils pilsētas pašvaldībā.
5. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas nav notikušas.
6. Cita informācija Nav.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs R.Ragainis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!