• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jūrmalas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jūrmalas pilsētas domes 2017. gada 9. jūnija saistošie noteikumi Nr. 22 "Grozījumi Jūrmalas pilsētas domes 2010.gada 4.februāra saistošajos noteikumos Nr.6 "Jūrmalas pilsētas pašvaldības nolikums"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 21.06.2017., Nr. 123 https://www.vestnesis.lv/op/2017/123.6

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 23

Grozījumi Jūrmalas pilsētas domes 2010.gada 4.februāra saistošajos noteikumos Nr.6 "Jūrmalas pilsētas pašvaldības nolikums"

Vēl šajā numurā

21.06.2017., Nr. 123

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jūrmalas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 22

Pieņemts: 09.06.2017.

OP numurs: 2017/123.6

2017/123.6
RĪKI

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.22

Jūrmalā 2017.gada 9.jūnijā (prot. Nr.10, 4.p.)

Grozījumi Jūrmalas pilsētas domes 2010.gada 4.februāra saistošajos noteikumos Nr.6 "Jūrmalas pilsētas pašvaldības nolikums"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
21.panta pirmās daļas 1.punktu un 24.pantu

Izdarīt Jūrmalas pilsētas domes 2010.gada 4.februāra saistošajos noteikumos Nr.6 "Jūrmalas pilsētas pašvaldības nolikums" šādus grozījumus:

1. Izteikt 28.10.apakšpunktu šādā redakcijā:

"28.10. pieņem lēmumus par nokavēto nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu piedziņu bezstrīda kārtībā;"

2. Papildināt ar 28.15. un 28.16.apakšpunktiem šādā redakcijā:

"28.15. pieņem lēmumus par nekustamā īpašuma nodokļa pārmaksas dzēšanu un lēmumus par nekustamā īpašuma nodokļa parāda, kā arī ar to saistītās nokavējuma naudas un soda naudas dzēšanu atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai;

28.16. pieņem lēmumus par nokavēto nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu sadalīšanu termiņos un lēmumus par nokavēto nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu labprātīgu izpildi atbilstoši likumā "Par nodokļiem un nodevām" noteiktajai kārtībai."

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja R.Sproģe

 

Paskaidrojuma raksts
Jūrmalas pilsētas domes 2017.gada 9.jūnija saistošajiem noteikumiem Nr.22 "Grozījumi Jūrmalas pilsētas domes 2010.gada 4.februāra saistošajos noteikumos Nr.6 "Jūrmalas pilsētas pašvaldības nolikums""

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts Atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 24.panta pirmajai daļai pašvaldības nolikums ir saistošie noteikumi, kas nosaka pašvaldības pārvaldes organizāciju, lēmumu pieņemšanas kārtību, iedzīvotāju tiesības un pienākumus vietējā pārvaldē, kā arī citus pašvaldības darba organizācijas jautājumus.
2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums 1. Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 363.panta pirmo daļu privātpersona, pret kuru vērsta piespiedu izpilde, var iesniegt sūdzību, ja izpildiestādes darbības, kas vērstas uz administratīvā akta piespiedu izpildi, neatbilst likumos paredzētajiem administratīvo aktu un tiesas nolēmumu izpildes noteikumiem.

Līdz ar to saistošo noteikumu regulējums jāsaskaņo ar Administratīvā procesa likuma normām.

2. Lai vienkāršotu un paātrinātu lēmumu pieņemšanas procesu, ar saistošo noteikumu grozījumiem ir paredzēts pašvaldības izpilddirektoram deleģēt tiesības pieņemt lēmumu par nekustamā īpašuma nodokļa pārmaksas, parāda un ar to saistītās nokavējuma naudas un soda naudas dzēšanu, kā arī lēmumu par nokavēto nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu sadalīšanu termiņos vai labprātīgu izpildi.

Saskaņā ar likuma "Par nodokļiem un nodevām" 25.panta trešo daļu pašvaldību budžetos ieskaitāmā nekustamā īpašuma nodokļa parādus, kā arī ar tiem saistītās nokavējuma naudas un soda naudas šā panta pirmajā daļā noteiktajos gadījumos dzēš attiecīgās pašvaldības. Tāpat atbilstoši minētā likuma 25.1 panta 2.punktam pašvaldību budžetos ieskaitāmā nekustamā īpašuma nodokļa pārmaksas dzēš attiecīgās pašvaldības.

Gadījumi, kad nekustamā īpašuma nodokļa parādi ir dzēšami, ir noteikti likumā "Par nodokļiem un nodevām", kā arī speciālajos likumos – Maksātnespējas likumā, Notariāta likumā. Savukārt nekustamā īpašuma nodokļa pārmaksa dzēšama likuma "Par nodokļiem un nodevām" 25.1 pantā noteiktajos gadījumos.

Tādējādi nodokļa parāds un nodokļa pārmaksa ir dzēšama, tiklīdz iestājies normatīvajos aktos noteikto apstākļu kopums.

Tāpat pašvaldības nolikumā nepieciešams nostiprināt izpilddirektora tiesības likumā "Par nodokļiem un nodevām" noteiktajā kārtībā sadalīt termiņos nokavētos nekustamā īpašuma nodokļa maksājumus un pieņemt lēmumu par nokavēto nodokļu maksājumu labprātīgu izpildi.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu projekta īstenošanas nodrošināšanai nav nepieciešami grozījumi pašvaldības budžetā.
4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām Ar saistošo noteikumu grozījumiem tiek paātrināts un vienkāršots lēmumu pieņemšanas process.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Saistošo noteikumu izstrādē nav nepieciešama konsultēšanās ar privātpersonām, jo tie neierobežo sabiedrības intereses.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja R.Sproģe

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!