Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jēkabpils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jēkabpils pilsētas domes 2017. gada 15. jūnija saistošie noteikumi Nr. 11 "Grozījumi Jēkabpils pilsētas domes 2012.gada 8.novembra saistošajos noteikumos Nr.32 "Saistošie noteikumi par vienreizēju pabalstu piešķiršanu Jēkabpils pilsētā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 30.06.2017., Nr. 129 https://www.vestnesis.lv/op/2017/129.21

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 12

Grozījumi Jēkabpils pilsētas domes 2012.gada 8.novembra saistošajos noteikumos Nr.31 "Saistošie noteikumi par materiālo atbalstu Jēkabpils pilsētā"

Vēl šajā numurā

30.06.2017., Nr. 129

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jēkabpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 11

Pieņemts: 15.06.2017.

OP numurs: 2017/129.21

2017/129.21
RĪKI

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.11

Jēkabpilī 2017.gada 15.jūnijā

Grozījumi Jēkabpils pilsētas domes 2012.gada 8.novembra saistošajos noteikumos Nr.32 "Saistošie noteikumi par vienreizēju pabalstu piešķiršanu Jēkabpils pilsētā"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43.panta trešo daļu,
Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma
9.panta trešo daļu, 35.panta otro daļu

Izdarīt Jēkabpils pilsētas domes 2012.gada 8.novembra saistošajos noteikumos Nr.32 "Saistošie noteikumi par vienreizēju pabalstu piešķiršanu Jēkabpils pilsētā" (Latvijas Vēstnesis, 2012., 194.nr.; 2013., 224.nr.; 2016., 88.nr.) šādus grozījumus:

1. Svītrot saistošo noteikumu norādē uz izdošanas tiesisko pamatu vārdus un skaitļus "likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 26.panta otro daļu, 27.panta otro daļu".

2. Svītrot 2.1.apakšpunktu.

3. Svītrot 2.3.apakšpunktu.

4. Papildināt saistošos noteikumus ar 2.6.apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.6. katastrofa – notikums, kas nodarījis kaitējumu vai radījis apdraudējumu cilvēkiem, videi vai īpašumam, kā arī radījis vai rada būtiskus materiālos un finansiālos zaudējumus (plūdi, vētra, ugunsgrēks, radioaktīvo vai bioloģisko vielu noplūdes, u.c.)."

5. Svītrot 3.1.apakšpunktu.

6. Svītrot 3.3.apakšpunktu.

7. Svītrot 3.4.apakšpunktu.

8. Izteikt 4.punktu šādā redakcijā:

"4. Tiesības saņemt pabalstu krīzes situācijā ir ģimenei (personai), kura pamata dzīvesvietu deklarējusi Jēkabpils pilsētā, kā arī personai, kura atrodas Jēkabpils naktspatversmē, bet nav deklarēta Jēkabpils pilsētā."

9. Izteikt 11.punktu šādā redakcijā:

"11. Ja ģimene (persona) atsakās vai nenodrošina Dienestam iespēju veikt tās dzīves apstākļu pārbaudi dzīvesvietā, Dienests var atteikt palīdzības sniegšanu."

10. Svītrot III nodaļu.

11. Izteikt IV nodaļu šādā redakcijā:

"IV. Pabalsts krīzes situācijā

16. Pabalstu ir tiesības pieprasīt pamatvajadzību nodrošināšanai:

16.1. katastrofu gadījumos;

16.2. citos no ģimenes (personas) gribas neatkarīgu apstākļu gadījumos, ja ģimene (persona) savas pamatvajadzības nespēj nodrošināt saviem spēkiem.

17. Pabalstu var pieprasīt viena mēneša laikā no krīzes situācijas rašanās dienas kopā ar iesniegumu iesniedzot dokumentu, kas apliecina krīzes situācijas iestāšanās faktu, kā arī citus dokumentus, kas nepieciešami lēmuma pieņemšanai, ja tie nav valsts vai pašvaldību iestāžu rīcībā.

18. Pabalstu katastrofu gadījumos piešķir līdz divu valstī noteikto minimālo mēneša darba algu apmēram, ņemot vērā radīto zaudējumu sekas.

19. Pabalstu citos no ģimenes (personas) gribas neatkarīgu apstākļu gadījumos līdz 100 euro, nepārsniedzot faktiskos izdevumus, izmaksājot skaidrā naudā vai pārskaitot to pakalpojuma sniedzējam, piešķir:

19.1. dokumentu (pases vai personas apliecības, arhīva izziņu u.c.) saņemšanai, apmaksājot valsts nodevu;

19.2. ceļa izdevumu apmaksai līdz dzīvesvietai personai, kura atrodas Jēkabpils naktspatversmē, bet nav deklarēta Jēkabpils pilsētā;

19.3. pamatvajadzību nodrošināšanai zādzību gadījumos;

19.4. ar veselības aprūpi saistīto ceļa izdevumu segšanai bērniem (starppilsētu maršrutos);

19.5. citiem mērķiem, lai novērstu konkrēto krīzes situāciju.

20. Pabalstu citos no ģimenes (personas) gribas neatkarīgu apstākļu gadījumos uztura nodrošināšanai var piešķirt ne vairāk kā četras reizes kalendārajā gadā, izsniedzot talonu pārtikas produktu iegādei tirdzniecības vietā, ar kuru Dienestam noslēgts līgums. Viena talona vērtība ir 5 % no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas.

20.1 Pabalstu citos no ģimenes (personas) gribas neatkarīgu apstākļu gadījumos līdz divu valstī noteikto minimālo mēneša darba algu apmēram, nepārsniedzot faktiskos izdevumus, izmaksājot skaidrā naudā vai pārskaitot to pakalpojuma sniedzējam, piešķir mirušās personas, kuras dzīvesvieta bija deklarēta Jēkabpils pilsētā, mirstīgo atlieku transportēšanas izdevumu segšanai no ārvalstīm uz Latviju.

20.2 Pabalsta piešķiršanas nepieciešamību un nepieciešamā pabalsta apmēru izvērtē Dienesta Sociālās palīdzības nodaļa, ņemot vērā:

20.21. apstākļus, kādos nonākusi persona un to radītās sekas, kā arī pabalsta pieprasītāja spēju, izmantojot savā rīcībā esošos materiālos resursus, apmierināt savas pamatvajadzības;

20.22. Naktspatversmes sociālā darba speciālista rakstisku atzinumu par personām, kuras saņem Jēkabpils naktspatversmes pakalpojumus;

20.23. Atbalsta nodaļas ģimenēm ar bērniem sociālā darba speciālista rakstisku atzinumu par ģimeni, kurā netiek nodrošinātas bērnu pamatvajadzības."

12. Svītrot V un VI nodaļas.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs L.Salcevičs

 

Saistošo noteikumu Nr.11 "Grozījumi Jēkabpils pilsētas domes 2012.gada 8.novembra saistošajos noteikumos Nr.32 "Saistošie noteikumi par vienreizēju pabalstu piešķiršanu Jēkabpils pilsētā""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma, turpmāk – SPSPL, 35.panta otro daļu pašvaldība, neizvērtējot personas (ģimenes) ienākumus, var piešķirt personai (ģimenei) vienreizēju pabalstu ārkārtas situācijā, ja stihiskas nelaimes vai iepriekš neparedzamu apstākļu dēļ tā nespēj apmierināt savas pamatvajadzības. 2017.gada 9.februārī, stājoties spēkā grozījumiem SPSPL, mainījās minētā panta regulējums, paredzot, ka pašvaldība, neizvērtējot ģimenes (personas) ienākumus, var piešķirt ģimenei (personai) pabalstu krīzes situācijā. Saskaņā ar SPSPL Pārejas noteikumu 32.punktu līdz saistošo noteikumu par pabalsta krīzes situācijā apmēru un piešķiršanas kārtību spēkā stāšanās dienai, bet ne vēlāk kā līdz 2017.gada 31.decembrim pašvaldības piemēro saistošos noteikumus, kuros noteikts vienreizēja pabalsta ārkārtas situācijā apmērs un tā piešķiršanas kārtība.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Jēkabpils pilsētas domes 2012.gada 8.novembra saistošajos noteikumos Nr.32 "Saistošie noteikumi par vienreizēju pabalstu piešķiršanu Jēkabpils pilsētā" veicami grozījumi.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi paredz:

1. Sniegt termina "katastrofa" skaidrojumu.

2. Noteikt pabalsta krīzes situācijā pieprasīšanas, izvērtēšanas un piešķiršanas kārtību, kā arī pabalsta apmēru.

3. Svītrot apbedīšanas pabalstu, vienreizēju pabalstu ārkārtas situācijā un vienreizēju pabalstu dzīvojamās telpas vai dzīvojamās mājas remontam.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Budžeta izdevumu sadaļu būtiski neietekmēs.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Nav attiecināms.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas ir veiktas ar sabiedriskā labuma biedrību "Jēkabpils NVO resursu centrs".

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs L.Salcevičs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!